Stránka 1 z 6

Rukojmí z Bella Vista

Napsal: stř 03. zář 2008 17:02:45
od malej Míra
Arny Hackl píše:Já jsem si včera zase pustil Rukojmí, ale film, takže oba dva jihoamerické díly.
Mimochodem podle prvotního námětu se to mělo odehrávat v Africe.
Zajímavá informace, to jsem nevěděl. Ale ta Amerika dává více smysl už kvůli skrývajícím se válečným zločincům a obecnému levicovému hnutí tamtéž. :)

Re: Rukojmí z Bella Vista

Napsal: stř 03. zář 2008 17:16:37
od Anglie
S info ohledně kontinentu jsem na tom stejně jako miniMíra. Ale i v Africe pár levicových režimů bylo, takže tohle mi smysl dává taky (na skrývající se nacisty rozhodně vede Argentina a spol.).

Re: Rukojmí z Bella Vista

Napsal: stř 03. zář 2008 18:08:24
od malej Míra
Anglie píše:...na skrývající se nacisty rozhodně vede Argentina a spol.
Přesně tak. Zrovna dneska se psalo v novinách o tom, že v roce 1960, když Mossad unesl z Argentiny Eichmanna, tak byli ny stopě i Mengelemu. Podle hesla "lepší Brabec v hrsti, nežli major Zeman na střeše" se rozhodli neriskovat při únosu obou, že budou prozrazeni a soustředili se alespoň na Eichmanna. Více zde.
Jinak co se týče levicových režimů v Africe, tak ještě v 80-tých letech operovaly v Angole početné jednotky kubánské armády, které podporovaly místní levicovou vládu. Možná si vzpomenete na tu komickou scénku dvou vzájemně se zajímajících vojáků v jednom dílu "Bohové musí být šílení". Jeden z nich byl právě Kubánec, pořád vykřikoval na toho druhého, že ho přišel osvobodit. :D

Re: Rukojmí z Bella Vista

Napsal: čtv 04. zář 2008 7:31:12
od Dobesch
Ta Afrika me taky prekvapila uz jen proto, ze na besede s Paneme reziserem a panem autorem zaznelo, ze tyto dily vznikly defakto na objednavku pana rezisera s tím že chtel "zavzpomínat na mladí" a na svou plavbu na lodi (Bratr oceán). A zejmena proto tam i na to deni na lodi byl kladen takovy duraz. Z toho by mi ta Amerika vychazela podstatne inteligentneji nez Afrika (a ani se o tom tusim nezminoval) -- i kdyz se pan reziser plavil puvodne kolem Afriky. :D

Re: Rukojmí z Bella Vista

Napsal: čtv 04. zář 2008 8:15:12
od Hombre
Jak vubec Arny prisel na Afriku?

Re: Rukojmí z Bella Vista

Napsal: čtv 04. zář 2008 9:08:38
od Arnold Hackl
Přátelé, čerpal jsem z knihy Daniela Růžičky - Major Zeman, propaganda nebo krimi ?
Na straně 177 je v koncepci třetí desítky seriálu jako 29. díl uvedeno :
autor - J.S.Kupka,
název - Loď do země s hřebíčkovou vůní,
dramaturg - J.Procházka, L.Jirsák,
stručná charakteristika - Případ ekonomické diverze proti republice, snaha zabránit našemu ekonomickému pronikání do zemí III. světa (traktory pro exotickou zemi kdesi v Africe).
Je tam tedy i ta Sequensova loď, jak zmínil Dobesch.
Zato tam pravděpodobně nebyli ti nacisté, ti se skutečně skrývali především v Jižní Americe (prostě by to byla akce pouze CIA, nikoli starých nacistů). :mrgreen:
Jinak pokud se týká levicových režimů, tak pokud si patuji (ale až v 80-tých letech), tak komunistický blok měl o Africké země obrovský zájem, masivně je podporoval a mělo to v Africe větší odezvu, než v Jižní Americe. Dokonce se tam snad vyváželi i kubánští agenti tmavé pleti, aby podněcovali místní obyvatelstvo k levicovým revolucím.
Ještě bych se vrátil ke knize Daniela Růžičky, bývá tady dost zpochybňovaná a já už ji tady po několikáté obhajuji. Ne kvůli prvním 111-ti stranám, ale především kvůli dokumentům od strany 113.

Re: Rukojmí z Bella Vista

Napsal: čtv 04. zář 2008 15:03:23
od Anglie
Tak dokumentárně je ta kniha na výši, ale to nikdy zpochybňováno AFAIK nebylo. A diskuse na téma "Levicové režimy v Africe po získání nezávislosti" by vydala opravdu na dlouho, wtz.

Re: Rukojmí z Bella Vista

Napsal: úte 09. zář 2008 12:09:16
od malej Míra
Arny Hackl píše:...Zato tam pravděpodobně nebyli ti nacisté, ti se skutečně skrývali především v Jižní Americe (prostě by to byla akce pouze CIA, nikoli starých nacistů). :mrgreen:...
Tak to prostě vzali z jedný vody na čisto a nenechali na nich nit suchou... :D

Re: Rukojmí z Bella Vista

Napsal: čtv 29. led 2009 10:13:57
od Bína
CSF uvádí 12.2.ve 20 h.film Rukojmí z B.V.Tento film je dlouhý cca 130 min. Oproti oběma dílům v něm chybí asi 32 min. Mimo jiné byl vystřižen pohřeb Jirky H. Ale to určitě stáří bardi vědí. :)

Re: Rukojmí z Bella Vista

Napsal: čtv 29. led 2009 16:32:40
od Hombre
Vime vime, ale presto je tenhle film zajimavy dvema vecmi co si vybavuju. Je tam navic scena tocena v podzemnich garazich, kdy ve Stefkove chrysleru poslouchaji onu kazetu misto v kanclu (a vsichni "kluci" jsou tady starsi, je to evidentne dotacena scena pro tento film) a druhy postreh je ten, ze kdyz si jde Mestrey a kumpani pro Hradce, tak pri otazce se Mestrey v serialu pta Hradce, co je to Bjorksaft (neumim to napsat nemecky :oops: ), ale ve filmu je to premluveno na vhodnejsi der Geisel.

Re: Rukojmí z Bella Vista

Napsal: čtv 29. led 2009 16:54:37
od Bína
Hombre píše: Je tam navic scena tocena v podzemnich garazich, kdy ve Stefkove chrysleru poslouchaji onu kazetu misto v kanclu
Tohoto jsem si všiml ale na toho Mestreye se musím podívat.Jinak tento film vyšel na VHS někdy v r.98 a já ihned zakoupil abych měl alespon něco,protože jsem neměl nic a nepředpokládal že bude M.Z. někdy v TV natož na DVD. :D.

Re: Rukojmí z Bella Vista

Napsal: pát 30. led 2009 21:53:11
od Dobesch
TEnto film uz vysel i na DVD a dokonce i jako pribal :-)

Re: Rukojmí z Bella Vista

Napsal: pon 02. úno 2009 14:17:05
od malej Míra
Hombre píše:...druhy postreh je ten, ze kdyz si jde Mestrey a kumpani pro Hradce, tak pri otazce se Mestrey v serialu pta Hradce, co je to Bjorksaft (neumim to napsat nemecky :oops: ), ale ve filmu je to premluveno na vhodnejsi der Geisel.
Tuhle věc jsem psal už na starém fóru a asi stojí za to to uvést i tady. Zatímco v seriálové verzi použili slovo "die Bürgschaft", což je poněkud nepřesné a znamená to spíš ručení, záruku, tak ve filmové pozdější verzi na to asi autory někdo upozornil, protože to nechali Jiřího Adamíru tak trochu lacině přemáznout slovem "die Geisel", což je přesný výraz pro rukojmí. Ten zvláštní zvukový přechod v postsynchronu trochu tahá za uši... ;) :D

Re: Rukojmí z Bella Vista

Napsal: úte 07. dub 2009 9:37:19
od Koštýř
Hotel Bella Vista z tohoto dílu se jmenuje Horizontes los Jazmines (nebo také Los Jazmines), leží 2km od Vinales, nejbližší pláž 50km.. Noc se snídaní prý 780,-Kč (to zas není tak moc,horší se dostat na Kubu :| ) Narozdíl od Jirky Hradce jsem tam nebyl, jen pár fotek z netu.
Bella Vista.jpg
celkový pohled
Bella Vista.jpg (38.23 KiB) Zobrazeno 11393 x
Bella Vista 1.jpg
bungalovy
Bella Vista 1.jpg (62.73 KiB) Zobrazeno 11395 x
Bella Vista 2.jpg
Bella Vista 2.jpg (33.08 KiB) Zobrazeno 11401 x

Re: Rukojmí z Bella Vista

Napsal: úte 07. dub 2009 10:15:12
od malej Míra
Koštýř píše:Hotel Bella Vista z tohoto dílu se jmenuje Horizontes los Jazmines (nebo také Los Jazmines)...
Pane kolego, místa natáčení mají svoje vlastní téma tady. Doporučuji se podrobně seznámit se strukturou celého fóra. Ikdyž uznávám, že i nám se některé věci opakují... :roll: ;) :D