Bestie

Třicet dílů detailně rozebraných
Odpovědět
Uživatelský avatar
Bína
kapitán
Příspěvky: 381
Registrován: stř 10. zář 2008 16:03:38
Bydliště: asi někde v Holešovicích

Re: Bestie

Příspěvek od Bína »

tajemník Šanda píše:Proč si je ale ihned po popálení tiskne na ucho, to jsem nepochopil.
To je takový zvyk,(nevím jestli jenom český) že když se někdo spálí na prstech tak by po šáhnutí na ucho nemělo být pálení tak silné a člověka to tak nepálí. :) U mě to ale moc nefunguje. :) Až se někdy spálíte tak zkuste ;) třeba se vám uleví.
Bína,prosím pěkně.Já jsem Standův kamarád.Bude nám po něm oběma smutno.Viďte!
Uživatelský avatar
Doktor Vesely
poručík
Příspěvky: 241
Registrován: stř 20. říj 2010 10:17:19
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Bestie

Příspěvek od Doktor Vesely »

Bína píše:
tajemník Šanda píše:Proč si je ale ihned po popálení tiskne na ucho, to jsem nepochopil.
Na uchu (a jinde na těle) jsou akupunkturní body a a po stisku určitého bodu se stane to, že člověk necítí bolest, nebo se z něčeho vyléčí. Můj kamarád přestal kouřit díky akupunkturních bodů, které mu v Mostě jehlou propíchli, nebo něco podobného. A to pukal 40-50 cigaret denně.
Hergot chlapi, vy jste opravdu jako nemluvňata. Fakt! Ve službě se nechlastá. Je vám to známo?
Tohle mám ouředně povolený!
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: Bestie

Příspěvek od děda Dejmek »

Chytnout se za ucho, když se popálim, mě už naučila babička, ještě když jsem tahal kačera. A doktorskej, s akupunkturou to samozřejmě nemá co do činění. Ušní lalůček je jednou z nejméně prokrvených částí těla a jako takový je chladnější a ihned dostupný, nezakrytý, rukám nejbližší.
A děkan, stejně třeba joako díkes, díki ti atd., je přeci úplně normální výraz... :roll:
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Bestie

Příspěvek od Willy Kleiber »

tajemník Šanda píše:...a popálí si prsty na pravé ruce...
Mě teda to taky vždycky zaráželo, ale před pár lety mi to někdo vysvětlil, tak jak je uvedeno zde :)
Spíš mi vrtá hlavou, jestli to bylo ve scénáři nebo jestli to bylo kouzlo okamžiku - náhlá improvizace. Myslím, že spíš to druhé :idea:
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: Bestie

Příspěvek od děda Dejmek »

Proč Honza děkuje "rebece" Sochorový, že nenosí smutek, ikdyž je evidentně celá ve smutku oblečená? Nebo to snad znamená něco jinýho :?:
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Bestie

Příspěvek od nalim159 »

Hmmm, dobrý postřeh, pane kolego. Sice nejsem odborník na módu, to spíš kolega a velký modesman Arnie, nebo Salaba, který by poznal, jestli není rebeka Sochorová navlečená do šatů z echt liberecký látky, ale řekl bych, že smutek opravdu nosí.
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Bestie

Příspěvek od Hanele »

No já nevím, mně připadá, že Rebeka Sochorová je oblečena "jen" do černého kostýmku - možná aby smutek vyjádřila tak trochu sama pro sebe...
Myslím, že jako příslušnice předválečné buržoazie by se v tomto ohledu určitě důsledně držela přísného katechismu Gutha-Jarkovského...
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Bestie

Příspěvek od Salaba »

nalim159 píše:Hmmm, dobrý postřeh, pane kolego. Sice nejsem odborník na módu, to spíš kolega a velký modesman Arnie, nebo Salaba, který by poznal, jestli není rebeka Sochorová navlečená do šatů z echt liberecký látky...
Ale no jistě pánové, že ten model paní Sochorové je od nás - elegantní tmavý kabátek z čisté střižní vlny z nabídky naší zimní kolekce. Elegantního střihu s velkou odolností proti pomačkání, vynikající stálostí tvaru, prodyšností a příjemným vlněným omakem s dokonalou splývavostí zvláště na dokonalé postavě ;) A jako třešinka na dortu jej doplňují koncové rukávcové límce - stříbrná liška Kara Trutnov. A ten elegantní plstěný klobouček se závojem tipuji jistě na Tonak Nový Jičín.
;) A ta brož? Mmm, to bude zřejmě rodinná památka...alespoň v Orfeovi jsem ji nezahlédl :mrgreen:
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Bestie

Příspěvek od Hanele »

nalim159 píše:...rebeka Sochorová...
Až teď jsem si uvědomila, že Rebeka/rebeka nemusí znamenat jen křestní jméno paní Sochorové, ale třeba taky nadávku - buď ve smyslu "židovka" nebo "hloupá, nepořádná"... Dentista Houdek to říká tak zvláštně: ta stará R/rebeka Sochorová. K čemu se přikláníte: Rebeka, nebo rebeka? :shock:
Naposledy upravil(a) Hanele dne ned 13. lis 2011 11:38:37, celkem upraveno 1 x.
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Bestie

Příspěvek od Salaba »

Hanele píše: K čemu se přikláníte: Rebeka, nebo rebeka? :shock:
Já si myslím, že rebeku použil pan režisér ve scénáři jednoznačně jako "decentněji" vyjádřenou "babiznu" :mrgreen: ;)
To jen dnes už se začínají objevovat Rebecci :roll:
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Bestie

Příspěvek od Honza Zeman »

Ono to ani jeji krestni jmeno neni, staci si zastavit obraz v case cca 31:07, kde je zaber na pohledy, ktere obdrzela. Pani Sochorova se jmenuje Anna a bydli v Klatovech ;)
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Bestie

Příspěvek od Hanele »

Á, jak prosté, pane předsedo! Děkuji za objasnění :)
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
geza
poručík
Příspěvky: 213
Registrován: pát 30. kvě 2008 6:42:09

Re: Bestie

Příspěvek od geza »

Spíš to patří do sekce knihy, ale přece: možná znáte, možná ne, ale teď jsem četl detektivku Jaromíra Šavrdy Půjdeš, nevrátíš se. Možná jde v roce 1964 o první literární zpracování případu Huberta Pilčíka.
http://www.databazeknih.cz/knihy/pujdes ... s-se-72945
Mluv za nás, Honzo! ....... Tak řekni, jak to tenkrát bylo!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Bestie

Příspěvek od malej Míra »

geza píše:...detektivku Jaromíra Šavrdy Půjdeš, nevrátíš se...
Díky za tip... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Lída
kapitán
Příspěvky: 443
Registrován: úte 08. úno 2011 7:47:06

Re: Bestie

Příspěvek od Lída »

Možná už se o tom tady někde psalo, ale přece jenom mi to nedá... ;)
Včera jsem se v rámci krásného prázdninového večera dívala na Zemana v televizi, běžela právě Bestie, což jistě víte ;) ...ale všimli jste si někdy toho, jak je ta kašna v Jistebnici postraně úplně celá prasklá a teče z ní voda proudem ven?? Jen mi to přijde divné, ne? ;)
Děcka pustnou, učitelé se snaží...
Odpovědět