Jaromír Crha

Ti, kteří ztvárnili postavy v seriálu, vše o nich
Odpovědět
strejda.ohon
strážmistr
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 26. čer 2008 15:55:50
Bydliště: za vodou

Jaromír Crha

Příspěvek od strejda.ohon »

Dneska večer na TV Barrandov film Náš dědek Josef aneb starej Brůna bez sekery. :mrgreen: Podle CSFD v roli děkana.
strejda.ohon
strážmistr
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 26. čer 2008 15:55:50
Bydliště: za vodou

Re: Jaromír Crha

Příspěvek od strejda.ohon »

Tak jsem si Našeho dědka Josefa konečně dal. Dílko je to teda šílený. Taková normalizační odpověď na Všechny dobré rodáky, která ale zaostává absolutně ve všem. Od kamery přes ateliérem křičící interiéry až po herce. Tím neříkám, že by hráli špatně, ale myslím, že tomu sami moc nevěřili a například komolená pražština hrající si na moravský nářečí působí spíš jako parodie. No a celkový dojem samozřejmě doráží všudypřítomná propaganda. U závěrečný hlášky "...a nezapomeň, že si z bédy." jsem se už smál nahlas. A to ani nevím, kdo to ten Béda byl. :mrgreen:
Omlouvám se za úvod mimo téma a teď k tomu důležitýmu. Pan Crha totiž všechno vynahrazuje. Jeho role sice není velká, ale musím říct, že působivá. Já se bál, že bude hrát něco, co mi zkazí pocit, kterej z něho mám, jako z Brůny, ale je to přesně naopak. Nejen, že vypadá úplně stejně jako ve Studni (včetně vlasů a zubů), ale je navíc oblečenej do černý sutany, což zvláštní dojem z toho člověka jen podtrhuje. Navíc v tomhle filmu mluví a skoro si říkám, jestli není škoda, že ve Studni nakonec slyšet není, on totiž i ten jeho hlas je zvláštní. Takže vřele doporučuju.
strejda.ohon
strážmistr
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 26. čer 2008 15:55:50
Bydliště: za vodou

Re: Jaromír Crha

Příspěvek od strejda.ohon »

Ješte taková zajímavost k panu Crhovi. Že byl nedoslýchavý je všeobecně známo, je o tom ostatně zmínka i v článku o něm tady na webu. Měl prý, hlavně kvůli hraní v divadle, naslouchátko, které zakrýval vlasama. Já si ale myslel, že ve Studně ho nemá, protože při natáčení, kdy se dá všechno stokrát dopředu vysvětlit, vyzkoušet, případně zopakovat, prostě nebylo potřeba. Jenže právě jsem zjistil, že starý Brůna zřejmě taky blbě slyšel :mrgreen: , prostě to naslouchátko pan Crha při natáčení měl. V tom slavném detailu, kdy se v kuchyni podívá na Drahuše a usměje se, ještě vidět není, ale je zřetelný, že má levý ucho schválně zakrytý vlasama. A pak u studny (chce to krokovat a koukat pozorně) v čase 1:06:53 se mu za uchem něco zaleskne, no a v čase 1:07:12 je podle mě za levým uchem vidět "to něco" docela zřetelně.
Uživatelský avatar
geza
poručík
Příspěvky: 213
Registrován: pát 30. kvě 2008 6:42:09

Re: Jaromír Crha

Příspěvek od geza »

Nevím, jestli neopakuju něco, co už tu je někde napsáno, ale:

podle knihy Český hraný film VI (mimochodem se tímto svazkem, vydaným těsně před vánoci, završilo toto úžasné dílo) hrál Jaromír Crha také ve filmu "Poslední propadne peklu". Je to zřejmě jeho poslední filmová role. Já ten film nemám, můžete to někdo ověřit?
Mluv za nás, Honzo! ....... Tak řekni, jak to tenkrát bylo!
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Jaromír Crha

Příspěvek od Dobesch »

Film znam - nekde ho i mam a tak ho prozkoumam. Za mych mladych let chodival v televizi celkem casto..ted uz tolik videt neni. Myslim, ze je to skoda. Dam vedetjak dopadl pruzkum :D
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Jaromír Crha

Příspěvek od malej Míra »

geza píše:...podle knihy Český hraný film VI (mimochodem se tímto svazkem, vydaným těsně před vánoci, završilo toto úžasné dílo)...
Stručně mimo téma: Děkuji za upozornění, pospíchám do knihkupectví... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Jaromír Crha

Příspěvek od Arnold Hackl »

Teď někdy (snad během posledních 14-ti dnů) tento film dávali na CS Filmu.
Rozhodoval jsem se jestli to nahrát nebo ne a nakonec jsem ho nenahrával.
Kdybych věděl, že tam bude hrát pan Crha, určitě bych ho nahrál.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Jaromír Crha

Příspěvek od Dobesch »

No tak sem to zatim jen v rychlosti proletl a ...a nevim. Pokud tam pan Crha hraje neni to zadna obr role nebo je umne zamaskovan. Osobne bych rekl, ze hraje kupce Tillhamera a ma rolicku hned ze zacatku filmu a jeho vystup trva cca 10s. No a mozna je nenapadny nekde uplne jinde (ale zase je v titulcich uveden celkem vpredu). Pak sem si rikal, ze by to mohl byt i kat..v prvnim momente, ale kat je spis "Toma Hluchonemec". Jinak teda ten film ma velice slusne herecke obsazeni - i spoustu malych a mensich roli hraji PANI HERCI
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil(a) Dobesch dne pon 03. led 2011 16:48:17, celkem upraveno 1 x.
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
geza
poručík
Příspěvky: 213
Registrován: pát 30. kvě 2008 6:42:09

Re: Jaromír Crha

Příspěvek od geza »

V knize je samozřejmě uvedena role, kterou pan Crha hraje, ale nemám to po ruce, abych to sem napsal, omlouvám se. Nerad bych se ale mýlil, možná to bude tan kat...
Mluv za nás, Honzo! ....... Tak řekni, jak to tenkrát bylo!
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Jaromír Crha

Příspěvek od Dobesch »

Kat to neni - to je skutecne pan Augustín Kubáň alias " Tóma hluchoněmec"
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
geza
poručík
Příspěvky: 213
Registrován: pát 30. kvě 2008 6:42:09

Re: Jaromír Crha

Příspěvek od geza »

Dobesch píše:Kat to neni - to je skutecne pan Augustín Kubáň alias " Tóma hluchoněmec"
Je to tak, pan Jaromír Crha hraje skutečně postavu "pražského zlatníka Němce Tyrhammera". Zajímavostí je, že postavu mluví Václav Kaňkovský.
Mluv za nás, Honzo! ....... Tak řekni, jak to tenkrát bylo!
Uživatelský avatar
Čarda
poručík
Příspěvky: 117
Registrován: úte 10. čer 2008 8:15:04

Re: Jaromír Crha

Příspěvek od Čarda »

Takto vypadal mistr Crha asi někdy v mladším věku než ho známe, řekl bych že celkem normálně :)
Obrázek
... já su nějáké Wénigr, z Trbóšan...
Uživatelský avatar
FANYNKA AGENTA BLÁHY
strážmistr
Příspěvky: 43
Registrován: úte 29. lis 2016 1:20:00
Bydliště: Jihlava

KOČÍ

Příspěvek od FANYNKA AGENTA BLÁHY »

Budou vánoce a tak jistě budou dávat Jak se budí princezny!
Já jsem z Jihlavy, jestli to víte.... A byly jsme krajani se Standou...
Uživatelský avatar
Přemek77
strážmistr
Příspěvky: 99
Registrován: čtv 30. dub 2009 19:14:35

Re: Jaromír Crha

Příspěvek od Přemek77 »

Lednové narozeniny Jaromíra Crhy připomněl v roce 2020 časopis Stříbrné Brno:

Obrázek

https://stribrnebrno.cz/noviny
"Ve vlastních názorech se shodnu s každým." (Ivan Kraus)
Bláha
major
Příspěvky: 664
Registrován: stř 01. úno 2017 22:37:45

Re: Jaromír Crha

Příspěvek od Bláha »

S Kaplanovou je dobře vybrali do páru.
Tak zase vejslech?Neměli by sme jít radši na pivo?
Odpovědět