Kvadratura ženy

Třicet dílů detailně rozebraných
Uživatelský avatar
opat Adamíra
kapitán
Příspěvky: 458
Registrován: čtv 29. kvě 2008 1:03:00
Bydliště: na "Moravě"

Kvadratura ženy

Příspěvek od opat Adamíra »

Prosím vysvětlí mi někdo - v tomto díle je nejprve na fotografii v účtárně rozpoznán "Slávek šíp - účetní". Dále se však hovoří o panu Šmídovi Miroslavovi...Je to pořád ta stejná postava? Možná je to hloupý dotaz, ale já neustále nechápu, i když jsem si zde na webu přečetl popis dílu několikrát.... Díky za objasnění :oops:
Bůh si přeje, abychom bojovali proti společnému nepříteli. Třeba jen pomocí - když zbraně už nemohou ...
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Kvadratura ženy

Příspěvek od Honza Zeman »

No dal v dile je porad zminovano jmeno Sip, Slavek je proste zkratka Miroslava. Pokud jde o Smida, tak to je nedostatek tvurcu nebo omyl "titulkare", protoze Smid se objevuje v titulkach misto Sipa. Jinak jmeno Smid nikde nezazni, ne?
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
quellen
strážmistr
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 29. kvě 2008 18:21:14
Bydliště: Chile
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvadratura ženy

Příspěvek od quellen »

V týhle epizodě by tě mohly mást taky dámy Hanouskovy. Zatímco během případu ještě vystupují jako sestry, v závěrečných titulcích se už objevují jako matka s dcerou.
Ten, kdo titulky připravoval, se tady pěkně vyřádil.
Nikam nepojedeš, ztvrdneš tady.
Uživatelský avatar
Bína
kapitán
Příspěvky: 381
Registrován: stř 10. zář 2008 16:03:38
Bydliště: asi někde v Holešovicích

Re: Kvadratura ženy

Příspěvek od Bína »

Tak čí je vlastně malej Míra :?: Šípu nebo Šmídu :?: :lol:. Tak řekni jak to tenkrát bylo. :lol: .Co je napsáno v rodném listu :?:
Bína,prosím pěkně.Já jsem Standův kamarád.Bude nám po něm oběma smutno.Viďte!
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Kvadratura ženy

Příspěvek od Salaba »

Hombre píše:Pokud jde o Smida, tak to je nedostatek tvurcu nebo omyl "titulkare", protoze Smid se objevuje v titulkach misto Sipa. Jinak jmeno Smid nikde nezazni, ne?
Jméno "Šmíd" v seriálu opravdu nikde nezazní. Musím se kajícně přiznat, že mi uniklo v titulcích (záměrně?) uvedené skutečné jméno vraha, tedy "účetní Šmíd". Zmíněné chyby - matka a dcera/sestry, Šíp/Šmíd - vznikly patrně díky tomu, jak moc se o skutečnostech tohoto případu mluvilo na place při natáčení. Jak sám vzpomínal pan režisér Sequens tento díl se asi nejvíc scénáristicky přibližuje reálnému případu (což ještě umocňuje jistě ne zcela náhodný výběr jmen). Zajímavá byla i zmínka pana režiséra o tom, jak jej při natáčení Kvadratury vyhledal syn skutečného vraha se svými výhradami k natáčení tohoto tragického příběhu.
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
heerec123
poručík
Příspěvky: 128
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:59:12
Bydliště: periferka Prahy

Re: Kvadratura ženy

Příspěvek od heerec123 »

Já teda myslím, že CErin spíš naráží na to, co je na webu v sekci "Obsah dílů". Tam je fakt na začátku jméno Šíp, ale o větu dál už je Šmíd. Asi by to chtělo opravit.
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Kvadratura ženy

Příspěvek od Honza Zeman »

Vyrizeno, opraveno, asi to fakt bylo o tomhle, omlouvam se :oops: :)
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
opat Adamíra
kapitán
Příspěvky: 458
Registrován: čtv 29. kvě 2008 1:03:00
Bydliště: na "Moravě"

Re: Kvadratura ženy

Příspěvek od opat Adamíra »

Díky za vysvětlení, mně to prostě nešlo dohromady. A určitě jsem to nechtěl nepřímo navléct na to, že je zde na webu něco špatně napsáno ;).
Bůh si přeje, abychom bojovali proti společnému nepříteli. Třeba jen pomocí - když zbraně už nemohou ...
Pepa Barkl
strážmistr
Příspěvky: 25
Registrován: stř 25. úno 2009 15:39:35
Bydliště: Loď Morava - no teď už vlastně park v Antofagasta...

Re: Kvadratura ženy

Příspěvek od Pepa Barkl »

Zajímavá byla i zmínka pana režiséra o tom, jak jej při natáčení Kvadratury vyhledal syn skutečného vraha se svými výhradami k natáčení tohoto tragického příběhu.[/quote]
To se dá pochopit. On malý Míra si pamatoval jen ten pěkný křižník a to, jak s taťkou zkoušeli, jak plave. Taťka při tom vyhazoval nějaké smetí v krabici od rádia :lol:
Jedu do země s měděnou půdou.
Voni ti indiáni tomu prd rozumněj...
Uživatelský avatar
heerec123
poručík
Příspěvky: 128
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:59:12
Bydliště: periferka Prahy

Re: Kvadratura ženy

Příspěvek od heerec123 »

V seriálu dostanou dva vyšetřovatelé pražský kriminálky, eso Zeman a dejme tomu budoucí eso Stejskal, případ rozřezanýho těla ve Vltavě a v rekordně krátkým čase dopadnou vraha Šípa. V roce 1969 pak jednoho z nich během politickejch čistek vyrazej, zatímco druhej se stane legendou. A teď skutečnost: Dva vyšetřovatelé pražský kriminálky, eso Zahrádka a eso Nečásek, dostali případ rozřezanýho těla ve Vltavě a v rekordně krátkým čase dopadli vraha Šmída. V roce 1954 pak jednoho z nich během politickejch čistek vyrazili, zatímco druhej se stal legendou. Zvláštní náhoda, co? :shock: To jsem si fakt nevymyslel. Jinak se ale samozřejmě životní příběhy obou skutečnejch policajtů lišej od osudů těch seriálovejch asi jako noc a den. Narozdíl od Zemana, Zahrádka rozhodně nebyl žádnej vášnivej rudoch a hlavně narozdíl od Zemana, kterej Stejskalovi minimálně nepomoh, spíš si myslím, že mu naopak pomoh k budoucí kariéře pumpaře, Zahrádka za konec Nečáska nemoh ani náhodou!
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Kvadratura ženy

Příspěvek od Arnold Hackl »

Je to sice úplná ptákovina, ale tohle jsem dnes náhodou objevil v jedné diskusi na internetu :
Karel K....., Roudnice n.L.
Čtvrtek, 28.ledna 2010, 12:44:12
Dovoluji si využít příležitosti a popřát k dnešnímu svátku mnoho štěstí paní Otýlii Vranské
Zřejmě ten Karel bude podobný magor, jako my. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: Kvadratura ženy

Příspěvek od děda Dejmek »

Taková malá zajímavost...Ač levák,má Veselý po celou dobu porady u Kaliny nad fotkama levou ruku položenou nehybně na noze a vůbec s ní nehejbá,všechno dělá pravačkou.Musel jí mít tehdy nějakou naraženou,ne-li zlomenou...Asi to přehnal s tou placatkou a někde se natáh :mrgreen:
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Kvadratura ženy

Příspěvek od Honza Zeman »

Jojo, to je zahada, kterou jsme uz resili na starym foru. Asi mel pan Raz opravdu nejaky uraz z civilu.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
kraken
poručík
Příspěvky: 142
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:25:11
Bydliště: Praha 8

Re: Kvadratura ženy

Příspěvek od kraken »

Divně hybnou ruku má taky pan Něměček když zaobchází ze samopalem u pana faráře.Možná lehčí mozková příhoda.
Uživatelský avatar
torst
kapitán
Příspěvky: 316
Registrován: pon 23. úno 2009 10:54:08
Bydliště: Kateřinská Hora

Re: Kvadratura ženy

Příspěvek od torst »

Škoda, že se v příběhu nenašly zbylé části těla Truhlářové.
Tak řekni jak to tenkrát bylo ! Mluv za nás, Honzo !
Odpovědět