Dáma s erbem

Třicet dílů detailně rozebraných
Fosgen
poručík

Re: Dáma s erbem

Příspěvek od Fosgen » čtv 23. pro 2010 12:06:20

Inac ta scena ked sa Zeman bali do Brna mi prijde hodne trapna.
Inac, Rosenbaum si kupil zajazd na konkretny okruh, ktory v tom case nerobila ziadna ina organizacia, resp. nie z Prahy, takze si mohol byt isty, ze ho zaclenia prave k Jupiterakom.
Na zabere ked Syriste prelieza cez okno von je vidiet trosku rozbite prave kridlo okna v rohu. Ale do suvisu by som to nedaval, otvor je v rohu a to by zlodej rozbijal skor v strede pri klucke. Okno si pripravili zrejme pri prehliadke a vyliezt po fasade bola pre horolezca a artistu brnkacka. Ostatne veduci Zemanovi hovoril, jak Syriste raz ohuroval zamestnancov.
Naposledy upravil(a) Fosgen dne pát 24. pro 2010 0:56:49, celkem upraveno 1 x.

Bína
kapitán

Příspěvek od Bína » čtv 23. pro 2010 17:12:27

Mě u tohoto dílu vždy rozesměje Syřiště který jde vyříznout plátno a rozmachuje jako by se chystal spíše píchnout prase a ne opatrně vyříznout a neponičit plátno . Také to opravdu vyříznul jako to prase. :)
Bína,prosím pěkně.Já jsem Standův kamarád.Bude nám po něm oběma smutno.Viďte!

Hombre
bývalý předseda - na odpočinku

Příspěvek od Hombre » čtv 23. pro 2010 19:06:01

To gesto ma svuj smysl, ne? Podle me predstavuje nenavist k Horakove a potazmo Rosenbaumovi, Syriste by asi ten nuz zapichnul do jednoho z nich :)
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......

Fosgen
poručík

Příspěvek od Fosgen » pát 24. pro 2010 0:58:58

Cele je to nejake divne. Syriste posobil dojmom, akoze je na lupe sam. Ako sa tam ale dostal druhy kmin, ktory ho "poslal" dole?

Lipinski
major

Příspěvek od Lipinski » úte 28. čer 2016 17:12:55

Já mam možná zbytečnej dotaz, ale teda Rosenbaum je bejvalej továrník Hartman, otec Soni?
Mezi náma je rozdíl, tak se taky podle toho ke mně chovej!

malej Míra
předseda

Příspěvek od malej Míra » čtv 30. čer 2016 11:14:46

Lipinski píše:Já mam možná zbytečnej dotaz, ale teda Rosenbaum je bejvalej továrník Hartman, otec Soni?
Z čeho tak usuzuješ? Podle oslovení? já si spíš myslím, že se jedná o jakousi familiernost a zmínka věkového rozdílu mezi nimi... :)
Mám ti ukázat jak plave?

Hermine von Paulsen
kapitán

Příspěvek od Hermine von Paulsen » čtv 30. čer 2016 12:43:52

malej Míra píše: Z čeho tak usuzuješ? Podle oslovení? já si spíš myslím, že se jedná o jakousi familiernost a zmínka věkového rozdílu mezi nimi... :)

Je fakt, ze aj mna to napadlo, prave kvoli tomu osloveniu, ak by to bol naozaj otec a dcera, bola by to nadherna ukazka burzoaznej moralky - ak su prachy a majetok v cudu, ucta a laska medzi detmi a rodicmi je tiez v tahu a zaroven - ze by to byvaly tovarnik na Zapade dotiahol svojimi manazerskymi schopnostami akurat na cirkusaka, by bolo tiez hodnotne posolstvo ;-) .

Lipinski
major

Příspěvek od Lipinski » čtv 30. čer 2016 14:52:47

Jasně, Wunder Pepi taky řiká papá Holbein a určitě nemyslí svýho otce, když se jmenuje Charous. Ale u Soni mi to přijde fakt hodně familierní, chce po Rosenbaumovi dost drahej dárek a na milence bych to netipoval. A jak píše Hermine, mohlo by to ukazovat na morální dno buržoazie. I to oslovení "papá" je typický. Taky je pravda, že to dál neni nikde reflektovaný, asi teda záleží na divákovi, jak to pochopí - i to je jedním ze smyslů uměleckýho díla. Kolik diváků, čtenářů atd., tolik výkladů a interpretací. To nemam ze sebe, to nás učili na vejšce v teorii literatury.
Mezi náma je rozdíl, tak se taky podle toho ke mně chovej!

Odpovědět