Bíle linky

Třicet dílů detailně rozebraných
Odpovědět
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: Bíle linky

Příspěvek od děda Dejmek »

Tak to děkuji, Mirku, za vyčerpávající výklad. Ikdyž v některých bodech se dá polemizovat. Ano, letecká doprava za tu dobu pokročila. Vzduch je řidčí a tím pádem je spotřeba paliva vyšší a možná za pár let už nebudeme v letadlech sedět, ale jen stát. Ale vzdálenosti se mezi městy určitě nezměnily, takže pořád pochybuju (a samozřejmě sem i pátral, než sem něco plácnu, tak si to důkladně zjišťuji a ověřuji), že to letadlo ( a není to žádný z Vámi uvedený gigant, ale jen obyčejnej charter), obletělo takovej kus a pak letělo do Berlína. I kdyby mělo mezitankovat, tak by se sakra prodražilo. ;)
nalim159 píše:...A co podle vás znamenala Hradcova věta: Nebe čisté, stíhačká žádná...
Agenti stb byli ve střehu vždy a všude a třetí světovou očekávali každým okamžikem. Paranoia nezná hranic :)
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Bíle linky

Příspěvek od malej Míra »

děda Dejmek píše:...I kdyby mělo mezitankovat, tak by se sakra prodražilo. ;) ...
Ono je taky pravdou, že od té doby letenky výrazně zlevnily ve srovnání s kupní silou obyvatel, přibyla konkurence nízkonákladových přepravců, ubylo luxusu (kvalita jídla, sortiment nápojů, noviny atd.) při cestování a linky zhoustly. Dříve byl takovýhle výše popisovaný trip jen jednou do týdne, dnes je to častější a existují alternativy od jiných společností, přičemž platí nejdražší je přímý spoj :roll: .
Do toho se aerolinky sdružují do aliancí, navzájem si poskytují "code share" atd. Dříve bylo cestování letadlem zážitek (ty doby jsem bohužel nezažil), dnes je to spíš nutné zlo, ikdyž rychlejší než dříve, kdy se na služební cesty nelétalo tak často, ale trvaly zřejmě déle. Doporučuji ke shlédnutí příslušný díl pořadu Retro, tam na ty zlaté časy vzpomíná Jan Kodeš. V tu dobu létali i Jirka Hradec, ale i redaktor Ivo Holan. To jen abych dokázal, že jsme od tématu zase až tak neuhnuli... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: Bíle linky

Příspěvek od děda Dejmek »

malej Míra píše: To jen abych dokázal, že jsme od tématu zase až tak neuhnuli... ;) :D
Od tématu určitě neodbíháme, naopak, jsem rád, že živě diskutujeme ( mimochodem, nešel by zavést i chat? :D )
Mě pořád zajímá ten záhadnej let, furt hledám, ale přeci jenom je to dlouhá doba a informací je málo, resp. žádný :(
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Bíle linky

Příspěvek od malej Míra »

děda Dejmek píše:...Mě pořád zajímá ten záhadnej let...
Pane kolego, žádnou záhadu za tím opravdu nehledejte. Debatujeme tady o provozu na letišti Schönefeld, kde byl provoz velmi podobný naší tehdejší staré Ruzyni (nyní terminál 3 a před tím terminál JIH), kam dnes létají jen papež, Obama, Medveděv, hokejisti s medailemi a jdenou denně linka Praha-Braunschweig (nejbližší letiště k Wolfburgu)-Praha pro firmu Škoda Auto a.s. ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: Bíle linky

Příspěvek od děda Dejmek »

děda Dejmek píše:...Mě pořád zajímá ten záhadnej let...
Tak znova. Nezajímá mě žádnej papež, ani Medvěděv, natož vztahy Wolfsburgu se škodovkou a.s.
Zajímá mě, jesli letadlo do Berlína obrazilo nejdřív tři hlavní města skandinávie a pak teprve letělo do cíle. Nechtěl jsem to psát do nedostatků, ale jak vidím , tak jsem měl, páč to evidentně blbost je. :roll:
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Bíle linky

Příspěvek od malej Míra »

děda Dejmek píše:...Nechtěl jsem to psát do nedostatků, ale jak vidím , tak jsem měl, páč to evidentně blbost je. :roll:
To mi právě není jasné, proč by tohle měla být blbost?! Tehdy to prostě bylo normální, že některé linky putovaly přes několik destinací, jinak by se nezaplnily... 8-)
Mám ti ukázat jak plave?
Fosgen
kapitán
Příspěvky: 397
Registrován: úte 06. dub 2010 15:47:32

Re: Bíle linky

Příspěvek od Fosgen »

Prave som dopozeral WL. Ku koncu, ked Hanka alternuje za zdrhnutu "primabalerinu", tak v jednom momente zdvihne ruky nad hlavu. A pecka, neoholena!!! Posobilo to dost negustiozne u byvalej modelky. Skor by to pasovalo na opustenu Jirku.
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Bíle linky

Příspěvek od Honza Zeman »

Holt to tehdy bylo prirozenejsi nez dnes, a zrejme i v takovych podnicich. Ale mozna nam to nekdo znaly tehdejsich kabaretu vyvrati...
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
huba.buba
pokladník fanklubu ve výslužbě
Příspěvky: 1068
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:20:37
Bydliště: Psojedy

Re: Bíle linky

Příspěvek od huba.buba »

No s černým květákem v podpaží nevystoupila jen Hanka Bízová. I Zaza tam vystrkuje pěknýho ježka. V té době to bylo prostě normální. O tom jsme na srazech již několikrát debatovali... ;)
,,ŠKOLY MÁM ČESKÝ, ALE HUBU VÍDEŇSKOU,,
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Bíle linky

Příspěvek od malej Míra »

huba.buba píše:...V té době to bylo prostě normální...
S tím naprosto souhlasím. Nicméně normální to bylo u nás, ale nikoliv v západním světě, o čemž jsme my tady neměli tušení, proto se ve filmech a televizi dámy "upravovaly" jen vyjímečně. Vlastně se to neobjevovalo u hereček, ale jen u tanečnic, varietních umělkyň, asistentek kouzelníků... (Televarieté, Ein Kessel Buntes apod.), které asi měly větší rozhled, nebo víc cestovaly (na západě by na ně koukali jak na exoty :mrgreen: ), nebo byly u nás konfrontovány se tanečnicemi ze západu... Jako celoplošný "trend" to přišlo doslova mávnutím proutku až v rámci společenských změn po r. 89, to potvrdí každá dáma. Takhle si to vysvětluji, proto vypadají Zaza a Hanka tak, jak vypadají. Tedy zanedbaně. :roll:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Bíle linky

Příspěvek od Salaba »

malej Míra píše:... proto vypadají Zaza a Hanka tak, jak vypadají. Tedy zanedbaně. :roll:
Pane kolego musím s Vámi hrubě nesouhlasit :evil: . Hanka, Zaza a další kóči z White Lines rozhodně nevypadají zanedbaně :!:
Bezpočtukrát jsem měl možnost shlédnout jejich představení a válí to stále mistrně :D Co se týče zmíněných úprav - tedy vyholování chloupků různě po těle - nemyslím, že by ženy u nás v období let 80-tých byly nějak pozadu, stačí třeba jen ze "studijních" důvodů :D shlédnout nějaký film s tématikou "rozmnožování lidského druhu" z produkce NSR či severských států z let 70-80-tých kde po holení ani vidu. Pseudomóda hladkého těla se rozšířila po Evropě přibližně ve stejné době jako u nás (snad díky vlivu USA?), přiznám se, že masovost tohoto kultu chápu jako úžasný marketingový tah firem žilette, vilkinson svort apod. Doplnit potřeby pro holení mužů stejnými potřebami pro ženy = tedy výroba/zisk x2 je něco úžasného. Myslím, že i starej lazebník Seydl byl měl radost :mrgreen: ;)
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Bíle linky

Příspěvek od malej Míra »

Omlouvám se za slovo zanedbaně, myslel jsem to jen v tomto ohledu. Nicméně trvám na svém. Sice to asi nebyl přímo diktát módy v té době, ale bylo to běžně rozšířené, rozhodně u tanečnic apod. K Zaze ani Hance se mi to prostě nehodí... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Bíle linky

Příspěvek od Dobesch »

Nehlee na to , ze dila zminena doktorem Salabou vznikal askoro 20let pote, co se mel odehravat dej Bilejch linek. Opravdubych rekl , ze kolem roku 1960 to bylo normalni. Vzdyt i slavna Twiggi se objevila az "dlouho" potom
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Bíle linky

Příspěvek od nalim159 »

Já souhlasím s Malým Mírou. Kdesi jsem dokonce četl, že tanečnice, baletky - prostě tyto umělkyně i "umělkyně", se holily (tedy v ČSR) už ve 20. a 30. letech...
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Bíle linky

Příspěvek od Arnold Hackl »

O tomhle se kolegové píše už ve Švejkovi.
Nadporučík Lukáš neměl původně v úmyslu někde se zdržet. Šel kvečeru z tábora do města jen do maďarského divadla v Királyhidě, kde hráli nějakou maďarskou operetku s macatými židovkami herečkami v předních úlohách, jejichž báječnou předností bylo to, že vyhazovaly při tanci nohy do výše a nenosily ani trikot, ani kalhoty a kvůli větší přitažlivosti pánů důstojníků holily se dole jako Tatarky, z čehož ovšem neměla žádný požitek galérie, a zato tím větší důstojníci od dělostřelectva sedící dole v parteru, kteří si na tu krásu brali s sebou do divadla dělostřelecké triedry.
Já pořád říkám, že za Rakouska to nebylo tak špatný. :mrgreen:
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Odpovědět