Rukojmí z Bella Vista

Třicet dílů detailně rozebraných
Odpovědět
Uživatelský avatar
Doktor Vesely
poručík
Příspěvky: 241
Registrován: stř 20. říj 2010 10:17:19
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od Doktor Vesely »

Dobesch píše:Myslim, ze vyrobit jednoduchy spousteci mechnismus, ktery se sepne po dosednuti na kanape (nebo na autosedacku) zvladne kazdej trosku zrucnejsi clovek...nebude to zadnej super vytvor, ale aby to splnilo kladene naroky ----- kdyz se v 80-tych letech dala vyrobit jehlickova tiskarny z dostupnych veci a stavebnice Merkur ..... ;)
Tu tiskárnu jsem mel doma připojenou k ZX 81. Byla jednojehličková a tiskla přes kopírák. Jen tak na okraj.
Hergot chlapi, vy jste opravdu jako nemluvňata. Fakt! Ve službě se nechlastá. Je vám to známo?
Tohle mám ouředně povolený!
Fosgen
kapitán
Příspěvky: 397
Registrován: úte 06. dub 2010 15:47:32

Re: Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od Fosgen »

Tak som sa zamyslel. Co si myslia experti? Mohol sa Barkl zachranit tym, ze po tom, ako k nemu na izbu prisiel Hradec a postavil ho pred problem, tak by panicky nezdrhol, ale hned by bezal za Wunder Pepim vulgo "Sladek" a okamzite by bonzol Hradca a vsetko vyklopil?
Ci by si zachranil zivot neviem, ale mozno by mal vacsie sance, ako zobrat lajnu z miesta, kde predtym nikdy nebol a dufat, ze sa mu podari dostat sa cely az na lod a tam sa prihlasit s tym, ze je jasne, ze na lodi sa uz vie, ze v tom prusery s masinami ma prsty aj on a cakat jak ovca pred bitunkom, ze co s nim doma souzi urobia.
Na druhej strane tazko cakat od jednoducheho namornika nejaku detailnejsiu analyzu situacie.
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od malej Míra »

Fosgen píše:...Mohol sa Barkl zachranit tym, ze po tom, ako k nemu na izbu prisiel Hradec a postavil ho pred problem, tak by panicky nezdrhol, ale hned by bezal za Wunder Pepim vulgo "Sladek" a okamzite by bonzol Hradca a vsetko vyklopil?...
V tomto případě spíš ne, sejmuli by ho taky, neměl pro ně žádnou cenu na rozdíl od Hradce. Spíš mne napadá otázka, jestli by pro něj nebylo výhodnější využít Hradcovu nabídku ke spolupráci, přeci jen několik dní by získal k dobru, než by se ukázalo, že sabotáž vybouchla. Ale i tak by měl asi malou šanci... 8-)
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Bába kořenářka
major
Příspěvky: 839
Registrován: čtv 29. kvě 2008 17:02:27
Bydliště: Liberec

Re: Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od Bába kořenářka »

Fosgen píše:...Mohol sa Barkl zachranit tym, ze po tom, ako k nemu na izbu prisiel Hradec a postavil ho pred problem, tak by panicky nezdrhol, ale hned by bezal za Wunder Pepim vulgo "Sladek" a okamzite by bonzol Hradca a vsetko vyklopil?...
Bonznout na Hradce neměl co, Hradec mu jen prozradil, že ta sabotáž kiksla (a to by si podřízl větev sám pod sebou), svý pravý jméno a hodnost Hradec Barklovi přece neřekl... To už Pépi Charouz věděl předem, že se nejmenuje Kysela, viz jeho úvodní projev k Hradcovi...
... Bude třeba zvládnout zákony po našem! ...
... Království nebeské se vrátí, a opanuje tuto bezbožnou planetu! ...
Fosgen
kapitán
Příspěvky: 397
Registrován: úte 06. dub 2010 15:47:32

Re: Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od Fosgen »

Samozrejme, ze Barkl bol v prdeli. Ale bolo, podla mna, lepsie zahrat feroveho vagabunda, ako zdrhnut. Hradca mohol natret ako chlapa, co ho kontaktoval, nevie kto je, co je, nalodil sa tam a tam, plavil sa s nimi a o nepodarenej sabotazi nieco vie a byva na tom a tom cisle.
Tazko povedat coby s nim Mestery dal urobit, odkraglovat ho len tak mirnix-dirnix by bolo asi riziko. Ono vymenit rukojemnika je ine, ako niekoho zlikvidovat.
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od nalim159 »

Po Barklovi by neštěkl ani pes, a proto dopadl tak, jak dopadl...
A dopadl by tak vždycky.
Ale, čože...? Na návštěve?!
Fosgen
kapitán
Příspěvky: 397
Registrován: úte 06. dub 2010 15:47:32

Re: Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od Fosgen »

No povedzme. Ale je tu este jedna, fakt mala drobnost. Wunder Pepi si chce prisvojit Antoniov podiel zo sabotaze, lebo chce odmenu za to, ze Adamovica presvedci, ze Antonio "zdrhnul" v Paname. To mal fakt take moznosti? Netrufal si trochu moc? Na mna to posobilo, ze je len jeden nejaky nie prilis vyznamny veduci "expozitury Bella Vista" spolocnosti UTC.
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od malej Míra »

Wunder Pepiho bych rozhodně nepodceňoval. To on upozornil Mestreye na rozvědčíka Hradce a bez problému uhlídal Barkla. Zřejmě schopný člověk a důležitý článek celé organizace UTC... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Fosgen
kapitán
Příspěvky: 397
Registrován: úte 06. dub 2010 15:47:32

Re: Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od Fosgen »

Mne ta scena s tym tancovanim (senorite sa tanec neodmieta) a predstavovanim Kysela - Sladek pripadala tak, ze Wunder Pepi uz v tom case o Hradcovi vedel. Mozno nie vsetko, ale vedel, ze s nim nie je vsetko v poriadku. A ta vyzva tej "celej zhavej buchty" k tancu mi tiez prisla, ako keby sa uz o Hradcovi vedelo. Podla mna bola Barklova izba napichnuta. Vlastne by mi prislo divne, keby tomu tak nebolo.
Fosgen
kapitán
Příspěvky: 397
Registrován: úte 06. dub 2010 15:47:32

Re: Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od Fosgen »

No a hned takto poranu (jak je psano v koranu) ma napada, teda zaroven mi je jasnejsie, ze "Sladek" o Hradcovi vedel urcite. Ten mrazivy, sebeisty, panovacny ton "nikam nepjedes, zkysnes tady" tomu nasvedcuje. A teda logicka otazka nasleduje, kto odhalil a bonzol Hradca. Na lodi nikto nic, okrem kapitana a bocmana, nevedel. A ledva vyjde z lode za Barklom, uz sa o nom vie. Odpocuvanie izby by mohlo priniest urcite podozrenie, ale W Pepi uz vedel, ze Kysela je vymyslene meno, co Hradcovi aj naznacil - "jako bych si ja musel to svoje vymyslet, aby se hodilo to k vasemu".
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od nalim159 »

Tuším, že toto se zde už probíralo, dokonce tuším samostatné vlákno "Kdo prásknul majora Hradce"...
Logicky vzato to nemusel být ani nikdo z lodi, ale klidně už z Prahy, o kom se v díle vůbec nemluví. Konec konců to mohla být i protihra, v ČSSR mohli tušit víc, než bylo řečeno, a šlo přece o prachy ve švýcarské bance. To za život stojí, ne?
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od malej Míra »

Já si spíš myslím, že si osazenstvo hotelu s krásnou vyhlídkou dobře hlídalo, jestli nepřijel někdo takříkajíc Barklovi v patách. Pak už jenom zbývalo zjistit Kyselovu pravou identitu, což asi pro Mestreye nebyl neřešitelný problém... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od Dobesch »

Vy tady furt podcenujete imperialisticky hrdlorezy. Prece jen nasadit Eso typu Hradec na tuhle akci, pote co zhatil jejich zamery a privedl ke krachu firmu Benson a Benson :D , mohl jen totalni zabednenec. Mam dojem ze uz po Modrych svetlech byl Hradec u cizich rozvedek tak proflaknutej, ze mel sedet nekde v Praze v kancelari s venovat se praci v zazemi. Dokonce ani na dovolenou do Jugoslavie uz bych ho nepoustel. Proste jakmile Hradec presel hranice do kapitalisticke ciziny (byt s pasem na jmeno Kysela), tak se vedlo KAM jede a JAK....... takze mam dojem, ze proste Hradce "podrazil" byt teda asi ne vedomne Zitny (viz jeho dasli kroky, kdy Corensovi rika, co vsechno na nej vedi atd atd - a na zapade byly tak blby, ze o Hradcovi nevedeli nic)
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od nalim159 »

Přesně tak, Hradec byl hozen přes palubou už tím, že šel opět do akce. Teď jde o to, zda neúmyslně (tedy jen blbostí) nebo kvůli tomu kontu, o ktrém soudruzi mohli taky něco vědět, tedy zcela úmyslně jako volavka.
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od děda Dejmek »

No tak pánové, to už jsou tedy více než smělý hypotézy :lol: Podle mě si UTC asi dokázala zjistit o komkoliv cokoliv a na to Hradec dokukal. Soudruzi přeci nebyli takový sviňáci a prachy je vůbec nezajímali. Všechno dělali jen pro lásku k vlasti, straně a vůbec, aby nás všechny ochránili od toho kapitalistickýho šmejdu :)
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
Odpovědět