Prokleté dědictví

Třicet dílů detailně rozebraných
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Prokleté dědictví

Příspěvek od malej Míra »

Pokračování odsud:
Anglie píše:...Ale třeba o Prokletém dědictví je známo, že jde o původní scénář ze Sequensovy hlavy - ostatně není moc běžné (snad jediný díl? Zas tak detailně titulky neskenuju), že je uveden i jako autor povídky.
Předloha tohoto dílu navazuje na skutečný případ poštovní loupeže, kdy v době konání jakéhosi hokejového utkání v rámci mistrovství světa lupiči nepozorovaně zmizeli i s poštovním náklaďákem. Prostě všichni čučeli na hokej. Lup byl na svou dobu neuvěřitelný. Částku si nepamatuju, budu muset nahlédnout do "Třiceti návratů", kde se to probíralo, ale na svou dobu by to sneslo srovnání s loupeží u Citibank na Evropské třídě v Praze. Peníze ani pachatelé se ve skutečnosti nikdy nenašli, v seriálu se pak objevuje jakési fiktivní vyústění tohoto případu. Inu přání otcem myšlenky... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: Prokleté dědictví

Příspěvek od prof. Braun »

Mám pocit, že stejná poštovní loupež inspirovala i tvůrce televizní detektivky, kterou docela často reprízuje Nova. Akorát si momentálně nemohu vzpomenout na její název. Vím jenom to, že v ní hraje Ondřej Pavelka fotografa, který fotí mladou pohlednou sousedku přes střechu (oba bydlej v půdních bytech) a že z tý střechy na konci spadne a zabije se (snad) hlavní zlosyn, kterého hraje (snad) Pavel Nový... Kdysi se říkalo, že to přepadení poštovního vozu se mělo odehrát v Praze, konkrétně v té strmé zatáčce, když se jede z Vysočan na Prosek. Ale možná jsem popil trochu příliš červeného francouzského vína a plete se mi všechno dohromady - to víte, jsem už starý unavený profesor! :lol:
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
pplk Žitný
poručík
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 29. kvě 2008 14:22:08

Re: Prokleté dědictví

Příspěvek od pplk Žitný »

Je to tak, zrovna minolou neděli to Nova reprízovala. Film se jmenuje "Řetěz", ale nejednalo se tam o přepadení poštovního vozu, ale přímo o přepadení poštovní pobočky. Teď si tak vzpomínám, že detektívku o přepadení poštovního vozu, které by se dal přirovnat inspiračně k "Prokletému dědictví" byl natočen nněkdy v druhé polovině sedmdesátých let a jmenoval se "Sázka na třináctku" a v hlavních rolích hráli R. Hrušínský (hlavní organizátor loupeže) a J. Satoránský (příslušník kriminálky, který loupež vyšetřoval přímo v terénu).
Kdo ví, jak by to se mnou dopadlo, kdyby nebyli přišli...
Uživatelský avatar
Jiřina Drahotová
strážmistr
Příspěvky: 49
Registrován: sob 09. kvě 2009 22:46:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Prokleté dědictví

Příspěvek od Jiřina Drahotová »

malej Míra píše: budu muset nahlédnout do "Třiceti návratů", kde se to probíralo, :D
Dají se ty návraty najít někde v archivu na netu???
(Vím, že to sem nepatří, kdyžtak tento příspěvek smažte...)
... já sice moc zkušeností nemám, ale to vám řeknu, chlapi jsou chudáci...
strejda.ohon
strážmistr
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 26. čer 2008 15:55:50
Bydliště: za vodou

Re: Prokleté dědictví

Příspěvek od strejda.ohon »

Jiřina Drahotová píše: Dají se ty návraty najít někde v archivu na netu???
Nedají. Což je škoda. Navíc mám pocit, že ani repríza není moc pravděpodobná. Což je ještě větší škoda. Ty půlhodinový dokumenty byly hodně povedený a hlavně byly natočený tak chytře (bez přímých odkazů na 30PMZ), že by je šlo vysílat i bez seriálu. Navíc ten projekt tehdy údajně spolknul kolem 20 milionů a to mi teda jen na využití každýho čtverečního centimetru archivu přijde jako až moc velkorysý.
Takže milá Jiřinko, asi ti nezbyde nic jinýho, než přehodnotit svůj názor na chlapy a zkusit se poptat. :mrgreen:
Uživatelský avatar
kraken
poručík
Příspěvky: 142
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:25:11
Bydliště: Praha 8

Re: Prokleté dědictví

Příspěvek od kraken »

No ty dokumenty nejsou až tak super sehnat se dají,ale na co vždyť hlavní je MAJOR ZEMAN !!!!!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Prokleté dědictví

Příspěvek od malej Míra »

Jiřina Drahotová píše:...Dají se ty návraty najít někde v archivu na netu???
(Vím, že to sem nepatří, kdyžtak tento příspěvek smažte...)
Nedají, ale my je máme. Více informací kdyžtak osobně na nějakém srazu... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Jiřina Drahotová
strážmistr
Příspěvky: 49
Registrován: sob 09. kvě 2009 22:46:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Prokleté dědictví

Příspěvek od Jiřina Drahotová »

kraken píše: No ty dokumenty nejsou až tak super sehnat se dají,ale na co vždyť hlavní je MAJOR ZEMAN !!!!!
Jelikož jsem je nikdy neviděla, ráda bych to napravila...
malej Míra píše: Nedají, ale my je máme. Více informací kdyžtak osobně na nějakém srazu... ;) :D
Tak to by bylo super ;) Třeba hned na tom plánovaném 12. června??? :D
... já sice moc zkušeností nemám, ale to vám řeknu, chlapi jsou chudáci...
Uživatelský avatar
Bába kořenářka
major
Příspěvky: 839
Registrován: čtv 29. kvě 2008 17:02:27
Bydliště: Liberec

Re: Prokleté dědictví

Příspěvek od Bába kořenářka »

Taky se hlásím!!! Už jste mi je slibovali!
... Bude třeba zvládnout zákony po našem! ...
... Království nebeské se vrátí, a opanuje tuto bezbožnou planetu! ...
Uživatelský avatar
Jiřina Drahotová
strážmistr
Příspěvky: 49
Registrován: sob 09. kvě 2009 22:46:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Prokleté dědictví

Příspěvek od Jiřina Drahotová »

Babi a vy taky dorazíte na srazík? :P
... já sice moc zkušeností nemám, ale to vám řeknu, chlapi jsou chudáci...
Uživatelský avatar
Bába kořenářka
major
Příspěvky: 839
Registrován: čtv 29. kvě 2008 17:02:27
Bydliště: Liberec

Re: Prokleté dědictví

Příspěvek od Bába kořenářka »

Jojo, chystám, zatím by mi to mělo vyjít, ale musím počkat, definitivní rozvrh práce se dozvím až 14 dní předem...
... Bude třeba zvládnout zákony po našem! ...
... Království nebeské se vrátí, a opanuje tuto bezbožnou planetu! ...
Uživatelský avatar
Jiřina Drahotová
strážmistr
Příspěvky: 49
Registrován: sob 09. kvě 2009 22:46:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Prokleté dědictví

Příspěvek od Jiřina Drahotová »

Bába kořenářka píše:Jojo, chystám, zatím by mi to mělo vyjít, ale musím počkat, definitivní rozvrh práce se dozvím až 14 dní předem...
Tak to já Vám i sobě držím pěsti, aby to vyšlo :D
... já sice moc zkušeností nemám, ale to vám řeknu, chlapi jsou chudáci...
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Prokleté dědictví

Příspěvek od malej Míra »

O víkendu jsem si pouštěl "Což takhle dát si špenát?" a co nevidím. Hned na začátku filmu se oba "hrdinové" Liška a Zemánek v podání pánů Sováka a Menšíka zapojí do rozkrádání čistého lihu a když si ve skladu při inventuře osudově spletou dalšího komplice Švarce s novým ředitelem (Oldřich Velen), tak ten sklad je nafutrovaný plechovkami. Ano tušíte správně, jsou to stejné plechovky jako plechovky s barvou do jedné z nichž Rusňák ukryl ono prokleté dědictví. Akorát jsem si nestačil všimnout, jestli některá z nich měla červený pruh... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Fredy
kapitán
Příspěvky: 366
Registrován: stř 06. črc 2011 19:39:33
Bydliště: Kiliánka (před požárem)

Re: Prokleté dědictví

Příspěvek od Fredy »

Ještě k té muzice,kterou jsem nakousl na vláknu Na veliké řece.Opět se Z.Liška vcítil perfektně do atmosféry na šachtě a vytvořil motiv k tomuto dílu Prokleté dědictví jako industriální hudbu.Zkuste si to poslechnout.Myslím,že tím předběhl i slavné Depeche Mode,kteří industriální zvuky začali používat v některých svých skladbách až v 80.letech..... ;)
"Každou chvíli se na mýtině objeví světlo,vyjdete ven a půjdete rovnou za světlem,až uvidíte strejčka....."
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Prokleté dědictví

Příspěvek od malej Míra »

Fredy píše:...Z.Liška...předběhl i slavné Depeche Mode,kteří industriální zvuky začali používat v některých svých skladbách až v 80.letech..... ;)
...A nejen to, i J. M. Jarre přišel se svým Oxygen o asi 2 roky později. ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Odpovědět