Nejmarkantnější chyby a nedostatky ze strany štábu

Chyby a úlety, kterých se dopustili tvůrci, herci apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Nejmarkantnější chyby a nedostatky ze strany štábu

Příspěvek od Dobesch »

S tim dabovanim aut motorem S1000/100 to se delalo ---proc se to delalo to netusim --mozna se to delalo hlavne u TV poradu --profesionalove, Dempsey and M...... No treba to bylo z toho duvodu ze k TV serialum nejsou mezinarodni pasy (nebo nebyly) a zvuk se delal tak ze se puvodni potlacil co to slo..... no a pka nektere ruchy vzali za sve. U filmu s mezinarodnim pasem tohle odpadlo --zas dnes k nekterejm filmum uz mezinarodni pasy nejsou -- z toho duvodu Napr. Indiana Jones II vysel na DVD s puvodnim Zupanicem pac neni pas a potlacovanim to ztrati --takze kompletni Stepnickovej Dabing na DVD neni :-(
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Nejmarkantnější chyby a nedostatky ze strany štábu

Příspěvek od Arnold Hackl »

Určitě to bylo proto, že některé pořady neměly mezinárodní verzi zvuku a proto bylo potřeba udělat veškerý zvuk nově. Někdy se to povedlo líp, někdy hůř. Co si tak pamatuji, tak jedny z nejméně povedených se mi zdály seriály s Dalglieshem - tam ruchy skoro chyběly.
Některé státy to řešily tak, že se ponechal původní zvuk (pouze při dialozích se ztlumil) a jeden ženský a jeden mužský hlas daboval všechny postavy. Takhle to myslím bylo v Polsku a sám jsem kdysi viděl v Ruské, možná ještě Sovětské, televizi tímto stylem nadabovanou Povstaleckou historii.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
pplk Žitný
poručík
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 29. kvě 2008 14:22:08

Re: Nejmarkantnější chyby a nedostatky ze strany štábu

Příspěvek od pplk Žitný »

V PL televizi se tento způsob dabingu (jeden hlas mluví všechny postavy, byť je to komické, protože ženské role překládá mužský hlas) uplatňuje dodnes! :P
Kdo ví, jak by to se mnou dopadlo, kdyby nebyli přišli...
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Nejmarkantnější chyby a nedostatky ze strany štábu

Příspěvek od malej Míra »

Hombre píše:Nejak mi nedochazi, kde je ta zahada? :shock:
To mi také nějak uniká, o čem ta diskuse vlastně je... :roll:
strejda.ohon píše:Člověk pomalu neví, na co reagovat dřív...
...a proto reaguji na všechno postupně. :lol:
Bína píše:...A v těch hodnostech má taky nějakej bordel...7.díl stražmistr,15.díl staršina a 16.díl zase strážmistr. :lol: .
S tím souhlasím, ale tady chápu, že jim občas něco uteklo... ;) :D A vůbec, víte někdo, co znamenalo "staršina"? Je to vůbec hodnost?! Není to služební zařazení, nebo tak něco? Hodnosti bývaly a pokud vím i jsou: rotný, strážmistr, nadstr., podpraporčík, prap., nadprap., podporučík, por., nadpor., kapitán, major, podplukovník, plk. a pak už jsou generálové... ;) :D
strejda.ohon píše:...Prostě se jmenoval Ladislav Skládal, no...
(u něj bych to viděl na postřelení vlastní zbraní) a tak ho na nějakou dobu degradovali. :mrgreen:
S tím jménem naprosto souhlasím. Jinak dobrej džouk... :lol:
Hombre píše:...Kdyby to takhle udelali i s doktorem Veselým, ocenil bych to. Ten je v kazde serii jen Dr. Veselý :? :)
Bohužel o křestních jménech Veselého a Žitného se můžeme jen dohadovat... :(
Dobesch píše:S tim dabovanim aut motorem S1000/100 ...treba to bylo z toho duvodu ze k TV serialum nejsou mezinarodni pasy (nebo nebyly) a zvuk se delal tak ze se puvodni potlacil co to slo..... no a pka nektere ruchy vzali za sve...
To bych řekl, že je přesně ten pravý důvod. Na svou dobu to určitě pro svůj účel stačilo... ;) :D
Arnold Hackl píše:...Některé státy to řešily tak, že se ponechal původní zvuk (pouze při dialozích se ztlumil) a jeden ženský a jeden mužský hlas daboval všechny postavy. Takhle to myslím bylo v Polsku a sám jsem kdysi viděl v Ruské, možná ještě Sovětské, televizi tímto stylem nadabovanou Povstaleckou historii.
Poláci jsou v tomto směru pověstní... :mrgreen: Aneb bída s nouzí. Oproti tomu v Rusku dnes dělají dabingy srovnatelné kvalitou s naším. Holt dříve země, kde už včera stihli sníst co měli sníst až zítra, ale dnes země neomezených možností... ;) :D
Naposledy upravil(a) malej Míra dne úte 16. čer 2009 11:12:32, celkem upraveno 4 x.
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Nejmarkantnější chyby a nedostatky ze strany štábu

Příspěvek od Willy Kleiber »

Hombre píše:... Ten je v kazde serii jen Dr. Veselý :? :)
To je pravda, a když ho kdokoliv oslovuje, říká mu vždy "doktore" :x Jedině, jestli se někde jeho křestní jméno neobjevilo v literární předloze...
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: Nejmarkantnější chyby a nedostatky ze strany štábu

Příspěvek od Koštýř »

Ještě naposledy k Lád'ovi-podle mě je to příjmení, protože v titulcích u celého seriálu je uvedena vždy postava s příjmením (popř. celé jméno). Alespon' myslím, všechny tit. jsem neprojížděl.. :) No, třeba to podle některých není chyba ani nedostatek.. P.S. Seriál se zde rozebírá zprava zleva, největší a velmi záslužnou práci tu už udělali jiní a tak víceméně zbývají např. nedostatky, chytáky, odkazy apod. Jsme tady všichni "blázni", Zeman je fenomén a já osobně jsem rád za každou "blbost". Proč ne, pokud je to cokoliv nového-třeba hezká deka od kolegy Kleibera :D
Naposledy upravil(a) Koštýř dne čtv 18. čer 2009 13:26:38, celkem upraveno 1 x.
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Nejmarkantnější chyby a nedostatky ze strany štábu

Příspěvek od malej Míra »

Koštýř píše:Ještě naposledy k Lád'ovi-podle mě je to příjmení, protože v titulcích u celého seriálu je uvedena vždy postava s příjmením (popř. celé jméno)...
Myslím, že Lída je vždy jen Lída. No a Láďovi se prostě jinak než Láďa neřekne... ;) :D Nic dalšího bych za tím nehledal. Buďme rádi, že ho známe jménem i příjmením...
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: Nejmarkantnější chyby a nedostatky ze strany štábu

Příspěvek od Koštýř »

malej Míra píše:
Koštýř píše:Ještě naposledy k Lád'ovi-podle mě je to příjmení, protože v titulcích u celého seriálu je uvedena vždy postava s příjmením (popř. celé jméno)...
Myslím, že Lída je vždy jen Lída. No a Láďovi se prostě jinak než Láďa neřekne... ;) :D Nic dalšího bych za tím nehledal. Buďme rádi, že ho známe jménem i příjmením...
No prosím, Liduška ;) Jsem na ni ale úplně zapomněl.. Správně, nechme Lád'u být-stejně je to největší podržtaška, jak už zde bylo řečeno.
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Nejmarkantnější chyby a nedostatky ze strany štábu

Příspěvek od Willy Kleiber »

Zatím to tu myslím nezaznělo (čemuž se dost divím :) ), ale nedostatek je určitě taky v díle 8 - Strach v obraze, kdy Jula s úchvatným výrazem ve tváři praští po hlavě samopalem saniťáka (M.Vávra)... (což je mimochodem podle mě jeden z nejemotivnějších výjevů seriálu)
a ten se ihned se ZASCHLOU krví na hlavě zhroutí!
Tam ta zaschlá krev dost kazí celkové vyznění, je moc vidět naaranžovanost celé scény.
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Nejmarkantnější chyby a nedostatky ze strany štábu

Příspěvek od Willy Kleiber »

Filmařská latina snese hodně - i repliky do míst, kde ve skutečnosti nikdo nestojí - nicméně tady to trošku přehnali:
Loď do Hamburku, čas 15:10 - poslední Zemanova replika o strojníkovi Šimkovi "Zmizel" je naprosto jasně pronesena úplně špatným směrem, když vezmeme v potaz celé uspořádání tohoto obrazu (sedí se kolem stolu u Kaliny). Ve směru Zemanovy řeči se nikdo nacházet nemohl a působí to dost rušivě.
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Nejmarkantnější chyby a nedostatky ze strany štábu

Příspěvek od Willy Kleiber »

Willy Kleiber píše:... "Všudypřítomná deka".
Pokud někdo deku objevíte i jinde, dejte to sem... :D
Tak reaguji sám na svůj příspěvek z 3.června 2009 - deka se objevila i v Prokletém dědictví, a spal pod ní v boudě Ledvinka :lol:
Prokleté dědictví-Ledvinka.JPG
Prokleté dědictví-Ledvinka.JPG (49.14 KiB) Zobrazeno 7089 x
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: Nejmarkantnější chyby a nedostatky ze strany štábu

Příspěvek od Koštýř »

Výborně, pane kolego! Ode dneška jste prostě Willy "Deka" Kleiber.. :lol: Jinak fakt dobrý postřeh.
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Nejmarkantnější chyby a nedostatky ze strany štábu

Příspěvek od Honza Zeman »

Tady me napadla jedna klasicka hlaska, ktera na tu deku sedi, ponedkud jsem ji poupravil. Jelikoz je s ni prikryty jak mrtvy otec Zeman jako kladas, tak treba Blaha a Ledvinka, tak: "Padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina..... a jako rekvizitu mame jenom jednu deku" :D
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Nejmarkantnější chyby a nedostatky ze strany štábu

Příspěvek od nalim159 »

A nebo jiná parafráze:

"Po smrti navěky, zabalí vás do deky" :D
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Nejmarkantnější chyby a nedostatky ze strany štábu

Příspěvek od Arnold Hackl »

Koštýř píše:Ještě naposledy k Lád'ovi-podle mě je to příjmení ...
Tak teď snad už opravdu naposledy k Láďovi. :mrgreen:
Jeho příjmení je Skládal - viz. titulky k Mědirytině.
Jednou už jsem to dával do chytáků, jen nevím jestli tady nebo na starém fóru.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Odpovědět