Tatranské pastorále

Třicet dílů detailně rozebraných
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mária Horňáková
strážmistr
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 08. zář 2011 13:36:03
Bydliště: Vysoké Tatry, chata Šuhaj

Re: Tatranské pastorále

Příspěvek od Mária Horňáková »

8-) však jasné... Jen jestli jsem si všimla správně, jsem tu přece jen začátečnice.
Všetko si to zavinila... sama
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Tatranské pastorále

Příspěvek od Honza Zeman »

Tak me tak pri sledovani tohoto dilu tuklo do ucha trochu nejasne slovo, ktere pronasi Gajdos, kdyz u bazenu objednava dve vodky. Na vrchniho za barem zvola: "Pán hlavní?" Nebo "hlávny"? Je to tak spravne po slovensky :) ?
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Tatranské pastorále

Příspěvek od Hanele »

Jak mi napovídá slovenská čtvrtina mé krve, po slovensky je "pane vrchní" naozaj "pán hlavný"... 8-)
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Tatranské pastorále

Příspěvek od malej Míra »

Ano, je to tak, setkal jsem se s tím často... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Tatranské pastorále

Příspěvek od Salaba »

Ano, je to tak, také jsem jsem s tím setkal dost často...zvláště na Slovensku :D
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
Chozé Borůvka
strážmistr
Příspěvky: 60
Registrován: pát 29. lis 2013 14:16:35
Bydliště: Olomouc

Re: Tatranské pastorále

Příspěvek od Chozé Borůvka »

Mám dotaz. Když Gajdoš zasněně vypráví Honzovi v autě cestou z letiště, že jim přednášel v Bratislavě ve škole a dodává : VŠECI CHALANI VÁS ŽRALI a potom mu rozumím : NO JA NIE.
Je logické, že rozumím špatně, protože by to vzhledem k tomu jak Gajdoš k Honzovi vzhlíží nedávalo smysl.
Můžete mi poradit co tam říká?
Pokaždé co se na tento můj nejoblíbenější díl dívám, tak mě to praští do uší a už mě to fakt rozčiluje. Díky za vysvětlení.
Máme spicha v osm v diskoklubu, kdo tě poslal sem?
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Tatranské pastorále

Příspěvek od Willy Kleiber »

Chozé Borůvka píše:...Díky za vysvětlení.
"Všetci chlapci vás...nó žrali...á nie...také kriminalistické eso..."
To tam slyším teda já ;)
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Tatranské pastorále

Příspěvek od Salaba »

Willy Kleiber píše:"Všetci chlapci vás...nó žrali...á nie...také kriminalistické eso..."
To tam slyším teda já ;)
Willy Gott sei Dank!!! Nemlich to samé dopřáno i mému sluchu ;) Jak vidno zkušený starý kasař má čuch a stále feine Gebire alá Wertheim, halt Klasse ist feine Klasse... ;) :D
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
Chozé Borůvka
strážmistr
Příspěvky: 60
Registrován: pát 29. lis 2013 14:16:35
Bydliště: Olomouc

Re: Tatranské pastorále

Příspěvek od Chozé Borůvka »

Willy Kleiber píše: "Všetci chlapci vás...nó žrali...á nie...také kriminalistické eso..."
To tam slyším teda já ;)
Díky Willy,
jen ještě, chápe někdo smysl téhle věty?
Možná nejsem dost bystrý, ale protože nechápu ten význam,
tak se vždy pozastavuju nad tím, co to tam ten Gajdoš plácá.
Pokud to má být myšleno tak, že se Gajdoš nechal unést tím,
že se pracovně setkal s největším kriminalistickým esem v republice a mele nesmysly, tak mě to moc nepřesvědčilo... .
A nebo jesli je to nedostatek v postsynchronu? Opravdu nevím...???
Je to v podstatě jen drobnost, ale mě to pokaždé neskutečně štve :lol: .
Máme spicha v osm v diskoklubu, kdo tě poslal sem?
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Tatranské pastorále

Příspěvek od Hanele »

Chozé, smysl to přece dává: Gajdoš je celý nesvůj z toho, že potkal svůj kriminalistický "idol". Proto se trochu zajíká, hledá slova (Všetci vás... no... žrali)...
To následující "a nie" pak znamená něco jako "no a ne snad"... Spíš už jsme si odvykli od slovenštiny, chyba tam rozhodně žádná není ;)
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
Chozé Borůvka
strážmistr
Příspěvky: 60
Registrován: pát 29. lis 2013 14:16:35
Bydliště: Olomouc

Re: Tatranské pastorále

Příspěvek od Chozé Borůvka »

Hanele píše:Chozé, smysl to přece dává: Gajdoš je celý nesvůj z toho, že potkal svůj kriminalistický "idol". Proto se trochu zajíká, hledá slova (Všetci vás... no... žrali)...
To následující "a nie" pak znamená něco jako "no a ne snad"... Spíš už jsme si odvykli od slovenštiny, chyba tam rozhodně žádná není ;)
Děkuji, jo když se podá takhle, tak už to chápu i já :lol: .
Slovensky sice rozumím, ještě jsme se ji učili ve škole a každé pondělí večer na ČST 1 jsem byl nucen sledovat slovenské inscenace, ale je fakt, že s ní přiházím do styku čím dál tím méně a tudíž už je pro mě, jak vidno problém, pochopit takovýto "překladatelský oříšek" :lol: .
Ještě jednou díky, už si budu moct v klidu vychutnávat celý díl včetně této scény ;) .
Máme spicha v osm v diskoklubu, kdo tě poslal sem?
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Tatranské pastorále

Příspěvek od Willy Kleiber »

Salaba píše:
Willy Kleiber píše:"Všetci chlapci vás...nó žrali...á nie...také kriminalistické eso..."
To tam slyším teda já ;)
Willy Gott sei Dank!!! Nemlich to samé dopřáno i mému sluchu ;) Jak vidno zkušený starý kasař má čuch a stále feine Gebire alá Wertheim, halt Klasse ist feine Klasse... ;) :D
Děkuji, pane doktore Salabo, za uznání :) tady jsem se musel ozvat, protože tahle věta mě vždycky taky trochu iritovala - teď jsme si aspoň všichni zemanovci společně ujasnili její pravý obsah! :D
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Tatranské pastorále

Příspěvek od malej Míra »

Willy Kleiber píše:..."Všetci chlapci vás...nó žrali...á nie...také kriminalistické eso..."
To tam slyším teda já ;)
Ano, přesně tak to slyším i já. To, že Zemana všichni chlapci "žrali", Gajdošovi jakoby vyklouzne z pusy a snaží se to hned mírnit tím svým "...á nie...", a pak pro jistotu ještě dovysvětlit, jakože je Zeman kriminastické eso. Mě so to naopak takhle líbí, nikdky mě nenapadlo se nad tím pozastavovat, Gajdoš má být přeci mladé ucho... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Tatranské pastorále

Příspěvek od nalim159 »

Táňo, kolikrát to máme? Šestnáctkrát. No, to mi bude stačit.

Chci se zeptat, co měli filmaři šestnáctkrát? To jak mistr Vlado zpíval? To jako jeli jeho výstup tolikrát? To by bylo snad i moc, ne?
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Tatranské pastorále

Příspěvek od Willy Kleiber »

nalim159 píše:Táňo, kolikrát to máme? Šestnáctkrát. No, to mi bude stačit.

Chci se zeptat, co měli filmaři šestnáctkrát? To jak mistr Vlado zpíval? To jako jeli jeho výstup tolikrát? To by bylo snad i moc, ne?
Určitě to tak bylo míněno, že mají 16x tu scénu/obraz se zpěvem Vlada ;) i když tam vidím trošku parodickou nadsázku, v tom počtu jetí...přece jen 16x je trochu priveĺa :)
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Odpovědět