14. díl - Konec velké šance

Chyby a úlety, kterých se dopustili tvůrci, herci apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
opat Adamíra
kapitán
Příspěvky: 458
Registrován: čtv 29. kvě 2008 1:03:00
Bydliště: na "Moravě"

14. díl - Konec velké šance

Příspěvek od opat Adamíra »

Všiml jsem si asi dvou drobností. Při rozhovoru Hackla s Bláhou v Citroenu mně přijde na spolujezdcových dveřích odraz mikrofonu někoho ze štábu. Pohybuje se totiž...Je to ale jen doměnka. A chudák Lída sebou trhne při výstřelu Zemana na Bláhu... Snad mě nesežerete :oops:
Bůh si přeje, abychom bojovali proti společnému nepříteli. Třeba jen pomocí - když zbraně už nemohou ...
meffe
čekatel SNB
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 21. led 2010 20:28:47

Re: 14. díl - Konec velké šance

Příspěvek od meffe »

Zdravím ! Ja som si všimol takúto chybičku.Keď Bízová naloží Kulhánka do Citrónu a idú na letisko pre Hackla , tak volant v Citróne je biely.Keď ale vezie Hackl Kulhánka na chatu , tak volant je červený.
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: 14. díl - Konec velké šance

Příspěvek od Honza Zeman »

Tak jsem si prosel vase poznatky :) . To s tim odrazem mikrofonu je takovy neprukazny, z boku na dverich je videt cerna, pomalu mizici smouha, ale nevim nevim....

Spis je dobry ulovek ten volant, evidentne totiz sceny s Hacklem a Blahou v aute byly toceny v atelieru s pohybujicim se vozidlem, ktere ma cerveny volant, protoze v uvodu teto sceny, kdy na silnici jede Citroen, je videt, ze volant je skutecne bily ;)

A jeste bych mel taky jednu nejasnost. Co je to za predmet vedle stromu, ktery je videt v case 0:58:54, jde o rozhovor Hackla a Blahy opet u reky, kdy Hackl prechazi na jine misto? Prikladam obrazek.... Nedokazu to nikam zaradit. Pusobi to na me hodne nepatricne, az jako scifi :D
1232470.jpg
1232470.jpg (23.87 KiB) Zobrazeno 12097 x
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
meffe
čekatel SNB
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 21. led 2010 20:28:47

Re: 14. díl - Konec velké šance

Příspěvek od meffe »

Mne to pripomína obyčajnú plechovku napríklad od farby, ktorá je nasvietená... :D
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: 14. díl - Konec velké šance

Příspěvek od Arnold Hackl »

Včera jsem se na to podíval a ve filmu to působí úplně jinak, než takhle sejmutý snímek.
Pohybuje se to zároveň s tím rákosem, takže to musí být něco co je na něm přichyceno a zároveň to musí být velice lehké.
Jako nejjednoduší vysvětlení mě napadá, že je to jen jinak zbarvený nebo jinak nasvícený list - tedy buď přímo list toho rákosu nebo nějaké jiné rostliny, která se po něm plazí.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: 14. díl - Konec velké šance

Příspěvek od Honza Zeman »

To je pravda, toho pohybu jsem si nevsiml. Mne to proste pripadalo jako kus rakety, ktery cumi ze zeme :oops: :P
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: 14. díl - Konec velké šance

Příspěvek od Koštýř »

Hombre píše:.. pripadalo jako kus rakety..
Bylo by dobré mít raketu v Zemanovi.. ;) Osobně myslím, že by to mohla být říční bójka. Napravo i nalevo od cesty, kde stojí déeska je vidět voda (Labe s provozem ČSPLO-proto ta bójka) :idea: Ta zářivá barva by tomu napovídala.
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
Uživatelský avatar
JiVi
strážmistr
Příspěvky: 38
Registrován: čtv 21. led 2010 20:25:30
Kontaktovat uživatele:

Re: 14. díl - Konec velké šance

Příspěvek od JiVi »

Koštýř píše:
Hombre píše:.. pripadalo jako kus rakety..
Bylo by dobré mít raketu v Zemanovi.. ;) Osobně myslím, že by to mohla být říční bójka. Napravo i nalevo od cesty, kde stojí déeska je vidět voda (Labe s provozem ČSPLO-proto ta bójka) :idea: Ta zářivá barva by tomu napovídala.

bojka to urcite neni, protoze vodu ma Hackl za zady. Je to list. Mokry list, ktery se odleskl od nasviceni sceny. Behem teto sceny se odleskl dalsi, vice vlevo, ale ne tak vyznamne.
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: 14. díl - Konec velké šance

Příspěvek od Koštýř »

JiVi píše:.. vodu ma Hackl za zady. Je to list..
Vodu vidím po obou stranách, napravo i nalevo od předku Citroenu-proto mě napadla bojka. Ale je to mizerný záběr, tak tři vteřiny? Fakt těžko říct, myslím že vyloučit můžem akorát raketu.. :lol:
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
Uživatelský avatar
Baresi
poručík
Příspěvky: 168
Registrován: stř 01. pro 2010 19:13:08
Bydliště: Cep 7 ,Třeboň

Re: 14. díl - Konec velké šance

Příspěvek od Baresi »

Nevímale já nějak nechápu čas tohot dílu. Na začátku v předmluvě se hovoří o "obyčejném dnu 18.října 1957" jestli to má být den kdy Bláha zastřelí Lídu pak je to i ten samý den kdy Bízová s Hacklem opouští republiku přes Bystřický přechod....A to je to co mi nesedí na záběrech kdy kamion projíždí a Hradec opřen o závoru kouká za kamionem je vidět sníh...Bydlím tu (poblíž Bystřice) 16let ale nepamatuju kdy by už 18.10 byl sníh navíc ten sníh na záběrech je evidentně několik dní možná týdnů starý. Takle u nás spíš vypada pozdní jarín (duben) stav sněhu...a i kdyby onen 18tý říjen byl den kdy ve svém autě Bízová objeví Bláhu tak se podle mne tento díl odehrává v týdením max desetidením čase...Takže i tak by konec připadal na konec října nevím jak v 57mém ale já to nepamatuju..Je pravdou že všude kde se děj odehrává a to i podle oblečení to vypadá na podzim ale o zimně ani náznaky..
Někdo má rád černý a někdo zase blondíny ale mezi náma v barvě vlasů to není..
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: 14. díl - Konec velké šance

Příspěvek od Dobesch »

Nevim jak v Bystrici, ale v roce 2009 sme v tu dobu meli snih v i Praze a co to nadelalo se stromama v Orlickych horach radsi nemluvit (byla to ona "snehova kalamita" kdy na stromy s listim napadal snih - v Orlickach pres 50cm - a ty pak pod tihou toho snehu praskaly a lamaly se).

Ale inak je to hezky postreh -takovy nesvar spousty dilu ze se pouzilo neco co vypadalo jako danna rocni doba a dal se to neresilo. Me to nejvic tluce do oci ve Stvanici, ktera se ma odehravat kolem pulky cervna ....... vsichni nabaleni jak v predjari a na poli se drapou spicky obili z hliny :D
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 14. díl - Konec velké šance

Příspěvek od malej Míra »

S tím sněhem bych to také neviděl jako "nedostatek", zažil jsem intenzivní sněžení v říjnu stejně jako v květnu. Jednak jak zmiňuje Dobesch kalamitu z předminulého podzimu a navíc to, že se jedná o konkrétní hraniční přechod do Rakouska, to víme my, ale běžnému divákovi to má zůstat utajeno. Z děje bych spíš očekával, že Árny s Hankou jeli do SRN (Rozvadov, Folmava apod.) a jaké počasí vládne na hraničních přechodech na Šumavě, o tom si nemusíme nic vyprávět... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Baresi
poručík
Příspěvky: 168
Registrován: stř 01. pro 2010 19:13:08
Bydliště: Cep 7 ,Třeboň

Re: 14. díl - Konec velké šance

Příspěvek od Baresi »

Přesto si dovolím nesouhlasit...Ať je to Bystřicko nebo šumava 18tý říjen je zkrátka brzo .Né snad na sníh obecně to se asi stát může ale dovolím si tvrdit ,že by šlo o sníh čerství ,svěží, běloučký a na tehdejší techniku úklidu komunikací by byl uježděn a všude a to i na okolních budovách stromech atd..Zkrátka se domnívám že záběry se natáčely tak v únoru-březnu a vlastně by mne zajímalo jestli to tak bylo nebo jestli se mýlím...V tom jak to bylo podáno "běžnému"divákovi souhlasím s tím že to není chybou....
Někdo má rád černý a někdo zase blondíny ale mezi náma v barvě vlasů to není..
Uživatelský avatar
Anglie
kapitán
Příspěvky: 474
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:03:22
Bydliště: Cambridge
Kontaktovat uživatele:

Re: 14. díl - Konec velké šance

Příspěvek od Anglie »

Dobesch píše:Ale jinak je to hezky postreh - takovy nesvar spousty dilu, ze se pouzilo neco, co vypadalo jako dana rocni doba a dal se to neresilo. Me to nejvic tluce do oci ve Stvanici, ktera se ma odehravat kolem pulky cervna .......
Jestli se dobře pamatuju takhle z hlavy, tak je Honza předvolán k soudu na 25. června, to je už kalendářně léto..
Evertonians are born, not manufactured.
We do not choose, we are chosen.
Those, who understand, need no explanation, those, who don´t ... don´t matter.
Uživatelský avatar
opat Adamíra
kapitán
Příspěvky: 458
Registrován: čtv 29. kvě 2008 1:03:00
Bydliště: na "Moravě"

Re: 14. díl - Konec velké šance

Příspěvek od opat Adamíra »

Při rozhovoru Kaliny s Hradcem "kde šiješ Jirko?" je patrný stín mikrofonu v pravém horním rohu místnosti. Ale docela nepatrně.
Bůh si přeje, abychom bojovali proti společnému nepříteli. Třeba jen pomocí - když zbraně už nemohou ...
Odpovědět