Rukojmí z Bella Vista

Třicet dílů detailně rozebraných
Odpovědět
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od Koštýř »

malej Míra píše:
Koštýř píše:Hotel Bella Vista z tohoto dílu se jmenuje Horizontes los Jazmines (nebo také Los Jazmines)...
Pane kolego, místa natáčení mají svoje vlastní téma tady. Doporučuji se podrobně seznámit se strukturou celého fóra. Ikdyž uznávám, že i nám se některé věci opakují... :roll: ;) :D
Omlouvám se, trochu v tom ještě plavu :D Stejně jsem přinesl trochu dříví do lesa... 8-)
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od nalim159 »

Kolegové, čím víc seriál sleduju, tím víc otazníků vyvstává...

Dotaz k poslednímu barrandovskému dílu: jak to bylo s kazetou ve štefkově autě? Magnetofon tam narafičila Štefková, to víme. Štefek se pak baví s Barklem, a v momentně, kdy se má říct nejdůležitější informace, tak Pepa říká: Pusť trochu muziky. A začne zpívat božský Kája :) . Tolik shrnutí. Teď k tomu dotazu:

Podle mě Štefek pustil přehrávač v autě, o nastraženemé kazeťáku přece nevěděl. Ale to by zpěv zcela nepřehlušil jejich další rozhovor, ne?

To je ta alej vroubená otazníky... :D

PS: jakou kazetu použila Štefková, aby se něco v autě nahrálo? Tuším, že nejdelší kazety měly 45-60 minut (jedna strana)... To je celkem málo, jestliže nemířila nahrávání na jeden konrétní čas, událsot... Samospouštěcí mechanismus asi nepoužila...

Předem děkuji.
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od Arnold Hackl »

Mně se jako nejlogičtější zdá to, že Štefek měl v autě nějaké autorádio, které dokáže nahrávat, Štefková do něho jen strčila kazetu (na které byla původně nějaká nahrávka z Gottem), zmáčkla nahrávání a při nastartování auta prostě autorádio začalo nahrávat. Proto když Štefek pustil trochu muziky, tak rádio přestalo nahrávat (začalo přehrávat kazetu).
Zní to jako blbost, ale takhle to fungovat teoreticky mohlo a cokoliv dalšího se mi zdá ještě větší pitomost.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
JiVi
strážmistr
Příspěvky: 38
Registrován: čtv 21. led 2010 20:25:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od JiVi »

nejak me nenapada, k cemu by bylo autoradio, co umi nahravat? Pro managery, aby si ulozili svoje myslenky? A nerikala, ze byl rekorder pod sedackou? Spis mel ve dverich repro a to proste zacalo rvat do mikrofonu.
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od nalim159 »

Ano, kazeťák byl pod sedačkou...
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od Arnold Hackl »

JiVi píše:nejak me nenapada, k cemu by bylo autoradio, co umi nahravat?
K hovnu, kolego, ale vzhledem k tomu, že už jsem ve filmu viděl i nahrávající walkman, tak by mě nic takového nepřekvapilo.
nalim159 píše:Ano, kazeťák byl pod sedačkou...
Toho jsem si nevšiml, přece jen už jsem si tento díl delší dobu nepouštěl.
Pak je ale divné, že to ten Gott tak přeřval, že ani technici z té nahrávky nic nezískali.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
strejda.ohon
strážmistr
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 26. čer 2008 15:55:50
Bydliště: za vodou

Re: Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od strejda.ohon »

Nalim má samozřejmě pravdu, logiku to nemá. Ale na druhou stranu mnohokrát už se tady většina z nás shodla, že podobných logických úletů je seriál (a nejen tenhle) plný a hlavně bych řekl, že právě u kubánských dílů je potřeba raději nemyslet vůbec a jen se koukat na pěkné (to není ironie) obrázky. Zkrátka představa, jaká to byla super dovolená pro štáb a možnost vidět české herce v exotickém prostředí, to nějaký ten lapsus v mých očích spolehlivě vynahrazuje.
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od nalim159 »

strejda.ohon píše: ... že podobných logických úletů je seriál (a nejen tenhle) plný ...
Ano, tak jest a je to škoda. Jak jsem psal už kdysi dávno, tak mi takovéto úlety přijdou zásadní, jako by u scénáře nikdo nepřemýšlel. Tím ovšem nijak nesnižuju seriál jako takový, to ne. Jen bych čekal větší promakanost, když píšu scénář, tak takovou věc přece beru v potaz, o takových věcech přemýšlím, dotahuju to do konce? Nebo ne...? Tuším, jak to celé chodí, jak se scénář může změnit na place kvůli X věcem, jak se mění natáčecí plán apod. Ale čekal bych, že tyto (zřejmě jen pro mě) zásadní věci někdo - pomocná režie, asistent, nakonec i režisér (pověstný tím byl pan Moskalyk) - pohlídá...
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od malej Míra »

V zásadě ta poslední diskuse se točí kolem kazeťáku ve Štefkově autě. Jak to bylo možné zařídit se můžeme jen dohadovat. Vycházíme z faktu, že paní Štefková mohla nastražit jen něco, co se dalo v té době u nás nebo kdekoliv jinde v Evropě normálně koupit. Z toho vypadává veškerá sledovací operativní technika. Konec konců až do roku 90 se režim oficiálně nikdy nepřiznal k sledovacím metodám, štěnicím apod. Prostě bych to nechal tak jak to je. Jednoduše paní Štefková nastražila "chytré" autorádio, které umí nahrávat, nebo kazeťák pod sedadlo, který měl mikrofon blízko reproduktoru a proto zaznamenalo toho řvoucího Káju... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od Dobesch »

Osobne se klonim k nazoru, ze to proste bylo potreba a nikdo o detailech moc nepremyslel...nezapomente ze se to tocilo v roce 1978 (zni to hrozene ja vim), ale byla to doba, kdy kazetove magnetofony byly v CR jeste docela vzacnost. Ne ze by nebyly ..to byly a uz i dokonce Ceske vyroby, ale dosazitelnost byla ..no spise nebyla. Takze kdo ho mel, byl rad, ze ho ma a nedumal nad tim, jak to ve filmu zaridili :D
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od malej Míra »

Myslím, že k tomu není co dodat, jsem téhož názoru... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Fosgen
kapitán
Příspěvky: 397
Registrován: úte 06. dub 2010 15:47:32

Re: Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od Fosgen »

...Vycházíme z faktu, že paní Štefková mohla nastražit jen něco, co se dalo v té době u nás nebo kdekoliv jinde v Evropě normálně koupit. Z toho vypadává veškerá sledovací operativní technika....

S tymto ovsem kontrastuje spustaci mechanizmus na tlak pod pohovkou v kupeloch v "Treti housle".
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od Dobesch »

Myslim, ze vyrobit jednoduchy spousteci mechnismus, ktery se sepne po dosednuti na kanape (nebo na autosedacku) zvladne kazdej trosku zrucnejsi clovek...nebude to zadnej super vytvor, ale aby to splnilo kladene naroky ----- kdyz se v 80-tych letech dala vyrobit jehlickova tiskarny z dostupnych veci a stavebnice Merkur ..... ;)
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Fosgen
kapitán
Příspěvky: 397
Registrován: úte 06. dub 2010 15:47:32

Re: Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od Fosgen »

...ale byla to doba, kdy kazetove magnetofony byly v CR jeste docela vzacnost...

Vseobecne k nahravacej technike pani Stefkovej. Nezabudnite, ze bola aj s manzelom dost dlho sluzobne v cudzine a tam bol pristup k technike resp. k elektronike lepsi. A verim, ze na "zapade" mohli byt k dostaniu aj ine modely, nez len obycajne prehravanie.

A mimochodom, je podla vas mozne, ze by kubanskeho agenta "poslali - pustili" do CSSR len kvoli pohrebu Hradca? Myslim kubanske spravodajske sluzby.
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od nalim159 »

Jako agent stejně asi skončil, když udělal, co udělal... Prostě naložil Hradce na Moravu (ta ještě stála v přístavu) a odpluli směr ČSSR pěkně společně.

Ale smrt Jirky byla jen kamufláž, Jirka to přežil, pro mě tedy určitě :D ;)
Ale, čože...? Na návštěve?!
Odpovědět