Bíle linky

Třicet dílů detailně rozebraných
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Bíle linky

Příspěvek od Dobesch »

Muzete mi nekdo objasnit uvodni slovo ???? cituji zkracene V roce 1938 tudy jezdili z Berlina lide s temnym poslanim --jejich cilovou stanici nebyla Praha, ale Mnichov. Vzhledem k tomu, ze se mluvi o tom ze ta trasa trate se temnym pismem zapsala do historie republiky. NEJAK nechapu proc by lide co se snazili rozbit republiku jezdili z Berlina do Mnichova pres PRAHU --dyt hrozilo nebezpeci se je tady zhaftne ceska policie???
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Bíle linky

Příspěvek od malej Míra »

Dobesch píše:...NEJAK nechapu proc by lide co se snazili rozbit republiku jezdili z Berlina do Mnichova pres PRAHU
Na druhou stranu není důvod, proč by přes Prahu nemohli jezdit. S diplomatickým pasem by je mohli tak akorát vyhostit. :)
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Bíle linky

Příspěvek od Dobesch »

Jezdit mohli --- ale rychlejsi a ze zpravodajskeho hlediska i bezpecnejsi by bylo treba letet letadlem pouze nad uzemim Nemecka. ;)
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Bíle linky

Příspěvek od Arnold Hackl »

Tak dnes jsem si střihl roli majora Wildeho, starého německého bolševika z Hanušovic. :mrgreen:
"Sind Sie frei ?"
"Bite, steigen Sie ein"
Vyzvedával jsem totiž ségru na letišti.
Akorát nepřiletěla ze severu, ale z jihu.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Bíle linky

Příspěvek od Dobesch »

Major Wide je pro me taky otazka --- mluvi skvele bez prizvuku byt je ze Sudet a 16 let zije v Nemecku ......... tedy odsunuty sudetak a zde 1. do VYchodniho nemecka resp. do seovetske zony se snad nikdo odsunout nenechal 2. stary boleseviky (co je to stary kdyz KSC byla zalozena v roce 1921 - v roce 45 tedy prakticky nedavno dospely) po valce do Nemeck nido neodsouval prave naopak ti se vetsinou ucovavali jako oko v hlave jako dukaz ze ne vsichni byli spatni. Takze major Wile sel asi budouva vychodni lepsi stat dobrovolne :shock: :o
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
heerec123
poručík
Příspěvky: 128
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:59:12
Bydliště: periferka Prahy

Re: Bíle linky

Příspěvek od heerec123 »

Dobesch píše:...do VYchodniho nemecka resp. do seovetske zony se snad nikdo odsunout nenechal...
Jestli si tohle přečet pan Posselt, tak mu asi trochu zaskočila Bratwurst. :mrgreen: Odsunout nenechal... Ono se moc nediskutovalo, 1400000 do americký zóny, 750000 do sovětský. A to jsou oficiální čísla "řádnýho" odsunu, takže bez započtení toho "divokýho". Kde a jak skončili lidi z něj a kolik jich vlastně bylo neví přesně nikdo.
Uživatelský avatar
geza
poručík
Příspěvky: 213
Registrován: pát 30. kvě 2008 6:42:09

Re: Bíle linky

Příspěvek od geza »

heerec píše:Jestli si tohle přečet pan Posselt, tak mu asi trochu zaskočila Bratwurst. :mrgreen: Odsunout nenechal... Ono se moc nediskutovalo, 1400000 do americký zóny, 750000 do sovětský. A to jsou oficiální čísla "řádnýho" odsunu, takže bez započtení toho "divokýho". Kde a jak skončili lidi z něj a kolik jich vlastně bylo neví přesně nikdo.
Ale nechal... Odjížděly také transporty uznaných antifašistů, komunistů a sociálních demokratů, kteří zde legálně mohli zůstat a to dobrovolně, řádově tisíce lidí. Tito odjížděli především do sovětského okupačního pásma, pozdější DDR. Dobrovolně také odjížděli někteří rodinní příslušníci ze smíšených manželství a pod... Jinak počty odsunutých do jednotlivých pásem lze doplnit zhruba 50000 do britského a 5000 do francouzského.
Mluv za nás, Honzo! ....... Tak řekni, jak to tenkrát bylo!
Uživatelský avatar
heerec123
poručík
Příspěvky: 128
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:59:12
Bydliště: periferka Prahy

Re: Bíle linky

Příspěvek od heerec123 »

Odsun a odchod. To fakt není to samý.
Uživatelský avatar
kraken
poručík
Příspěvky: 142
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:25:11
Bydliště: Praha 8

Re: Bíle linky

Příspěvek od kraken »

Bílé Linky mají v sobě tolik sexu! :D.Myslí,že je kvůli tomu a ještě přílišnému násilí chtěla nějaká vysoká soudružka z ÚV zakázat.
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Bíle linky

Příspěvek od Arnold Hackl »

Ta soudružka se jmenovala Dr. Milena Balašová a byla náměstkyní ústředního ředitele Československé televize.
Scénář tehdy nedoporučila k realizaci.
Její připomínky jsou uvedeny v knize Major Zeman, propaganda nebo krimi od Daniela Růžičky na straně 169.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
kraken
poručík
Příspěvky: 142
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:25:11
Bydliště: Praha 8

Re: Bíle linky

Příspěvek od kraken »

No vidíš Arny,některé věci se mi už trochu pletou.Díky.
Wunder Pepi
strážmistr
Příspěvky: 77
Registrován: čtv 25. pro 2008 18:49:57

Re: Bíle linky

Příspěvek od Wunder Pepi »

Nejsem němčinář,proto se ptám ,zdali by někdo nevěděl český text písně,která se objevuje během striptýzu.Je docela chytlavá,dlouho mi nešla z hlavy.
m6ak
strážmistr
Příspěvky: 22
Registrován: pát 30. kvě 2008 16:13:41
Bydliště: Zahradnictví v Liboci
Kontaktovat uživatele:

Re: Bíle linky

Příspěvek od m6ak »

Už jsem se tou písní před časem zabýval, viz téma Seriálová hudba - konkrétně viewtopic.php?f=5&t=12#p900. Je tam i odkaz na můj pokus o český překlad.
Wunder Pepi
strážmistr
Příspěvky: 77
Registrován: čtv 25. pro 2008 18:49:57

Re: Bíle linky

Příspěvek od Wunder Pepi »

Tak se ještě jednou vracím na forum.Dostala se mi do rukou zajímavá kniha "Hrdelní pře majora Zemana" od J.Procházky.Je tu i příběh Bílé linky.Jediný český překlad písně,i když částečný nyní předkládám:
Bílá linka přitahuje,
bílá linka láká,
všecky muže okouzluje,
pána i tuláka.
Největší je rozkoš svlékat
z bílých linek ženy,
jsou-li v látkách firmy Benson
pěkně oblečeny.
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Bíle linky

Příspěvek od malej Míra »

Wunder Pepi píše:...Jediný český překlad písně,i když částečný nyní předkládám:Bílá linka přitahuje...
No tak to je samozřejmě nesmysl. To nemá se seriálovým textem nic společného... :lol:
Doporučuji odkaz kolegy m6aka tady. ;)
Mám ti ukázat jak plave?
Odpovědět