Vyznavači ohně

Třicet dílů detailně rozebraných
Odpovědět
Uživatelský avatar
Nerajohn
strážmistr
Příspěvky: 25
Registrován: sob 31. kvě 2008 18:35:00
Bydliště: Hellborn
Kontaktovat uživatele:

Vyznavači ohně

Příspěvek od Nerajohn »

Právě jsem dočetl útlou knížku od Magnetu Vyznavači ohně (1976), kde Oldřich Železný převedl povídku do knižní podoby. Při čtení mě napadlo, že je možná trochu škoda, že i první díly nemají onu delší stopáž překračující hodiny. Vyznavači jsou totiž v knížce o dost bohatší. Scény, které jsou i v seriálu, jsou zde popsány samozřejmě skoro stejně včetně dialogů. V knížce se ale více dozvíme třeba o paní Vydrové, ke které chodí přeci Honza na oběd a která ho ráda uvidí. Do větších podrobností je popsán podnikavec Ludva Velenský, který kromě pivovaru pěstuje i žampiony a chová pstruhy. Škoda, že ve filmu není popsán více Honzův domov, od kterého má klíče půlka Kateřinské Hory a kde se člověk bojí i ve dne. Úplně chybí dějová linka se synem pivovaru Bergerem, který spolu s Winterem a Velenským pašuje zboží přes hranice. S těmito přídavky by tento zajímavý díl byl ještě ponurejší a zvláštnější. Každopádně knížku doporujuču, já ji koupil za babku s dalšími Zemanovskými knížkami na Aukru.
Za tohle chcípneš, rozumíš ?
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Vyznavači ohně

Příspěvek od Honza Zeman »

Je to tak, stejne jako Vyznavaci je na dej bohatsi knizni MAGNET verze pribehu Smrt u jezera a rekl bych, ze i Vrah prijde do kina, kde tusim Honza jede lanovkou na Lomnicak? Proste kniha je kniha, i kdyz je psana pozdeji, celkem netradicne teda neni natocen pribeh podle knihy, ale opacne.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Vyznavači ohně

Příspěvek od Willy Kleiber »

"Vrah přijde do kina" mám stylově dokonce ve slovenské verzi, ale musím říct, že film je lepší. Kniha je moc rozvláčná na můj předkus :lol:
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Vyznavači ohně

Příspěvek od malej Míra »

Hombre píše:Proste kniha je kniha, i kdyz je psana pozdeji, celkem netradicne teda neni natocen pribeh podle knihy, ale opacne.
To je tak trochu jako s tou otázkou co bylo dříve, jestli vejce, nebo slepice? Filmové scénáře se psaly podle povídek uvedených autorů. Tyto povídky, pokud vyšly tiskem se možná nějak upravovaly, ale s ohledem na nápadnou podobnost děje myslím, že minimálně. Takže si troufám tvrdit, že nejprve vznikl příběh a pak film. :?
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Vyznavači ohně

Příspěvek od Dobesch »

Osobne si myslim ze u zemana to bylo tak nejak dil od dilu -- nektere pripady byly asi na zaklade povidek ci nametu co uz televize mela a jen se treba prepsaly na Zemana -- to se tyka tech neprochazkovskejch knizek--- Smrt u jezera, Vyznavaci ohne, Medirytina, Vrah prijde do kina (tady si myslim ze mozna v televizi byly namety a ty se jen ZeZEmanovaly a povidky vysly knizne uz jako Zeman) ...Rukojmi z(v) Bella Vista vznikla defakto na objednavku pana rezisera u jeho kamarada a Prochazkovske povidky vznikly primo na objednavku v pro serial.

Vzdycky si vzpomenu jak vzpominal pan Sverak na vznik filmu Vesnicko ma strediskova ...na barandove mela byt inventura a nekdo zjistil ze nekomu vyplatili honorar za namet a ten v archivu nemaj. Tak kdosi poprosil pana Sveraka a ten ze znamosti pres noc napsal asi 2 A4 nejakyho nametu. Inventura probehla a vse bylo OK..........az po nejakym case to cestou na nejaky vystoupeni Sverak vypravel panu Menzlovy, kterej s nima tehdy jezdil ...spis jako historku o tom jak nekomu vytahnul trn z paty ...a tak v hrubych rysech mu popsal co vlastne tenkrat na ten papir hodil ... Menzela to zaujalo a vysledny film zname asi vsichni
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
Dr.Wolf
čekatel SNB
Příspěvky: 4
Registrován: ned 17. srp 2008 11:58:45

Re: Vyznavači ohně

Příspěvek od Dr.Wolf »

Společně s Rubínovými kříži podle mě asi nejlepší díl, má to spád jen škoda, že mě na konci vrchní strážmistr Vydra zastřelí !
Ano, Niebelungové byli vyznavači ohně, vznešeného a očistného, planoucího pro dobro Evropy, odpradávna!
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Vyznavači ohně

Příspěvek od Honza Zeman »

Mam tady jednu dulezitou informaci, zvlaste pro pana kolegu Kleibera, ktereho tohle hodne trapilo :) . Je tady vysvetleni zaberu, kdy Zeman kouka z okna do zahrady zamku, co se tam deje za hluk. Premysleli jsme, jak to bylo natoceno, kdyz u zamku na Lisne neni odkud ten zaber udelat. Nize najdete vysvetleni... ;)
Zaclona samozrejme souhlasi s tou, ktera je videt v serialu.
0000044.jpg
0000044.jpg (20.35 KiB) Zobrazeno 14656 x
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Vyznavači ohně

Příspěvek od Willy Kleiber »

Hombre píše: Zaclona samozrejme souhlasi s tou, ktera je videt v serialu.
Hombre: V němém úžasu tleskám!!! :o :o :o
Kde jste to splašili??? :)
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
knihomol
poručík
Příspěvky: 252
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:05:15

Re: Vyznavači ohně

Příspěvek od knihomol »

Pane předsedo, že by mi při studiu pracovny a půdy něco uniklo? Tuto fotografii tuším neznám nebo mám slabou paměť...
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Vyznavači ohně

Příspěvek od Honza Zeman »

Fotoalbum fotek Vyznavaci ohne pane kolego, musite znat....
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Vyznavači ohně

Příspěvek od Willy Kleiber »

Každopádně klobouk dolů... a další potvrzení filmařské rafinovanosti ;)
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
zapatak
strážmistr
Příspěvky: 25
Registrován: sob 17. led 2009 20:07:47
Bydliště: Strasswalchen, Österreich (Rakousko)

Dr.Wolf

Příspěvek od zapatak »

Existoval nacista Dr. Wolf opravdi?
"Wenn Sie eine Karte von Österreich nehmen, finden Sie eine Stadt namens Linz, dort wurde ich geboren, aber nicht als Österreicher sondern als Tscheche"
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Vyznavači ohně

Příspěvek od Salaba »

Hombre píše:Mam tady jednu dulezitou informaci, zvlaste pro pana kolegu Kleibera...
Ta fotka je opravdu bomba!!! Vzpomínáš Willi jak jsme tenkrát špekulovali z kterého okna či vikýře oné ''sípky''(?) za zámeckou zdí přes silnici to bylo točeno?? A on zase takový malý filmařský podvůdeček... :P
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Vyznavači ohně

Příspěvek od Willy Kleiber »

Salaba píše:... Vzpomínáš Willi jak jsme tenkrát špekulovali ...
Ahoj doktore, kdes byl tak dlouho - já vím, leckde... :D
To víš, že vzpomínám, Líšno je moje srdeční záležitost. Ale vzpomínáš, že tuhle možnost jeřábu jsme tam - sice s pravděpodobností 0,0 % - taky navrhovali.
A vy jste mě přesvědčovali, že se to muselo točit z té stodoly,a já jsem pořád oponoval, že to je moc z osy ... :D
To byly časy...
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
zapatak
strážmistr
Příspěvky: 25
Registrován: sob 17. led 2009 20:07:47
Bydliště: Strasswalchen, Österreich (Rakousko)

Re: Vyznavači ohně

Příspěvek od zapatak »

Weißt jemand von euch, ob der Nazi Dr. Wolf es wirklich gegeben hat oder ist er lediglich eine Roman und Filmfigur? :) Es tut mir leid, dass ich hier immer Deutsch sprechen muss, aber sonst werde ich mit Höchstwahrscheinlichkeit fortdauernd missverstandne, und dass will ich vorbeugen.

dekuji Vam vsem za pochobeni 8-) :|
"Wenn Sie eine Karte von Österreich nehmen, finden Sie eine Stadt namens Linz, dort wurde ich geboren, aber nicht als Österreicher sondern als Tscheche"
Odpovědět