Bestie

Třicet dílů detailně rozebraných
Odpovědět
Uživatelský avatar
melmus
strážmistr
Příspěvky: 10
Registrován: pát 06. čer 2008 21:31:02

Bestie

Příspěvek od melmus »

Koukám, že v přehledu dílů chybí jeden z mých nejoblíbenějších. Režisér Jiří Svoboda údajně natáčí film o převaděčích, kteří zabíjeli své zákazníky. Že by nově zpracovaná látka o strejčkovi Hubertovi?
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Bestie

Příspěvek od Willy Kleiber »

V tomto díle mne vždycky (kromě jiného) dostane a donutí k zamyšlení scéna u Kaliny, kdy dr. Veselý prohlásí "Takže píšu jméno oběti..." a Zeman sebou okamžitě trhne a podiví se tomu, že Veselý řekl "oběti", a že to tedy musel být "mord"...
Sice se nevyznám v kriminalistické terminologii, ale slovo "oběť" je přece obecné, a je jedno, jestli dotyčný zemřel násilně či jinak při nějakém neštěstí :?:
Kdyžtak mě opravte.
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Bestie

Příspěvek od malej Míra »

Willy Kleiber píše:...dr. Veselý prohlásí "Takže píšu jméno oběti... slovo "oběť" je přece obecné, a je jedno, jestli dotyčný zemřel násilně či jinak při nějakém neštěstí :?:
Kdyžtak mě opravte.
No jak se to vezme. Oběť může být oběť vraždy, přepadení, znásilnění, autonehody, požáru, povodní apod. ale vždy v tom je nějaký vnější faktor, smrt je následek útoku ze strany druhé osoby, nebo nehody (no ano jsou i oběti vlastní blbosti :mrgreen: ). V tomto případě, kdyby nešlo o vraždu, by mrtvý mohl např. skolabovat na místě a zemřít ještě před požárem. V kontextu rozhovoru vnímám větu vyřčenou Dr. Veselým stejně jako Zeman, tedy že tím chce říct, že šlo o vraždu... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Bestie

Příspěvek od Willy Kleiber »

malej Míra píše:...V kontextu rozhovoru vnímám větu vyřčenou Dr. Veselým stejně jako Zeman, tedy že tím chce říct, že šlo o vraždu... ;) :D
Jasně, ale o "oběť" šlo přece v každém případě, přinejmenším o oběť požáru.
Zaráží mě, jak Zeman ihned geniálně z tohoto slova pochopí, že jde o vraždu ;)
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Bestie

Příspěvek od malej Míra »

Willy Kleiber píše:...Zaráží mě, jak Zeman ihned geniálně z tohoto slova pochopí, že jde o vraždu ;)
...no, jestli je tohle známka geniality (Cimrmanův pahrbek jsem si na hlavě nahmatat nezkoušel :mrgreen: ), tak jsem na tom asi obdobně jako Zeman. Tímto děkuji za kompliment... ;) :lol:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Bestie

Příspěvek od Willy Kleiber »

malej Míra píše:... Tímto děkuji za kompliment... ;) :lol:
No namouduši, už je to tak...jste oba géniové, protože každý kdo se mnou tuhle scénu viděl se tomuto momentu podivoval. :lol:
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Bestie

Příspěvek od Honza Zeman »

Ceska televize chysta film s nametem pribehu dilu Bestie, tentokrat by se to ale melo vice drzet realne predlohy, do jistych moznosti.... Navic jako reziser Jiri Svoboda, to by mela byt skoro zaruka kvality. Vice v tomto clanku.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Bestie

Příspěvek od malej Míra »

pan Černý píše:...Jen mě po přečtení článku zarazil ten název, pokud bych se chtěl věrně držet skutečností, měl by název odpovídat roku, kdy se případ udál...
Název "Kráska a netvor 1950", s tím celkem ani problém nemám. Chápu to tak, že se jedná o nesourodou dvojici - on je starší, bohatý, žádný velký krasavec, ona je mladá a hezká. Jestli je letopočet 1950 v pořádku, to bych taky neřešil. Nejedená se o dokument, ale o příběh. No nechme se relizací překvapit a pak jim tady dáme co proto... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Anglie
kapitán
Příspěvky: 474
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:03:22
Bydliště: Cambridge
Kontaktovat uživatele:

Re: Bestie

Příspěvek od Anglie »

Doufám, že ten název je pracovní, nelíbí se mi. A udělat dva filmy k témuž případu a pojmenovat je "bestie" a "netvor" taky není moc invenční. :mrgreen: :D :lol:
Evertonians are born, not manufactured.
We do not choose, we are chosen.
Those, who understand, need no explanation, those, who don´t ... don´t matter.
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Bestie

Příspěvek od malej Míra »

V aktuálním čísle poloseriózního časpoisu TÝDEN (13/2010) se v příloze Speciál o investicích na str. XII-XIII v článku "Milionový byznys v albech" objevila znovu nám známá rarita z 20-tých let minulého století - přetisk 50 na 50 DOPLATIT jako jedna z nejdražších zámek v Čechách (existuje jich 17 kusů, ta páně Váchalova bude asi mezi nimi ;) ). V tomto článku se odhaduje aktuální cena na 1,5 až 2 miliony Kč. Jen připomínám, že tentýž časopis asi před 2-3 roky věnoval této známce celou stránku, když tehdy šla do aukce. Zmiňoval jsem to ještě na starém fóru, doma ten článek mám... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
A.D.Xx.
strážmistr
Příspěvky: 11
Registrován: pát 20. čer 2008 18:47:34
Bydliště: Tam, kde je mě třeba

Re: Bestie

Příspěvek od A.D.Xx. »

Na Youtube jsem ulozil dokument z cyklu 30 navratu (vysilalo se v r. 1999) o vrahovi H. Pilcikovi. Castecne je jim inspirovan dil "Bestie".
http://www.youtube.com/watch?v=AO5oPMURTpQ
Nelži! Máš strach, protože jseš zbabělej esenbák, kterej nic nemůže, nic, nic, rozumíš?
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Bestie

Příspěvek od Honza Zeman »

Ha, pan kolega vstal z mrtvych :shock: :D . Urcite to je pro nemajitele vsech dilu dobra moznost ;)
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: Bestie

Příspěvek od děda Dejmek »

A.D.Xx. píše:Na Youtube jsem ulozil dokument...
Výborně, pane kolego, veliké díky. Budete přidávat i ostatní díly, nebo Vám tehdy došly všechny kazety? :)
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
Uživatelský avatar
A.D.Xx.
strážmistr
Příspěvky: 11
Registrován: pát 20. čer 2008 18:47:34
Bydliště: Tam, kde je mě třeba

Re: Bestie

Příspěvek od A.D.Xx. »

děda Dejmek píše:
A.D.Xx. píše:Na Youtube jsem ulozil dokument...
Výborně, pane kolego, veliké díky. Budete přidávat i ostatní díly, nebo Vám tehdy došly všechny kazety? :)
Ještě jsem přidal dokument "Anatomie mordu" - vysílalo se po "Tatranském pastorále" - o sexuálních vrazích. Ještě jistě něco doma vyštrachám ...
Nelži! Máš strach, protože jseš zbabělej esenbák, kterej nic nemůže, nic, nic, rozumíš?
tajemník Šanda
kapitán
Příspěvky: 334
Registrován: stř 25. srp 2010 14:43:07
Bydliště: Ministerstvo kultury ČSSR Praha / Olomouc

Re: Bestie

Příspěvek od tajemník Šanda »

Vždy mě spolehlivě zarazí chování pana inženýra Petra Váchala, který si v Kiliánce zapaluje cigaretu a popálí si prsty na pravé ruce. Proč si je ale ihned po popálení tiskne na ucho, to jsem nepochopil. Podobně jako výraz "děkan", tak užívaný mnoha postavami MZ. Nikde jinde jsem ho tu čest slyšet neměl...
Takhle přece ne, soudruzi! To není řešení.
Zákon Banderova štábu zní: "Nevěřit nikomu, ani sobě!"
Odpovědět