Ostatní herci ve vedlejších rolích

Ti, kteří ztvárnili postavy v seriálu, vše o nich
Odpovědět
Uživatelský avatar
Fredy
kapitán
Příspěvky: 366
Registrován: stř 06. črc 2011 19:39:33
Bydliště: Kiliánka (před požárem)

Re: Ostatní herci ve vedlejších rolích

Příspěvek od Fredy »

Opět k Michalovi Hejnému.V souvislosti s uvedením Saxany 2 v kinech vyšlo
v některém z minulých Blesk-magazínů povídání s Černockou a Hrušínským o natáčení Saxany 1.Jedna dvoustrana byla věnována i Michalovi Hejnému,kde se píše,že role "zloducha" v Saxaně 1 byla jeho první a také poslední.Potom už prý emigroval do USA.Takže to nezapadá do sebe,že by si střihnul "čurdu" v Zemanovi..... :(
"Každou chvíli se na mýtině objeví světlo,vyjdete ven a půjdete rovnou za světlem,až uvidíte strejčka....."
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Ostatní herci ve vedlejších rolích

Příspěvek od malej Míra »

Na Blesk bych moc nesázel, sami jsme zažili, jak byly blahého času šity horkou jehlou články v AHA o 30PMZ. Informace uvedené na tomto fóru o Michalu Hejném vycházejí ze vzpomínek spolužáků, tedy nedokončená studia na konzervatoři, DAMU, pak emigrace s cílem prosadit se v Hollywoodu, nemoc, úmrtí. Ta "čurda" je zhruba někdy z roku 1976... 8-)
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Bába kořenářka
major
Příspěvky: 839
Registrován: čtv 29. kvě 2008 17:02:27
Bydliště: Liberec

Re: Ostatní herci ve vedlejších rolích

Příspěvek od Bába kořenářka »

Tak jsme o dalšího herce chudší, zemřel Bořivoj Navrátil ;(! Čest jeho památce!
... Bude třeba zvládnout zákony po našem! ...
... Království nebeské se vrátí, a opanuje tuto bezbožnou planetu! ...
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Ostatní herci ve vedlejších rolích

Příspěvek od Salaba »

Ano, smutná zpráva... http://www.novinky.cz/kultura/249067-ze ... ratil.html

Je dobrým zjištěním, že autoři článků o filmografii významného herce/herečky zmiňují pravidelně "náš" seriál jako součást kvalitní filmografie toho daného umělce ;)
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
Fredy
kapitán
Příspěvky: 366
Registrován: stř 06. črc 2011 19:39:33
Bydliště: Kiliánka (před požárem)

Re: Ostatní herci ve vedlejších rolích

Příspěvek od Fredy »

Škoda ho,byl to výborný herec a jak říkají i jeho kolegové, slušný člověk.Mě vždycky právě naskočí jako první vzpomínka na něj role v Návštěvnících,omlouvám se,že ne zrovna v 30PMZ.To byl členem nějakého krizového " štábu" Rady Země,nebo tak nějak se to jmenovalo......
"Každou chvíli se na mýtině objeví světlo,vyjdete ven a půjdete rovnou za světlem,až uvidíte strejčka....."
Uživatelský avatar
Čarda
poručík
Příspěvky: 117
Registrován: úte 10. čer 2008 8:15:04

Re: Ostatní herci ve vedlejších rolích

Příspěvek od Čarda »

Vážení přátelé, podařilo se mi identifikovat protagonistu asi nejvíc němé role v seriálu a to službu SNB na kriminálce.
Obrázek
Tato figura se objevuje poprvé v Křížové cestě a sem tam se objevuje a ž do finálních Růží pro Zemana. Narozdíl od poručíka Ládi to tenhle našťastník za skoro dvacet let služby dotáhl jenom na praporčíka. Zahrál si ho kaskadér Jindřich Sejk. Zde info a foto
... já su nějáké Wénigr, z Trbóšan...
Uživatelský avatar
Lída
kapitán
Příspěvky: 443
Registrován: úte 08. úno 2011 7:47:06

Re: Ostatní herci ve vedlejších rolích

Příspěvek od Lída »

Zdravím všechny v novém roce ;)...Dnes vyšel v Blesku :mrgreen: krátký článeček o herečce Aleně Karešové alias Rosemarii Fantové, kde mimo jiné píše, že za svou nejlepší roli v životě považuje právě tu v Majoru Zemanovi... ;) 8-)
Děcka pustnou, učitelé se snaží...
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Ostatní herci ve vedlejších rolích

Příspěvek od nalim159 »

No to už toho víc zahrála v Trháku :D . Ale je fakt, že v Zemanovi byla asi víc vidět :) .
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2528
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Ostatní herci ve vedlejších rolích

Příspěvek od Honza Zeman »

Čarda píše:Vážení přátelé, podařilo se mi identifikovat protagonistu asi nejvíc němé role v seriálu a to službu SNB na kriminálce.
Obrázek
Dobra prace, urcite by nam o nem neco rekl pan Tomsa, kdyz to asi byli kolegove.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Ostatní herci ve vedlejších rolích

Příspěvek od malej Míra »

Lída píše:...krátký článeček o herečce Aleně Karešové...
Mě se moc líbila jako učitelka fyziky v Troškově "Bota jménem Melichar": "Já počkám, já mám času dost... tak začneme" ;) :D
Čarda píše:...Zahrál si ho kaskadér Jindřich Sejk...
Pan Tomsa nás všechny pozdravuje, právě jsem s ním mluvil po telefonu. O Jindřichu Sejkovi říkal, že se s ním dodnes vídá, že si prý dopřává a je to to na něm vidět a dělají si z něj s kolegy legraci, ale mluvil o něm hezky... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Elden
kapitán
Příspěvky: 353
Registrován: pát 27. čer 2008 21:32:45

Re: Ostatní herci ve vedlejších rolích

Příspěvek od Elden »

Karešová: V Botě jménem Melichar se mi také líbila, ale za učitelku bych ji nechtěl :D jen škoda, že nechce nikoho vidět a nechce vzpomínat na herectví.

Tomsa: O Karlu Engelovi říkal totéž, ten prý taky přibral, ale už v prvním díle Slunce, seno... měl už k obezitě náběh...
Uživatelský avatar
Eman Zahradník
kapitán
Příspěvky: 352
Registrován: čtv 05. bře 2009 13:27:45
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní herci ve vedlejších rolích

Příspěvek od Eman Zahradník »

Elden píše:Karešová: V Botě jménem Melichar se mi také líbila, ale za učitelku bych ji nechtěl :D jen škoda, že nechce nikoho vidět a nechce vzpomínat na herectví.

Tomsa: O Karlu Engelovi říkal totéž, ten prý taky přibral, ale už v prvním díle Slunce, seno... měl už k obezitě náběh...
zrovna jste mi to kolego vzal "od huby",jak to te´dka dávali..,vždy si vzpomenu na ten její výraz a slova-"já počkám,já mám času dost!"Anebo něco ve stylu-Dochleba tvrdí že se přezouvá a nepřezouvá.. :D -.
Pomoc!!Vrazi jsou tam....
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Ostatní herci ve vedlejších rolích

Příspěvek od malej Míra »

Eman Zahradník píše:...vždy si vzpomenu na ten její výraz a slova...
Její text v tomto filmu, to je všeho všudy pár vět, ale co slovo, to perla, jak pronáší: "Bakulo nenech se rušit, já budu mluvit potichu, abych tě nebudila". Anebo když oznamuje třídě, že dívky budou mít přednášku na téma mateřství a všichni reagují hlasitým řehotem, tak s kamenou tváří prohlásí: "No to je ohromná legrace". :mrgreen:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Ostatní herci ve vedlejších rolích

Příspěvek od Hanele »

Já jsem zas až teď "objevila", že hlas paní Aleny Karešové je hlasem vypravěče v Arabele... :oops:
Pořád se mi tam nevím proč pletla Jana Andresíková :?
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
White Lines
poručík
Příspěvky: 131
Registrován: ned 16. led 2011 10:47:08
Bydliště: Vila Mimóza, Karlovy Vary

Re: Ostatní herci ve vedlejších rolích

Příspěvek od White Lines »

pan Černý píše:
Fredy píše:Dnes vyšel v Aha přehled 25 herců a jejich osudů.
...rozhodl jsem se články, které se týkají herců z "našeho" seriálu umístit na web do sekce z tisku : AHA! - ZNÁMÉ TVÁŘE, NEZNÁMÉ OSUDY
Ještě jsem našel na aha.cz Anku, Barvíře a starýho Brůnu, kteří nejsou tady na webu. ;)
http://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-dr ... nistu.html
http://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-dr ... etrev.html
http://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-dr ... -syna.html
...já mám všechno spočítaný...život i smrt a nebojím se ani jednoho ani druhýho, tak na to nezapomeň...
Odpovědět