Nejmarkantnější chyby a nedostatky ze strany štábu

Chyby a úlety, kterých se dopustili tvůrci, herci apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Nejmarkantnější chyby a nedostatky ze strany štábu

Příspěvek od Arnold Hackl »

Pěkný nedostateček paní kolegyně, toho si všimne skutečně pouze znalec, takže to jde úplně mimo mě.
Ale připomělo mi to, jak kdysi u dabovaných zahraničních filmů vždycky, když se rozjíždělo auto, tak byla slyšet škodovka a většinou to bývalo hodně úsměvné. :mrgreen:
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: Nejmarkantnější chyby a nedostatky ze strany štábu

Příspěvek od Koštýř »

Arnold Hackl píše: Ale připomělo mi to, jak kdysi u dabovaných zahraničních filmů vždycky, když se rozjíždělo auto, tak byla slyšet škodovka a většinou to bývalo hodně úsměvné. :mrgreen:
Ano ano, to nemělo chybu-navíc používali stejný zvuk pomalu u všeho. Ne jen u různých typů aut ale i např. u rychlé jízdy :lol: a kvílivý zvuk embéčka k tomu vždy náramně pasoval.. :D Mám pocit, že používali Š 1000MB
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: Nejmarkantnější chyby a nedostatky ze strany štábu

Příspěvek od Koštýř »

Poručík Lád'a se nám přejmenoval?! Ale ale.. :) V Mědirytině je jako stržm. Skládal :!: Že by se oženil a vzal si příjmení manželky? A nebo to někdo později špatně použil - třeba takhle s k L Á D' A l ;)
kuhb.jpg
kuhb.jpg (17.9 KiB) Zobrazeno 6074 x
Pár písmenek se odstraní a máme Lád'u...
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Nejmarkantnější chyby a nedostatky ze strany štábu

Příspěvek od nalim159 »

Jo, to mě taky zajímá velmi :) . Největší pucflek z celého seriálu a hned taková záhada se jménem :mrgreen:
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Nejmarkantnější chyby a nedostatky ze strany štábu

Příspěvek od Honza Zeman »

Nejak mi nedochazi, kde je ta zahada? :shock:
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
strejda.ohon
strážmistr
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 26. čer 2008 15:55:50
Bydliště: za vodou

Re: Nejmarkantnější chyby a nedostatky ze strany štábu

Příspěvek od strejda.ohon »

Člověk pomalu neví, na co reagovat dřív...

Že by se při dabování zahraničních filmů do českýho jazyka dělaly taky český ruchy je nesmysl.

A k tomu jménu... Nevím, jestli to už není míněný, jako vtip, ale já teda na tom, že na titulkách je u některejch dílů uvedený u jedný postavy její křestní jméno a jinde zase její příjmení nic, co by připomínalo nedostatek, nevidim.
Uživatelský avatar
Bína
kapitán
Příspěvky: 381
Registrován: stř 10. zář 2008 16:03:38
Bydliště: asi někde v Holešovicích

Re: Nejmarkantnější chyby a nedostatky ze strany štábu

Příspěvek od Bína »

Herec Ivo Niederle má v každé desítce seriálu v titulcích jiné jméno např. 7.díl Skládal, 15.pouze hodnost staršina v 16 už je to strážmistr a ve třetí desítce zase Láda 21 a 30.Několikrát je uveden pouze ..a další. :) A v těch hodnostech má taky nějakej bordel...7.díl stražmistr,15.díl staršina a 16.díl zase strážmistr. :lol: .
Bína,prosím pěkně.Já jsem Standův kamarád.Bude nám po něm oběma smutno.Viďte!
strejda.ohon
strážmistr
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 26. čer 2008 15:55:50
Bydliště: za vodou

Re: Nejmarkantnější chyby a nedostatky ze strany štábu

Příspěvek od strejda.ohon »

S těma hodnostma dejme tomu... Ale to jméno se podle mě jako chyba brát nedá. Prostě se jmenoval Ladislav Skládal, no... ;) A na titulkách je uvedenej podle toho, jak ho třeba zrovna v tom dílu oslovovali a když nějakým dílem fakt jen prošel, je prostě v "a další".
PS A vysvětlit se daj vlastně i ty hodnosti. Třeba měl Ládík nějakej průs.r (u něj bych to viděl na postřelení vlastní zbraní) a tak ho na nějakou dobu degradovali. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Bába kořenářka
major
Příspěvky: 839
Registrován: čtv 29. kvě 2008 17:02:27
Bydliště: Liberec

Re: Nejmarkantnější chyby a nedostatky ze strany štábu

Příspěvek od Bába kořenářka »

strejda.ohon píše:(u něj bych to viděl na postřelení vlastní zbraní) :mrgreen:
:D :lol: :mrgreen: Teda vy mi dáváte, kolegové :mrgreen: :lol: :twisted: !!!
... Bude třeba zvládnout zákony po našem! ...
... Království nebeské se vrátí, a opanuje tuto bezbožnou planetu! ...
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Nejmarkantnější chyby a nedostatky ze strany štábu

Příspěvek od Honza Zeman »

Heh, tohle uz fakt nejsou nedostatky, boha. Budme radi, ze vime, jak se Lada jmenuje celym jmenem, jestli je to v jedny serii strzm. Skladal a pak uz porucik Lada je mi fuk, hlavne ze vime cele jeho jmeno. Kdyby to takhle udelali i s doktorem Veselým, ocenil bych to. Ten je v kazde serii jen Dr. Veselý :? :)
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: Nejmarkantnější chyby a nedostatky ze strany štábu

Příspěvek od Koštýř »

strejda.ohon píše:
Že by se při dabování zahraničních filmů do českýho jazyka dělaly taky český ruchy je nesmysl.

A k tomu jménu... Nevím, jestli to už není míněný, jako vtip, ale já teda na tom, že na titulkách je u některejch dílů uvedený u jedný postavy její křestní jméno a jinde zase její příjmení nic, co by připomínalo nedostatek, nevidim.
Nevím co máte na mysli, pane kolego.. Ale Lád'a není křestní, ale příjmení postavy ;) A český ruchy se dělali třeba se zvukem aut-víceméně Š 1000MB.
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
strejda.ohon
strážmistr
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 26. čer 2008 15:55:50
Bydliště: za vodou

Re: Nejmarkantnější chyby a nedostatky ze strany štábu

Příspěvek od strejda.ohon »

2 Koštýř: Mám na mysli to, co jsem napsal a na co jsi ty odpovídal. :roll: :lol:

Ono někde zazní, že Láďa je příjmení? Rád se nechám poučit. Ale já myslím, že nezazní. Spíš už se tady prostě hledaj chyby za každou cenu. Ale jo, ať se každej baví, jak umí. Mě třeba zas baví ty údajný chyby přijatelně vysvětlovat. ;) :mrgreen:

Ne, ruchy se v dabingu opravdu nedělají.
myr60
poručík
Příspěvky: 145
Registrován: pon 20. dub 2009 0:48:00

Re: Nejmarkantnější chyby a nedostatky ze strany štábu

Příspěvek od myr60 »

Tiež som to vždy bral tak, že Láďa je meno, nie priezvisko. Napr. v časti Růže pro Zemana mu Zeman tyká ("zůstaň tady") a v momente začiatku záverečnej prestrelky ho zavolá "Láďo!". Priezviskom by ho neoslovil... V našich končinách a aj kontexte celeho seriálu, keď si raz dvaja tykajú, oslovujú sa menom.
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Nejmarkantnější chyby a nedostatky ze strany štábu

Příspěvek od nalim159 »

"Poručík Láďa" v titulcích je pro mě stejný, jako kdyby bylo uvedeno "kapitán Honza"... :D
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Nejmarkantnější chyby a nedostatky ze strany štábu

Příspěvek od Arnold Hackl »

strejda.ohon píše:Že by se při dabování zahraničních filmů do českýho jazyka dělaly taky český ruchy je nesmysl.
Tak v tom případě měly všechny ty Fordy, Volkswgeny, Renaulty, atd. motory ze starých škodovek. :mrgreen:
Hmm, to je zajímavé zjištění, kolego. :mrgreen:
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Odpovědět