14. díl - Konec velké šance

Chyby a úlety, kterých se dopustili tvůrci, herci apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 14. díl - Konec velké šance

Příspěvek od Willy Kleiber »

To je jako kdybych vedl následující rozhovor:
Osoba 1: "Byl jsem na dovolené v zahraničí."
Osoba 2: "Jé, a jak jsi se měl v Paříži???"
..¨.
stejná kravina jistě uznáte :roll:
resp. teoreticky bych se mohl trefit, ale s velmi nízkou pravěpodobností. :roll:
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: 14. díl - Konec velké šance

Příspěvek od Hanele »

Pane kolego, Vaše základní premisa je špatná: Bláha nikdy NEŘÍKÁ, že BYL v pohraničí. Jen, že se tam (jako) odstěhoval jeho údajný kamarád... ;)
Jiřka říká Vilémov, protože to vyplývá ze situace. Je místní a zná to tam. Říká se tomu situační kontext 8-)
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: 14. díl - Konec velké šance

Příspěvek od nalim159 »

Kamarád se odstěhoval z Vilémova do pohraničí, proto ho Bláha ve Vilémově nenašel. Jiřka ho nabrala někde po cestě za Vilémovem. Bláha netvrdí, že byl v pohraniční - přesně tak.

Chyby ve scénáři jsou, sám jsem jejich náruživý hledač, ale zrovna zde problém fakt nevidím...
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 14. díl - Konec velké šance

Příspěvek od malej Míra »

Přesně tak, chápu to úplně stejně jako Hanele a Nalim. Willy, nehledej chyby tam, kde nejsou... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 14. díl - Konec velké šance

Příspěvek od Willy Kleiber »

malej Míra píše:... nehledej chyby tam, kde nejsou... ;) :D
Sorry, ale tady to vidím přesně opačně než vy :?
Z kontextu vyplývá, že Bláha hledal kamaráda, který se odstěhoval do pohraničí. Proč by ho teda hledal na Sedlčansku?
Takže Bláha hledal v pohraničí kamaráda, a Jiřka telepaticky přijde na to, že ho hledal právě ve "Vilémově". ... "A to vám tam nikdo nepomoh?" - opět narážka na pohraniční Vilémov :!:
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: 14. díl - Konec velké šance

Příspěvek od Hanele »

Willy Kleiber píše: Z kontextu vyplývá, že Bláha hledal kamaráda, který se odstěhoval do pohraničí. Proč by ho teda hledal na Sedlčansku?
Protože na Sedlčansku původně bydlel! :D Když se odstěhoval do pohraničí, Bláha ho logicky na Sedlčansku nenašel... A to ani do toho pohraničí nemusel jezdit ;)
A tímto už tuto debatu končím, protože takhle bychom to tu mohli probírat do aleluja! :lol:
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 14. díl - Konec velké šance

Příspěvek od Willy Kleiber »

No nic, nemá to cenu, svůj názor měnit nebudu.... :?
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: 14. díl - Konec velké šance

Příspěvek od Honza Zeman »

Rovnez nechapu, kde Willy hledas zahadu. Z dialogu je jasne pochopitelne, ze Blaha prijel z Moravy za kamaradem, ale zjistil, ze se odstehoval do pohranici. Mozna, ze kdyby tam scenaristi nechali ten Suchy Zleb a necpali tam jakysi Vilemov, bylo by to jasnejsi, ale i tak. Anebo kdyby Blaha jen pred to "odstehoval se do pohranici" pridal sluvko "Ale". Nicmene nedostatek to neni.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 14. díl - Konec velké šance

Příspěvek od Willy Kleiber »

Hombre píše:...Nicmene nedostatek to neni.
Bohužel ani to "Ale" by však nevysvětlovalo, jak Jiřka přišla automaticky na ten "Vilémov"...a to je to, o čem tu celou dobu vedu diskusi...a že to je "nejbližší vesnice" neberu!
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: 14. díl - Konec velké šance

Příspěvek od Salaba »

Tak se mi až z toho čtení komentářů o "Vilémově" zatočila hlava, že jsem si ten dialog musel taky "fouknout" :). Willy Willy, podle mě záleží na úhlu pohledu a Ty na to jdeš moc systematicky. Ale tohle není nějaká další Tvoje oblíbená "wertheimka" na kterou máš zálusk, tady systém nehledej :D. Jiřka najde neznámého muže...(dál nebudu dialog opakovat)...a najednou mu 'foukne' (možná na první pohled nelogicky): "Vy jste byl ve V.?" - protože dedukuje, že tenhle zuboženej chlapík (kterej by možná stál za hřích :D ) nemohl jít v takovým stavu dlouhou cestu. No a Vilémov je ta vesnice, která je nejblíž, od které přišel, tím směrem odkud ho Jiřka našla a taky tam asi jezdí vlak či bus, kterým Bláha do V. přijel za kamarádem (co se mu ale mezitím odstěhoval...). Bláhovi je tak blbě, že by Jiřce klidně kejvnul i na dotaz jestli nebyl na 1.nádvoří Pražského hradu, takže kejvne i na Vilémov :mrgreen:
P.S. mně spíš teď začalo vrtat hlavou jak to, že Jiřka jen tak náhodou vozí s sebou v autě po večerech termosku s lipovým čajem...?? :D
P.P.S. už končím, jdu si dát "budapešť" a krásně si na ní nasekáááááám čerstvou jarní pažitku... :D ;)
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 14. díl - Konec velké šance

Příspěvek od Willy Kleiber »

Salaba píše:...nasekáááááám čerstvou jarní pažitku... :D ;)
Salaba: :lol:
ok, rozumím, a dám si příště pozor :D
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Čarda
poručík
Příspěvky: 117
Registrován: úte 10. čer 2008 8:15:04

Re: 14. díl - Konec velké šance

Příspěvek od Čarda »

Obrázek
... já su nějáké Wénigr, z Trbóšan...
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 14. díl - Konec velké šance

Příspěvek od malej Míra »

Tak jsem rád, že už jsme to snad konečně vysvětlili. Anebo aspoň doufám, že Willyho odpověď chápu správně tak, že souhlasí... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: 14. díl - Konec velké šance

Příspěvek od nalim159 »

Salaba píše: Bláhovi je tak blbě, že by Jiřce klidně kejvnul i na dotaz jestli nebyl na 1.nádvoří Pražského hradu
Přesně tak, on navíc i fabuluje, takže je úplně jedno, kde Bláha ve skutečnosti byl nebo nebyl. To je podle mě ten nejpádnější argument. To, jestli byl Vilémov nejblíž, nejdál, nebo cokoliv jiného, přece nehraje roli.
Ale, čože...? Na návštěve?!
Hamrus
strážmistr
Příspěvky: 67
Registrován: úte 12. led 2010 20:48:31

Re: 14. díl - Konec velké šance

Příspěvek od Hamrus »

Jiřka přinese nákup, z tašky dává věci na stůl a přitom rozbije skleničku, po chvilce vyjde Bláha asi z koupelny řekne "hele střepy" a klekne přímo na ně. Vám to připadne normální?
Odpovědět