Štvanice

Třicet dílů detailně rozebraných
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Štvanice

Příspěvek od Dobesch »

Po přečtení Reflexu 33/2008 a konzultaci s kolegou Panem Černým Pár poznatků ze skutečnosti:
prokurátor Vršecký - ve skutečnosti se jednalo o náměstka předsedy Nejvyššího soudu dr. Josefa Břešťanského - tělo bylo objeveno na stromě nedaleko Prahy oběšené dne 1. 4. 1968

Mnohem zajímavější byl však naléz z 9. 4. 1968 kdy byl u Brna nalezen major StB Bedřich Pokorný, člověk který vedl v roce 1948 mj. vyšetřování smrti Jana Masaryka a věděl spostu podrobností o práci StB v letech 1945 - cca 1950 -- majotr Pokorný byl nalezen oběšený ale zaroveň měl podřezané hrdlo. Ústav soudního lékařství v Brně odmítl potvrdit, že příčinou úmrtí bylo oběšení. Je možná dost dobře možné že něco věděl i o podrobnostech v případě Babického případu.

Dne 27. 4. 1968 byl v lese u Mariánských Lázní nalezen oběšený plukovník Jiří Počepický - šéf vyšetřovatelů pražské kriminálky :o :shock: TO je jako by se oběsil sám Honza Zeman :o
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Štvanice

Příspěvek od nalim159 »

Asi na něj padla ta strašná únava...

No jsou to zajímavé případy, hlavně mjr. Pokorný. Škoda, že se už asi nikdy nedozvíme, co za tím vším bylo.
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Flintůvka
strážmistr
Příspěvky: 16
Registrován: pát 15. srp 2008 21:34:47
Bydliště: Pension Bornschütz, Hellborn

Re: Štvanice

Příspěvek od Flintůvka »

Dobesch píše:Po přečtení Reflexu 33/2008 a konzultaci s kolegou Panem Černým Pár poznatků ze skutečnosti...
Teda tady se člověk skutečně dozví věci... Díky!
Zrovna jsem tuhle hledal, jestli někde najdu na netu Vršeckého s vysvětlením, zda to byla osoba zcela smyšlená, či měla k sobě skutečný vzor, byť z jiného případu a ejhle... měla.
Taky jsem hledal onu vápenku, ve které se měl Vršecký ubezdušit, ale nenašel. Zas je mi divný, že by si vymysleli neexistující místo na sebevraždu neexistující osoby.

Co se týče Babic, viděl jsem onehdá v TV docela zajímavý dokument, kterému by výše uvedené informace dost přihrávaly logické vysvětlení, ale jak píše kolega, jsou věci, které se asi nikdy nikdo nedozví.
Tak jako i Amíci se budou muset smířit s tím, že Kennedyho prostě zabil Oswald kouzelnými kulkami.
Odejde všechno, co má pavoučí nohy...
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Štvanice

Příspěvek od Willy Kleiber »

Flintůvka píše:... onu vápenku, ve které se měl Vršecký ubezdušit, ale nenašel. Zas je mi divný, že by si vymysleli neexistující místo na sebevraždu neexistující osoby...
"stará Vápenka u Týnce" - ale kolik takových Týnců v republice existuje? To mi přijde jak hledání jehly v kupce...takže může a nemusí existovat.
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Štvanice

Příspěvek od Dobesch »

Vápenek je habadej --- jedine vodítko může být, že v reálu to mělo být v blízkosti Prahy ---- snad asi nejkurioznejsi Vapenka by v tom pripade byla tahle.

V případě Týnců by se dalo uvažovat o Týnci nad Sázavou, Týnci nad Labem případně Týnec u Kolče okres Kladno
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Štvanice

Příspěvek od Willy Kleiber »

Vůbec většina míst je v seriálu smyšlená (Hájice, Plánice, Kubín u Oslavan atd.), takže jejich hledání mi přijde dost časoztrátové! :twisted: :)
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Štvanice

Příspěvek od Dobesch »

Prece jen ta Vapenka u Vonoklas by byla uplne uzasna ---- pro ty kdo nevedi Vonoklasy jsou ona obec, kde se odehral "pripad" jenz byl predlohou k Dilu STUDNA


Jinak trochu sem se pohrabal na internetu a nasel sem dr. Břešťanský byl nalezen v lese u BABIC :D . Každopadně vzhledem k lokalite u Prahy jsou to buď Babice u TÝNCE nad Sázavou :D a nebo Babice u Říčan --- ze by treba neco zustalo ze realneho pripadu
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Štvanice

Příspěvek od Willy Kleiber »

Vzhledem k tomu, že celý Zeman se prakticky natočil v blízkém okolí Prahy, tak mě ani nepřekvapuje že i názvy obcí jsou vzaty z okolí Prahy :|
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Štvanice

Příspěvek od Dobesch »

Me se hlavne Libi ty BABICE --- prave v souvislosti ze v serialu to bylo kvuliva Planici a navic jak je zminena sice Vapenka ale u TYNCE --- JE VSECHNO JENOM NAHODA ?? :?:
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Štvanice

Příspěvek od nalim159 »

Teď trochu odbočím - řešilo se na starém foru to, kde sehnal dr. Veselý Žitného, kde sehnali dopis, popř. jaká byla asi věrohodnost tohoto dopisu? Jaký je váš názor?
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Anglie
kapitán
Příspěvky: 474
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:03:22
Bydliště: Cambridge
Kontaktovat uživatele:

Ano, řešilo se to tam a většina

Příspěvek od Anglie »

diskutujících se přiklonila k názoru, že Žitný sehnal dopis přes tajné služby.
Evertonians are born, not manufactured.
We do not choose, we are chosen.
Those, who understand, need no explanation, those, who don´t ... don´t matter.
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Štvanice

Příspěvek od malej Míra »

nalim159 píše:Teď trochu odbočím - řešilo se na starém foru to, kde sehnal dr. Veselý Žitného...
Myslím, že byli průběžně stále v kontaktu. Asi přes ICQ. :?
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Štvanice

Příspěvek od Dobesch »

Tehdy se tomu rikalo tusim TELEX :-)
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Wunder Pepi
strážmistr
Příspěvky: 77
Registrován: čtv 25. pro 2008 18:49:57

Re: Štvanice

Příspěvek od Wunder Pepi »

Věděl by někdo na foru,kam se vypařil Žitný po roce 1968 na ten rok?Třeba podle knižní předlohy nebo tak.V následujícím díle říká Zemanovi,že byl leckde.A vysvětlující není ani to,proč po 20leté spolupráci není na pohřbu svého nadřízeného Kaliny?Ještě přeci nebyl vyhozen,bylo to během Pražského jara.Předem díky.
pplk Žitný
poručík
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 29. kvě 2008 14:22:08

Re: Štvanice

Příspěvek od pplk Žitný »

Byl jsem tam kde mě bylo víc třeba :lol: Bohužel jsme celou tu dobu neměl ani adresu, ani moc něčeho dosáhnout... Až s tím dopisem, s ním jsem Honzovi hodně pomohl :mrgreen:
Kdo ví, jak by to se mnou dopadlo, kdyby nebyli přišli...
Odpovědět