19. díl - Třetí housle

Chyby a úlety, kterých se dopustili tvůrci, herci apod.
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2528
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: 19. díl - Třetí housle

Příspěvek od Honza Zeman »

Jedna mala nelogicnost mi tukla do oka. Pri scene, kdy Zavis muci udajne studenou vodou houslistu Peska, tak drzi v rukou dve hadice ruzne barvy - cervena a zelena (nebo modra)? Nejspis to slouzi k provadeni procedur tzv. skotske striky, tedy stridani proudu teple a studene vody, odtud asi i to barevne oznaceni. Kdyby tedy opravdu Zavis pouzival oba tyto proudy na Peska, tak by chudak nemohl rvat, ze je to jen studeny, ne? Nebo jde i do "teple" hadice pustit studena voda?
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 19. díl - Třetí housle

Příspěvek od malej Míra »

Hombre píše:...Zavis muci udajne studenou vodou houslistu Peska...
:o Předsedo, až do teď jsem měl za to, že houslista se jmenuje Mašek. ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2528
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: 19. díl - Třetí housle

Příspěvek od Honza Zeman »

No vidis, tak v tom pripade jsme objevili dalsi nedostatek v titulcich, protoze tam je uvedeno Radim Pesek :shock: . Ja totiz pro osvezeni jmena zabrousil tam a nevzpomnel si na scenu, kde Vizner sve jmeno rika, tj. Masek :P .
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 19. díl - Třetí housle

Příspěvek od malej Míra »

Hombre píše:No vidis, tak v tom pripade jsme objevili dalsi nedostatek v titulcich...
No vidíš, a já zase u Zemana (na rozdíl od jiných filmů a seriálů) ty titulky nečtu. :D Pro změnu si zase pamatuju, jak dirigent povídá: "Tak tedy ještě jednou a tentokrát s laskavým doprovodem pana Maška..." ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 19. díl - Třetí housle

Příspěvek od Willy Kleiber »

malej Míra píše:... tentokrát s laskavým doprovodem pana Maška..." ;) :D
Je to Mašek :D Mně se zase hned vybaví pisklavý hlas pana Kopřivy: "Pane Mašku!", stejně jako v následujícím obrazu s toutéž intonací "Pane Hanke!" :lol:
Výborně zahraná malá role.
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Starej Brůna
čekatel SNB
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 21. led 2010 20:20:56
Bydliště: domek za vysokým plotem v Hájicích

Re: 19. díl - Třetí housle

Příspěvek od Starej Brůna »

Zdravím všechny kolegy,
konečně mohu přispět jednou drobností z dílu Třetí housle, kterou jsem ještě nenašel nikde zmíněnou.

Nedávno byl u nás zase strýček Hurych, pořád mlel něco o pěnezích a mě z toho zase začala bolet hlava a potřeboval jsem se dostat trochu z deprese. Sedl jsem na autobus, zajel do Karlových Varů a vydal se na psí přehlídku. Chvíli poté, co se prošel August Wolf se svými bloodhoundy mě překvapilo, jak uvadeč říkal něco o psím pohledu filosofa. Během této věty přesunul ruku s mikrofonem od úst někam na břicho a přesto byl slyšet krásně zřetelně v celém sále, úplně jako kdyby měl mikrofon stále u úst. Pozoroval jsem to několikrát. Pak tam ale začala nějaká mela, která mě připomněla problémy s Hurychem, tak jsem se zase sebral a jel domů.

Nebyl jste tam někdo a nevšiml jste si toho taky?
Prý jsem byl toho dne nějaký neklidný...
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: 19. díl - Třetí housle

Příspěvek od Arnold Hackl »

Uvaděč byl zřejmě břichomluvec, pane kolego. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
Starej Brůna
čekatel SNB
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 21. led 2010 20:20:56
Bydliště: domek za vysokým plotem v Hájicích

Re: 19. díl - Třetí housle

Příspěvek od Starej Brůna »

No, to mě napadlo taky, ale potom by akorát zbytečně otvíral hubu,to si mohl námahu ušetřit :)
Prý jsem byl toho dne nějaký neklidný...
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2528
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: 19. díl - Třetí housle

Příspěvek od Honza Zeman »

Preposilam sem jeden velmi dobry postreh ohledne nedostatku v tomto dilu. Zaslal nam ho Zdenek Cimpl na nas mail. Dekujeme ;)

Mám připomínku do sekce Zajímavosti - díl Třetí housle: V dílu se
vyskytují dva automobily s SPZ KV-73-65:

1) Vůz paní Vlastičky
2) Vozidlo stojící před hotelem vedle neustále kradeného auta plukovníka
Pavláska (viditelné v sekvenci s popelářským vozem)


Overil jsem to, opravdu to tak je :lol:
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: 19. díl - Třetí housle

Příspěvek od děda Dejmek »

Když Béďa Vostárek zastavuje kočár se svatebčany, křičí na něj Stejskal popdporučíku, Zeman se ho pak ptá, co se děje podporučíku, ale když je Stejskal Vostárkem odváďen, tak mu Blanka děkuje pane nadporučíku. Dokonce je to i v titulkách... :shock:
Naposledy upravil(a) děda Dejmek dne pát 03. pro 2010 13:22:01, celkem upraveno 1 x.
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: 19. díl - Třetí housle

Příspěvek od děda Dejmek »

A pár auťákovejch...Když Záviš, na konci, krade Pavláskovu oktávku, tak ta parkuje mezi felicií a zahrádkou Obrázek
ale když pak Pavlásek žasne, nad jejím zmizením, jsou už tam fleky dva Obrázek
a pak jsou zde vidět dva žigulíky, který v tom roce ještě nemohly existovat Obrázek
a nehledě na to, že ten vlevo má falešnou mnichovskou espézetku :)

edit : a jak už je výše zmíněno...V dílu se vyskytují dva automobily s SPZ KV-73-65: Vozidlo stojící před hotelem vedle neustále kradeného auta plukovníka Pavláska (viditelné v sekvenci s popelářským vozem) Obrázek
a na první fotografii je vidět, že už má pražskou značku. Co oni s těma espézetkama vyváděli, to mi teda hlava nebere :D
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
Uživatelský avatar
Bína
kapitán
Příspěvky: 381
Registrován: stř 10. zář 2008 16:03:38
Bydliště: asi někde v Holešovicích

Re: 19. díl - Třetí housle

Příspěvek od Bína »

Hombre píše: V dílu se
vyskytují dva automobily s SPZ KV-73-65:
Nebudu zakládat nové téma a tak to napíšu sem. Problémy s SPZetkama nemá jen tento seriál ale i seriál Ve znamení koně který běží na ČT. Ve včerejším díle když odjíždějí rusáci z Krajčova bytu tak projíždějící dodávka má RZ 6A2 41 79 a za ní přijíždí Krajčo s Alfou a kupodivu :o také RZ 6A2 41 79 :D
Bína,prosím pěkně.Já jsem Standův kamarád.Bude nám po něm oběma smutno.Viďte!
Uživatelský avatar
Michálek
strážmistr
Příspěvky: 57
Registrován: pon 11. črc 2011 15:17:55
Bydliště: Praha

Re: 19. díl - Třetí housle

Příspěvek od Michálek »

Jedno zamyšlení psí - což není až tak nedostatek, spíš z hlediska chovatele určitá (nebo spíš hodně velká) nepravděpodobnost.
Takzvaní "papíroví" chovatelé, to znamená ti, co mají zvíře se skutečným rodokmenem (ostatně jak v DsE dokládá Anna Horáková /K. Fialová/ u svého maltézského pinče - opraveno díky všímavosti Babičky kořenářky ;) ), se téměř bez výjimky specialitzují na jedno plemeno. August Wolf od začátku mluví o bloodhoundech a také je při hotelové přehlídce ukáže. Jenže když dorazí do hotelu Hanke (S. Beneš), poštve na něj Wolf nikoli bloodhoundy, ale výstavní německou dogu a dobrmana. Tuhle kombinaci zpochybňuje několik okolností - když Wolf po příjezdu do K.V. vystupuje z autobusu, má právě jen své dva výstavní miláčky, po doze a dobrmanovi ani vidu ani slechu, a že by je nechal v autobusu, to je nesmysl, navíc evidentně cestuje sám. Další nepravděpodobností je fakt, že na poměrně dalekou cestu by chovatel nebo majitel těžko bral další dva psy do společného dopravního prostředku (to ještě tak kdyby jel vlastním autem), když je potom nebude vystavovat či předvádět (o tom v celém dílu nepadne ani slovo). Vypadá to spíš tak, že štáb potřeboval na scénu s Hankem akčnější plemena a bloodhoundy nahradil dogou a dobrmanem.
Naposledy upravil(a) Michálek dne pát 22. črc 2011 11:43:53, celkem upraveno 1 x.
Spálili jsme s panem farářem to ďáblovo poselství!
Uživatelský avatar
Bába kořenářka
major
Příspěvky: 839
Registrován: čtv 29. kvě 2008 17:02:27
Bydliště: Liberec

Re: 19. díl - Třetí housle

Příspěvek od Bába kořenářka »

Jen bych opravila, že Horáková nemá yorkshíra, ale maltézáka...
... Bude třeba zvládnout zákony po našem! ...
... Království nebeské se vrátí, a opanuje tuto bezbožnou planetu! ...
Uživatelský avatar
Michálek
strážmistr
Příspěvky: 57
Registrován: pon 11. črc 2011 15:17:55
Bydliště: Praha

Re: 19. díl - Třetí housle

Příspěvek od Michálek »

Ajajajajaj, takhle to je, když spoléhám na paměť. Samozřejmě, že je to maltézský pinč, neboť jak známo jorkšír nemůže být bílý... V tomto směru si sypu notnou dávku pražského popílku na svou nebohou hlavu.
Spálili jsme s panem farářem to ďáblovo poselství!
Odpovědět