Ostatní herci ve vedlejších rolích

Ti, kteří ztvárnili postavy v seriálu, vše o nich
Odpovědět
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Ostatní herci ve vedlejších rolích

Příspěvek od Willy Kleiber »

V "Křížové cestě" zahrál postavu řidiče autobusu na začátku herec Karel Bělohradský - původem prý skutečný řidič MHD a taxikář. Hrál epizodní role i v dalších filmech, nemáte někdo více informací k tomuto herci? Jestli se nepletu, je to takový vysoký chlap jako hora s knírkem...
Naposledy upravil(a) Willy Kleiber dne pon 14. kvě 2012 19:34:52, celkem upraveno 1 x.
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: Ostatní herci ve vedlejších rolích

Příspěvek od Koštýř »

Willy Kleiber píše:..Hrál epizodní role i v dalších filmech..
Nejen "šofc" autobusu, ale i Kukuckova mercedesu :P v Kukačce v temném lese. A to drzý řidič..
Dostal co proto: "Mlčet! Máte tady svinčík.. zejtra to auto umyjete, aby se blejskalo jako nový! Vemte si to k srdci.. Verstanden? Abfahrt!" :lol:
drzoun.jpg
drzoun.jpg (27.46 KiB) Zobrazeno 6137 x
Jo řidič, ten tvrdej chleba má.. ;)
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Ostatní herci ve vedlejších rolích

Příspěvek od Salaba »

Willy Kleiber píše:...herec Karel Bělohradský - původem prý skutečný řidič MHD a taxikář. Hrál epizodní role...
Těch epizodních rolí zvládl Karel Bělohradský opravdu požehnaně - viz filmografie na csfd. Pro mě asi nejznámnější je z Kulového blesku - "Klabouch" :o "Kolik máš hodin?" - "Osm, pane Klabouch." - "A už jsi dostal v osm přes dr... :mrgreen:
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
Čarda
poručík
Příspěvky: 117
Registrován: úte 10. čer 2008 8:15:04

Re: Ostatní herci ve vedlejších rolích

Příspěvek od Čarda »

Něco o Karlu Bělohradském taky zde:

Kromě Kalaboucha si ho pamatuju jako slévače Jeníčka Jiráska s prasklým vředem ve 3.díle Sanitky, kdy ho Zdeněk Srstka coby Korejs-Řízek, který ho má snést na nosítkách, častuje poznámkami: Jéžišmarjá to je hrouda čoveče, ten má aspoň stopadesát, čoveče kdo se s váma má tahat, hergot chlape, vy ste ale porce, atd., načež ho místo po schodech na nosítkách sveze výtahem, čímž nase.e MUDr. Janderu. Starostlivou maminku pacienta tady hraje Věra Kalendová, uklízečka ze ŠaV.
... já su nějáké Wénigr, z Trbóšan...
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Ostatní herci ve vedlejších rolích

Příspěvek od Hanele »

Mám takový dotaz na znalce seriálu:
Při opětovném zhlédnutí dílu Šťastný a veselý jsem pro sebe "objevila" herce Arnošta Faltýnka (hraje zde vrátného a přemluvil ho Svatopluk Skládal).
Měl by hrát nějakou menší roli i v Bestii - nevíte náhodou někdo jakou?
Mimochodem, v tomto dílu se herecky "potkává" se svým synem Janem Faltýnkem, takže tu máme další příbuzenskou dvojici v seriálu, která myslím ještě nebyla zmíněna... ;)
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
Čarda
poručík
Příspěvky: 117
Registrován: úte 10. čer 2008 8:15:04

Re: Ostatní herci ve vedlejších rolích

Příspěvek od Čarda »

Hanele píše:... Měl by hrát nějakou menší roli i v Bestii ...
Arnošt Faltýnek hraje v Bestii toho muže, co chodí po spáleništi Kiliánky s hasičem v podání Milana Kláska (Rodrigo z PzNZ). Ten hasič ho oslovuje tuším předsedo, takže je to asi předseda MNV Trnov, čímž se nám kompletují autority této obce (krom předsedy, poštmistra a výpravčího je neznámá pouze postava hospodského :D)
... já su nějáké Wénigr, z Trbóšan...
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Ostatní herci ve vedlejších rolích

Příspěvek od malej Míra »

Čarda píše:...čímž se nám kompletují autority této obce (krom předsedy, poštmistra a výpravčího je neznámá pouze postava hospodského :D)
...a holiče. ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Ostatní herci ve vedlejších rolích

Příspěvek od nalim159 »

Já jsem toho názoru, že v Trnově nebyl výpravčí. Kosík ani nemá uniformu výpravčího, ale jen nějakého hradlaře, závoráře apod. I když je Trnov stanice (nějaké tři koleje), tak nemusí být obsazena výpravčím, to je tak někde ostatně dodnes (znalí znají předpis D 3 o zjednodušené dopravě). Čili taková malá technická :) .
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Ostatní herci ve vedlejších rolích

Příspěvek od Willy Kleiber »

Sledováním některých seriálů (teď např. Ve znamení Merkura) jsem zjistil zajímavou věc, kterou už mám možná delší dobu v podvědomí - a to, že v určitém věku a určitých rolích (zejména uniformovaných) jsou hodně dokonalými dvojníky herci František Hanus (Vydra) a Robert Vrchota (holič Seydl).
V Zemanovi se sice nesetkali, ale v pozdějších seriálech v rámci 1 dílu ano, a opticky jsou si strašně podobní - stejná postava, brýle, rysy obličeje, podobný hlas... :shock:
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Ostatní herci ve vedlejších rolích

Příspěvek od Salaba »

Willy Kleiber píše:...jsou hodně dokonalými dvojníky herci František Hanus (Vydra) a Robert Vrchota (holič Seydl)...
Měl jsem a mám podobný pocit jako Vy pane kolego. Třeba scéna kdy starý Vydra-Hanus vítá našeho Honzíka v jeho prvním působišti v Kateřinské Hoře si nijak svoji rozšafností a podobenstvím obou představitelů nezadá se scénou loučení holiče Seydla-Vrchoty s Honzou v Hájicích. :D ;)
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Ostatní herci ve vedlejších rolích

Příspěvek od Willy Kleiber »

Salaba píše:... loučení holiče Seydla-Vrchoty s Honzou v Hájicích. :D ;)
Přesně, pane Salabo! Oba jsou to silnější žoviální chlapíci, a když se navléknou do uniforem, je problém je rozeznat. :D
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Ostatní herci ve vedlejších rolích

Příspěvek od malej Míra »

Mám takový pocit, že nám tady něco trochu uteklo, alespoň tady na fóru se nevzpomínám, že by se o tom psalo. Na CSFD.CZ jsem si právě přečetl, že herec Milan Klásek (velitel hasičů v "Bestii" a "Rodrigo" v PzNZ) zemřel v Praze 9.4.2010.
Vzpomínám si, že jsme kdysi debatovali, snad i na starém fóru, jestli tenhle pán ještě žije a došli jsme k závěru, že asi ano. jelikož ale v r. 1992 s dosažením důchodového věku odešel do penze, tak zmizel ze zorného úhlu médií, tudíž nám tato smutná zpráva vloni unikla. Bohužel už si s ním nepopovídáme... :cry:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Fredy
kapitán
Příspěvky: 366
Registrován: stř 06. črc 2011 19:39:33
Bydliště: Kiliánka (před požárem)

Re: Ostatní herci ve vedlejších rolích

Příspěvek od Fredy »

Dnes vyšel v Aha přehled 25 herců a jejich osudů.Mimo jiné se zde dočteme o p.Willigovi,Krškovi,Křiváčkovi,Masopustovi,Faltýnkovi,Vicenovi,Houskovi,Buchvaldkovi a dalších.V případě zájmu přinesu na nějaký budoucí sraz.....
"Každou chvíli se na mýtině objeví světlo,vyjdete ven a půjdete rovnou za světlem,až uvidíte strejčka....."
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Ostatní herci ve vedlejších rolích

Příspěvek od Hanele »

Z téhož zdroje - tentokrát dvě "naše" herečky:
http://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-dr ... -smrt.html
http://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-dr ... nenim.html
Mimochodem, věděli jste, že Renáta Doleželová své těhotenství v seriálu nemusela předstírat, protože byla v době natáčení skutečně těhotná? :shock:
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
Fredy
kapitán
Příspěvky: 366
Registrován: stř 06. črc 2011 19:39:33
Bydliště: Kiliánka (před požárem)

Re: Ostatní herci ve vedlejších rolích

Příspěvek od Fredy »

Díky pane Černý za umístění osudů herců na naše stránky......
"Každou chvíli se na mýtině objeví světlo,vyjdete ven a půjdete rovnou za světlem,až uvidíte strejčka....."
Odpovědět