Rukojmí z Bella Vista

Třicet dílů detailně rozebraných
Odpovědět
Uživatelský avatar
heinrich
kapitán
Příspěvky: 323
Registrován: pát 26. srp 2016 19:32:08
Bydliště: Praha 411

Re: Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od heinrich »

Zrovna dávají tento díl na CS filmu a slyším tam V. Jandáka, daboval toho tajného, co zadrží Sachlovou po odhození kazety na mostě. :?
Ttttatata tabák dáš?
spravodajca
kapitán
Příspěvky: 336
Registrován: čtv 29. zář 2016 12:04:20

Re: Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od spravodajca »

Už skôr som došiel k názoru, že ten Barkl je blbec. Keď zdrhal z Bella Visla, tak išiel po ceste. Ak by svoju trasu presmeroval cez porast mimo cesty, nebol by dopadol ako dopadol.
Dejte už proboha pokoj s tím třídním bojem..
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2051
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od Lipinski »

To sem si taky kolikrát řikal. Měl by to i vo dost kratší.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Fosgen
kapitán
Příspěvky: 397
Registrován: úte 06. dub 2010 15:47:32

Re: Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od Fosgen »

spravodajca píše:Už skôr som došiel k názoru, že ten Barkl je blbec. Keď zdrhal z Bella Visla, tak išiel po ceste. Ak by svoju trasu presmeroval cez porast mimo cesty, nebol by dopadol ako dopadol.
No ja neviem, bol tam prvy raz v zivote, bolo to v horach, plno roklin, nepoznal faunu.
Uz sme sa to onehda o tom bavili, ci by zdrhol neviem, skor mohol pockat do noci a podla svetiel aut by zistil, ci sa niekto blizi a strcit sa na chvilu do skarpy. Tazko povedat, kam by sa dostal.
Alebo bezat za Sladkom a kajucne mu natret Hradca (spravit si akoze ocko), nemohol predsa vediet, ze Hradec je uz v tej chvili prevaleny.
tajemník Šanda
kapitán
Příspěvky: 332
Registrován: stř 25. srp 2010 14:43:07
Bydliště: Ministerstvo kultury ČSSR Praha / Olomouc

Re: Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od tajemník Šanda »

Evidentně se štáb nechtěl pouštět do křovin, tak Barkla nechal běžet po cestě. Ale co mi neustále vrtá hlavou, je jiná věc. Možná se to již řešilo na starém fóru. Každopádně se mi silně nezdá, že by noviny otiskly fotku mrtvoly z tak neuvěřitelné blízky, jako se to stalo u Pepy. Takhle se to obyčejně dělá pro prachy nebo kvůli ženský...
Takhle přece ne, soudruzi! To není řešení.
Zákon Banderova štábu zní: "Nevěřit nikomu, ani sobě!"
Fosgen
kapitán
Příspěvky: 397
Registrován: úte 06. dub 2010 15:47:32

Re: Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od Fosgen »

To sa da spravit zoomom, alebo vo fotokomore.
Osobne si to vysvetlujem tym, ze Barkl bol podla vizaze cudzinec a detailom ksichtu chcel vydavatel novim na prosbu policie ci ho niekto nepozna - pravdepodobne ho pohodili bez dokladov.
spravodajca
kapitán
Příspěvky: 336
Registrován: čtv 29. zář 2016 12:04:20

Re: Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od spravodajca »

tajemník Šanda píše:Evidentně se štáb nechtěl pouštět do křovin, tak Barkla nechal běžet po cestě. Ale co mi neustále vrtá hlavou, je jiná věc. Možná se to již řešilo na starém fóru. Každopádně se mi silně nezdá, že by noviny otiskly fotku mrtvoly z tak neuvěřitelné blízky, jako se to stalo u Pepy. Takhle se to obyčejně dělá pro prachy nebo kvůli ženský...
Je to možné, že sa im nechcelo , ale v tom prípade mi napadá, koľko mŕtvych v rôznych seriáloch a filmoch má na svedomí taká pohodlnosť alebo lenivosť rôznych štáboch. K tomu obrázku v novinách... tie noviny, to bol asi poriadny bulvár
Fosgen píše: No ja neviem, bol tam prvy raz v zivote, bolo to v horach, plno roklin, nepoznal faunu.
Uz sme sa to onehda o tom bavili, ci by zdrhol neviem, skor mohol pockat do noci a podla svetiel aut by zistil, ci sa niekto blizi a strcit sa na chvilu do skarpy. Tazko povedat, kam by sa dostal.
Alebo bezat za Sladkom a kajucne mu natret Hradca (spravit si akoze ocko), nemohol predsa vediet, ze Hradec je uz v tej chvili prevaleny.
No tak po návšteve Hradca v jeho bungalove mu svitlo, že je "v rejži", takže najjednoduchšou možnosťou bolo zdrhnúť čím skôr. Bolo to otázkou prežitia.
Dejte už proboha pokoj s tím třídním bojem..
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2051
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od Lipinski »

spravodajca píše:No tak po návšteve Hradca v jeho bungalove mu svitlo, že je "v rejži", takže najjednoduchšou možnosťou bolo zdrhnúť čím skôr. Bolo to otázkou prežitia.
Taky myslim, stejně tak mu mohla bejt jedno potenciálně nebezpečná fauna a flóra, bylo to buď anebo.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od Aaron Goldstein »

quellen píše:
Flintůvka píše:Zjišťovali jste tu někdo už, na jaké lodi se točila "Morava"?
Scény z Moravy se točily na lodi České námořní plavby RADHOŠŤ.
Pro porovnání: filmová Morava a reálný Radhošť. Něco technických parametrů lodi je k nalezení zde.

Loď, která by se jmenovala Morava, ČNP nikdy nevlastnila. Nejblíž jménem tomu byly lodě Orava I. a Orava II.. To by tvůrcům stačilo jen připsat jedno písmeno a nemuseli by používat ten nehezkej dekl. K jejich smůle v době natáčení seriálu byla Orava I. už mimo službu a Orava II. ještě nebyla postavena. Navíc ani jedna z nich nebyla nikdy provozována v karibské oblasti. Prostě pech.
Tak jsem objevil něco jiného...
A pomineme-li několik dnes už takřka zapomenutých dokumentů z 50. let, asi největší „reklamu“ udělal tehdejší Československé námořní plavbě jeden z dílů prorežimního seriálu 30 případů majora Zemana – Rukojmí z Bella Vista, v němž se blýskla v hlavní roli tehdy populární loď M/S Blaník (ve filmu M/S Morava).
http://www.ceskykorzar.cz/paseraci-smrti/
quellen píše: Pro porovnání: filmová Morava a reálný Radhošť. Něco technických parametrů lodi je k nalezení zde.
Porovnání celkem sedět mohlo, protože Radhošť je stejná třída lodí jako Blaník (Blaník byl první, Radhošť třetí)

"Boha, Morava je loď, šéfe!"

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Ve službě působil od 22.12.1967 do 5.3.1990, tedy 22,2 let... Podnikl celkem 196 cest s celkovou délkou více než milion námořních mil...

A další údaje zde
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Mestrey
poručík
Příspěvky: 114
Registrován: pát 06. čer 2008 20:16:19
Bydliště: La Paz, Obispo
Kontaktovat uživatele:

Re: Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od Mestrey »

V září jsem strávil 2 dny v Kielu. Barkla ani Korrence jsem nepotkal ale za UTC jsem udělal pár slušnejch kšeftů. V přístavu je pořád pár podniků pro potřebný námořníky, překvapilo mě , kolik jich tam ještě je. Naposled jsem tolik podobných podniků potkal v Amsterdamu ale to už je řada let.
Nevím jak se vkládají obrázky takže máte smůlu. Pozdrav z Kielu od Mestreye nebude :sleep: :sleep:
Wo ist der Kerl ??!!
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2051
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od Lipinski »

Trvalo to, ale konečně jsem sehnal fotku Mestreye v době, kdy ještě sloužil u SS. To se ovšem jmenoval Andreas Meyhöfer.
Obrázek
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
spravodajca
kapitán
Příspěvky: 336
Registrován: čtv 29. zář 2016 12:04:20

Re: Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od spravodajca »

No, idem si chystať večeru a pozrieť ten samostatný film z dnes zakúpeného DVD. B-)
Dejte už proboha pokoj s tím třídním bojem..
spravodajca
kapitán
Příspěvky: 336
Registrován: čtv 29. zář 2016 12:04:20

Re: Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od spravodajca »

Inak ten týpek v hoteli, ktorého si zahral Václav Postránecký, je podľa mňa jedna z najlepších postáv seriálu... B-)
Dejte už proboha pokoj s tím třídním bojem..
Spikings
major
Příspěvky: 576
Registrován: čtv 11. úno 2016 15:13:33

Re: Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od Spikings »

Wunder Pepi je docela „drsňák“, nejvíc při mrazivém oznámení Jirkovi „Nikam nepojedeš, ztvrdneš tady!“ nebo jeho ostrá výtka „Tady nemůžete odříct dámě, kamaráde!“
Tenhle pohřební vůz projede všude. Nikdo se ho neodváží zastavit. Ani policajti ne. Ale kam v něm jedem teď, dva roky po válce?
Uživatelský avatar
Elden
kapitán
Příspěvky: 353
Registrován: pát 27. čer 2008 21:32:45

Re: Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od Elden »

Už je mi jasné, proč Tony zdhrnul v Panamě. Taková nádhera, to si nemohl nechat ujít :D
Odpovědět