10. díl - Vrah se skrývá v poli

Chyby a úlety, kterých se dopustili tvůrci, herci apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 10. díl - Vrah se skrývá v poli

Příspěvek od malej Míra »

nalim159 píše:...za nelegální pokus o přechod hranic, organizování ozbrojeného puče, paktování s Američany jen rok v kriminále? A není to málo, Antone Pavloviči :mrgreen: ...?
Ano, na tehdejší dobu je to opravdu málo, tehdy by za to byl spíš provaz. Tedy ne hned, ale během následujícího roku, kdy by Kristka dosadili do nějaké špionážní skupiny aby s ním popravili i někoho nepohodlného... :?
Mám ti ukázat jak plave?
Hamrus
strážmistr
Příspěvky: 67
Registrován: úte 12. led 2010 20:48:31

Re: 10. díl - Vrah se skrývá v poli

Příspěvek od Hamrus »

Ve scéně, kdy se farář snaží Blanku dostat ven z fary, sice kapitán odklidí ze stolu zbraň a příslušenství, jenže tam zůstane láhev a 2 skleničky. To musela být pro Blanku znalou místních poměrů taky pěst na oko. Mimochodem se zde objeví záběr na hodiny, které ukazují (s největší pravděpodobností) půl sedmé...
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 10. díl - Vrah se skrývá v poli

Příspěvek od Willy Kleiber »

Hamrus píše:... hodiny, které ukazují (s největší pravděpodobností) půl sedmé...
A to je nedostatek??? Jako časový nebo filmařský??? :shock:
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Hamrus
strážmistr
Příspěvky: 67
Registrován: úte 12. led 2010 20:48:31

Re: 10. díl - Vrah se skrývá v poli

Příspěvek od Hamrus »

To jen aby nestála řeč :roll: . Někde se tu řešila časová posloupnost v souvislosti světlo x tma. (Blanka na faře - za okny tma; vraždy ve škole - za okny a na návsi ještě světlo)
Uživatelský avatar
opat Adamíra
kapitán
Příspěvky: 458
Registrován: čtv 29. kvě 2008 1:03:00
Bydliště: na "Moravě"

Re: 10. díl - Vrah se skrývá v poli

Příspěvek od opat Adamíra »

Těžko říct, jestli ty hodiny běžely ;). ale s tou flašou je to postřeh pěkný
Bůh si přeje, abychom bojovali proti společnému nepříteli. Třeba jen pomocí - když zbraně už nemohou ...
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 10. díl - Vrah se skrývá v poli

Příspěvek od Willy Kleiber »

Mám tady jeden herecky/režijní nedostateček, vždycky mě to při sledování tohoto dílu praští do očí...
Ve scéně, kdy Zeman vyslýchá Emana (za asistence Matyse :D ), a ten se mu začne svěřovat, tak zazvoní telefon - volá Žitný. Tady mám ale výhradu, protože Zeman jen zvedne telefon, řekne "okamžik", zakryje sluchátko a Emana vyhodí. Zajímalo by mě, co mu Žitný stihl za tu 1-2 sec říct, že to mělo za následek vyhození Emana.
Resp. musel mu říct něco, na základě čeho Emana vyhodil, ale to nemohl za ten okamžik stihnout.
Daleko věrohodněji by působilo, kdyby Zeman chvíli naslouchal a pak teprv konal :roll:
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: 10. díl - Vrah se skrývá v poli

Příspěvek od Arnold Hackl »

No já to chápu tak, že Zemanovi už bylo jasné, že Eman v tom nejede a ten telefonát využil spíše jako příležitost Emana vyhodit. Minimálně ho v tu chvíli zajímal víc rozhovor s Žitným, než výslech Emana. A nebylo myslím důležité, co mu Žitný do telefonu řekl - asi se stihl maximálně představit.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: 10. díl - Vrah se skrývá v poli

Příspěvek od nalim159 »

Jsem téhož názoru co kolega z Bílých linek, ten telefon na Emanovo propuštění neměl vliv...
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 10. díl - Vrah se skrývá v poli

Příspěvek od malej Míra »

Také to tak vidím jako kolegové. Vzhledem k tomu jakou má "kadenci" Žitný když mluví (ta, ta, ta, ta, ta... a někdy i rychlejc :mrgreen: ), tak mohl třeba jen říct: "Žitný, máme ho!" Pak už neměl Honza co řešit s Emanem. Naopak mi to přijde jako velmi věrná akční situace... ;) :D
Naposledy upravil(a) malej Míra dne stř 24. lis 2010 19:03:15, celkem upraveno 1 x.
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 10. díl - Vrah se skrývá v poli

Příspěvek od Willy Kleiber »

malej Míra píše:... jakou má "kadenci" Žitný ...
No nevím, pane kolego, ani při jeho kadenci by to nešlo stihnout...ale respektuji názor, že Eman už ho nezajímal už před telefonátem...
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 10. díl - Vrah se skrývá v poli

Příspěvek od malej Míra »

Dnes jsem si uvedenou scénu pouštěl a rozhodně je v pořádku. Už při vstupu do služebny se ptá Zeman Matyse: "Žitný ještě nevolal?" A pak si pro ukrácení dlouhé chvíle na telefonát foukne výslech Emana, z čehož kouká docela slušná estráda. No a když telefon zazvoní, Matys to zvedne a pak to Zemanovi předává se slovy: "To je pro Vás". Zeman si to vezme a po krátké prodlevě dá povel Matysovi, aby Emana vyhodil. Chce si s Žitným povídat o samotě, což je pochopitelné. ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 10. díl - Vrah se skrývá v poli

Příspěvek od Willy Kleiber »

malej Míra píše:...a rozhodně je v pořádku. ...
Rozumím...a dám si příště pozor... :lol:
Je to tak, jak píšeš, Emana bral Honza jako zábavné intermezzo...
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 10. díl - Vrah se skrývá v poli

Příspěvek od Willy Kleiber »

Za další (podle mě asi scénáristický) nedostatek tohoto dílu považuju taky výběr příjmení hajného... Bosák je nepříliš rozšířené příjmení, a když Honza říká, že ho Kalina posílá prověřit atd...tak mi vždycky bleskne hlavou:
Kolik "hajných Bosáků" by asi podle Kaliny v republice existovalo???
Měli dát nějaké běžné příjmení typu Dvořák apod., a spolknul bych to i s navijákem. Tohle ale ne ;)
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 10. díl - Vrah se skrývá v poli

Příspěvek od malej Míra »

Willy Kleiber píše:Za další (podle mě asi scénáristický) nedostatek tohoto dílu považuju taky výběr příjmení hajného...
No to teda nevím... Sice to není tak časté jméne, ale jsou a proč by to měl být nedostatek?! :o Přeci v seriálu vedle Zemanů, Pavlásků, Kalinů nemůžou být samí Dvořáci, Nováci (ti mají dokonce dva své vlastní seriály), Sýkorové, Musilové atd. Proč taky? Jedinou výhradu co se jmen postav v 30PMZ týče mám k chuděře Angelice (Michele Rerciérová), to si mohli odpustit, ale jinak...?! :?
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 10. díl - Vrah se skrývá v poli

Příspěvek od Willy Kleiber »

malej Míra píše:... to si mohli odpustit, ale jinak...?! :?
Tak kolik teda podle Tebe by reálně mohlo existovat v republice "hajných Bosáků"??? I jeden je podle mě hodně... :x
A tím pádem muselo být jasné, že "hajný Bosák" a "hajný Bosák" budou na 99,9 % jedna a táž osoba...
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Odpovědět