20. díl Modrá světla

Chyby a úlety, kterých se dopustili tvůrci, herci apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: 20. díl Modrá světla

Příspěvek od Honza Zeman »

Co si myslite o tomhle zadnim svetle na Fantove aute? Ze by po prijezdu zapomneli zhasnout nebo filmarska chyba? Co je to vlastne za svetlo?
Přílohy
37146739.jpg
37146739.jpg (30.88 KiB) Zobrazeno 5145 x
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Bína
kapitán
Příspěvky: 381
Registrován: stř 10. zář 2008 16:03:38
Bydliště: asi někde v Holešovicích

Re: 20. díl Modrá světla

Příspěvek od Bína »

Já si myslím,že je to červená odrazka na kterou svítí světla, kterýma to tam je celé nasvícené.Jsou vidět i stíny Hradce a Rosemari,které jsou také od světel. Zadní mlhovky jsou přidělány vedle a brzdová jsou ty lampy,které se rozsvítí,když Rosemari zastavuje v lesíku a jde to vše ukončit.
Bína,prosím pěkně.Já jsem Standův kamarád.Bude nám po něm oběma smutno.Viďte!
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: 20. díl Modrá světla

Příspěvek od Honza Zeman »

Mne to prave na jako nasvicene odrazky prijde dost syte svitici, ale jestli to budou jen ty odrazky, tak jine vysvetleni se asi nenabizi.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Bína
kapitán
Příspěvky: 381
Registrován: stř 10. zář 2008 16:03:38
Bydliště: asi někde v Holešovicích

Re: 20. díl Modrá světla

Příspěvek od Bína »

Hombre píše:Mne to prave na jako nasvicene odrazky prijde dost syte svitici,.
Mě taky,ale nic jiného mě nenapadlo. ;)
Bína,prosím pěkně.Já jsem Standův kamarád.Bude nám po něm oběma smutno.Viďte!
Uživatelský avatar
Bína
kapitán
Příspěvky: 381
Registrován: stř 10. zář 2008 16:03:38
Bydliště: asi někde v Holešovicích

Re: 20. díl Modrá světla

Příspěvek od Bína »

http://stary.motoveteranbazar.cz/cs/dil ... razka.html

Když chce Fanta nasednout do auta s ukradenou kabelkou Hanky je vidět tato odrazka .;-)
Bína,prosím pěkně.Já jsem Standův kamarád.Bude nám po něm oběma smutno.Viďte!
Hamrus
strážmistr
Příspěvky: 67
Registrován: úte 12. led 2010 20:48:31

Re: 20. díl Modrá světla

Příspěvek od Hamrus »

Když jsou Stejskal se Zemanem v Holanově bytě, tak Stejskal chytne mrtvolu za ruku a pak jí odhodí hlavu. To při informaci, že zemřela před 5 - 6 hodinami (i při odečtu cca hodiny zprodlení), znamená, že filmaři nebrali v potaz mrtvolnou ztuhlost.
Spikings
major
Příspěvky: 576
Registrován: čtv 11. úno 2016 15:13:33

Sifon podruhé

Příspěvek od Spikings »

Tímto příspěvkem částečně navazuji na debatu z vlákna o Štvanici - je to opět sifonová láhev - na začátku dílu u Ivo Holana v bytě stojí na stolku sifonová láhev, sice je tam jen krátce a není na ni moc dobře vidět, ale s největší pravděpodobností je to stejný typ, jako na začátku Štvanice, tedy sifonová láhev ze silného skla s hustým jemným kovovým opletem, výrobek družstva KOVOČAS až ze 70.let. Konkrétně je to vidět v záběru v čase 3:30-3:35. Vzhledem k datování do roku 1963 je to opravdu pořádně těžká bota. Rekvizitááář sééém! :)
Tenhle pohřební vůz projede všude. Nikdo se ho neodváží zastavit. Ani policajti ne. Ale kam v něm jedem teď, dva roky po válce?
Uživatelský avatar
porláďa
strážmistr
Příspěvky: 78
Registrován: úte 28. kvě 2019 21:12:54
Bydliště: Kladno

Re: 20. díl Modrá světla

Příspěvek od porláďa »

Když přepadne Böhm Fantu u jeho auta, tak ho donutí nastoupit a ještě za ním kolenem přibouchne dveře a pak teprve jde obejít auto a nastoupit. Nechápu proč Fanta hned jak Honzulka za ním ty dveře přibouchl, tak mohl rychle nastartovat a ujet a zachránil by si tak život. Nechce se mi věřit že by čekal než Böhm nastoupí...
"Tohle já neprodávám, pane..." "Já to taky nekupuju, matko, já to zabavuju, z moci úřední"
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: 20. díl Modrá světla

Příspěvek od Honza Zeman »

Já myslím, že ta namířená pistole od Honzulky (byť v kapse baloňáku), je dostatečný argument pro to, aby Fanta měl respekt a neujel....
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
porláďa
strážmistr
Příspěvky: 78
Registrován: úte 28. kvě 2019 21:12:54
Bydliště: Kladno

Re: 20. díl Modrá světla

Příspěvek od porláďa »

No, asi to tak bude, jinak by se takový protřelý gauner ihned dekoval pryč...
"Tohle já neprodávám, pane..." "Já to taky nekupuju, matko, já to zabavuju, z moci úřední"
Uživatelský avatar
Jiljí
strážmistr
Příspěvky: 78
Registrován: ned 29. čer 2008 9:25:05

Re: 20. díl Modrá světla

Příspěvek od Jiljí »

Tohle si taky vždycky říkám. Fantymu muselo bejt jasný, že bude odpraven, měl po Böhmovi někde skočit - ve městě, v autě, u Penzionu. Takovej borec a nechá se před sebou hrnout Honzulkou až do baráku jak ovce na porážku. A to ještě určitě v Penzionu došlo na nějakou tu pěst, aby byla vydána dokumentace. Nedůstojný konec drsného chlápka. :(
Uživatelský avatar
porláďa
strážmistr
Příspěvky: 78
Registrován: úte 28. kvě 2019 21:12:54
Bydliště: Kladno

Re: 20. díl Modrá světla

Příspěvek od porláďa »

Asi tak, si myslím že Fanta neměl moc pud sebezáchovy
"Tohle já neprodávám, pane..." "Já to taky nekupuju, matko, já to zabavuju, z moci úřední"
Uživatelský avatar
Adamovic
major
Příspěvky: 667
Registrován: čtv 14. kvě 2020 16:30:27
Bydliště: Av.German Busch, La Paz Bolivia

Re: 20. díl Modrá světla

Příspěvek od Adamovic »

Myslim si, ze som nasiel nedostatok, ale fakt netusim, ci tu uz nebol preberany.
Ked sa Hanka pyta Holana ''co budeme pit'' v bare White Lines - Holan pohotovo odpoveda: '' vy mate rada sampanske polosuche rocnik 58 znacka Moustier - nemylim se?'' Na to ho pochvalila, ze ma vybornu pamat, aj ked je to obcas az neprijemne, co je taky dost zvlastny kompliment.
Lenze potom pride casnik a u toho objednava Holan celkom jasne: ''Champagne demi-sec Moustier Jahrgang achtunsechzig '' - teda 68. Pustal som si to mnoho krat a stale mi tam vychadza to ''achtunsechzig''. Vychadza mi z toho len toto:
1. Holan bol znamy skrt - stale nemal peniaze, aj ked Hanku oblboval Rio de Janeirom a mohol sa pokusit objednat lacnejsi rocnik sampanskeho, aby aspon usetril. Ono uz v roku 1963 ani Moustier z roku 58 nebolo zrovna nejake ''archivne'', ale ak objednaval sampanske z roku 1968 tak to fakt s tou setrnostou prehnal a mozno by ho aj nemecky casnik upozornil, ze to musi este par rokov pockat.
2. Druha moznost je, ze Holan spravil chybu a nejako to uz nechali tak
"... zvolil jste nemístné přirovnání majore...."
Bláha
major
Příspěvky: 652
Registrován: stř 01. úno 2017 22:37:45

Re: 20. díl Modrá světla

Příspěvek od Bláha »

Já slyším 58.
Tak zase vejslech?Neměli by sme jít radši na pivo?
Uživatelský avatar
Adamovic
major
Příspěvky: 667
Registrován: čtv 14. kvě 2020 16:30:27
Bydliště: Av.German Busch, La Paz Bolivia

Re: 20. díl Modrá světla

Příspěvek od Adamovic »

Bláha píše: úte 19. kvě 2020 21:17:04Já slyším 58.
Teraz som si pustil scenu 3 krat za sebou a pocujem ''achtundsechzig''. Myslim pritom, ako Holan objednava sampanske u casnika. Nie som zrovna uplne dokonaly v nemcine, ale dohovorim sa velmi slusne, co vsak stale moze znamenat, ze nepocujem dobre. Musim pripomenut, ze tento ''nedostatok'' ma trapi uz viac ako 15 rokov :)
Pavle, ak viete dobre po nemecky, tak si to prehrajte este par krat a pripadne by bolo dobre, ak by si to vypocul tiez niekto dalsi, kto ma nemcinu v uchu. Ja by som fakt stavil na to, ze Holan objednava vino z rocnika, ktory si bude moct vychutnat tak za 5 rokov minimalne
"... zvolil jste nemístné přirovnání majore...."
Odpovědět