Stránka 1 z 5

17. díl - Prokleté dědictví

Napsal: čtv 05. čer 2008 10:31:39
od heerec
Podle mě dost významná chyba. V průběhu výslechu retarda, co si koupil Jawičku (hrál ho Petr Svojtka a tušim, že postava se jmenovala Drábek), se najednou ozve zvuk, kterej bych přirovnal třeba k zahoukání parní lokomotivy nebo třeba zahoukání v továrně nebo na dole. Problém je v tom, že scéna se evidentně odehráva v Pavláskově kanceláři v Bartolomějský. Jediný vysvětlení je, že tvůrci chtěli naznačit atmosféru Kladna (mám pocit, že se tenhle zvuk ozve ještě v Blančině kanceláři nebo bytě) a neuvědomili si, že už na Kladně nejsou.

Re: 17. díl - Prokleté dědictví

Napsal: čtv 05. čer 2008 11:53:24
od Willy Kleiber
To tam skutečně je, ale myslím, že to lze považovat za jakousi filmařskou licenci - něco jako když do konce jedné scény už slyšíme ruch patřící následující scéně apod.

Re: 17. díl - Prokleté dědictví

Napsal: pon 14. črc 2008 11:40:24
od heerec
Willy Kleiber píše:...myslím, že to lze považovat za jakousi filmařskou licenci - něco jako když do konce jedné scény už slyšíme ruch patřící následující scéně apod.
Málem jsem se nechal zblbnout... :) Znova jsem to zkouknul a trvám na tom, že to je nedostatek. To s tím přelézajícím zvukem by se snad dalo vzít, kdyby se to houknutí (písknutí?) ozvalo jindy a jinak. Tady, vpodstatě uprostřed scény, je to prostě chyba.

Re: 17. díl - Prokleté dědictví

Napsal: úte 14. črc 2009 20:55:15
od strejda.ohon
Tak on celej ten výbuch je z dnešního pohledu trochu úsměvnej, respektive je prostě vidět, že se na nějaký pyrotechnický hrátky vykašlali a žádnej výbuch se nekonal (podobně je udělanej taky pád starýho Brůny do studny, kdy vidíme padající figurínu a pak je tam prostě jen několik vteřin černá).
Ale k tomu, kde to je točený a jestli tam mohli střílet... Snad se nepletu (kdyžtak mě znalci opravte), ale vnitřek dolu byl kompletně postavenej v ateliérech Hostivař. Myslím, že o tom například mluví Vladimír Brabec v knížce Jak to vidím dnes. Říká tam něco ve smyslu, že se ještě divil, proč se to staví v ateliéru, když se dala využít kopie dolu v Technickém muzeu.

Re: 17. díl - Prokleté dědictví

Napsal: úte 26. led 2010 19:46:07
od Hamrus
Možná se velmi, velmi mýlím, ale Blančin byt na ubytovně není náhodou totožný s pokojem Šípů v Kralupech (n. Roztokách)?

Re: 17. díl - Prokleté dědictví

Napsal: stř 23. čer 2010 23:43:38
od slavo75
Všetkých zdravím,

nie som pravidelným prispievateľom tohto fóra - o to viac však v posledných dňoch jeho aktívnym čitateľom. Srdečná vďaka za to nesmierne množstvo informácií, ktoré ste tu zhromaždili. Fakt skvelá práca! Snažím sa postupne prelúskať všetkými sekciami a medzi prvé, ktoré som navštívil, boli nedostatky v jednotlivých dieloch, ktorých sa tvorcovia dopustili. Odhalených je už naozaj požehnane - niektoré veľmi kuriózne a zaujímavé. Ja som si pri sledovaní 17-teho dielu "Prokleté dědictví" všimol jeden taký mininedostatok a zatiaľ som nezaregistroval, že by naň tu už niekto upozornil. Je to scéna, kedy sa sa Zeman a Stejskal stretávajú s Blankou - Stejskal odchádza z kancelárie, otvára dvere - a na mikrosekundu je v obraze vidno, ako kľučku z druhej strany dverí držala nejaká ruka a bleskovo ju odsúva. Je to naozaj iba na zlomok sekundy - ruku vidno v škáre dverí. Predpokladám, že sa jedná o niekoho zo štábu... Je to presne v 15:44. Prikladám foto.

Obrázek

Odo mňa zatiaľ toľko - ešte raz pozdravujem! ;)

Slavo

Re: 17. díl - Prokleté dědictví

Napsal: čtv 24. čer 2010 10:11:36
od Hombre
Tomu rikam postreh, pane kolego :!: Radne jsem si scenu odkrokoval a je videt, ze dvere nebyly zavrene, tezko rict proc. Kazdopadne dobra trefa ;)

Re: 17. díl - Prokleté dědictví

Napsal: pon 10. led 2011 9:22:58
od nalim159
Jeden postřeh k tomuto dílu. Před výslechem Drábka říká plk. Pavlásek, že až na poště se přišlo na to, že bankovky z motototechny mají právě tu sérii, po které se pátrá. Tedy vlastně říká, jak se přišlo na Drábka, který si tak chtěl opatřit krásnou jawičku :D . Ovšem toho by mohli v mototechně "odhalit" jen v případě, že by celá tržba, kterou pak odevzdávali na poště, byla jen od Drábka, jinak by se přece bankovky pomíchaly a těžko by šlo poznat, kdo jimi platil...

Nebo na poštu běhali s každou stovkou, která se k nim dostala :D ?

Re: 17. díl - Prokleté dědictví

Napsal: pon 10. led 2011 10:12:01
od Arnold Hackl
Ono se mohlo stát, že při tehdejších cenách a při tehdejším nedostatku zboží ta jeho záloha na Javičku mohla dělat tři čtvrtiny denní tržby mototechny.

Re: 17. díl - Prokleté dědictví

Napsal: pon 10. led 2011 10:57:54
od malej Míra
Pokud se nemýlím, tak tržby se odváděly na poštu či do banky denně. Otázkou je, kolik mohla Mototechna na Kladně prodat nablejskaných Jawiček za den, ale vylučovací metodou dojít k Drábkovi asi nemohl být takový problém... ;) :D

Re: 17. díl - Prokleté dědictví

Napsal: pon 10. led 2011 11:12:35
od nalim159
Jasně, šlo mi o to, že odevzdali celou tržbu, kde se bankovky pomíchaly, a jak pak mohli přijít na to, kdo jim tam kterou stovkou za co platil...
Jinak Jawiček se určitě denně moc neprodávalo, o tom žádná...

Re: 17. díl - Prokleté dědictví

Napsal: pon 10. led 2011 11:38:40
od Arnold Hackl
No já si právě myslím, že prodali tu jednu Javičku, dva stěrače, jeden blinkr, pět žárovek, tři filtry a deset lepicích sad na duše do pnrumatik. :mrgreen:
Nebo teda spíš, že to tenkrát tak nějak bylo nebo mohlo bejt.

Re: 17. díl - Prokleté dědictví

Napsal: pon 10. led 2011 11:43:20
od malej Míra
Drábkovy bankovky byly funglovky, proto chápu, že někoho zaujaly do té míry, že se zabýval jejich sériovým číslem. Ostatní kupující ten den mohli mít pomíchané starší bankovky, bylo by to i pravděpodobné. On sám netušil, jaká je jejich historie, proto neměl důvod zapírat, že jimi platil. Zatím jsem tady žádnou záhadu neobjevil... 8-)
Arnold Hackl píše:No já si právě myslím, že prodali tu jednu Javičku, dva stěrače, jeden blinkr, pět žárovek, tři filtry a deset lepicích sad na duše do pnrumatik...
...a tím vyčerpali obsah skladu. :mrgreen: :roll:

Re: 17. díl - Prokleté dědictví

Napsal: pon 10. led 2011 12:00:29
od nalim159
Kolegové, to má logiku, uznávám ;) .
Každopádně děkuji za spolupráci, nakonec spolupráce s bezpečností... :)

Re: 17. díl - Prokleté dědictví

Napsal: pon 10. led 2011 14:10:18
od malej Míra
Není zač, přijďte zas... :lol:
Občas si tady v té sekci "Nedostatky" připadám jak v Saturninově "Kanceláři pro uvádění příběhů na pravou míru"...
Cíleně nedostatky nehledám, nýbrž u nalezených se snažím najít nějaké logické vysvětlení. ;) :D