Modrá světla

Třicet dílů detailně rozebraných
Odpovědět
Spikings
major
Příspěvky: 576
Registrován: čtv 11. úno 2016 15:13:33

Re: Modrá světla

Příspěvek od Spikings »

Mně vždycky přijde divné, proč po postřelení vlastně Hanka a Arnie v člunu vstanou a spadnou do vody? Vždyť mohli zůstat sedět v člunu a po postřelení kulkou z tak velké vzdálenosti by to postřelení ani nemuselo být smrtelné.
Tenhle pohřební vůz projede všude. Nikdo se ho neodváží zastavit. Ani policajti ne. Ale kam v něm jedem teď, dva roky po válce?
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Modrá světla

Příspěvek od Honza Zeman »

Asi jste to kolego myslel dobře, ale ta formulace mě dost pobavila :DD . Holt když vás picnout, tak se asi projeví pud sebezáchovy a máte tendenci "utéct", proto Arny asi vstal. No a Hanka ho chtěla zachytit, dostala taky a už to šlo raz dva. Že by jako každej dostal ránu a řekl si: "Au", jedu dál, mi nepřipadá reálná :-o :). Ta flinta možná mohla klamat, ale účinek i na takovou vzdálenost bude klidně smrtelný.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: Modrá světla

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Hanka taky dostala??? Já do teď žil v tom, že Hanku netrefili, ale že jí stáhnul sebou topící se Hackl... :-o
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Spikings
major
Příspěvky: 576
Registrován: čtv 11. úno 2016 15:13:33

Re: Modrá světla

Příspěvek od Spikings »

Hanka taky - inu, dvě dávky...nebyl čas lámat si hlavu, kdo je kdo :)

Jsem rád, že jsem alespoň pobavil :) Nicméně mohlo to dopadnout i tak, že by byli oba sice postřeleni, ale do vody by nespadli. Ta vzdálenost byla dost dlouhá. Každopádně Rosemarii Drsalové-Fantové by u indiánů říkali "dobrá muška" :) Její výkon v MS připomíná scénu ve filmu "Rozpuštěný a vypuštěný", kdy Rudolf Hrušínský puškou na dálku řadí šaltpákou autokaru na kolejích :)
Tenhle pohřební vůz projede všude. Nikdo se ho neodváží zastavit. Ani policajti ne. Ale kam v něm jedem teď, dva roky po válce?
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2069
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Modrá světla

Příspěvek od Lipinski »

No, já když nad tim přemejšlim, tak mě napadá, že Arny byl buď u gestapa nebo u SS, případně obojí, takže by měl mít za sebou nějakej výcvik a nepanikařit. K domněnce mě vede rozhovor s Bláhou v autě, jak Arnymu říká, že by ho moh udat a jeho vlasy by zčernaly. Připomínalo mi to scénu s Janem Hartlem ve Zdivočelý zemi, kde se z očividně nepřirozenýho blonďáka a úslužnýho hokynáře stal najednou tmavovlasej šéf gestapa.
Mělo by to i hezkou pointu - vlajkařka a dozorkyně v nacistický věznici zastřelí esesáka.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Fosgen
kapitán
Příspěvky: 397
Registrován: úte 06. dub 2010 15:47:32

Re: Modrá světla

Příspěvek od Fosgen »

Ta flinta možná mohla klamat, ale účinek i na takovou vzdálenost bude klidně smrtelný.
[/quote]

Ta flinta v ziadnom pripade nemohla klamat, je to malokalibrovka, hlaven dava tusit malu energiu strely a ked budete konzultovat pravdepodobnost zasahu s nejakym ostrelovacom (oslovte niekoho z policie, alebo kriminalistu z balistiky), ten vam potvrdi co tvrdim ja, ze ten zasah bol hovadina.
Spikings
major
Příspěvky: 576
Registrován: čtv 11. úno 2016 15:13:33

Re: Modrá světla

Příspěvek od Spikings »

Navíc nešlo o profesionální výrobek, ale o kutilskou hříčku Leopolda Fanty, který ještě před dvěma lety pouze řídil bar White Lines a předtím býval doktorem práv
Tenhle pohřební vůz projede všude. Nikdo se ho neodváží zastavit. Ani policajti ne. Ale kam v něm jedem teď, dva roky po válce?
Uživatelský avatar
heinrich
kapitán
Příspěvky: 323
Registrován: pát 26. srp 2016 19:32:08
Bydliště: Praha 411

Re: Modrá světla

Příspěvek od heinrich »

Spikings píše: sob 20. led 2018 22:00:52 Navíc nešlo o profesionální výrobek, ale o kutilskou hříčku Leopolda Fanty, který ještě před dvěma lety pouze řídil bar White Lines a předtím býval doktorem práv
To asi těžko kutilská hříčka, když dělal ve zbrojovce v Brně a nyní se mu to řemeslo náramně hodí. ;-)
Ttttatata tabák dáš?
Spikings
major
Příspěvky: 576
Registrován: čtv 11. úno 2016 15:13:33

Re: Modrá světla

Příspěvek od Spikings »

Tak to se omlouvám, na to jsem si nějak nevzpomněl :(

Myslím, že Fosgen má pravdu, pochybuji, že by taková relativně útlá flintička byla schopna takového výkonu.
Tenhle pohřební vůz projede všude. Nikdo se ho neodváží zastavit. Ani policajti ne. Ale kam v něm jedem teď, dva roky po válce?
Uživatelský avatar
heinrich
kapitán
Příspěvky: 323
Registrován: pát 26. srp 2016 19:32:08
Bydliště: Praha 411

Re: Modrá světla

Příspěvek od heinrich »

Jen je mi divné, že se Fanta chlubí zrovna s touto flintůvkou(název), když hned vedle má klasickou pušku s dalekohledem a tlumičem? Asi to byla nějaká speciální (proto to chlubení s ní), kromě rychlého rozložení a složení. Že to byla malokalibrovka nedává tušit o střele nic a vzdálenost nevíme, na jakou Fantová střílela? Nevíme úsťovou rychlost, účinný dostřel a efektivní dostřel a samozřejmě nevíme, jaké náboje se použily ke střelbě? A ptát se odborníků nemá smysl, protože filmové střílení a skutečné se nedá srovnávat. V praxi střílejí policejní ostřelovači do 400m a armádní do 1000m. Dá se trefit i dál, ale už by mohl být zasažen někdo nevinný. Na 3km střílejí jenom komedianti v akčních filmech! ;-)
Ttttatata tabák dáš?
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: Modrá světla

Příspěvek od Aaron Goldstein »

heinrich píše: ned 21. led 2018 10:58:43 Jen je mi divné, že se Fanta chlubí zrovna s touto flintůvkou(název)
Flintůvka není název té zbraně... To jeho "říkali jsme jí Flintůvka" se vztahuje ke Zbrojovce... Flintůvka je hantecový výraz pro Zbrojovku Brno... viz např. "Symbolem Brna je škopek, tedy pivo, flintůvka neboli Zbrojovka, Kometa a hantec."
Zdroj: https://brno.idnes.cz/brnensky-hantec-d ... zpravy_ekr

EDIT:
heinrich píše: ned 21. led 2018 10:58:43 že se Fanta chlubí... proto to chlubení s ní...
Fanta se s ní nechlubí... Holan si jí ze stojanu vezme sám... Asi ho nejvíce zaujala... Fanta mu jí sebere, pronese svou repliku o Zbrojovce a vrátí pušku do stojanu... Mě osobně to tedy jako chlubení nepřijde...
Naposledy upravil(a) Aaron Goldstein dne ned 21. led 2018 13:42:23, celkem upraveno 1 x.
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Spikings
major
Příspěvky: 576
Registrován: čtv 11. úno 2016 15:13:33

Re: Modrá světla

Příspěvek od Spikings »

Já bych tu vzdálenost mezi Rosemarií a člunem šacoval klidně na několik set metrů, tudíž smrtelný zásah nevidím jako reálný.
Tenhle pohřební vůz projede všude. Nikdo se ho neodváží zastavit. Ani policajti ne. Ale kam v něm jedem teď, dva roky po válce?
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: Modrá světla

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Náboj .22 LR má efektivní dostřel 150m a jeho výkon bývá mnohými neprávem podceňován, ačkoliv dokáže způsobit smrtelné zranění i na vzdálenost 300 metrů (HV náboj). Na vzdálenost více jak 150m však dochází z hlediska vnější balistiky k velkému propadu střely, který se při míření jen těžko kompenzuje. Přesnost je dobrá, ale nikoli výjimečná.
viz https://cs.wikipedia.org/wiki/.22_Long_Rifle

K tomu připočtěte trochu filmařské license a jste doma... Ostatně vzpomeňte si čím chtěl Šakal spáchat svůj atentát...
(http://www.imfdb.org/wiki/Day_of_the_Jackal,_The a odrolujte si dolů až na sekci "Custom-Made Sniper Rifle" )
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
heinrich
kapitán
Příspěvky: 323
Registrován: pát 26. srp 2016 19:32:08
Bydliště: Praha 411

Re: Modrá světla

Příspěvek od heinrich »

aarongoldstein píše: ned 21. led 2018 12:50:06 Fanta se s ní nechlubí... Holan si jí ze stojanu vezme sám... Asi ho nejvíce zaujala... Fanta mu jí sebere, pronese svou repliku o Zbrojovce a vrátí pušku do stojanu... Mě osobně to tedy jako chlubení nepřijde...
Hm, to se každý díváme na nějakého jiného Zemana? :-o Jak by si mohl vzít Holan, když má v ruce kameru a stojí dost daleko od stojanu? ;-) Mně to jako chlubení přijde, když ji sám vyndá ze stojanu a nedá ji vůbec z ruky a zase sám uloží! :DD
Tak brněnský hantek, není můj šálek kávy!
Ttttatata tabák dáš?
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: Modrá světla

Příspěvek od Aaron Goldstein »

heinrich píše: ned 21. led 2018 13:56:58 Hm, to se každý díváme na nějakého jiného Zemana? :-o Jak by si mohl vzít Holan, když má v ruce kameru a stojí dost daleko od stojanu? ;-) Mně to jako chlubení přijde, když ji sám vyndá ze stojanu a nedá ji vůbec z ruky a zase sám uloží! :DD
Tak brněnský hantek, není můj šálek kávy!
Máte pravdu, že jí vyndal Fanta sám (omlouvám se, si nějak deformovaná vzpomínka)... Ale pořád mi jeho gesto nepřijde jako chlubení se konkrétně touhle zbraní, jako spíše gesto na zdůraznění jeho vztahu ke zbraním obecně... Pokud se něčím chlubí, tak Santa Mariou...
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Odpovědět