Romance o nenápadné paní

Třicet dílů detailně rozebraných
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Romance o nenápadné paní

Příspěvek od malej Míra »

Řekněme, že je to z hlediska ročního období poněkud časově neukotvené... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Romance o nenápadné paní

Příspěvek od nalim159 »

Ale i tak dobré, prostředí vrcholového sportu není špatnou kulisou...
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Přemek77
strážmistr
Příspěvky: 99
Registrován: čtv 30. dub 2009 19:14:35

Re: Romance o nenápadné paní

Příspěvek od Přemek77 »

Od zítřka za 14 dní si kupte Týdeník Rozhlas, bude tam článek spojující Romanci o nenápadné paní s... však uvidíte ;)
"Ve vlastních názorech se shodnu s každým." (Ivan Kraus)
Uživatelský avatar
Přemek77
strážmistr
Příspěvky: 99
Registrován: čtv 30. dub 2009 19:14:35

Re: Romance o nenápadné paní

Příspěvek od Přemek77 »

Přemek77 píše:Od zítřka za 14 dní si kupte Týdeník Rozhlas, bude tam článek spojující Romanci o nenápadné paní s... však uvidíte ;)
A tady je ten článek k přečtení:

Kód: Vybrat vše

http://mluveny.panacek.com/historie-rozhlasovych-her/118449-panackuv-pruvodce-rozhlasovou-hrou-major-zeman-podruhe-aneb-vec-duvery.html
"Ve vlastních názorech se shodnu s každým." (Ivan Kraus)
Uživatelský avatar
Čarda
poručík
Příspěvky: 117
Registrován: úte 10. čer 2008 8:15:04

Re: Romance o nenápadné paní

Příspěvek od Čarda »

Zajímavé, velmi zajímavé
... já su nějáké Wénigr, z Trbóšan...
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2051
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Romance o nenápadné paní

Příspěvek od Lipinski »

Michálek píše:A jako nadšený "mašinkář" si nemůžu odpustit ještě jednu poznámku - ona lokomotiva, pod kterou se chystá hupnout paní Vondrová (Gabriela Vránová) a Honzík Zemanů ji v tom bravurním zákrokem zabrání, je parní stroj s tehdejším označením 434.2, pořadové číslo 189. Existuje pouze pět zachovalých strojů této řady (původně byly vyrobeny v Rakousku) a ona 434.2189 je jediným provozuschopným exemplářem v ČR a na Slovensku (Rakušané tento stroj údajně zachovaný nemají). Lokomotiva je pochopitelně exponátem Národního technického muzea.
Taky se jí říkalo "čtyřkolák" a "dvojka", protože jedničkový řadě se taky říkalo čtyřkolák podle čtyř hnaných náprav. Ještě je zajímavý, že na wikipedii je právě ta provozuschopná 434.2189 z tohohle dílu.

https://cs.wikipedia.org/wiki/ČSD_řada_434.2
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: Romance o nenápadné paní

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Lipinski píše:
Michálek píše:A jako nadšený "mašinkář" si nemůžu odpustit ještě jednu poznámku - ona lokomotiva, pod kterou se chystá hupnout paní Vondrová (Gabriela Vránová) a Honzík Zemanů ji v tom bravurním zákrokem zabrání, je parní stroj s tehdejším označením 434.2, pořadové číslo 189. Existuje pouze pět zachovalých strojů této řady (původně byly vyrobeny v Rakousku) a ona 434.2189 je jediným provozuschopným exemplářem v ČR a na Slovensku (Rakušané tento stroj údajně zachovaný nemají). Lokomotiva je pochopitelně exponátem Národního technického muzea.
Taky se jí říkalo "čtyřkolák" a "dvojka", protože jedničkový řadě se taky říkalo čtyřkolák podle čtyř hnaných náprav. Ještě je zajímavý, že na wikipedii je právě ta provozuschopná 434.2189 z tohohle dílu.

https://cs.wikipedia.org/wiki/ČSD_řada_434.2
Obávám se, že vám tady trochu nesedí čísla...

434.2298 je neprovozuschopným exponátem sbírek NTM
434.2186 je dosud v majetku ČD (nebyla nikdy vyřazena), je provozuschopná v péči LD Praha - Vršovice... Ovšem deponovaná je v DKV Muzeum ČD DHV Lužná u Rakovníka

434.2218 a 434.2315 se (údajně) rekonstruují do provozuschopného stavu v Lužné u Rakovníka - majitelem je KHKD

434.2338 se (údajně) rekonstruuje do provozuschopného stavu v Haniske pri Košiciach - majitelem je ŽSR – VVÚZ Múzejno – dokumentačné centrum železníc Bratislava

434.2189 (kterou zmiňujete) byla vyrobena v roce 1918 a zařazena do kkStB jako 170.350, v roce 1919 byla zařazena do ČSD, v roce 1925 byla přeznačena na 434.0160... V roce 1936 došlo k rekonstrukci a přestavbě na dvojkovou řadu... Stroj byl přeznačen na 434.2189, uveden do služby (v letech 1939 - 1945 jezdil pochopitelně pod hlavičkou BMB/ČMD) a 7.7. 1970 byl vyřazen a následně sešrotován...

V tomto díle se však vyskytuje 434.2186
Obrázek

A ještě poznámka... Řada 434.2 není v Rakousku zachována protože se jednalo čistě o československou přestavbu (na rozdíl od přestavby na 434.1)... Ovšem původní řada 170 (434.0) se zachovala v jednom provozuschopném stroji 56.3115 v Rakousku v Liebochu a jednom 24-036 v Ljubljani... Strojů řady 270 (434.1) se zachovalo provozuschopných několik (u nás 434.1100 v Lužné, na Slovensku 434.128 ze Žiliny aktuálně v Bratislavě, dále pak 727.022 v Terstu, 25-026 v Ljubljani a Tr12-25 v Chabówce (Polsko))
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2051
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Romance o nenápadné paní

Příspěvek od Lipinski »

aarongoldstein píše:Obávám se, že vám tady trochu nesedí čísla...
Omlouvám se, překlep - jeden to spustí a už se to veze. Jde samozřejmě o lokomotivu 4342186, díky za upozornění.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: Romance o nenápadné paní

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Přiznám se, že to byla spíše reakce na vámi citovaného předřečníka a drobné nepřesnosti v jeho tvrzení (exponát NTM, v Rakousku není dochovaná etc..) :) Že jste jenom "přesně opsal nepřesné číslo" se samozřejmě stává... Navíc vy jste o sobě (oproti vašemu předřečníkovi) netvrdil, že jste "mašinkář"... A mohu říci, že od "mašinkáře" mě ty nepřesnosti mrzely obzláště....
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
spravodajca
kapitán
Příspěvky: 336
Registrován: čtv 29. zář 2016 12:04:20

Re: Romance o nenápadné paní

Příspěvek od spravodajca »

Michálek píše:...který skutečný fotbalista by mohl být předobrazem Vondry. Ono je to vlastně lehké díky tomu, že Československo do roku 1956 hrálo s Brazílií všeho všudy dva zápasy - a to v rámci MS 1938 ve Francii. Hráč, který podle slov Zemana dal gól Brazílii a také Maďarsku, mohl být prakticky pouze Anton "Tono" Moravčík. Je třeba si ale uvědomit některé okolnosti, které do dílu moc nezapadají - Moravčík byl Slovák a v době, kdy se případ RoNP odehrává, nastupoval v plné formě za Slovan Bratislava. V Praze hrál pouze v letech 1953 - 1954 za tehdejší ATK Praha (později Dukla). Navíc zápas s Maďarskem, ve kterém dal Moravčík dva góly, se uskutečnil na Népstadionu v květnu 1956, a duel na Maracaná v Brazílii, kde jsme Moravčíkovým gólem Brazíilce vůbec poprvé porazili, až v srpnu 1956. A ještě jedna věc - Moravčíkovi bylo v roce 1956 pětadvacet let, tedy nebyl rozhodně hráč za zenitem, kterého trenéři nechtějí stavět...

Môže byť, že predobrazom Vondry je Anton Moravčík. Ale jeho góly Brazílii a Maďarsku to je jediné čo má Moravčík spoločné s Vondrom. Inak je Vondra asi vymyslenou postavou, prípadne esenciou viacerých postáv. Trocha odbočím, pre zaujímavosť, zápas Ceskoslovensko - Brazília, ktorý je základom okolo ktorého sa točí dej slovenskej veselohry Skalní v ofsajde sa podľa filmu odohráva v roku 1960. V tomto roku sa však v Bratislave žiaden taký zápas nehral. Brazília hrala v Bratislave len raz, a to v roku 1968. To bolo vtedy, ked im Adamec strelil 3 góly. Vo filme sú použité asi zábery zo zápasu CSR-Brazília 0:0, ktorý sa hral v Prahe.
Takže ani v prípade Vondry by som nehľadal nejaký súvis s realitou, prípadne reálnou postavou.

Inak, Honza Zeman už tu má naporučíka.... :)
Dejte už proboha pokoj s tím třídním bojem..
Uživatelský avatar
porláďa
strážmistr
Příspěvky: 78
Registrován: úte 28. kvě 2019 21:12:54
Bydliště: Kladno

Re: Romance o nenápadné paní

Příspěvek od porláďa »

Ví se proč je zde pan Hardt předabovaný když ve VsSvP a v Kleštích mluví osobně?
"Tohle já neprodávám, pane..." "Já to taky nekupuju, matko, já to zabavuju, z moci úřední"
průvodce
strážmistr
Příspěvky: 56
Registrován: pon 22. črc 2019 16:10:28
Bydliště: Litomyšl

Re: Romance o nenápadné paní

Příspěvek od průvodce »

Předpokládám, že při tvorbě postsynchronů "nebyl k dispozici", stejně tak byl předabován Jan Pohan v Kleštích, už se to tu rozebíralo.
Uživatelský avatar
porláďa
strážmistr
Příspěvky: 78
Registrován: úte 28. kvě 2019 21:12:54
Bydliště: Kladno

Re: Romance o nenápadné paní

Příspěvek od porláďa »

No jasně, to má logiku a vůbec mě to nenapadlo
"Tohle já neprodávám, pane..." "Já to taky nekupuju, matko, já to zabavuju, z moci úřední"
průvodce
strážmistr
Příspěvky: 56
Registrován: pon 22. črc 2019 16:10:28
Bydliště: Litomyšl

Re: Romance o nenápadné paní

Příspěvek od průvodce »

;) předabovaných herců je v seriálu vícero, zkusím vložit odkaz, kde se to rozebíralo:[viewtopic.php?f=3&t=56/]
Uživatelský avatar
porláďa
strážmistr
Příspěvky: 78
Registrován: úte 28. kvě 2019 21:12:54
Bydliště: Kladno

Re: Romance o nenápadné paní

Příspěvek od porláďa »

Díky moc...
"Tohle já neprodávám, pane..." "Já to taky nekupuju, matko, já to zabavuju, z moci úřední"
Odpovědět