Dáma s erbem

Třicet dílů detailně rozebraných
Uživatelský avatar
Mestrey
poručík
Příspěvky: 114
Registrován: pát 06. čer 2008 20:16:19
Bydliště: La Paz, Obispo
Kontaktovat uživatele:

Dáma s erbem

Příspěvek od Mestrey »

diskuse k dílu .

Rozumíte někdo Květě Fialové co říká Zemanovi v baru když říká Zeman že je obchoďákem přes textil , a ona říká že pracuje s ' lehčími ' kovy ?
Je to lehčími nabo jinými ?
Wo ist der Kerl ??!!
Uživatelský avatar
L.B.
poručík
Příspěvky: 240
Registrován: úte 10. čer 2008 21:07:51
Bydliště: Blovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dáma s erbem

Příspěvek od L.B. »

Já myslím, že říká "poněkud s lehčími kovy", čemuž trošku nerozumím, páč zlato (a jiné kovy) je kov těžký. Holt měla na mysli velikost výrobku.
Spolupráce s bezpečností - povinností správce domu !!!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Dáma s erbem

Příspěvek od malej Míra »

L.B. píše:Já myslím, že říká "poněkud s lehčími kovy", čemuž trošku nerozumím, páč zlato (a jiné kovy) je kov těžký. Holt měla na mysli velikost výrobku.
Já si také myslím, že nebyla řeč o měrné hmotnosti drahých kovů, ale o absolutní hmotnosti výrobků z nich vyrobených... :mrgreen:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Dáma s erbem

Příspěvek od nalim159 »

Kolegyně, kolegové,

díl mi poslední dobou vrtá v hlavě. Mám několik otázek:

1. Vykradl by Syřiště zámek i v případě, kdyby zájezd pokračoval podle původního plánu? Jak by se tam dostal? Zrušení původního plánu byla přece náhoda, kterou ani Syřiště neinicioval (unavené soudružky).
2. Plány v lahvích od piva - lol... Drobnost, ale skoro kardinální blbost.
3. Ostatní seděli u Jelena a Syřiště kradl a Rosenbaum vraždil? Pak se vrátil jen jeden a jen s jedním zájezd odjel? Syřištěho nikdo nehledal???
4. Jak se Rosenbaum spojil s Horákovou a jak se dostal do zájezdu Jupitera? Čedokem? Velká náhoda, což?
5. A konečně - motiv vraždy byl jaký? To mi nějak uniklo.

Předem děkuji ;)
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
JiVi
strážmistr
Příspěvky: 38
Registrován: čtv 21. led 2010 20:25:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Dáma s erbem

Příspěvek od JiVi »

nalim159 píše:4. Jak se Rosenbaum spojil s Horákovou a jak se dostal do zájezdu Jupitera? Čedokem? Velká náhoda, což?
Rosebaum byl zakaznikem Jupitera a zajezd organizovala Horakova - sama vybirala hrady a zamky. Takze pro ni nebyl problem, dostat do zajezdu i sveho spolupachatele. Horakova tipovala, Siriste analyzoval a kradl, Rosenbaum vyvazel.
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Dáma s erbem

Příspěvek od Arnold Hackl »

nalim159 píše:Kolegyně, kolegové,
díl mi poslední dobou vrtá v hlavě. Mám několik otázek ...
Já to chápu tak, že zájezdy souvisely s krádežemi pouze tak, že si při nich tipovali objekty.
Kradli až následně, večer (v noci) po zájezdu nebo kdykoliv později.
A nezdá se mi ani jako náhoda, že Rosenbaum byl na zájezdu s Jupiterem.
Prostě se s Horákovou domluvili a Horáková pro Jupitera koupila stejný zájezd jako Rosenbaum.
A motiv vraždy je myslím v seriálu vysvětlen - Syřiště poznal v Horákové hraběnku.
Mě spíš napadá jiný dotaz - a to údiv policistů, když zjistili, že Rosenbaum se pohybuje po republice v karavanu.
Za prvé každý cizinec tehdy musel svůj pohyb po republice hlásit (běžně to vyřizovaly hotely a ubytovací zařízení) a za druhé, jestliže přejeli hranice tři umělci s karavanem, tak o nich musela bezpečnost vědět.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Dáma s erbem

Příspěvek od nalim159 »

Já jsem myslel, že to byl klasický podnikový zájezd: objedná se autobus a jede se... Proto mě udivilo, proč tam někoho přifařil Čedok... Takže zájezd byl od Čedoku, Jupiter jako movitá firma nechtěla nic plánovat, ale nechala si udělat zájezdy na klíč ;)
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Dáma s erbem

Příspěvek od Dobesch »

Otazka je zda to tehdy neprobihalo jako dnes v letadlech --- v odletove hale vidite odlet 3 linek stejny cas a stejne misto prostani --v realu se jedna o 1 letadlo a kazda ze spolecnosti v nich ma cast mist (takhle treba funguje Brtish airwais, CSA a nekdoú smer Londyn.

Takze bud si Jupiter koupil zajezd na klic s tim ze pojede 30 lidi a Cedok tam nekoho pridal. Nebo to cele mohl vymyslet a zorganizovat Jupiter a volna mista ( v podniku neobsazena) nabidnout Cedoku --- a proc ne. Spis je pak trosku zahadou, jak se to lidi dozvedi a tak --nahaneci v hotelech ?????
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: Dáma s erbem

Příspěvek od děda Dejmek »

A jak se vlastně Siřiště a spol dostali do zámku? Někde na začátku mi tam chybí, jak si třeba pootevře to okno při prohlídce, nebo něco takovýho. A hlavně tam mohli vlézt oknem z přízemí, proč lezli do patra? Jen proto aby mu pak přeřízli lano? To ho mohli zabít klidně v parku a vyšlo by to nastejno. Přijde mi to celý takový divný, nedomyšlený...
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Dáma s erbem

Příspěvek od Dobesch »

Mam dojem ze v jednu chvili se pri prohlidce nekdo k oknu pritoci - dokonce pod obrazem Kateriny je videt jak se Ruda k oknu plizi :D . A i v nasledujici mistosti je videt jak se Ruda snazi dostat co nejvic k oknu .
CO se tyce patra --- jsou zamky (napr. Jemniste cu Zleby aktualne) kde se vubec v prizemi neprovadi - treba i z toho duvodu, ze dole byly malinkate kamrliky pro sluzebnictvo (napr. Kacina) a panstvo zilo v patre
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: Dáma s erbem

Příspěvek od děda Dejmek »

a jak se vubec Horáková dostala ven,když mu přeřízla to lano? :shock:
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: Dáma s erbem

Příspěvek od prof. Braun »

děda Dejmek píše:a jak se vubec Horáková dostala ven,když mu přeřízla to lano? :shock:
Dědo, dejte si mokrej hadr na hlavu... Horáková nevraždila a nic ani nikoho nepřeřízla - dokonce ani Honzu, i když se o to velmi snažila! :lol: Do zámku se vloupal Rudla Syřiště a lano mu přeříznul Rosenbaum. Oba uměli šplhat po stěnách i bez lana (Rudla byl horolezec a Rosenbaum cirkusák). A vůbec, nedělejte mi z mého oblíbeného dílu guláš. Mně v něm připadá vše logické a jasné. Navíc se u něho vždy královsky pobavím, protože Honza jako sňatkový podvodník nemá chybu!
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: Dáma s erbem

Příspěvek od děda Dejmek »

:o lano přeřízla Horáková,vždyť je to úplně jasný z jejího nepříčetnýho výrazu a šílenýho úsměvu,když se na ní Rosenbaum,při otázce kdo vraždil,podívá :o
stejnej výraz měla přeci i v hříšnejch lidech když trávila ty svý amanty :)
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
Uživatelský avatar
Mestrey
poručík
Příspěvky: 114
Registrován: pát 06. čer 2008 20:16:19
Bydliště: La Paz, Obispo
Kontaktovat uživatele:

Re: Dáma s erbem

Příspěvek od Mestrey »

prof. Braun píše:
děda Dejmek píše:a jak se vubec Horáková dostala ven,když mu přeřízla to lano? :shock:
....protože Honza jako sňatkový podvodník nemá chybu!
No až na ty fusekle , to si z Honzy Stejskal krutě vystřelil, když nu říkal.."no, no , no ujde to" :D :D :D
Wo ist der Kerl ??!!
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Dáma s erbem

Příspěvek od nalim159 »

Skoro bych řekl, že takové vzory se tenkrát běžně nosily :roll:
Ale je fakt, že Mirek byl vždycky elgán, ty šátky, bundičky, kravaty - prostě mu to sedlo a seklo... Řekl bych, že vetší elegán, než Jirka Hradec... Že by nové téma na diskuzi ;) ?
Ale, čože...? Na návštěve?!
Odpovědět