Nejmarkantnější chyby a nedostatky ze strany štábu

Chyby a úlety, kterých se dopustili tvůrci, herci apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
huba.buba
pokladník fanklubu ve výslužbě
Příspěvky: 1068
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:20:37
Bydliště: Psojedy

Re: Nejmarkantnější chyby a nedostatky ze strany štábu

Příspěvek od huba.buba »

Willy Kleiber píše:...ten konec se moc nepovedl ;)
No šetřilo se, když si člověk vezme, že z rozpočtu na tento díl musel pan režisér ještě přetáčet 50% dílu Štvanice... to pak nebyl čas lámat si hlavu kdo je kdo...a kde...
,,ŠKOLY MÁM ČESKÝ, ALE HUBU VÍDEŇSKOU,,
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Nejmarkantnější chyby a nedostatky ze strany štábu

Příspěvek od Willy Kleiber »

huba.buba píše:... ještě přetáčet 50% dílu Štvanice...
Stejně mi pořád vrtá hlavou, že se v archivech údajně nedochovala původní verze Štvanice resp. nepoužité záběry z jiných dílů a záběry z natáčení. To se to všechno skartovalo nebo co? :shock:
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
huba.buba
pokladník fanklubu ve výslužbě
Příspěvky: 1068
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:20:37
Bydliště: Psojedy

Re: Nejmarkantnější chyby a nedostatky ze strany štábu

Příspěvek od huba.buba »

Willy Kleiber píše: To se to všechno skartovalo nebo co? :shock:
Bohužel. Jak nám vyprávěl pan Sequens , vystřižený materiál se napichoval na takovou fošnu s hřebíkama a pak se to všechno vyhodilo. Takže nám zůstal jen původní scénář a pár známých fotografií. Jediný záběr z původní verze je při úvodních titulcích třetí řady.
,,ŠKOLY MÁM ČESKÝ, ALE HUBU VÍDEŇSKOU,,
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Nejmarkantnější chyby a nedostatky ze strany štábu

Příspěvek od Willy Kleiber »

huba.buba píše:Bohužel...
Ach jo... :( díky za vysvětlení.
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Wunder Pepi
strážmistr
Příspěvky: 77
Registrován: čtv 25. pro 2008 18:49:57

Re: Nejmarkantnější chyby a nedostatky ze strany štábu

Příspěvek od Wunder Pepi »

K těm chybám ve scénářích jedn.dílů jen tolik:např.dvojice Žitný-Kalina,v díle KvŠ mu tyká(když vysvětluje Kalinovi,že Bláha uprchl z chaty),v Modrých světlech o 6 let později mu zase vyká(zda pustit Holana do Frankfurtu či ne),ve Štvanici při sledování televize mu opět tyká.Ve Štvanici mimochodem netuším,proč po pohřbu Kaliny zničeho nic Zeman matce vyká(...maminko,nechte nás chvíli...),když jí jinak celý seriál tyká?
Ještě k Modrým světlům:scéna,kdy Hradec sleduje Bízovou na pobřeží a evidentně ze své pozice musí jako zkušený rozvědčík vidět,že nese tašku(byla černá a dost velká) tak i Fantu,šel kousek za ní...pak,co jí přiběhne na pomoc,se diví jaká taška a že nikoho nevidí.Dialog je taky trochu ujetej...přestože si stále tykají,do dialogu mu skočí věta"...přijela jste sem přece za Holanem".Nebo jsem to já jen špatně pochopil?
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Nejmarkantnější chyby a nedostatky ze strany štábu

Příspěvek od Dobesch »

To tykani/vykani --teda pominu-li rodice . Tak stranici stejne jako legionari si mohli tykat (nekteri toho nezridka i zneuzivali), ale nebylo to zadne dogma jako ze se MUSI tykat ..proste to bylo na zvazeni kazdeho jednoho zda dotycnemu "tykne" nebo "vykne" a dotycny z toho nedelal zadny problem pokud se mu tyklo ....... prakticky tak za prvni republiky dochazelo k situacim kdy Porucik tykal Generalovi zatimco Plukovnik tomu generalovi musel vykat ...ale zase aby to nebylo snadny tak u tech legionaru se zpravidla to tykani uvozovalo oslovenim "Bratre....." aby se dalo najevo ze to tykani neni "projevem osobni" naklonosti, ale odkazem na legionarskou minulost (a vesmes se toho pouzivalo jen v oficialnim styku). V osobnim zivote dotycny projevoval uctu a vykal.
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Nejmarkantnější chyby a nedostatky ze strany štábu

Příspěvek od nalim159 »

Jde spíš o to, že v jednom díle se tyká, v druhém vyká... To nesedí a dost to rve uši.
Ale, čože...? Na návštěve?!
Martin Kabát
strážmistr
Příspěvky: 77
Registrován: sob 20. pro 2008 21:37:02

Re: Nejmarkantnější chyby a nedostatky ze strany štábu

Příspěvek od Martin Kabát »

Nevím, jestli se to už tady neřešilo, ale nedostatek podle mě je, že Kalina těch 23 let prakticky vůbec nestárne. U ostatních postav se tvůrci snažili alespoň o nějaké minimální změny a jakžtakž to jde (ale s přimhouřenýma očima) , ale Kalina vypadá pořád stejně...
"Doba střelců minula..."
"...teď je potřeba dostávat se jim pod kůži jinak. Ideologickým útokem! Pozvolna rozkládat jejich systém zevnitř, tvářit se loajálně, nestrašit..."
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Nejmarkantnější chyby a nedostatky ze strany štábu

Příspěvek od Willy Kleiber »

Martin Kabát píše:...ale Kalina vypadá pořád stejně...
Tak to teda nesouhlasím, tak od půlky seriálu podle mě stárne dost. Bohužel to bylo způsobeno zhoršujícím se skutečným zdravotním stavem p. Williga, který velmi brzy po své poslední klapce zemřel :cry:
On hrál v seriálu skutečně sám sebe i co se týče konce...
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Wunder Pepi
strážmistr
Příspěvky: 77
Registrován: čtv 25. pro 2008 18:49:57

Re: Nejmarkantnější chyby a nedostatky ze strany štábu

Příspěvek od Wunder Pepi »

Podle mě,jestli v seriálu někdo nestárne,tak je to "podržtaška" Láďa.Ten je stejný v Mědirytině jako ve všech dílech,v kterých hraje,včetně posledního.
Uživatelský avatar
heerec123
poručík
Příspěvky: 128
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:59:12
Bydliště: periferka Prahy

Re: Nejmarkantnější chyby a nedostatky ze strany štábu

Příspěvek od heerec123 »

Začínám uvažovat, že si někdy pustím všechny díly... Teda, ehm, myslím jako, že si je všechny pustím pozorně. :mrgreen: Chtěl jsem totiž konečně zkouknout některý chyby, který už jsou tady zmíněný a místo toho jsem akorát našel spoustu dalších. A to jsem viděl jenom tři díly. Začnu tady, protože "Smrt u jezera" nemá samostatný téma. Sice to není vizuální chyba, ale dokazuje, že soudruzi a soudružka (teta Milena) pro samou angažovanost zapomínali na logický uvažování. Dopoledne (nebo kdy) ve vlaku říká Zeman, že nemá na četníky dobrý vzpomínky, protože u nich, komančů, byli jako doma a jednou dokonce před mámou ztřískali jeho tátu. Pak je ale zvláštní, proč se večer k četníkovi radostně žene, skoro se s ním objímá a proč je ten četník dojatej, když mu má říct, že starýho Zemana někdo zastřelil. Starej Pecha asi netřískal, jen se díval... No nic, jdu na ty vizuální chyby (zvlášť "Růže pro Zemana" jsou hustý).
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Nejmarkantnější chyby a nedostatky ze strany štábu

Příspěvek od Willy Kleiber »

Při "povinném" :D sledování Křížové cesty jsem zase něco odhalil...předem se omlouvám za kvalitu fotek, ale myslím, že to stojí za to...
Brašna, kterou Michálek v úvodu Křížové cesty pokládá do trávy je brašnou, kterou v Rubínových křížích nožem rozpáře Mauer - na Barrandově prostě rekvizitáři tašku jen zašili a použili v dalším díle! Ten šev je jasně viditelný :o a je přesně v místě původního poškození.
brasna.jpg
brasna.jpg (57.33 KiB) Zobrazeno 5499 x
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Nejmarkantnější chyby a nedostatky ze strany štábu

Příspěvek od Willy Kleiber »

A pro porovnání Mauer kuchající brašnu (hrozná kvalita - Rubínové kříže mi nejdou pustit na notebooku)
Mauer
Mauer
rubinove krize.JPG (24.69 KiB) Zobrazeno 5612 x
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Bába kořenářka
major
Příspěvky: 839
Registrován: čtv 29. kvě 2008 17:02:27
Bydliště: Liberec

Re: Nejmarkantnější chyby a nedostatky ze strany štábu

Příspěvek od Bába kořenářka »

Jo, správně :twisted:!
... Bude třeba zvládnout zákony po našem! ...
... Království nebeské se vrátí, a opanuje tuto bezbožnou planetu! ...
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Nejmarkantnější chyby a nedostatky ze strany štábu

Příspěvek od Willy Kleiber »

Bába kořenářka píše:Jo, správně :twisted:!
Ne, tohle je mi už jasné, Falta mluví při výslechu o Dolanech a následující obraz se odehrává tam :twisted:
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Odpovědět