Kleste

Třicet dílů detailně rozebraných
Odpovědět
Martin Kabát
strážmistr
Příspěvky: 77
Registrován: sob 20. pro 2008 21:37:02

Re: Kleste

Příspěvek od Martin Kabát »

Vrtá mi hlavou jedna věc. Když Bláha nenašel ten Inčin dopis u Honse, proč si pro něj nešel k té Inčině kolegyni - prodavačce? Mohl ho od ní dostat prostě násilím, to by pro Bláhu nebyl žádný problém. Ten dopis byl pro něj otázkou života a smrti, tak proč to nezkusil? Co myslíte?
"Doba střelců minula..."
"...teď je potřeba dostávat se jim pod kůži jinak. Ideologickým útokem! Pozvolna rozkládat jejich systém zevnitř, tvářit se loajálně, nestrašit..."
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Kleste

Příspěvek od malej Míra »

Martin Kabát píše:...Když Bláha nenašel ten Inčin dopis u Honse, proč si pro něj nešel k té Inčině kolegyni...
To je zajímavá otázka, ale v situaci, v které v tu chvíli Bláha byl - Hons, Grebner i Čadková po smrti - musel hlavně rychle zmizet z Kárlsbádu, nemohl riskovat, nahánět někde tu prodavačku z bufetu když navíc neměl jistotu, že má ten dopis zrovna u sebe, když ho měla odevzdat až za týden, a navíc ani jistotu, že ten dopis vůbec existuje. Inka mohla o jeho existenci taky blufovat. To by byl příliš riskantní podnik. ;) :D
Naposledy upravil(a) malej Míra dne pát 21. led 2011 12:15:50, celkem upraveno 1 x.
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Kleste

Příspěvek od nalim159 »

Navíc už asi tušil, že se o něm ví, takže jeho snahou nebylo shánět dopis, ale co nejrychleji zmizet. Z lovce se stala kořist ;) .
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
opat Adamíra
kapitán
Příspěvky: 458
Registrován: čtv 29. kvě 2008 1:03:00
Bydliště: na "Moravě"

Re: Kleste

Příspěvek od opat Adamíra »

Mohl bych se zeptat zcela primitivně, jestli ta hra, na které byl Bláha ("...v mých uších jsou tak malé dírky, že mě to bude bolet!") má nějaký skutečný název a autora? Nebo byla vytvořena pro seriál zvlášť? Díky
Bůh si přeje, abychom bojovali proti společnému nepříteli. Třeba jen pomocí - když zbraně už nemohou ...
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Kleste

Příspěvek od Hanele »

Pane kolego, to je klasika! Vítězslav Nezval: Manon Lescaut
Doplňte si vzdělání třeba zde ;)
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
opat Adamíra
kapitán
Příspěvky: 458
Registrován: čtv 29. kvě 2008 1:03:00
Bydliště: na "Moravě"

Re: Kleste

Příspěvek od opat Adamíra »

Díky, něco jsem zahlíd na první stránce, jen jsem si to nedal nějak do souvislosti. ;)
Bůh si přeje, abychom bojovali proti společnému nepříteli. Třeba jen pomocí - když zbraně už nemohou ...
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2069
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Kleste

Příspěvek od Lipinski »

Divadlo v Karlových Varech se dokonce od roku 1958 jmenovalo Divadlo Vítězslava Nezvala, takže Manon je asi v pořádku. Scéna odehrávající se v seriálu je ze čtvrtýho dějství, scéna druhá a třetí. Hejtmánek zase sleduje Večer tříkrálový od Shakespeara.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2069
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Kleste - Kemr a jeho melír

Příspěvek od Lipinski »

Chci se jen zeptat někoho povolanějšího - ten melír, co má Josef Kemr, je následek nějakýho odbarvování, který musel herec absolvovat? Sedělo by tady časově natáčení filmu Na samotě u lesa, kde má pan Kemr bílý vlasy.
Dřív jsem si tu otázku klad hlavně u sledování "Marečku, podejte mi pero", protože Mlha vypadá jako šílenec, a když se znova objevil seriál na obrazovkách, všimnul jsem si toho u Gräbnera.
Naposledy upravil(a) Lipinski dne sob 02. črc 2016 12:43:45, celkem upraveno 1 x.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Fredy
kapitán
Příspěvky: 366
Registrován: stř 06. črc 2011 19:39:33
Bydliště: Kiliánka (před požárem)

Re: Kleste

Příspěvek od Fredy »

Tak to je spíš na dámský osazenstvo fanklubu.Holky,Hanele,Lído,Olgo,Blanko!Která se toho ujmete?
"Každou chvíli se na mýtině objeví světlo,vyjdete ven a půjdete rovnou za světlem,až uvidíte strejčka....."
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2069
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Kleste

Příspěvek od Lipinski »

No, já myslel, jestli třeba na to nepřišla řeč třeba s panem Sequensem nebo s někym z tvůrcu/herců, že měl zrovna v tý době Josef Kemr ještě jiný závazky - hl. roli v Na samotě, to odbarvení bylo trvalý, a tak se řeklo - jasně, nakonec postava Gräbnera je dost extraordinerní, necháme to tak. Navíc se to i hodí, kromě toho, že je narkoman, může tim melírem naznačovat, že je homosexuál. U divadla nic neobvyklýho. Ale to jen přemejšlim, no.
Naposledy upravil(a) Lipinski dne sob 02. črc 2016 12:42:26, celkem upraveno 1 x.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Fredy
kapitán
Příspěvky: 366
Registrován: stř 06. črc 2011 19:39:33
Bydliště: Kiliánka (před požárem)

Re: Kleste

Příspěvek od Fredy »

Na tom něco bude.Mě v tom melíru taky Kemr připadal takovej duhovej (rozuměj gay).
"Každou chvíli se na mýtině objeví světlo,vyjdete ven a půjdete rovnou za světlem,až uvidíte strejčka....."
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2069
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Kleste

Příspěvek od Lipinski »

Navíc to myslim bylo trestný, takže takovej náznak u afektovanýho narkomana a vraha neni nic proti ničemu.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Kleste

Příspěvek od malej Míra »

No tak v první řadě Na samotě u lesa, tam má pan Kemr jednoznačně masku a bílou paruku. Jinak ve filmech a seriálech ze 70-tých let vypadal +/- zhruba stejně (Plha, Bohouš Císař z Chalupářů atd.). U Igora Grebnera bych také vsadil na paruku... ;-)
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2069
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Kleste

Příspěvek od Lipinski »

Musim zčásti nesouhlasit. Díval jsem se na pana Kemra na fotkách z filmů z roku 1976. Chalupáři jsou ještě rok předtím, ale u "Marečka", 30PMZ a Party hic se dá skutečně vypozorovat, jak mu ten melír odrůstal. A paruka to neni, na to bych vzal jed.

V případě filmu Na samotě u lesa asi určitě šlo o masku, ale právě tady se domnívám, že to odbarvení tvořilo takovej nějakej základ.

Omlouvám se, jestli se moc zabejvám maličkostma, prostě mi to vždycky vrtalo hlavou.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
spravodajca
kapitán
Příspěvky: 336
Registrován: čtv 29. zář 2016 12:04:20

Re: Kleste

Příspěvek od spravodajca »

V tejto časti sa mi páči scénka, ked Bláha alias Kulhánek opúšťa po predstavení divadlo a cestu mu skríži Čadková. Bláha sa pokúsi uniknúť a rozhodným spôsobom sa vydá do bočnej uličky popri divadlu a hups... vono to nikam nevede. Situáciu sa pokúša zachrániť únikom cez bočné divadelné dvere, ale... zamčeno... trapas.. A Čadková ho pozoruje s malým pobavením a o to väčším uspokojením. B-) Tajný agent Bláha v pasci... :)
Dejte už proboha pokoj s tím třídním bojem..
Odpovědět