Romance o nenápadné paní

Třicet dílů detailně rozebraných
Fosgen
kapitán
Příspěvky: 397
Registrován: úte 06. dub 2010 15:47:32

Romance o nenápadné paní

Příspěvek od Fosgen »

Nie je to nedostatok, len som si to vsimol. Ked pride ucitelka Zemanova prvy krat k Vondrovcom, tak Vondra si bali veci na trening. Ako tak chodi po byte, jeho chodza sa mi zda dost divna, taka "do siroka". Ako po obrne, alebo po rane do rozkroku. Ze by to bolo len tym zranenim?
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Díl 13 - Romance o nenápadné paní

Příspěvek od malej Míra »

Třeba se pan Klem snažil takto napodobovat správnou fotbalovou chůzi. Fotbalisti mají totiž nohy děsný óčka... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Fosgen
kapitán
Příspěvky: 397
Registrován: úte 06. dub 2010 15:47:32

Re: Romance o nenápadné paní

Příspěvek od Fosgen »

No a taka este jedna drobnost. Ked "Olda Zelezna Ruka" masiruje Vondru, tak toho herca nejak zvlast nepoznam, ale velmi sa jeho hlas podoba na Vinklara. Tak teraz neviem ci je to jeho original, alebo je predabovany.
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Romance o nenápadné paní

Příspěvek od Honza Zeman »

Je to pravda, staci se podivat do naseho seznamu hercu na webu, kde je to u pana Vinklare uvedeno. Masera pak hraje pan Antonin Hardt
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Romance o nenápadné paní

Příspěvek od Willy Kleiber »

Hombre píše:... pan Antonin Hardt
Nezkoušeli jsme oslovit jeho na sraz??? Je členem Divadla Pavla Bláhy...totiž eee :lol:
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Romance o nenápadné paní

Příspěvek od nalim159 »

V pořadu Historie CS se naposledy rozebíralo téma "Potápky, páskové a chuligáni". Anotace ČT:

V dějinách 20. století existovali lidé, kteří dávali najevo nesouhlas s konformní společností svým vzhledem a životním stylem. Co je pro tyto skupiny charakteristické, mají něco společného, a jak s nimi zacházela tehdejší moc?

U toho jsem si vzpomněl na "páska ze Slivence". Nepřipadalo mi, že se v případě Edy Sojky jednalo o nepřizpůsovbivého člověka...

Více viz: http://www.ceskatelevize.cz/porady/1015 ... 801400036/
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
White Lines
poručík
Příspěvky: 131
Registrován: ned 16. led 2011 10:47:08
Bydliště: Vila Mimóza, Karlovy Vary

Re: Romance o nenápadné paní

Příspěvek od White Lines »

Chtěl bych se zeptat.Díl se má odehrávat v roce 1956, ale revizor říká do protokolu...dnes 3.listopadu 1955 jsem při ... ;)
...já mám všechno spočítaný...život i smrt a nebojím se ani jednoho ani druhýho, tak na to nezapomeň...
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Romance o nenápadné paní

Příspěvek od malej Míra »

White Lines píše:...Díl se má odehrávat v roce 1956...
Ano, to je pravda, ovšem z celého děje není jednoznačně patrné, kdy byl případ vyřešen, zřejmě se to taky nějakou dobu táhlo, jenom sběr jízdenek po perónech probíhal 14 dní (a těch bacilů), jak říkal Stejskal. Navíc to jednoznačné přiřazení ke každému určitému jednomu roku za 30 let je někdy poněkud "volnější", hned k roku 1947 se vážou díly dva a díl ŠaV se odehrává vyloženě v podlední den roku 1966... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
White Lines
poručík
Příspěvky: 131
Registrován: ned 16. led 2011 10:47:08
Bydliště: Vila Mimóza, Karlovy Vary

Re: Romance o nenápadné paní

Příspěvek od White Lines »

malej Míra píše:...díly dva a díl ŠaV se odehrává vyloženě v podlední den roku 1966... ;) :D
A dokonce i pár vteřin roku 1967 ;) :D
...já mám všechno spočítaný...život i smrt a nebojím se ani jednoho ani druhýho, tak na to nezapomeň...
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Romance o nenápadné paní

Příspěvek od Dobesch »

Osobne se klonim k názoru, ze revize u pokladen probehla v listopadu. Pak se prijal nejaky trest.....a Vondrova sla poklizet na nadrazi. Nez se to rozkecalo a deti zacali jeji dceru ve skole "sikanovat" ...je docela mozne, ze se to i Zemanovi dostalo na "kuchynsky" stul az po Novym roce - uvedomme si, kdo dal "podnet k prosetreni" :D
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
Michálek
strážmistr
Příspěvky: 57
Registrován: pon 11. črc 2011 15:17:55
Bydliště: Praha

Re: Romance o nenápadné paní

Příspěvek od Michálek »

Už se to tu asi probíralo, který skutečný fotbalista by mohl být předobrazem Vondry. Ono je to vlastně lehké díky tomu, že Československo do roku 1956 hrálo s Brazílií všeho všudy dva zápasy - a to v rámci MS 1938 ve Francii. Hráč, který podle slov Zemana dal gól Brazílii a také Maďarsku, mohl být prakticky pouze Anton "Tono" Moravčík. Je třeba si ale uvědomit některé okolnosti, které do dílu moc nezapadají - Moravčík byl Slovák a v době, kdy se případ RoNP odehrává, nastupoval v plné formě za Slovan Bratislava. V Praze hrál pouze v letech 1953 - 1954 za tehdejší ATK Praha (později Dukla). Navíc zápas s Maďarskem, ve kterém dal Moravčík dva góly, se uskutečnil na Népstadionu v květnu 1956, a duel na Maracaná v Brazílii, kde jsme Moravčíkovým gólem Brazíilce vůbec poprvé porazili, až v srpnu 1956. A ještě jedna věc - Moravčíkovi bylo v roce 1956 pětadvacet let, tedy nebyl rozhodně hráč za zenitem, kterého trenéři nechtějí stavět...
Naposledy upravil(a) Michálek dne úte 02. srp 2011 12:44:44, celkem upraveno 2 x.
Spálili jsme s panem farářem to ďáblovo poselství!
Uživatelský avatar
Michálek
strážmistr
Příspěvky: 57
Registrován: pon 11. črc 2011 15:17:55
Bydliště: Praha

Re: Romance o nenápadné paní

Příspěvek od Michálek »

A jako nadšený "mašinkář" si nemůžu odpustit ještě jednu poznámku - ona lokomotiva, pod kterou se chystá hupnout paní Vondrová (Gabriela Vránová) a Honzík Zemanů ji v tom bravurním zákrokem zabrání, je parní stroj s tehdejším označením 434.2, pořadové číslo 189. Existuje pouze pět zachovalých strojů této řady (původně byly vyrobeny v Rakousku) a ona 434.2189 je jediným provozuschopným exemplářem v ČR a na Slovensku (Rakušané tento stroj údajně zachovaný nemají). Lokomotiva je pochopitelně exponátem Národního technického muzea.
Naposledy upravil(a) Michálek dne pát 22. črc 2011 12:18:27, celkem upraveno 1 x.
Spálili jsme s panem farářem to ďáblovo poselství!
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Romance o nenápadné paní

Příspěvek od nalim159 »

K tomu fotbalu - tady bych nečekal historickou věrohodnost ani omylem. V podstatě je dobrá zpráva, že skutečně existoval fotbalista, který dal gól Brazílii a Maďarsku, a kterým se pak scénář volně inspiroval a nevycucal si to úplně z prstu. Kdybychom se za každou cenu měli držet historické skutečnosti, tak by zpronevěřené jízdenky Honza šetřil v České Třebové.
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Michálek
strážmistr
Příspěvky: 57
Registrován: pon 11. črc 2011 15:17:55
Bydliště: Praha

Re: Romance o nenápadné paní

Příspěvek od Michálek »

nalim159 píše:K tomu fotbalu - tady bych nečekal historickou věrohodnost ani omylem.
Já se v tom taky extra hrabat nechtěl, jen jsem si říkal, že Češi jsou národ, kde hraje fotbal prakticky každý, když ne na hřišti, tak v hospodě u piva. Proto to taky nedávám do rubriky Nedostatky, ale jen jako poznámku, že tu malá inspirace byla. A také připouštím, že podobně jako v mnoha dalších případech asi nikdo nečekal, že se seriál bude rozebírat doslova na prvočinitele ;) . Prostě to uvádím jen jako zajímavost, že si někdo dal při vytváření dialogů práci a neflákl tam totální nesmysl.
Spálili jsme s panem farářem to ďáblovo poselství!
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Romance o nenápadné paní

Příspěvek od nalim159 »

Ještě jedna věc, a to k času, kdy se děj odehrává. Výše říkáte, že se Zemanovi mohl případ na stůl dostat až po Novém roce. To by ale asi fotbalisti těžko trénovali tak, jak je vidět v seriálu. Celkem nalehko (podle oblečení jasný podzim). Po Novém roce (tedy cca někdy v lednu, ale i v únoru) by se taky nehrála liga - a v seriálu se mluví o zápasu, na který není Vondra v základu. No a v zimních měsících by děti asi nejely na školní výlet - jak se ptá kontrolor hned v úvodu.

Ten čas zde prostě moc nesedí.
Ale, čože...? Na návštěve?!
Odpovědět