Bíle linky

Třicet dílů detailně rozebraných
Odpovědět
Uživatelský avatar
Michálek
strážmistr
Příspěvky: 57
Registrován: pon 11. črc 2011 15:17:55
Bydliště: Praha

Re: Bíle linky

Příspěvek od Michálek »

Ohledně debaty, jak mohla Hana Bízová s Arnoldem Hacklem putovat to východní části Berlína, bych rád napsal toto. Sovětské a východoněmecké složky nebránily v zásadě příchozím ze
Západního Berlína v pohybu v bývalém východním sektoru – v našem konkrétním případě byl navíc Hackl britským státním příslušníkem a obchodním zástupcem, ten měl tedy průchod bezproblémový. Co se týče Bízové, nikde nebylo řečeno, že přecházela hranici pod svým českým jménem. A pro Hackla, zvláště s jeho financemi a styky, by neměl být problém ji vybavit „odpovídajícími“ doklady. Pokud někomu připadá technika pohybu těchto osob přitažená za vlasy, doporučuji si přečíst životopis jednoho z nejznámějších sovětských agentů
George Blakea (Behara). Tím se dá také vysvětlit jednoduše způsob, jakým Bízová vysílala. Většina agentů vůbec nepotřebovala zvládat obsluhu vysílačky. Pouze odnesla depeši na dané místo a o odvysílání se postarala spojka nebo prostě někdo, kdo ho měl na starosti. V případě Bízové to mohlo být velice jednoduché, stačilo se jít „procourat“ (jak říká Arniemu při svém návratu) po východním sektoru a na daném místě zanechat zprávu. Je historicky dokázáno, že diplomaté a obchodníci ze západního sektoru běžně jezdili nakupovat do východního
Berlína, protože to pro ně bylo levnější.
Všechno tohle putování skončilo 13. 8. 1961 vybudováním Berlínské zdi.
Spálili jsme s panem farářem to ďáblovo poselství!
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Bíle linky

Příspěvek od nalim159 »

Dobesch píše: V roce 1938 tudy jezdili z Berlina lide s temnym posláním... jejich cilovou stanici nebyla Praha, ale Mnichov. Vzhledem k tomu, ze se mluvi o tom ze ta trasa trate se temnym pismem zapsala do historie republiky. NEJAK nechapu proc by lide co se snazili rozbit republiku jezdili z Berlina do Mnichova pres PRAHU --dyt hrozilo nebezpeci se je tady zhaftne ceska policie???
Tady to nelze brát tak doslovně. Nikdo nejezdil z Berlína do Mnichova přes Prahu, kde by je mohla "zhaftnout" česká policie. Já to beru tak, že lidé s temným posláním (různí němečtí diplomaté a "diplomaté") jezdili z Berlína do Prahy, a cílem byl Mnichov - tedy rozbití republiky v Mnichově. Prostě taková metonymie v úvodním slovu ;).

Sám se chci zeptat, proč vlastně Stardust dopadl hůř, jak říká Kalina? Proč šla Hanka dolů do show? Za trest? Ztratila Hacklovu důvěru? A přesto zůstala jeho partnerkou, ale musela tančit?
Nebo to snad byla náhrada kus za kus, Hanka místo Zazy, která měla díky 30 000 markám (zachodnych) od Hackla pokoj :mrgreen: ? Ne, teď vážně, to opravdu nechápu a nevidím k tomu jediný důvod, když Hanka vyskočila, čímž prokázala, že "nezradila". Na druhou stranu - po větě, kterou řekla Hacklovi v divadle (Tím si právě nejsem ještě tak jistá), by ji takový zkušený rezident, jakým byl Arnie, neměl věřit, ani kdyby vyskočila z U-Bahnu :D . Tak co, Arnie, jak to tenkrát vlastně bylo :mrgreen: ?
Ale, čože...? Na návštěve?!
jasny.sokol
kapitán
Příspěvky: 429
Registrován: ned 12. dub 2009 21:41:46
Bydliště: Příbor

Re: Bíle linky

Příspěvek od jasny.sokol »

Hele, mám dotaz,
teď na té oslavě, jak se pouštěly ty záběry z míst natáčení tak při Bílých linkách v metru tam buď pan Engel nebo někdo jiný pronesl, že natáčení v Ubahnu si bude pan Engel pamatovat do smrti. Nevíte proč? Vždyť tam akorát jedno dá Hradcovi pěstí a pak ho drží, když Hradce mlátí Tomsa. To spíše Hradec by si měl pamatovat že tam opravdu dostal kopanec ( říkal to na Barrandově v nějakém pořadu o kaskadérech.) Tak co se tam stalo tomu Englovi?
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Bíle linky

Příspěvek od malej Míra »

jasny.sokol píše:...Tak co se tam stalo tomu Englovi?
Přiznám se, že tohle jsem nepostřehl. Pamatuj si to a zeptáme se příště... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Bíle linky

Příspěvek od Hanele »

Já si uvědomuju, že pan Engel něco takového pronesl. Ale z toho, jak to řekl, mi připadalo, že to úplně nesouviselo s natáčením - spíš jako by to byla nějaká osobní vzpomínka. Nevím, každopádně je dobré, pokud nás to zajímá, se na takové věci ptát hned ;)
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
Lída
kapitán
Příspěvky: 443
Registrován: úte 08. úno 2011 7:47:06

Re: Bíle linky

Příspěvek od Lída »

Sice to sem asi nepatří ( ne tak docela ;) ), ale protože mi to právě napadlo, píšu to hned teď ;) ...Až - pokud (mám to zatím napsané obyčejnou tužkou :lol: ...) se pojede na podzim na Rujanu, mohlo by se udělat berlínské zastavení ;) u místa baru White lines, když už je známé... :?: ;)
Děcka pustnou, učitelé se snaží...
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Bíle linky

Příspěvek od malej Míra »

Lída píše:Sice to sem asi nepatří ( ne tak docela ;) ), ale protože mi to právě napadlo, píšu to hned teď ;) ...Až - pokud (mám to zatím napsané obyčejnou tužkou :lol: ...) se pojede na podzim na Rujanu, mohlo by se udělat berlínské zastavení ;) u místa baru White lines, když už je známé... :?: ;)
No jasně. A také si zamáme přes Sprévu u Pergamonu, uspořádáme honičku aut v berlínských ulicích a zinscenujeme rvačku v metru. Myslím, že v Berlině na nás jen tak nezapomenou... ;) :D
Budou si říkat: "A řeknu ti, že jsem rád, že už se jich zbavíme, dyť to nejsou ani lidi..." :mrgreen:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Bíle linky

Příspěvek od Hanele »

A který z pánů si střihne roli dubla Hanky při jejím výskoku z auta? :o :mrgreen:
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
Lída
kapitán
Příspěvky: 443
Registrován: úte 08. úno 2011 7:47:06

Re: Bíle linky

Příspěvek od Lída »

Spellmann říká, že prý klidně vyhodí z auta mě... :mrgreen:
Děcka pustnou, učitelé se snaží...
jasny.sokol
kapitán
Příspěvky: 429
Registrován: ned 12. dub 2009 21:41:46
Bydliště: Příbor

Re: Bíle linky

Příspěvek od jasny.sokol »

Ale jo lidičky, natočit bychom v Berlíně něco mohli :-) (Modří vědí o původních plánech) Jako náčelníka bych jmenoval Malého Míru, ten už ví co a jak tak to bude špičkové... Hlásím se kdyžtak do role :-)
Uživatelský avatar
Lída
kapitán
Příspěvky: 443
Registrován: úte 08. úno 2011 7:47:06

Re: Bíle linky

Příspěvek od Lída »

...a večer si u táboráku zazpíváme píseň z baru White lines...(mám doma někde schovaný text i s překladem) ;)
Děcka pustnou, učitelé se snaží...
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Bíle linky

Příspěvek od Hanele »

Lído, a to bychom k tomu my dvě mohly přidat i to taneční číslo, co? :mrgreen:
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
Lída
kapitán
Příspěvky: 443
Registrován: úte 08. úno 2011 7:47:06

Re: Bíle linky

Příspěvek od Lída »

:lol: ...to abychom si tedy začaly šít kostýmy...no, třeba bychom pak měly členství ve fanklubu zdarma 8-) ...já jsem si spíš chtěla zahrát přepadení Hanky na pláži...to by chtělo něco kostkovaného - ona měla takovou tu pelerínu (nebo perelínu? ;) )...jednou jsem takovou viděla v Tescu - jak pro Hanku Bízovou - a říkala jsem si, kdyby se tak jelo na Rujanu...Budu se muset porozhlédnout (v nejhorším by posloužila kostkovaná deka ;) ...budeme se muset, Hanele, pečlivě připravit ;)
Děcka pustnou, učitelé se snaží...
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Bíle linky

Příspěvek od malej Míra »

Lída píše:...no, třeba bychom pak měly členství ve fanklubu zdarma 8-)
No pokud byste to taneční číslo dotáhly až do konce se vším všudy..., tak určitě ano... Úplně postačí (po drobných úpravách - došít k nim nějaké rozepínámí) ty tygří šaty, zejména pokud si vzpomeneš kde jsi je pořídila a pošleš tam i Hanele... :mrgreen:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Lída
kapitán
Příspěvky: 443
Registrován: úte 08. úno 2011 7:47:06

Re: Bíle linky

Příspěvek od Lída »

:lol: :lol: ...ale to byste si nás pak, soudruzi, pletli...Myslím, že Hanele by slušel ten bleděmodrý dres, pletená šála a klobouček ;) ...a já mám doma bíločerné pruhované šaty ;)
Děcka pustnou, učitelé se snaží...
Odpovědět