Nejmarkantnější chyby a nedostatky ze strany štábu

Chyby a úlety, kterých se dopustili tvůrci, herci apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: Nejmarkantnější chyby a nedostatky ze strany štábu

Příspěvek od prof. Braun »

myr60 píše:Nikde som tu nenasiel takyto poznatok: v tej kancelarii, kde sa vzdy stretavaju Zeman, Pavlasek, Kalina, atd je kvet - fikus. Vsimnite si, ze na to, cez kolko rokov sa odohrava dej, ten kvet velmi nerastie. Jeho rast zodpoveda dobe natacania serialu. Iba zeby ho pravidelne strihali :-)
Tak to je ozajstná bomba!
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Nejmarkantnější chyby a nedostatky ze strany štábu

Příspěvek od malej Míra »

myr60 píše:...Iba zeby ho pravidelne strihali :-)
...anebo je umělej. ;) :D :mrgreen:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: Nejmarkantnější chyby a nedostatky ze strany štábu

Příspěvek od Koštýř »

Já osobně mám za nej chybu, že Zeman "daroval" svou památnou koncentráčnickou bundičku takovému individuu, jako je "Včelička" Vondřich.. :shock: :cry: ..ten má na krku vál.kříž, který zřejmě Honza zapomněl v kapse-když se vracel z Rajchu :mrgreen: :lol: ;)
xs.jpg
xs.jpg (30.31 KiB) Zobrazeno 5900 x
Je vidět, že ve fundusu se i po letech dá najít ledasco 8-) :idea:
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
Uživatelský avatar
Nerajohn
strážmistr
Příspěvky: 25
Registrován: sob 31. kvě 2008 18:35:00
Bydliště: Hellborn
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejmarkantnější chyby a nedostatky ze strany štábu

Příspěvek od Nerajohn »

Vynikající postřeh, kolego Koštýři.
Za tohle chcípneš, rozumíš ?
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: Nejmarkantnější chyby a nedostatky ze strany štábu

Příspěvek od Koštýř »

Nerajohn píše:Vynikající postřeh, kolego Koštýři.
Díky. Úplnou náhodou mě to praštilo do hlavy, podobně jako Newtonovo jablko :idea: Naštěstí nosím klobouk... :) Pro sichr jsem sjel oba díly a je to tak, včetně kapsiček na bocích, rozparku na zádech.. Jinak smekám svou hučku před objevy ostatních, míst natáčení apod. :)
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
Uživatelský avatar
Žitný
poručík
Příspěvky: 102
Registrován: stř 29. dub 2009 14:42:21
Bydliště: Štěchovice

Re: Nejmarkantnější chyby a nedostatky ze strany štábu

Příspěvek od Žitný »

No postřeh dobrý,ovšem nemyslím si,že je to až tak jisté,že se jedná o identickou bundu.U Lábuse postrádám tu kapsu na rukávu.Nebo jsem slepej :( Zkusím to zkouknout ve filmu......
"Hleďte si svýho vy svazáku a hlídejte si toho ohaře ,ať vám s ním neuletí kos"
Uživatelský avatar
Bína
kapitán
Příspěvky: 381
Registrován: stř 10. zář 2008 16:03:38
Bydliště: asi někde v Holešovicích

Re: Nejmarkantnější chyby a nedostatky ze strany štábu

Příspěvek od Bína »

Žitný píše:U Lábuse postrádám tu kapsu na rukávu.( Zkusím to zkouknout ve filmu......
¨
Ale pane kolego ? Zkoukněte i titulky. ;) .
Bína,prosím pěkně.Já jsem Standův kamarád.Bude nám po něm oběma smutno.Viďte!
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: Nejmarkantnější chyby a nedostatky ze strany štábu

Příspěvek od Koštýř »

Žitný píše:No postřeh dobrý,ovšem nemyslím si,že je to až tak jisté,že se jedná o identickou bundu.U Lábuse postrádám tu kapsu na rukávu.Nebo jsem slepej :( Zkusím to zkouknout ve filmu......
Kapsa na rukávu je také. Jinak jak píše kolega Bína.. ;) Lábuse jsem dal do nedostatků k dílu Růže pro Zemana.
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Nejmarkantnější chyby a nedostatky ze strany štábu

Příspěvek od Honza Zeman »

Vyborny postreh pane Kostyr ;) . Zaradim tento nedostatek i do prehledu na web, tohle je fakt bomba :D
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: Nejmarkantnější chyby a nedostatky ze strany štábu

Příspěvek od Koštýř »

Hombre píše:Zaradim tento nedostatek i do prehledu na web
Bude mi potěšením ;) Ale za tenhle objev vlastně děkuji především členům fanklubu i obyč.přispěvatelům :) Že mě inspirovali. Jsem rád, že takto seriál stále žije-sleduje se, rozebírá, hledají místa natáč. i chyby.. a taky hlavně fandí 8-)
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
Uživatelský avatar
opat Adamíra
kapitán
Příspěvky: 458
Registrován: čtv 29. kvě 2008 1:03:00
Bydliště: na "Moravě"

Re: Nejmarkantnější chyby a nedostatky ze strany štábu

Příspěvek od opat Adamíra »

Nemůžu si pomoct, co mi říkal kolega - kdo by čekal, že po takových letech bude nějaké fórum zabývající se takovými maličkostmi. S tím se prostě tehda při natáčení seriálu nepočítalo 8-)
Bůh si přeje, abychom bojovali proti společnému nepříteli. Třeba jen pomocí - když zbraně už nemohou ...
Uživatelský avatar
Archanděl Hain
čekatel SNB
Příspěvky: 8
Registrován: pát 22. kvě 2009 4:32:24

Re: Nejmarkantnější chyby a nedostatky ze strany štábu

Příspěvek od Archanděl Hain »

Willy Kleiber píše:Mám tady pěkný úlovek - screenshot z Pána ze Salcburku - všimněte si odrazu v pravém dolním rohu v motorce! Nic bych za to nedal, že se tam odráží stojící J. Sequens - ten postoj je typický...
Tak s tím souhlasím.

Ale řeknu ti, že když to pozoruji, představivost mi pracuje, analyzuje, prostě kam se to hrabe na prohlížení si nějakých fotek, na kterých by udajně měli být mimozemšťané a teď se na to díváte a zkoumáte a je to pravda, není to pravda..... :lol:
Naposledy upravil(a) Archanděl Hain dne pát 22. kvě 2009 6:33:33, celkem upraveno 1 x.
"KRÁLOVSTVÍ NEBESKÉ SE VRÁTÍ....A OPANUJE TUTO BEZBOŽNOU PLANETU !"
Uživatelský avatar
Archanděl Hain
čekatel SNB
Příspěvky: 8
Registrován: pát 22. kvě 2009 4:32:24

Re: Nejmarkantnější chyby a nedostatky ze strany štábu

Příspěvek od Archanděl Hain »

Jinak taky přidávám nedostatek.

Asi se nabízí hned tento nedostatek jako nedostatek, nebo chyba herce ale ...ALE.

Při scéně, v episodě "Konec velké šance", kdy dojde k přestřelce Zemana s Bláhou, tak si všimnětě, že nejdřív teda Bláha řekne, ...."abys viděl, jak vypadá střelec." Pak hned zamíří a vystřelí dvě rány ze silencra, ale zrovna v tu chvíli svým tělem ochrání Zemana před kulkama Liduška. No tedy to koupí za Zeemu, padne na zem a Zeman se podívá, lekne ale vzpamatuje se a zamíří na bláhu a zařve Stůj a vystřelí na blahu.....ale právě v tom momentě, když Zeema vystřelí, tak jak liduška zasažena bezvládně leží, je vidět velmi zřetelně v obličeji, jak škubne očima, když Zeema vystřelí. Vyloženě vypadla z role a prostě klasický reflex, když vám něco práskne u očí, navíc když je máte zavřené.

Tohle beru jako chybu štábu ale. Za prvé, ono chudák mladá holčina, herečka, když jí začal Brabec střílet slepíma kouksek u očí, navíc scéna byla vemi dynamická, tak člověk nemá čas se připravit aby těmi zavřenými očmi necukl, pač to je reflex. Navíc nechávat to tam je taky nelogické, protože když dostanu kulkou, mohou se dít jen dvě věci, bud se svýjím v agonii bolesti, nám napínám z bolesti všechny svali na těle a hlavně ty na obličeji, v grimase bolesti, takže i kdyby mě něco na mžik uleklo, tak nemohu cuknout očima, pač je už mám napnuté. No a nebo omdlím, tedy jsme uvolněný, ale nic nevnímám, jsem třeba i v komatu, no ale potom také nemohu cuknout očima, protože nevnímám vnějšek a nemám se čeho leknout a není z čeho by se ten reflex zapojil. A nemohu být uvolněný, relaxovaný a zároveň dostatečně si vědomí okolí, ale zároveň se nesvíjet bolestí, když mám v sobě dvě kulky a to ještě jestli to chudák holka nedostala do břicha do žaludku, že jo.

Takže to spíš beru jako nedostatek štábu a docela "markantní" (velmi oblíbené slovo na tomto foru :lol: ), nikoliv jako chybu té nebohé, mladouňké, cilivé, drobounké, jemňounké, nevinné herečky.

No a chyba štábu je, že ten záběr na ty dvě vteřiny měli zabrat jinak, aby při tom momentu nebyla vidět Liduška. Je to tam dost vidět a kazí to celou tu akční scénu. To s tím silencrem bylo dobře udělaný, škoda, že se tenhle typ a modifikace zbraňe se neobjevil i někdy v pozdějších episodách. Ty akční scény ale by měli být co nejdokonalešjí, bez takových okatých excesů.
"KRÁLOVSTVÍ NEBESKÉ SE VRÁTÍ....A OPANUJE TUTO BEZBOŽNOU PLANETU !"
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Nejmarkantnější chyby a nedostatky ze strany štábu

Příspěvek od malej Míra »

Archanděl Hain píše:...jak liduška zasažena bezvládně leží, je vidět velmi zřetelně v obličeji, jak škubne očima, když Zeema vystřelí...
Takže to spíš beru jako nedostatek štábu a docela "markantní" (velmi oblíbené slovo na tomto foru :lol: ), nikoliv jako chybu ...herečky...
O tomhle nedostatku víme, ikdyž tady uvedený není. Co se týče slova "nejmarkantnější", od začátku jsem byl proti tomu, aby se toto hnidopišské téma ;) , v kterém se hledají odrazy na nádrži motocyklu a jiné prkotiny jmenovalo tak, jak se jmenuje. Na starém fóru se téme se stejným obsahem naopak jmenovalo nějak jako "soutěž o nejdetailnější nedostatek...". ;) :D To považuji za mnohem výstižnější. :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Archanděl Hain
čekatel SNB
Příspěvky: 8
Registrován: pát 22. kvě 2009 4:32:24

Re: Nejmarkantnější chyby a nedostatky ze strany štábu

Příspěvek od Archanděl Hain »

A víš co ?

Ono v těhlech odrazech já bych to nepovažoval za chyby ale spíše za dar toho momentálního přítomného okamžiku v dané minulosti. V té době si toho těžko někdo tak mohl všímat, jako mi dnes s technologickými hračkami opečovávány z nebeských výšin microsoftu popřípadě robotickými kybernetickými pažemi na vznostných montážních pásech v Thaiwanu. :lol:

Já to beru jako dar, každý odraz hlavně dobové odrazy pana Sequence :D jako dar současným divákům, napříč časem.

Zkoumat ty odrazy je jako vracet se strojem času a hledat odlesky, otisky nebo jako hledat poselství z neznámé země....zvané minulost.

Co by za to dal jakýkoliv archeolog, kdyby na nějaké míse z egypta v nějaké pyramidě, co archeolog objeví se leskl dobový odraz třeba i samotného faraona......

;) :mrgreen:

Nevěděl jsem o sobě, že muže i dnes už jen člen fun klubu Majora Zemana zůstat romantikem. Krásná vlastnost. :lol:
"KRÁLOVSTVÍ NEBESKÉ SE VRÁTÍ....A OPANUJE TUTO BEZBOŽNOU PLANETU !"
Odpovědět