14. díl - Konec velké šance

Chyby a úlety, kterých se dopustili tvůrci, herci apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 14. díl - Konec velké šance

Příspěvek od malej Míra »

Hamrus píše:Jiřka přinese nákup, z tašky dává věci na stůl a přitom rozbije skleničku, po chvilce vyjde Bláha asi z koupelny řekne "hele střepy" a klekne přímo na ně. Vám to připadne normální?
Obě scény jsem si opakovaně přehrál a není mi jasné, v čem by měl být problém. Místo, kde Jiřka začala uklízet střepy, zhruba odpovídá tomu, kde Bláha v téže činnosti pokračuje. Každé sklo se rozbije jinak, někdy se rozpadne na několik málo větších kusů, které stačí posbírat, jiné se roztříští a musí přijít ke slovu vysavač. Tady problém nevidím... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Hamrus
strážmistr
Příspěvky: 67
Registrován: úte 12. led 2010 20:48:31

Re: 14. díl - Konec velké šance

Příspěvek od Hamrus »

Já jo... :roll: a taky v tom koženém podpažním pouzdře, které si Bláha vyndal z kufru po pistoli. To pouzdro je zjevně malé...
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 14. díl - Konec velké šance

Příspěvek od Willy Kleiber »

Hamrus píše:Já jo... ...
No, tady se musím tedy pana kolegy Hamruse zastat. Ale "chyba skriptu" není podle mě v tom, že Bláha po východu z koupelny stojí přímo nad střepy, ale ve střihu o chvíli předtím.
Všimněme si, že Jiřka staví láhev s vínem na pravý kraj stolu (ze svého pohledu) a na něm stojí též i sklenička, která se za chvíli rozbije. Nicméně po střihu najednou stojí víno blíže levému kraji stolu, tj. blíže koupelně, ze které později vyjde Bláha.
Já zde vidím jasnou chybu skriptu, ale ne v tom, že Bláha přijde přímo "nad střepy", ale v tom, že neuhlídali, kam byla postavena láhev s vínem ;)
Tedy: pokud přijmeme záběr s vínem na levém kraji stolu, je v dalším průběhu děje vše v pořádku. Ale víno mělo stát na pravém kraji :D
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Hamrus
strážmistr
Příspěvky: 67
Registrován: úte 12. led 2010 20:48:31

Re: 14. díl - Konec velké šance

Příspěvek od Hamrus »

Ještě k těm střepům: 1. Bláha byl v koupelně, takže neviděl, kde a co se rozbilo, takže mi tam vadí to jeho suverénní zakleknutí. 2. ze střepů, co sebrala Jiřka a Bláha, by se původní sklenička, která stála na stole, nesložila; ale v tom nechci hledat chybu za každou cenu...
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: 14. díl - Konec velké šance

Příspěvek od Salaba »

Hamrus píše:Jiřka přinese nákup, z tašky dává věci na stůl a přitom rozbije skleničku, po chvilce vyjde Bláha asi z koupelny řekne "hele střepy" a klekne přímo na ně. Vám to připadne normální?
Willy Kleiber píše: Všimněme si, že Jiřka staví láhev s vínem na pravý kraj stolu (ze svého pohledu) a na něm stojí též i sklenička, která se za chvíli rozbije. Nicméně po střihu najednou stojí víno blíže levému kraji stolu, tj. blíže koupelně, ze které později vyjde Bláha.
Teda chlapi dobrý, ale jinak já se z vás potím...vy jste opravdu jak nemluvňata! :? 8-) Já vždycky v tomhle dílu čekám jak se bude vyvíjet impulsivní eroticko-pečovatelský vztah sexem zanedbávané Jiřky a "mača" agenta Bláhy a vy řešíte kam padla sklenička a kde na stole stojí láhev s vínem... :? :roll: No dobře, jako badatelskou činnost vám to beru, ale já dál víc přeju Jiřce a Pavlovi ten nenadálý erotikon... :D ;)
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: 14. díl - Konec velké šance

Příspěvek od Hanele »

Taky jsem si to teď přehrála a žádnou chybu tu nevidím...Jediné, co podle mě působí rušivě, je Kulhánkova reakce: "Hele, střepy" - je taková nevěrohodná nebo spíš nevěrohodně pronesená, jako by ani nebyl překvapen...Nic dalšího tam nevidím.
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 14. díl - Konec velké šance

Příspěvek od Willy Kleiber »

Hanele píše:...Nic dalšího tam nevidím.
Ani to, že láhev s vínem se střihem dostala na opačný kraj stolu? ;)
Podle mě typický úlet skriptu, a to jsou velmi zajímavé chyby, které ovšem při prvním sledování jakéhokoliv filmu nelze postřehnout, na což samozřejmě všichni tvůrci obecně hřeší...
Sám když něco náhodou natáčím, tak se chovám přesně tak :)
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Hamrus
strážmistr
Příspěvky: 67
Registrován: úte 12. led 2010 20:48:31

Re: 14. díl - Konec velké šance

Příspěvek od Hamrus »

Dobrá, když jsem se neosvědčil se střepy, tak jsem vám našel jinou chybu ve stejné situaci. Když Jiřka přinese nákup, tak postaví tašku na židli, kdy se ucho tašky opře o opěrku židle. Po následujícím rozbití skleničky a střihu je už ucho spadlé. Omlouvám se, že to nedoprovodím fotografiemi, ale je to prostě fakt.

Sorry, něco jsem prostě z té scény vytlačit musel :roll:
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 14. díl - Konec velké šance

Příspěvek od malej Míra »

Nemůžu si pomoct a to jsem si všechny dotyčné scény přehrával několikrát, ale ta flaška vína se za celou dobu nepohne ani o píď a dokoce i natočení vignety stále souhlasí a to i přesto, že kamera to snímá postupně asi ze čtyřech různých úhlů. Doporučuji tímto chronickým hledačům nedostatků, aby začali znovu zgruntu, ale někde úplně jinde. Tady už z toho víc nevyrazí... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: 14. díl - Konec velké šance

Příspěvek od Hanele »

Taky už mi to přijde jako posedlost - hledat chyby tam, kde žádné nejsou... :roll:
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Hamrus
strážmistr
Příspěvky: 67
Registrován: úte 12. led 2010 20:48:31

Re: 14. díl - Konec velké šance

Příspěvek od Hamrus »

Taky už mi to přijde jako posedlost - hledat chyby tam, kde žádné nejsou... :roll:
Slečno Hanele. Přišel jsem s jednou faktickou chybou, viz malé pouzdro na pistoli, a jednou nelogičností v podobě zakleknutí na místě se střepy, takže si laskavě odpusťte svoje nemístné komentáře...
tajemník Šanda
kapitán
Příspěvky: 334
Registrován: stř 25. srp 2010 14:43:07
Bydliště: Ministerstvo kultury ČSSR Praha / Olomouc

Re: 14. díl - Konec velké šance

Příspěvek od tajemník Šanda »

V době natáčení seriálu byly typickými krátkými zbraněmi pistole vz. 27, popř. 50/70. Ty měly skutečně malá podpažní pouzdra. Hezky je to vidět např. v Malém pitavalu. Jedinou pistolí, která měla veliké pouzdro, byla vzor 52 (tzv. pařeznice). Ta měla dlouhou hlaveň. Nicméně podpažních pouzder na vzor 52 bylo dosti málo. Existovalo i podpažní pouzdro na samopal Škorpion, ovšem až později, než byl Bláha zneškodněn. Tudíž se asi tvůrci rozhodli vzít jakékoliv podpažní pouzdro, a to bez ohledu na realističnost.
Takhle přece ne, soudruzi! To není řešení.
Zákon Banderova štábu zní: "Nevěřit nikomu, ani sobě!"
jasny.sokol
kapitán
Příspěvky: 429
Registrován: ned 12. dub 2009 21:41:46
Bydliště: Příbor

Re: 14. díl - Konec velké šance

Příspěvek od jasny.sokol »

Menší chybička nebo postřeh. Když šel Jirka Hradec rozvíjet kontakty když měl soupeře v Liberci tak když tančí s Hankou tak jak je tam ten pohled zhora tak tam nikde netančí a najednou je střih a už tam tančí o 106 :-D Ke všemu páry kolem něho jdou na záběru vidět a i lidé kteří sedí u stolů.... Viz obrazky.
1212.jpg
1212.jpg (46.22 KiB) Zobrazeno 6449 x
Bez názvu.jpg
Bez názvu.jpg (57.68 KiB) Zobrazeno 6449 x
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 14. díl - Konec velké šance

Příspěvek od malej Míra »

Řekl bych dobrej postřeh, Sokolí Oko... :D
Hradec s Bízovou sice při tanci - asi foxtrot (?), znalci tanečního umění mě možná opraví - doslova plují parketem z místa na místo, ale při pohledu shora kamera zřejmě zabírá celý taneční prostor a naši hrdinové? Nikde!!! :mrgreen:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2069
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: 14. díl - Konec velké šance

Příspěvek od Lipinski »

nalim159 píše:
Salaba píše: Bláhovi je tak blbě, že by Jiřce klidně kejvnul i na dotaz jestli nebyl na 1.nádvoří Pražského hradu
Přesně tak, on navíc i fabuluje, takže je úplně jedno, kde Bláha ve skutečnosti byl nebo nebyl. To je podle mě ten nejpádnější argument. To, jestli byl Vilémov nejblíž, nejdál, nebo cokoliv jiného, přece nehraje roli.
Přesně tak, to, co Bláha řiká, je fabulace, nemůže přece vykládat, kdo ve skutečnosti je a kam jede. Rudimu Lorenzovi taky neujel autobus a neměl bejt u advokáta kvůli rozvodu, jak to tvrdil chlápkovi, kterej mu zastavil.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Odpovědět