Mimikry

Třicet dílů detailně rozebraných
Odpovědět
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Mimikry

Příspěvek od malej Míra »

A ještě napiš, že seděl na Špilasu a přiznání na něm vymáhali torturou a můžeš do rovnou dát do sekce "Bylo nebylo"... :mrgreen:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Holka z letiště
strážmistr
Příspěvky: 64
Registrován: stř 31. bře 2010 12:16:22
Bydliště: t.č. Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mimikry

Příspěvek od Holka z letiště »

Nemůžu si pomoct, ale ta matka Olgy Halámkové mě přijde mírně řečeno "tupá", když poté, co jí vkráčí neznámej chlápek do baráku a ptá se na dceru, vypadá vážně, a pak se představí jako major Zeman z bezpečnosti, tak mi přijde jako těžko uvěřitelné, že nepojme obavu - jestli se s holkou něco nestalo! Podle mě každé mámě by to hned vyskočilo na mysl. Místo toho mu nabízí kávu, směje se, vtipkuje a romanticky mluví o dceři. A vrchol všeho - když Honza začne říkat fakta o jejím zmizení, tak pořád ta její matinka nepojme podezření a je docela v klidu, až úplně na konci trošku zesmutní :?
Vy musíte být sexy! Rozumíte! Sexy!! Jinak je všechno v hajzlu!!!
Uživatelský avatar
plk.Žitný
Ideolog
Příspěvky: 1723
Registrován: sob 16. srp 2008 22:37:36
Bydliště: nehledejte mě... Nemám jméno ani adresu.

Re: Mimikry

Příspěvek od plk.Žitný »

https://www.youtube.com/watch?v=3Je69V9TrJo

tohle je fakt bomba... :mrgreen: :mrgreen:

pokud jste to neviděli,doporučuji...
Chtějí stranu zbavit všech mocenských opor a narušovat naše spojenectví se Sovětským svazem..
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2069
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Mimikry - mapa vlasáčů z roku 1966

Příspěvek od Lipinski »

Nevim, jestli nenosim dříví do lesa, jsem tu novej, ale tohle je zajímavý - Mapa vlasatců, výtržníků a příživníků Ministerstva vnitra ČSSR z roku 1966.
Zdroj:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Příživnictví
Přílohy
Mapa_vlasatců,_výtržníků_a_příživníků.JPG
Mapa_vlasatců,_výtržníků_a_příživníků.JPG (263.75 KiB) Zobrazeno 6097 x
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Vašek Kalina
čekatel SNB
Příspěvky: 3
Registrován: sob 16. dub 2016 17:04:53

Re: Mimikry

Příspěvek od Vašek Kalina »

Kdo ve skutečnosti nahrál a nazpíval Bič boží? Zdá se mi, že tam slyším F.R. Čecha ... Děkuju za info
Uživatelský avatar
Fredy
kapitán
Příspěvky: 366
Registrován: stř 06. črc 2011 19:39:33
Bydliště: Kiliánka (před požárem)

Re: Mimikry

Příspěvek od Fredy »

Člověče,Ringo Čech to nebyl.Bylo to někde psáno nebo řečeno,že nějaká studiová kapela.Hudba Z. Liška,text J.Sequens st.Docela by nám pomohlo,kdyby se někdo ozval z ještě žijících muzikantů nebo zpěváků,kteří se na tom ve studiu podíleli.Slyšel jsem verzi od Hamletů s Alešem Hámou a pak v nějakém pořadu na ČT Brno baví Prahu.Nejblíž byli v tom pořadu na ČT.Je tam těžká basová linka a není to lehký naposlouchat,popř.přepsat do not.záznamu.Bohužel(nebo jak se to vezme) Liška nepsal jednoduchý věci,měl to promakaný.Možná nástroje nahrálo i Fisyo v menším složení a zpěv tam někdo dozpíval,ale nevíme kdo.Nechť se nám někdo ozve,kdo by to věděl.Předem děkujeme!
"Každou chvíli se na mýtině objeví světlo,vyjdete ven a půjdete rovnou za světlem,až uvidíte strejčka....."
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Mimikry

Příspěvek od Dobesch »

Nebyly to Plameny - skupina UV SSM?
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
Fredy
kapitán
Příspěvky: 366
Registrován: stř 06. črc 2011 19:39:33
Bydliště: Kiliánka (před požárem)

Re: Mimikry

Příspěvek od Fredy »

Popravdě řečeno,teď jsem si to pustil.Baskytaru tam vlastně vůbec neslyším.Mimo vokálů tam ještě slyším kytaru,klávesy a hodně bicích.Kapelu SSM Plameny neznám.Takovýhle skvosty snad mohly zpívat jen na Politický písni Sokolov.Nebylo by to někde v archívu Český televize?Ale těžko se tam normální smrtelník dostane,aby si Plameny poslech a porovnal s vokálama z Biče božího..... :(
"Každou chvíli se na mýtině objeví světlo,vyjdete ven a půjdete rovnou za světlem,až uvidíte strejčka....."
Vašek Kalina
čekatel SNB
Příspěvky: 3
Registrován: sob 16. dub 2016 17:04:53

Re: Mimikry

Příspěvek od Vašek Kalina »

Kolegové, děkuju, fakt mě to zajímá. Dokonce si pamatuju, že na to před lety byla v Reflexu otázka, ale odpověď jsem nezaznamenal. Jen si tak matně vzpomínám, že to nějak souviselo s tehdejším Těžkým Pokondrem, možná se jich na to někdo ptal, nevím. Ale to by mohla být stopa ...
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: Mimikry

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Dle diskuze na serveru zvukarina.cz nahrál tuto skladbu FiSyO, respektive jeho část....
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2069
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Mimikry - José Borůvka

Příspěvek od Lipinski »

Našel jsem jedno z dalších možnejch vysvětlení, podle koho mohli tvůrci seriálů stvořit Josého Borůvku, a to dokonce od prince českýho androše, samotnýho Čuňase. Mimochodem František Čuňas Stárek pracuje v Ústavu pro studium totalitních režimů a byl před revolucí velmi ostře sledovanej StB, třeba by nebylo marný přemejšlet i o setkání právě s nim.

https://www.youtube.com/watch?v=RwLZuyY9e0s
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2069
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Mimikry

Příspěvek od Lipinski »

Fredy píše:Popravdě řečeno,teď jsem si to pustil.Baskytaru tam vlastně vůbec neslyším.Mimo vokálů tam ještě slyším kytaru,klávesy a hodně bicích.Kapelu SSM Plameny neznám.Takovýhle skvosty snad mohly zpívat jen na Politický písni Sokolov.Nebylo by to někde v archívu Český televize?Ale těžko se tam normální smrtelník dostane,aby si Plameny poslech a porovnal s vokálama z Biče božího..... :(
Jsou tam bicí, relativně složitý, protože skoro pořád hrajou breaky, basa, taky celkem dost těžká (vono třeba z repráků na pc to tolik neleze, ale když si pouštím dvd a mam velkej mac připojenej k hi-fi soupravě, tak je tam najednou všude strašně basů, i znělka zní najednou úplně jinak), kytara - s flangerem a wah-wah asi? - a klávesy plus samozřejmě zpěvy - taky dost promakaný. Troufám si tvrdit, že hudebně by to Plastici asi nedali, když to přeženu, tak mi to spíš připomíná Bee Gees, a to nemyslim nijak zle. Myslim, že je ale známý, že Zdeněk Liška nikdy undergroundovou hudbu neslyšel a šlo spíš o jeho představu.
Textově to - aspoň podle mě - neni trefený, třeba i básnický Bondyho texty jsou hodně konkrétní (Zácpa, Francovka, Když je dnes člověku 20), myslim, že třeba Pašije a tak jsou až z pozdějšího období PPU.


Fisyo má určitě archiv, od Lišky je včetně partitur veřejně dostupný tohle:

Liška Zdeněk Musica giacosa
Liška Zdeněk Pára nad hrncem - Sousedská
Liška Zdeněk Pára nad hrncem - valčík
Liška Zdeněk Pod káhirským minaretem

Možná by stálo za to se zeptat, jestli maj archiv všech nahrávek a jestli třeba eventuelně mezi nima neni hudba k 30PMZ. Je totiž skvělá.
Naposledy upravil(a) Lipinski dne stř 23. úno 2022 19:12:56, celkem upraveno 2 x.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Vašek Kalina
čekatel SNB
Příspěvky: 3
Registrován: sob 16. dub 2016 17:04:53

Re: Mimikry

Příspěvek od Vašek Kalina »

aarongoldstein píše:Dle diskuze na serveru zvukarina.cz nahrál tuto skladbu FiSyO, respektive jeho část....
děkuju
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Mimikry

Příspěvek od Dobesch »

Plameny resp. cast jejich tvorby si muzete vychutnat zde. Urcite by se neco naslo i v archivu CT - nekde mam jejich jeden "videoklip" z Horecky patecni noci
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Mimikry

Příspěvek od malej Míra »

Mimochodem jsem byl upozorněn sousedem, že v březnovém čísle časopisu "Rockandall" byl článek na dvě stránky od Vojtěcha Lindaura o skladbě "Bič Boží". Mám to zatím jen v PDF jako kopii, až to budu mít v lepší kvalitě, dám to někam sem. Je tam i kompletní text písně, který jsme zatím solidárně drželi pod pokličkou, protože náš kolega Knihomol se už asi 10 let chystá tento uveřejnit v plánované knize o Jiřím Sequensovi. Tady mě už napadá jen jedno slovo: POZDĚ... :)
Mám ti ukázat jak plave?
Odpovědět