7. díl - Mědirytina

Chyby a úlety, kterých se dopustili tvůrci, herci apod.
Uživatelský avatar
Bába kořenářka
major
Příspěvky: 839
Registrován: čtv 29. kvě 2008 17:02:27
Bydliště: Liberec

Re: 7. díl - Mědirytina

Příspěvek od Bába kořenářka »

Mně se to upřímně řečeno taky moc nezdá. Kdo by se staral o barák, kdyby máma vymetala s Honzou štace v pohraničí, skoro každej rok jinde...? To by z něj ve 30. díle byla zchátralá ruina, ne?
... Bude třeba zvládnout zákony po našem! ...
... Království nebeské se vrátí, a opanuje tuto bezbožnou planetu! ...
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: 7. díl - Mědirytina

Příspěvek od Dobesch »

Ja si myslim, ze jako cekatel si nemohl moc vyskakovat a nikdy nevedel kam s nim pohnou ..proc by za nim mama mel jezdit.
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: 7. díl - Mědirytina

Příspěvek od Arnold Hackl »

Tak já nepředpokládám, že by bral s sebou matku, když byl ještě čekatel (a tedy už vůbec ne při první cestě s kufrem do Kateřinské hory :o ) nebo že by s Honzou matka vymetala všechny štace v pohraničí (i když v Praze je vymetala minimálně do svatby s Blankou). Zrovna tak ani v Praze se matka ani zdaleka neobjevila v každém dílu, kde spolu bydleli.
Ono by úplně stačilo, kdyby se k němu přistěhovala když převzal po Bláhovi okresní oddělení, to už si myslím, že měl místo u policie naprosto jisté. I když mu stěhování samozřejmě hrozilo, tak proč to netáhnout společně s matkou, když byli oba sami. Zdá se mi to i celkem logické.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
Hal_Uska
strážmistr
Příspěvky: 11
Registrován: ned 03. srp 2008 9:37:33
Bydliště: Európa

Re: 7. díl - Mědirytina

Příspěvek od Hal_Uska »

Koštýř píše:Tak se krade i na služebně! :) Někdo uzmul bustu Klémy ze skříně. Považte - dva roky po Únoru a taková sabotáž :lol:
Při výslechu Pauera je Kléma pryč..
Klementova busta nezmizla, iba sa presunula k náčelníkovi:
PDVD_006.JPG
PDVD_006.JPG (69.13 KiB) Zobrazeno 6195 x
Viem o živote majora Hradca všetko, ale ako agentka som viazaná mlčaním...
Uživatelský avatar
opat Adamíra
kapitán
Příspěvky: 458
Registrován: čtv 29. kvě 2008 1:03:00
Bydliště: na "Moravě"

Re: 7. díl - Mědirytina

Příspěvek od opat Adamíra »

Další chybičky jsem si všimnul když zpěvandula dozpívá Šedou pavučinu, Honza si vyndá z kapsy na saku tu umělou kytku a položí ji na stul... Další záběr, kdy jde zpěvandule vyzvat Honzu k tanci, ale jde Mirek, tak opět Honza vyndává kytku z kapsy a pokládá na stůl
Bůh si přeje, abychom bojovali proti společnému nepříteli. Třeba jen pomocí - když zbraně už nemohou ...
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: 7. díl - Mědirytina

Příspěvek od nalim159 »

Honza prostě měl dlouhou chvíli, nadto byl čerstvě zamilovaný... Takže vyndavál a zandával pořád dokola :D ...
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 7. díl - Mědirytina

Příspěvek od malej Míra »

Toho jsem si nikdy nevšiml, ale je-li tomu tak, tak je to výkon hodný iluzionisty. Jako když se třeby tahá z klobouku králík za králíkem.
Anebo mi to připomnělo historku, kterou jednou vyprávěl JUDr. Jahelka, když obviněný z výtržnosti do protokolu uvedl: "Když jsem se vracel večer domů se svými dvěma jezevčíky z restauračního zařízení, zjistil jsem, že je branka zamčená. Rozhodl jsem se proto jezevčíky přehodit přes zídku a pak přelézt sám. Když jsem takto přehazoval již jedenáctého jezevčíka, všiml jsem si, že se dírou pro slepice zase vracejí zpátky..." ;) :D
Omlouvám se za odbočení od tématu.
Mám ti ukázat jak plave?
Fosgen
kapitán
Příspěvky: 397
Registrován: úte 06. dub 2010 15:47:32

Re: 7. díl - Mědirytina

Příspěvek od Fosgen »

Dnes na JOJ+ davali Medirytinu. Neviem kolko masiarov bolo na trzisti, ale ked hokynarka dava tie kornuty s lipovym kvetom Lide, tak jej hovori, komu ich ma zaniest. A ako pri tretom povie "tenhle reznikovi". Preco posiela lipovy kvet s listkami reznikovi, ked ho tesne predtym videla ako ho odvadza bezpecnost?
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: 7. díl - Mědirytina

Příspěvek od děda Dejmek »

Mirku,pod´sem.Co je,chybí něco? Obrázek Ale kdepak, naopak, přebejvá Obrázek :lol:
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
Uživatelský avatar
Michálek
strážmistr
Příspěvky: 57
Registrován: pon 11. črc 2011 15:17:55
Bydliště: Praha

Re: 7. díl - Mědirytina

Příspěvek od Michálek »

Jeden nedostatek, který se týká většiny podobných umělců - ale tady je to velice markantní. Když zavřou vrchního Takáče (Beneš) a zpěvanduli (Hegerová), nahradí je v závěru ve vinárně Panonia pějící harmonikář. Kdo jenom trochu vnímá tóny, musí si všimnout, že se klaviatury pouze drží a prstoklad vůbec neodpovídá hrané melodii (věřte mi, 13 let studia na akordeon mě opravňuje toto glosovat). Vzhledem k roli mohli vzít někoho, kdo aspoň něco málo o hře ví, takhle to vypadá opravdu spíš směšně.
Spálili jsme s panem farářem to ďáblovo poselství!
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: 7. díl - Mědirytina

Příspěvek od Salaba »

Michálek píše:...prstoklad vůbec neodpovídá hrané melodii (věřte mi, 13 let studia na akordeon mě opravňuje toto glosovat...
Pane kolego my Vám věříme, vždyť tu Widorovu toccatu v krásnopolském chrámu páně jste hrál přímo mistrovsky! :D ;)
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
Bába kořenářka
major
Příspěvky: 839
Registrován: čtv 29. kvě 2008 17:02:27
Bydliště: Liberec

Re: 7. díl - Mědirytina

Příspěvek od Bába kořenářka »

To je dobrý postřeh! Ale musím se přiznat, že mě velice překvapil, protože tenhle člověk hraje jako harmonikář v mnoha filmech a inscenacích té doby (namátkou uvádím třeba Vražda v hotelu Excelsior, abychom nechodili zbytečně daleko), a mám takový pocit, že jsem někde slyšela, že to byl opravdový harmonikář, který byl až sekundárně angažován jako herec...

Neví o něm někdo něco bližšího?
... Bude třeba zvládnout zákony po našem! ...
... Království nebeské se vrátí, a opanuje tuto bezbožnou planetu! ...
Uživatelský avatar
Michálek
strážmistr
Příspěvky: 57
Registrován: pon 11. črc 2011 15:17:55
Bydliště: Praha

Re: 7. díl - Mědirytina

Příspěvek od Michálek »

Salaba píše:Pane kolego my Vám věříme, vždyť tu Widorovu toccatu v krásnopolském chrámu páně jste hrál přímo mistrovsky! :D ;)
Právě že v Křížové cestě to flákám až oči bolí, vůbec tam nešlapu basové pedály. Asi už mě brněly nohy.
Spálili jsme s panem farářem to ďáblovo poselství!
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 7. díl - Mědirytina

Příspěvek od Willy Kleiber »

Bába kořenářka píše:... že to byl opravdový harmonikář, ...?
Ano, jmenoval se Vladimír Linka, a je uveden i v titulcích. V Zemanovi vystupuje ve všech dílech, kde hraje barová nebo cirkusová hudba.
Vůbec u těchto hudebních scén v Zemanovi kolikrát neodpovídá zvuk a obraz - např. je slyšet saxofon, ale v kapele není :lol:
Na druhou stranu, víme jak Zeman vznikal zcela filmovou latinou - jeden obraz točen několikrát z různých úhlů kamery a zřejmě kolikrát i bez kontaktního zvuku, takže jakákoliv synchronizace hry na nástroj a zvuku je vyloučena.
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: 7. díl - Mědirytina

Příspěvek od nalim159 »

Taky mohl štáb angažovat harmonikářku z Chalupářů, a to už bychom si prstokladu nevšímali vůbec :mrgreen: .
Ale, čože...? Na návštěve?!
Odpovědět