10. díl - Vrah se skrývá v poli

Chyby a úlety, kterých se dopustili tvůrci, herci apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Bába kořenářka
major
Příspěvky: 839
Registrován: čtv 29. kvě 2008 17:02:27
Bydliště: Liberec

Re: 10. díl - Vrah se skrývá v poli

Příspěvek od Bába kořenářka »

Já si myslím, že Blanka o ničí pomoc ani lítost nestála, vždyť to v Prokletém dědictví sama říká... I se kvůli tomu vrátila ke svému jménu za svobodna, aby ji nikdo nelitoval...
... Bude třeba zvládnout zákony po našem! ...
... Království nebeské se vrátí, a opanuje tuto bezbožnou planetu! ...
Uživatelský avatar
opat Adamíra
kapitán
Příspěvky: 458
Registrován: čtv 29. kvě 2008 1:03:00
Bydliště: na "Moravě"

Re: 10. díl - Vrah se skrývá v poli

Příspěvek od opat Adamíra »

Myslím, že už to tu psal kolega Mestrey, ale ta časová návaznost den/večer v posledních scénách nemá logiku.

Blanka jde za farářem, když se stmívá, nebo je tma, říká, že muž bude na schůzi dvě hodiny. Mezitím agent žádá faráře, aby svolal celý gang. Honza a žitný najdou syna Bosáka taky už v podvečer (v létě by to odpovídalo cca 20/21 hodině). Na schůzi pak vtrhne nár. demokr. odboj když je ještě všude světlo. Že by schůzovali do rána?
Bůh si přeje, abychom bojovali proti společnému nepříteli. Třeba jen pomocí - když zbraně už nemohou ...
Fosgen
kapitán
Příspěvky: 397
Registrován: úte 06. dub 2010 15:47:32

Re: 10. díl - Vrah se skrývá v poli

Příspěvek od Fosgen »

Uz som to spominal v "starom" Zemanovi. Ked Zeman s Mutlom zacnu chlastat, hostinsky im prinesie pivo v krigloch s gulickami. Pokial sa pamatam, tak tie gulickove krigle sa zaviedli az niekedy v 1977 - 78 + - .
strejda.ohon
strážmistr
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 26. čer 2008 15:55:50
Bydliště: za vodou

Re: 10. díl - Vrah se skrývá v poli

Příspěvek od strejda.ohon »

Teda přiznám se, že nebýt zmínky o pivu a hospodě, dalo by mi dost práce pochopit, co to ty gulickove krigle vlastně jsou. :roll: :oops: ;) :D
Kdy přesně se začaly vyrábět nevím, ale muselo to být dřív, než píšeš. Díl se točil v roce 1975 (možná 1974) a hospoda ve Vojkově, kde se točilo asi nebyla ničím vyjímečná, aby je měla první v republice, takže tou dobou už byly nejspíš docela běžné.
Fosgen
kapitán
Příspěvky: 397
Registrován: úte 06. dub 2010 15:47:32

Re: 10. díl - Vrah se skrývá v poli

Příspěvek od Fosgen »

Teda u nas v Bratislave si ich tak matne pamatam. Mozno v Cechach boli skor, ale nemohli patrit k rekvizitam? Lebo ja som zacal s pivom, nnnnno cece moze to byt rok 1975 a vtedy sme pili z tych co mali tie zvisle obdlzniky. Este take 3-decove mam doma v NZ.
Uživatelský avatar
opat Adamíra
kapitán
Příspěvky: 458
Registrován: čtv 29. kvě 2008 1:03:00
Bydliště: na "Moravě"

Re: 10. díl - Vrah se skrývá v poli

Příspěvek od opat Adamíra »

Když jste u těch kriglu, ještě bych připomněl, že se mi nezdá poloha těch keramických podtáců, když je rozdá hostinský Beneš a pak jde vyhodit Emana a je zpátky záběr na podtácy, už jsou rozmístěné jinak. Ale je možné, že si s nima Honza hrál, podobně jako to dělaj štamgasti v hospodách :). A v záběru je vidět, že si s nima Honza opravdu hraje. Ale rýpnout sem si musel!
Bůh si přeje, abychom bojovali proti společnému nepříteli. Třeba jen pomocí - když zbraně už nemohou ...
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: 10. díl - Vrah se skrývá v poli

Příspěvek od nalim159 »

Tak to je hodne prisne,pohrat si s tackem je prece uplne normalni,to snad nemuze byt ani to rypnuti... Pardon,musel jsem si rypnout :-)...
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Doktor Vesely
poručík
Příspěvky: 241
Registrován: stř 20. říj 2010 10:17:19
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: 10. díl - Vrah se skrývá v poli

Příspěvek od Doktor Vesely »

malej Míra píše:Pokračování z jiného tématu:
Jinak je pravdou, že Karel Mutl po tom případu žhářství neobvykle rychle vystřízlivěl z totální kocoviny.
Jinak v knize "Hon na lišku", Vrah se skrývá v poli, kapitole 3, na straně 84 se píše toto: Kdo? - Zachrčel ještě přiopile Karel Mutl......... Tak zase nebyl tak střízlivý.
To ještě celou noc pomáhal hasit družstevní kravín a ráno šel ještě pomoct Honzovi najít Emana. Tomu se říká výkon.
I mě se to stalo, když jsme s bráchou potáhli fest ze slivovice a ne a ne se zliskat. Někdy to člověku sedne, někdy ne.
Naposledy upravil(a) Doktor Vesely dne sob 23. říj 2010 20:24:57, celkem upraveno 2 x.
Hergot chlapi, vy jste opravdu jako nemluvňata. Fakt! Ve službě se nechlastá. Je vám to známo?
Tohle mám ouředně povolený!
Uživatelský avatar
Doktor Vesely
poručík
Příspěvky: 241
Registrován: stř 20. říj 2010 10:17:19
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: 10. díl - Vrah se skrývá v poli

Příspěvek od Doktor Vesely »

CErin píše:Myslím, že už to tu psal kolega Mestrey, ale ta časová návaznost den/večer v posledních scénách nemá logiku.

Blanka jde za farářem, když se stmívá, nebo je tma, říká, že muž bude na schůzi dvě hodiny. Mezitím agent žádá faráře, aby svolal celý gang. Honza a žitný najdou syna Bosáka taky už v podvečer (v létě by to odpovídalo cca 20/21 hodině). Na schůzi pak vtrhne nár. demokr. odboj když je ještě všude světlo. Že by schůzovali do rána?
Chlapi POZOR!!!!!! To nebyl žádnej agent, ale štábní kapitán Kristek z Honu na lišku. Aspoň se to píše v knize "Hon na lišku", část Vrah se skrývá v poli, kapitola 5, strana 100.
Až hledím na rozdíly mezi knížkami a filmem.
Mimochodem, knížku Hon na na lišku mám podepsanou Vladimírem Brabcem (nevím zda podpis je pravý). To jsem již posílal zde: http:/viewtopic.php?f=10&t=213
Hergot chlapi, vy jste opravdu jako nemluvňata. Fakt! Ve službě se nechlastá. Je vám to známo?
Tohle mám ouředně povolený!
Uživatelský avatar
Bába kořenářka
major
Příspěvky: 839
Registrován: čtv 29. kvě 2008 17:02:27
Bydliště: Liberec

Re: 10. díl - Vrah se skrývá v poli

Příspěvek od Bába kořenářka »

Ale v seriálu to samozřejmě NENÍ Kristek! Vždyť ho hraje i jiný herec...
... Bude třeba zvládnout zákony po našem! ...
... Království nebeské se vrátí, a opanuje tuto bezbožnou planetu! ...
Uživatelský avatar
Doktor Vesely
poručík
Příspěvky: 241
Registrován: stř 20. říj 2010 10:17:19
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: 10. díl - Vrah se skrývá v poli

Příspěvek od Doktor Vesely »

Bába kořenářka píše:Ale v seriálu to samozřejmě NENÍ Kristek! Vždyť ho hraje i jiný herec...
Ano, je to jiný herec, ale třeba kapitán Kristek a Arnold Hackl je jeden herec "Jiří Holý". Každý má ve filmu jinou úlohu.
Jak již jsem psal, porovnávám to s knihou. Je kniha předlohou, nebo není?
Hergot chlapi, vy jste opravdu jako nemluvňata. Fakt! Ve službě se nechlastá. Je vám to známo?
Tohle mám ouředně povolený!
Uživatelský avatar
Bába kořenářka
major
Příspěvky: 839
Registrován: čtv 29. kvě 2008 17:02:27
Bydliště: Liberec

Re: 10. díl - Vrah se skrývá v poli

Příspěvek od Bába kořenářka »

Srovnáváte jablka a hrušky, pane kolego! V tomto seriálu je sice časté, že jeden herec hraje víc různých rolí, ale to, aby víc herců hrálo jednu roli, se nestalo nikdy! A ani v tomto případě...

Prostě ať si kniha říká co chce, Kristek to v tomto seriálovém dílu NENÍ! Koneckonců toho přece chytli na letišti a v tu dobu ještě na stoprocent seděl... Není ani v titulkách (i když tam občas jsou chyby, tady ji nepředpokládám)...
... Bude třeba zvládnout zákony po našem! ...
... Království nebeské se vrátí, a opanuje tuto bezbožnou planetu! ...
Uživatelský avatar
Doktor Vesely
poručík
Příspěvky: 241
Registrován: stř 20. říj 2010 10:17:19
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: 10. díl - Vrah se skrývá v poli

Příspěvek od Doktor Vesely »

Bába kořenářka píše:Srovnáváte jablka a hrušky, pane kolego! V tomto seriálu je sice časté, že jeden herec hraje víc různých rolí, ale to, aby víc herců hrálo jednu roli, se nestalo nikdy! A ani v tomto případě...

Prostě ať si kniha říká co chce, Kristek to v tomto seriálovém dílu NENÍ! Koneckonců toho přece chytli na letišti a v tu dobu ještě na stoprocent seděl... Není ani v titulkách (i když tam občas jsou chyby, tady ji nepředpokládám)...
Kristek po nezdařeném útěku roku 48 si oseděl rok v kriminále. Do armády ho zpět nevzali (vykopli ho), tak šel dělat na Šumavu lesní práce. Odtud utekl do utečeneckého lágru, poté skončil ve výcvikovém táboře v Bavorsku. Tam ho školil američan Wenzel ze CIC a ten mu říkal " Halbmensch - Půlkař". Nevydržel to psychicky a přes dráty se vrátil zpět. Nakonec ho jako jediného zastřelili při honičce poli. To se píše v knize.

Tady už to neřešme. Asi je to na založení nového tématu "Major Zeman, kniha vs. film".
Hergot chlapi, vy jste opravdu jako nemluvňata. Fakt! Ve službě se nechlastá. Je vám to známo?
Tohle mám ouředně povolený!
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: 10. díl - Vrah se skrývá v poli

Příspěvek od nalim159 »

Zapojím se do diskuze jen krátce - ano, můžeme hovořit o srovnávání knihy se seriálem. Ovšem rozdíly z toho plynoucí nejsou přece nedostatky, stejně jako není v díle VsSvP kapitán Kristek...

Když už jsme u toho, za nelegální pokus o přechod hranic, organizování ozbrojeného puče, paktování s Američany jen rok v kriminále? A není to málo, Antone Pavloviči :mrgreen: ...?
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Doktor Vesely
poručík
Příspěvky: 241
Registrován: stř 20. říj 2010 10:17:19
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: 10. díl - Vrah se skrývá v poli

Příspěvek od Doktor Vesely »

nalim159 píše:Zapojím se do diskuze jen krátce - ano, můžeme hovořit o srovnávání knihy se seriálem. Ovšem rozdíly z toho plynoucí nejsou přece nedostatky, stejně jako není v díle VsSvP kapitán Kristek...

Když už jsme u toho, za nelegální pokus o přechod hranic, organizování ozbrojeného puče, paktování s Američany jen rok v kriminále? A není to málo, Antone Pavloviči :mrgreen: ...?
Máte pravdu že to není nedostatek. Asi by to chtělo nové téma, jak již jsem psal.
Hergot chlapi, vy jste opravdu jako nemluvňata. Fakt! Ve službě se nechlastá. Je vám to známo?
Tohle mám ouředně povolený!
Odpovědět