Studna

Třicet dílů detailně rozebraných
Odpovědět
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Studna

Příspěvek od Honza Zeman »

Doplnil jsem ke clanku v sekci Skutecnosti na webu nekolik fotografii, ktere obsahuje sbornik, ze ktereho byl clanek prevzat. Zvlaste ohorele telo vypada pusobive :o ;) . Kazdopadne pani Kaplanova by tohle asi tezko zahrala :P
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Studna

Příspěvek od malej Míra »

pan Černý píše:...co se týká toho zda to lze zahrát? Lze, ale pouze jednou, bez možnosti klapku opakovat, ale to je taky hodně černá poznámka
...anebo musíme sehnat pořádnou frontu figurantů, to je poznámka ještě černější... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Mám ti ukázat jak plave?
Mirek
čekatel SNB
Příspěvky: 3
Registrován: sob 03. led 2009 21:38:31

Re: Studna

Příspěvek od Mirek »

Starej Brůna, co ho hrál pan Jaromír Crha, neměl chybu, tak jeho mimika, kývání....prostě naprostá paráda, tenhle díl mám ze včech dílů majora Zemana nejraději. :D
strejda.ohon
strážmistr
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 26. čer 2008 15:55:50
Bydliště: za vodou

Re: Studna

Příspěvek od strejda.ohon »

Tak mi došlo, že i když Maštalíře neměl nikdo rád, on byl stejně charakter-křemen, protože Sylvince dal skoro stoprocentní dýško. :shock: :mrgreen: "Tady je těch deset, pade. To je dobrý." ...a na pult dává jednu minci. Takže asi dvacku. No, prostě grand. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Bába kořenářka
major
Příspěvky: 839
Registrován: čtv 29. kvě 2008 17:02:27
Bydliště: Liberec

Re: Studna

Příspěvek od Bába kořenářka »

Já si ale teď nejsem jistá -spolupamětníci, pomozte mi - myslím, že v té době kovová dvacka nebyla... A z té doby si pamatuju i papírovou desetikorunu, tak mám pocit, že nebyla ani kovová desetikoruna...
... Bude třeba zvládnout zákony po našem! ...
... Království nebeské se vrátí, a opanuje tuto bezbožnou planetu! ...
Uživatelský avatar
Bína
kapitán
Příspěvky: 381
Registrován: stř 10. zář 2008 16:03:38
Bydliště: asi někde v Holešovicích

Re: Studna

Příspěvek od Bína »

Máte dobrej postřeh Babi. :) .Myslím že kovové mince od 10 kč a vejš jsou až po roce 90 za ČSFR.Tak že Maštalíř nebyl grant ale naopak Sylvinku natáhl a platil pětikačkou. :mrgreen: .
Bína,prosím pěkně.Já jsem Standův kamarád.Bude nám po něm oběma smutno.Viďte!
strejda.ohon
strážmistr
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 26. čer 2008 15:55:50
Bydliště: za vodou

Re: Studna

Příspěvek od strejda.ohon »

Tak se zdá, že jsme společnými silami odhalili další drobnej nedostatek. ;) Vzhledem k tomu, že se ale natáčelo v době, kdy byla mincí s největší hodnotou ještě pořád pětikoruna, je dost divný, že nikomu nedošlo, že tam nemůže p. Zounar položit jen jednu minci, ale minimálně tři.
Tohle téma mě navíc přivádí k otázce, jestli je to s placením v pořádku u holiče. Tam sice není výslovně uvedeno, kolik Hurych platí, ale taky položí na pult jen jednu minci, to znamená, že opět maximálně pět korun. Nebylo to i tenkrát trochu málo?
pplk Žitný
poručík
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 29. kvě 2008 14:22:08

Re: Studna

Příspěvek od pplk Žitný »

Mám dojem, že na přelomu 70/80 let minulého století se u holiče za běžné ostříhání platilo tehdejších 7 Kčs. Pokud by holení bylo cenově stejné jako stříhání, tak by v roce 1969, kdy se tento příběh odehrává toto mohlo těch 5 Kčs stát. Vždyť si i holič Zemanovi stěžuje, že mu Hurych nedal ani tuzéra.... Prostě "vyklopil na dřevo" 5 Kčs a šel..... :lol:
Kdo ví, jak by to se mnou dopadlo, kdyby nebyli přišli...
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Studna

Příspěvek od malej Míra »

strejda.ohon píše:Tak se zdá, že jsme společnými silami odhalili další drobnej nedostatek. ;)...
...I dvě mince se dají položit na prkno tak, že to zní jako jedna. Na nedostatek mi to přijde poněkud slabší. ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
strejda.ohon
strážmistr
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 26. čer 2008 15:55:50
Bydliště: za vodou

Re: Studna

Příspěvek od strejda.ohon »

2 Míra: On by teda musel, jak už jsem zmínil, položit na pult minimálně tři mince... Ale to je jedno. Možná tam prostě dal, v kapse odpočítanej, sloupeček mincí, možná bankovku a jen se ozval zvuk mince (chyba ruchaře :?: , prsten na ruce p. Zounara :?: :mrgreen: ), prostě možností je víc.
Každopádně je to takovej příspěvek do zdejší výměny názorů o tom, co jsou to ty "nejmarkantnější" a co naopak "nejdetailnější" nedostatky. ;) Definici bych měl. Nejmarkantnější jsou ty, který vidí každej pozornější, případně jeden kousek často sjíždějící, divák a shodne se na nich většina. No a nejdetailnější jsou ty, který viděj jen někteří magoři. :lol: Obávám se, že Maštalířovo placení spadá do druhý kategorie, ale na obranu svýho duševního zdraví podotýkám, že jsem napsal "drobnej nedostatek" a ještě jsem přihodil smajlíka, takže jsem to možná nemyslel tak úplně vážně. :mrgreen:
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Studna

Příspěvek od malej Míra »

strejda.ohon píše:...Definici bych měl. Nejmarkantnější jsou ty, který vidí každej pozornější, případně jeden kousek často sjíždějící, divák a shodne se na nich většina. No a nejdetailnější jsou ty, který viděj jen někteří magoři...
S tím naprosto souhlasím. Ikdyž ty "magory" beru v dobrém slova smyslu... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Studna

Příspěvek od Arnold Hackl »

Ale nemůžeš napsat magor.
Hmm, poloviční blázen bych napsal.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Studna

Příspěvek od Arnold Hackl »

pplk Žitný píše:Mám dojem, že na přelomu 70/80 let minulého století se u holiče za běžné ostříhání platilo tehdejších 7 Kčs. ...
To štymuje, pane kolego.
Včera jsem si to ověřil při sledování seriálu Chlapci a chlapi.
Díl se odehrával v roce 1985 a holička chtěla po vojákovi za ostříhání právě 7 korun.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Studna

Příspěvek od malej Míra »

Arnold Hackl píše:To štymuje, pane kolego... v roce 1985 a holička chtěla po vojákovi za ostříhání právě 7 korun.
To je pravda, to je úroveň cen v 80-tých letech u dospělých. Děti platily, myslím, 5 Kčs. ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
kraken
poručík
Příspěvky: 142
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:25:11
Bydliště: Praha 8

Re: Studna

Příspěvek od kraken »

Za mě máma platila 6 Kčs ,protože jsem se nevlez do tý vysoký stoličky pro děti.
Odpovědět