8. díl - Strach

Chyby a úlety, kterých se dopustili tvůrci, herci apod.
Uživatelský avatar
A.D.Xx.
strážmistr
Příspěvky: 11
Registrován: pát 20. čer 2008 18:47:34
Bydliště: Tam, kde je mě třeba

8. díl - Strach

Příspěvek od A.D.Xx. »

Má nejoblíbenější chyba - v dílu Strach čas cca 29:40 - Jula běží k hausbótu a v pozadí na mostě se do záběru připlete spřažná tramvaj typu T3, která v roce 1951 nejezdila. Zato tenhle typ jezdí ještě dnes.
Nelži! Máš strach, protože jseš zbabělej esenbák, kterej nic nemůže, nic, nic, rozumíš?
Uživatelský avatar
Rudi Mauer
strážmistr
Příspěvky: 12
Registrován: pát 06. čer 2008 9:39:46

Re: 8. díl - Strach

Příspěvek od Rudi Mauer »

Přesně ;)
neboj se Willi, tebe nedostanou.., krást už nebudeš.., žvanit teprv ne...
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 8. díl - Strach

Příspěvek od malej Míra »

Včera večer jsem si fouknul po delší době tenhle díl a teprve teď mě udeřila do očí úplně jiná věc. V momentě, kdy Jula uspává jednoho ze saniťáků (J. Zahájský), tak druhého saniťáka (M. Vávra) drží Eda v šachu samopalem. Tento saniťák je se zdviženýma rukama zády opřený o strom. Zvuk stále běží, takže tam není žádný skok v ději. Krátký prostřih na Julu a zase zpět na druhého saniťáka a hle - už má nejen ruce dole, ale dokonce je má svázané za stromem a hned další záběr, jak se Eda s Ríšou tetelí strachy. Připomínám, že zvuk stále běží stejně. Ten Eda je fakt eskamotér, takhle rychle by nepřítele nesvázal ani Vinnetou s Old Shatterhandem dohromady... :mrgreen:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: 8. díl - Strach

Příspěvek od děda Dejmek »

tak s těmahle nábojema by se toho moc podnikat nedalo, ledaže by jim dali nový zápalky. tyhle už jsou evidentně vystřelený, pouze mají nasazený nový střely... :o

Obrázek
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 8. díl - Strach

Příspěvek od malej Míra »

děda Dejmek píše:tak s těmahle nábojema by se toho moc podnikat nedalo, ledaže by jim dali nový zápalky. tyhle už jsou evidentně vystřelený, pouze mají nasazený nový střely... :o
Výborný postřeh dědo, v tomhle věku... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: 8. díl - Strach

Příspěvek od děda Dejmek »

když doktor Veselý konstatuje Richterovu smrt,říká - "už ani zornice nereaguje". jak ji ale může vidět,když má Richter obě oči zavřený? :shock:
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: 8. díl - Strach

Příspěvek od Honza Zeman »

Protoze je to doktor Vesely, to je jasny :D . Ne, vazne, nehledejme zahady tam, kde nejsou, proste to ocni vicko zvedl predtim a nenatocilo se to :roll: . To uz je hledani nedostatku za kazdou cenu, jak jsme tady kritizovali u Willyho....
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: 8. díl - Strach

Příspěvek od děda Dejmek »

jasně předsedo.rozumim a dám si příště pozor ;)
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 8. díl - Strach

Příspěvek od Willy Kleiber »

Nevím, jestli jsem to už někam na fórum nedával :oops: ale vždycky mě pobaví odfláknutost ateliérového pozadí při vstupu kohokoliv do kajuty "Mašínů" :D
To je tak nehorázně nezamaskované, evidentně se spoléhalo na tehdejší nízkou rozlišovací schopnost černobílých TV, jinak si to těžko vysvětlit...
strach-kajuta.JPG
strach-kajuta.JPG (28.26 KiB) Zobrazeno 8905 x
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: 8. díl - Strach

Příspěvek od děda Dejmek »

Dva postřehy děda dejmala...
1) Jak to, že byl příslušník snb sám na služebně? Vždy tam museli být alespoň dva, jeden kterej dřepěl u telefonu a druhej, kterej vyjížděl do terénu, k případům, nehodám atd.
2) A když už tam k nim chudák přijel, tak mu chybí registrační, přední, značka na motorce :o
A ne, nechci hledat chyby a nedostaky tam kde nejsou. Jenom chci o nich pokecat a vyvolat diskusi ;)
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: 8. díl - Strach

Příspěvek od nalim159 »

Ad 1) Právě že třeba dřepěl a druhý příslušník byl v terénu... "Vysvětlení" může být dvanáct do tuctu, ale pro děj je absence druhého příslušníka nepodstatná...
Ad 2) Nejsem znalec, ale používaly se v tomto roce SPZ ještě přední značky?
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Chozé Borůvka
strážmistr
Příspěvky: 60
Registrován: pát 29. lis 2013 14:16:35
Bydliště: Olomouc

Re: 8. díl - Strach

Příspěvek od Chozé Borůvka »

Zdravím všechny Zemanology, při dnešním sledování dílu "Strach" jsem se opět hodně pobavil při jedné ze závěrečných scén, kdy pan Tříska střílí v kajutě hausbótu na pana Vinkláře. Po dvou výstřelech mířených zcela mimo se pan Vinklář kácí zcela nezasažen bez jakékoliv stopy po zásahu a v následující scéně leží se dvěma krvavými skvrnami na zádech. Jsem přesvědčet, že jste si toho již všimli, ale jsem zde nový, tak co kdyby :)
wmplayer 2013-11-30 15-27-11-07.jpg
wmplayer 2013-11-30 15-27-11-07.jpg (46.8 KiB) Zobrazeno 7487 x
wmplayer 2013-11-30 15-27-55-50.jpg
wmplayer 2013-11-30 15-27-55-50.jpg (46.98 KiB) Zobrazeno 7482 x
Máme spicha v osm v diskoklubu, kdo tě poslal sem?
Spikings
major
Příspěvky: 576
Registrován: čtv 11. úno 2016 15:13:33

Chloroform vs. éter

Příspěvek od Spikings »

Jeden malý nedostatek: Honza najde pod postelí lahvičku se zbytkem chloroformu, podá ji dr.Veselému, ten k ní přičichne a prohlásí: "To je chloroform....nebo éter". Jenže to je chyba - obě látky mají společné jen to, že se obě postupně používaly k narkózám, ale jinak jde o naprosto odlišné látky, které i mají odlišný zápach - zatímco chlroform vyvolává při nadechnutí intenzivně sladkou chuť, skoro jako byste "dýchali cukr", tak éter (diethylether) má zápach takový štiplavější, podobný alkoholu.To by měl dr.Veselý určitě rozpoznat. Kromě toho, kdyby v lahvičce původně byl éter, tak by už v lahvičce nic nebylo - vře při 34°C a prakticky okamžitě se vypařuje. Taky je divné, že se prostě nepodívali na vinětu lahvičky. Divné je i to, proč si (seiáloví) Mašínovi chloroform složitě sháněli přes laborantku Slezáčkovou, když tehdy byl technický chloroform určitě koupitelný v každé drogerii.
Tenhle pohřební vůz projede všude. Nikdo se ho neodváží zastavit. Ani policajti ne. Ale kam v něm jedem teď, dva roky po válce?
Spikings
major
Příspěvky: 576
Registrován: čtv 11. úno 2016 15:13:33

Re: 8. díl - Strach

Příspěvek od Spikings »

Tak jsem se díval na záběry z přepadení saniťáků a zjistil jsem:

- při "vystupování" ("Vypadněte!") jsou v sanitce vidět nosítka, která ale původně Turek vyndaval a poté zahodil na začátku přepadení u "křížku"
- se svazováním Richtera (Miloš Vávra) je to trochu jinak, než psal Malej Míra - Eda s Ríšou nejdřív svážou Turka, poté je vidět scéna, jak přivazují Richtera, a až poté je posloupnost přerušena - Richter má najednou ruce opět volné, aby je při příštím záběru na něj měl už zase svázané. Trochu nevyšel střih.
Tenhle pohřební vůz projede všude. Nikdo se ho neodváží zastavit. Ani policajti ne. Ale kam v něm jedem teď, dva roky po válce?
spravodajca
kapitán
Příspěvky: 336
Registrován: čtv 29. zář 2016 12:04:20

Re: 8. díl - Strach

Příspěvek od spravodajca »

Mal som isté podozrenie, tak som si to overil. Scéna streľby Třísku na Vinkáře je použitá aj v úvodnej znelke. V momente streľby je ale v znelke Vinklář k strelcovi natočený inak ako je tomu vo filmovej scéne. A navyše, v znelke Vinklář v momente paľby ešte nestihol natiahnuť zbraň, vo filme je už v momente streľby na strelca natočený už aj s natiahnutou zbraňou... :)
Naposledy upravil(a) spravodajca dne sob 17. pro 2016 17:24:49, celkem upraveno 1 x.
Dejte už proboha pokoj s tím třídním bojem..
Odpovědět