Konec velké šance

Třicet dílů detailně rozebraných
Odpovědět
Uživatelský avatar
Flintůvka
strážmistr
Příspěvky: 16
Registrován: pát 15. srp 2008 21:34:47
Bydliště: Pension Bornschütz, Hellborn

Konec velké šance

Příspěvek od Flintůvka »

Tak když už se to tu tak pěkně rozebírá, přispěl bych i já se svou troškou, resp. spíš polemikou.
Nepřipadá vám, po tom všem co Bláha zažil, znal a uměl za války a poté jako agent, za totální vrchol amatérismu jít si vyřizovat pro mě naprosto nepochopitelné a neuchopitelné účty se Zemanem na Střelák?
Mě to přijde, že scénárista měl nějaké okno a nedokázal přijít na to, jak se ho nějak rozumně zbavit. Ale to co předvedl je fakt divný a do očí bijící, alespoň pro mě.

Vím, že po mě jde celá pražská kriminálka, soudruh Žitný se svou kavalérií, podržtaška 007 Jéňa, k tomu mám od Hackla zajištěný odvoz za čáru o kterém nemá policie ni tušení a jdu udělat něco takového?
Divný. Maximálně, že zmagořil z Mrs. Budapešť...

Navíc vidím, že první ranou sem skolil Lídu, která mu visí v náruči a napálím to do ní znovu? Něco jsem nepostřehl, nebo to byla právě ona zákeřnost vykostit mu manželku a nechat ho strádat samotnýho?

Jsem jediný, komu tohle přijde zvláštní a poněkud přitažený za vlasy? :) Nebo to snad byl záměr? Zkrátka nějak mi to nesedí s profesionalitou, s jakou byly vymyšleny jiné scény, kterým pro změnu nelze moc vytknout.

Samozřejmě pokud se to tu už někde někdy probíralo a já jsem jen slepej, tak sorry.
Odejde všechno, co má pavoučí nohy...
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Konec velké šance

Příspěvek od malej Míra »

Myslím, že je to správná připomínka, ve skutečnosti by bylo něco takového jen těžko představitelné. Podobných metodických renonců i v práci bezpečnosti tam ale bylo víc. Prý bylo v praxi nemyslitelné, aby STB koordinovala svoji činnost s kriminálkou, jako to dělali Kalina s Pavláskem, potažmo Žitný se Zemanem. V tématu nedostatky naši odborníci přes zbraně moc nepochválili i samotný fakt, že druhá rána vyšle ze stejné pistole s tlumičem, která je ovšem na jeden náboj. :roll:
Ale prosil bych tyto věci řešit v sekci Nedostatky, kam patří. ;)
Naposledy upravil(a) malej Míra dne pát 22. kvě 2009 8:51:55, celkem upraveno 1 x.
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Konec velké šance

Příspěvek od Dobesch »

No "amaterismus " to samozrejme byl, ale na druhou stranu to melo bejt osobni a tam myslim ze sly vsechny racionality stranou. Navic pocital s tim ze streli Zemana a nez se vsichni rozkoukaj uz bude sedet pod plachtou a pojede smer zapad (o kterém jak je zřejmé ze seriálu policie věděla - jak by ne když tam tudy odjížděla Stardust).

Tusim ze na starem foru se rozebiraly ty dva výstřely --- to, že trefil Lidu co tam "hopsla" prece neni amaterismus a druha rana ??? -- podle staryho fora kde byl i typ zbrane byl spis zazrak ze Blaha znovu naládoval za tak krátký čas.

Kazdopadne v knizce je tato scena-- a vubec okolnosti te "pomsty" (mam dojem ze tam slo rovnou o zatah na Blahu) vyliceny nejak realisticteji. Napr. to ze Lida tam se Zemanem vubec nesla ale doslova se tam primotala "náhodou".
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Konec velké šance

Příspěvek od malej Míra »

Dobesch píše:...nez se vsichni rozkoukaj uz bude sedet pod plachtou a pojede smer zapad (o kterém jak je zřejmé ze seriálu policie věděla - jak by ne když tam tudy odjížděla Stardust)...
Já si tedy myslím, že původně o tom náklaďáku policie nevěděla a kdyby nechal Bláha Zemana na pokoji, ani by se to nedozvěděla. Teprve když si ze "Střeláku" udělali střelnici a Arny musel s Hankou na rychlo zmizet z republiky, dala asi Hanka echo Žitnému. Takže mizeli do zahraničí za policejní asistence, což už byla součást Žitného plánu. :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Flintůvka
strážmistr
Příspěvky: 16
Registrován: pát 15. srp 2008 21:34:47
Bydliště: Pension Bornschütz, Hellborn

Re: Konec velké šance

Příspěvek od Flintůvka »

Dobesch píše:No "amaterismus " to samozrejme byl... doslova se tam primotala "náhodou".
Pozor, já nerozporuju až tak amatérismus vykostění Lídy, jako spíš samotný akt vyřizování účtů. Za co? Zeman mu nic tak ultraspeciálního neudělal, aby kvůli němu riskoval tolik.
Viděli se všehovšudy v Honu na lišku, když to zjednoduším. Zeman mu mohl být ukradenej ve svý podstatě.

Co se týče Lídy, první výstřel beru, ale narážel jsem na ten druhý, který následoval relativně dost dlouhý okamžik poté, co první, aby to byl omyl a jen o hopsnutí.
Odjezd pod plachtou, nevím, měl jsem pocit, že se o něm dozvěděli až od Stardusta, takže pokud by nedošlo k onomu vyřizování účtů, Hackl ani Stardust by nejspíš ani neodjeli a pokud, rozhodně ne tímto vozem.
Vždyť poté, co se Bláha s Hacklem rozešli u řeky, neměla policie nejmenší tušení kde je a kde se objeví. To je ze seriálu zřejmé. Nebo jsem si to v něm alespoň já našel.
Vědět, že se Bláha chystá zdrhnout kamionem tehdy a tehdy, asi by Zeman nešel tak v klidu s Lídou tokat na ostrov.

Knížku tu mám, tak si to konečně přečtu a pak možná budu chytřejší.

Jinak k tomu co psal malej Míra - pistole na jeden náboj to je ještě zkousnutelný pro běžného diváka, který zbraním nerozumí ani zbla. Důležité je, že ta pistole vypadá náležitě "agentsky". Tam zkrátka dokážu pochopit ten renonc, ale samotný vyřizování účtů tímto způsobem muselo možná zarazit i běžného diváka pacifistu. Z původního supermana Bláhy tam udělali totálního trotla a ze Zemana poněkud opožděného jedince, který když mu stojí Bláha tváří v tvář a nepřišel si nejspíš podat žádost o devizový příslib, neudělá nic jinýho než že se zeptá "vy???".

Mimochodem ještě mě zajímá jedna věc. Asi by to mělo jít do jiného threadu, ale zkusím to tady, admin to případně přesune. Je někde v knížce uvedeno, jaké přesně poslání tu Bláha měl mít? Odvézt tu sbírku zvadlých růží co se sešla na letišti? Nebo něco víc, co se zkrátka shodou okolností nemohlo uskutečnit. Ze seriálu to není zřejmé.
Naposledy upravil(a) Flintůvka dne pon 18. srp 2008 20:22:44, celkem upraveno 2 x.
Odejde všechno, co má pavoučí nohy...
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Konec velké šance

Příspěvek od malej Míra »

Podle seriálu, kde tady Bláha strávil po návratu do republiky několik let aniž by se zapojil do akce (přišel o instrukce i o část peněz, musel změnit podobu atd.), pak vlastně pominula doba agentů chodců. Dobře je to popsáno v dokumentech 30 návratů, které vysílala ČT v r. 99. Agenti chodci přicházeli krátce po převratu a působili v první půlce 50-tých let. Kvůli jejich vysoké úmrtnosti se od toho ale postupně upouštělo a zahraniční zpravodajské služby spíše získávaly ke spolupráci osoby na zajímavých postech ve státním aparátu, z řad vědců apod. Titi agenti pak už také méně často končili na popravišti nebo v kriminále, ale po odhalení byli spíše vyměněni za adekvátní protihodnotu (odhaleného agenta na druhé straně). To bylo na konci 50-tých let, nebo už v 60-tých. Proto se měl Bláha jako nepoužitelný vrátit. Když se nepodařil převrat se zbraní v ruce, bylo spíš snahou rozdrolit systém zevnitř. Určitě se tu najdou odborníci na špionážní témata, kteří k tomu napíšou víc. :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Konec velké šance

Příspěvek od Dobesch »

Panove mam dojem, ze si myslite, ze v tu dobu byly mobily :-). Pokud by diky nezdarene akci misto Blahy utikali na rychlo Hackl se Stardustem jak by to Stardust dal Zitnymu na vedomi --mam dojem ze Zitny lital nekde kolem Strelaku, kdyz tam byl nalezen Blaha. Navic odkud by se Hakl najednou dozvedel co Blaha udelal ????

Jinak samotny renonc je treba to kolik mel Zitny na ten SUPER vycvik Stardusta, kdyz se navenek Stardus musel tvarit ze nic....a Zitny to navic musel utajit i pred Hradcem.

Jinak to ze sel Blaha po Zemanovi je samozrejme filmarska licence --- v realu by to asi byla blbost -- Zeman s tim ze mu zkrachovaly zachytny body, kontakty a vsechno nemel moc do cineni. Spis to asi pro Blahu mel bejt symbol jeho nezdaru -- uz v roce 1948 prece kvuli nemu malem neodletel a ted se taky motal kolem. O nejakem Zitnem nemel moc poneti.
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
Manitoba
poručík
Příspěvky: 117
Registrován: sob 31. kvě 2008 17:02:41
Bydliště: Nákladní prostor lodi Morava

Re: Konec velké šance

Příspěvek od Manitoba »

Bláha byl u diváku jistě oblíben tak myslím proto tadle akce aby se zhnusil, že zabil Honzovi Lídu.
Nebojte se točo bude
Uživatelský avatar
Flintůvka
strážmistr
Příspěvky: 16
Registrován: pát 15. srp 2008 21:34:47
Bydliště: Pension Bornschütz, Hellborn

Re: Konec velké šance

Příspěvek od Flintůvka »

no i to je možná jedno z vysvětlení.
Za dobu svého působení po návratu se vypořádal jen s gaunery, Inku nechal žít, do toho se ujal toho strašidla s Budapeští, ani krásnopolského pana faráře neměl na svědomí atd. Takže je možné, že ho lid mohl začít brát jako chudáka, který se stal obětí okolností a tomu bylo třeba učinit přítrž.
Odejde všechno, co má pavoučí nohy...
Wunder Pepi
strážmistr
Příspěvky: 77
Registrován: čtv 25. pro 2008 18:49:57

Re: Konec velké šance

Příspěvek od Wunder Pepi »

Konec velké šance jsem viděl několikrát,něco mi uniká.Odjezd kamionem byl domluven na 19.30,potom ta časová prodleva než se tam zaplombují Hackl s Bízovou.Předtím už zastřelí Lídu.Žitný přitom při přejezdu hranic kamionu hlásí čas něco po 15.hodině,že.Časová posloupnost je vůbec častým neduhem seriálu.
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Konec velké šance

Příspěvek od Honza Zeman »

Tady je myslim vsechno v poradku, v 19:00 ma odjet Sorensen, nez dojede na hranice, pak uz s Hacklem a Bizovou, Zitny hlasi ne 15:00, ale 3:29, takze pocitam, ze je to pul ctvrte rano, coz by sedelo, ne?
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Anglie
kapitán
Příspěvky: 474
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:03:22
Bydliště: Cambridge
Kontaktovat uživatele:

Re: Konec velké šance

Příspěvek od Anglie »

Hombre píše:Tady je myslim vsechno v poradku, v 19:00 ma odjet Sorensen, nez dojede na hranice, pak uz s Hacklem a Bizovou, Zitny hlasi ne 15:00, ale 3:29, takze pocitam, ze je to pul ctvrte rano, coz by sedelo, ne?
Stojím za vámi, pane předsedo.
Evertonians are born, not manufactured.
We do not choose, we are chosen.
Those, who understand, need no explanation, those, who don´t ... don´t matter.
Uživatelský avatar
Eman Zahradník
kapitán
Příspěvky: 352
Registrován: čtv 05. bře 2009 13:27:45
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Konec velké šance

Příspěvek od Eman Zahradník »

Zřejmě napíši hloupost te´dka.. :oops: :( ,ale....Včera jsem zhlédl KVŠ a zaujala mně jedna věc... ;) .Doteďka jsem tomu nevěnoval pozornost,ale ona Hanka Bízová pak vlastně byla v dalších dílech(Bílé linky,Modrá světla)spolupracovnice STB? :roll: Ne nesmějte se tomu názoru,ale vždy´t ve velké šanci se třebas ptá Kalina Hradce-jakpak jsi s ní Jirko daleko?Myslíte po služební stránce?Né myslím po té druhé... :oops: :P .Kontakty navázány mu na to praví Hradec a vysype mu počáteční údaje o ní...,Kalina mu říká-ale tvůj soukromý názor na ní?jen ten nejlepší soudruhu plukovníku... :) No a na závěr mu Kalina říká přeci-víš co Jirko,vezmi mi přeci jen ty její papíry(složku,či tak nějak...),já se přeci jen podívám na ní i zté služeb.stránky,mám s ní jisté úmysly.... :roll: :? :lol: .Tak mě k téhle myšlence navedlo..,navíc dále vlastně v Bílých linkách se setkala coby něco jako spojka v metru s Hradcem..,no a pak ještě jak na pláži ukradl Fanta kabelku s těmi dokumenty a ona brečí a je zoufalá a ptá se-pomůžeš mi Jirko?nacož Hradec reaguje-já musím mít Hanko jistotu,že nikdo nezradil-pak pomůžu... :!:
tak to mně přivedlo právě na tuto myšlenku,jinak samozřejmě pokud jsem řekl kravinu velkou,omlouvám se :P ,je to jen můj soukromý pocit...
Pomoc!!Vrazi jsou tam....
Pepa Barkl
strážmistr
Příspěvky: 25
Registrován: stř 25. úno 2009 15:39:35
Bydliště: Loď Morava - no teď už vlastně park v Antofagasta...

Re: Konec velké šance

Příspěvek od Pepa Barkl »

Hanka je jasně agent Stardust, ten, který podává informaci STB o akci Bílé linky (a z kontextu vyplývají i jiné informace, hovoří se o tom, že Stardust vysílal častěji). To mám za elementární a prokázané - tj. Emanův údiv nad novým objevem moc nechápu :lol:
Jedu do země s měděnou půdou.
Voni ti indiáni tomu prd rozumněj...
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Konec velké šance

Příspěvek od Honza Zeman »

No Emane, to vis ze Hanka s nasima spolupracuje, ze zacatku samozrejme ne, to je s temi zlymi opravdu (Hackl, Kulhanek), ale po okouzleni Hradcem a Kalinou :) uz odjizdi s Hacklem v kamionu jako agentka cs. rozvedky. A jeji prace samo trva i v Modrych svetlech, i kdyz je tam pak nevyjasneno jestli zradila nebo (tj. jestli chtela opravdu zdrhnout s Holanem do Jizni Ameriky nebo ne, a dokumenty by vratila do republiky). Osobne si myslim, ze cestna zustala do konce, a to jak prosi Jirku na plazi, ze se chce vratit domu, zni uprimne...
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Odpovědět