Mimikry

Třicet dílů detailně rozebraných
Odpovědět
Uživatelský avatar
geza
poručík
Příspěvky: 213
Registrován: pát 30. kvě 2008 6:42:09

Mimikry

Příspěvek od geza »

Mluv za nás, Honzo! ....... Tak řekni, jak to tenkrát bylo!
Uživatelský avatar
opat Adamíra
kapitán
Příspěvky: 458
Registrován: čtv 29. kvě 2008 1:03:00
Bydliště: na "Moravě"

Re: Mimikry

Příspěvek od opat Adamíra »

Těch klipů jsem pár taky viděl, většinou ale blbostí, které s MZ moc společného nemají :)

Chci se zeptat, když Ivan říká "to máte těžký, dneska je spousta všelijakejch part"
nemělo za tím být ještě "i ilegálních!" - četl jsem to na starém fóru. Bylo to nějak ustřihnuto?
Bůh si přeje, abychom bojovali proti společnému nepříteli. Třeba jen pomocí - když zbraně už nemohou ...
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Mimikry

Příspěvek od Dobesch »

Dne 24.4.2009 v Horecce patecni noci bylo ve vysilani TV Bonsai COSI --- bylo to dle pozadi z nejake estrady Brno bavi Prahu a byl tam zazpivan BIC BOZI (bohuzel neodvysílali to cely). KAzdopadne jeden z akteru byt Tusim Gondika druhym jeden z hudebnich kritiku (JUst??). No slyset KLOFAN, TALMAN.... zkusim to vykuchat z nahravky a nekam umistit jako perlicku.
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
Čarda
poručík
Příspěvky: 117
Registrován: úte 10. čer 2008 8:15:04

Re: Mimikry

Příspěvek od Čarda »

Včera vysílala ČT na svém druhém programu dokument BBC Zapomenutý svět komunismu, kde byla drobná zmínka i o našem seriálu a speciálně o díle Mimikry, který byl použit coby štvavá propaganda proti Plastikům. Kdo neviděl a měl by chuť tak dnes v noci v hodně nekřesťanskou hodinu (03:35) repríza.
... já su nějáké Wénigr, z Trbóšan...
Uživatelský avatar
Bába kořenářka
major
Příspěvky: 839
Registrován: čtv 29. kvě 2008 17:02:27
Bydliště: Liberec

Re: Mimikry

Příspěvek od Bába kořenářka »

Moc díky za info, včera jsem špatně nastavila times videa, tak mám šanci na reparát...
... Bude třeba zvládnout zákony po našem! ...
... Království nebeské se vrátí, a opanuje tuto bezbožnou planetu! ...
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Mimikry

Příspěvek od malej Míra »

Čarda píše:Včera vysílala ČT na svém druhém programu dokument BBC Zapomenutý svět komunismu, kde byla drobná zmínka i o našem seriálu a speciálně o díle Mimikry, který byl použit coby štvavá propaganda proti Plastikům. Kdo neviděl a měl by chuť tak dnes v noci v hodně nekřesťanskou hodinu (03:35) repríza.
Ano, velmi zajímavá série dokumentů. Už minulý týden jsem viděl NDR a příští týden bude Rumunsko. Vřele doporučuji a nejen kvůli zmíněnému úryvku... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: Mimikry

Příspěvek od děda Dejmek »

Trošku jsem pátral a našel tenhle zajímavej článek :arrow: http://www.druzstvodla.cz/ZEMAN/bicbozi.pdf
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Mimikry

Příspěvek od Dobesch »

A hele on tam ten Zasitej Zemanovskej koutek jeste preziva :-) To sem tehdy skanoval z Instinktu prave pro zdejsi uziti --teda mozna jeste na starym foru :lol: a Koukam ze tam jsou este i nejaky upoutavky z druheho vysilani na Prime
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Mimikry

Příspěvek od malej Míra »

Dnes jsem čirou náhodou při pročítání časopisu Instinkt č. 44/IX narazil na článek o undergroundovém bubeníkovi jménem Jaroslav "Erno" Šedivý. Hrál mimo jiné v kapele Flamengo, s kterou natočil slavné album "Kuře v hodinkách". Dále cituji článek:
"...Erno albu věřil natolik, že odmítl nabídku svých přátel, kteří ho přemlouvali k odchodu z republiky. Šlo mimochodem o partu, která unesla letadlo: incident například známý z epizody Mimikry ze seriálu 30PMZ nebo z písničky "Únos" skupiny Olympic. Emigraci se přesto nevyhnul. Režimu se nepřizpůsobivý vlasáč nehodil do krámu a milý Erno balil kufry. V roce 1973 zamával rodné vlasti na rozloučenou..."
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Mimikry

Příspěvek od Salaba »

Tak co tomu říkáte? :D Dnes večer odvysílala Tv NOVA pořad pánů Genzera a Suchánka - Mr.GS. Jako jeden z hostů se zde objevil i David Koler. Díval jsem se na začátek jedním okem až do chvíle, kdy D.Koler začal mluvit o svém studiu, které se nachází v nám známých Jinočanech...což jak zmínil je známá obec, ve které se točila "Studna" a "Bič boží" :o (což víme :D ) a celou obcí tak obchází "duch majora Zemana". Na závěr si pak všichni zúčastnění na popud Michala Suchánka střihli v parukách podle mě docela pěkně vydařenou parodii na kultovní song skupiny Mimikry :mrgreen: Přiznávám, že jsem se dobře bavil... :mrgreen:
A hlavně další důkaz nesmrtelné popularity 30PMZ :D ;)
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Mimikry

Příspěvek od Dobesch »

Videl sem to take ..jako parodie dobre, ale mohli se aspon pokusit o nejaka slova ..... to co tam zpivali byl docela des a nase poznani je mnohem
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: Mimikry

Příspěvek od děda Dejmek »

Sem se přemoh a pustil jsem si to a přišlo mi to trapný. Koller mi nikdy nevadil, ale to "no točil se tam 30PMZ, ta úchylárna", to si teda moh odpustit... :evil:
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
tajemník Šanda
kapitán
Příspěvky: 332
Registrován: stř 25. srp 2010 14:43:07
Bydliště: Ministerstvo kultury ČSSR Praha / Olomouc

Re: Mimikry

Příspěvek od tajemník Šanda »

Krásná Liduška nosí i doma rifle. V mnoha seriálech a filmech ČSSR, ČR i zahraniční produkce se nám tvůrci snaží vštípit myšlenku, že doma se nosí rifle. Jako by nikdo nevěděl, jak je to nepohodlné. A navíc v době Mimiker byly rifle natolik nedostatkovým zbožím, že bych se domníval, že si je parádnice Liduška bude chtít nechat jen na venkovní nošení, aby co nejdéle vydržely a aby mohla okouzlovat Ivana a ostatní vysokoškoláky. Neveřím tomu, že to byl "domácí módní standard". Třeba tím chtěli autoři dokázat, že Liduška patří mezi generaci přímo ohroženou západní kulturou.
Takhle přece ne, soudruzi! To není řešení.
Zákon Banderova štábu zní: "Nevěřit nikomu, ani sobě!"
Uživatelský avatar
Bába kořenářka
major
Příspěvky: 839
Registrován: čtv 29. kvě 2008 17:02:27
Bydliště: Liberec

Re: Mimikry

Příspěvek od Bába kořenářka »

No ale v tý době byly rifle tak drahý a vzácný, že by mě nepřekvapilo, kdyby v nich i spala :D!
... Bude třeba zvládnout zákony po našem! ...
... Království nebeské se vrátí, a opanuje tuto bezbožnou planetu! ...
Uživatelský avatar
opat Adamíra
kapitán
Příspěvky: 458
Registrován: čtv 29. kvě 2008 1:03:00
Bydliště: na "Moravě"

Re: Mimikry

Příspěvek od opat Adamíra »

Promiňte mírný OT, ale tohle mě celkem dostalo. Nepřipomíná Vám to něco? :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=kmxjsd_oMwE
Bůh si přeje, abychom bojovali proti společnému nepříteli. Třeba jen pomocí - když zbraně už nemohou ...
Odpovědět