Miroslav Masopust

Ti, kteří ztvárnili postavy v seriálu, vše o nich
Odpovědět
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Miroslav Masopust

Příspěvek od Koštýř »

zemřel Lojza Bártík... :( v 65 letech.
363014_miroslav-masopust.jpg
363014_miroslav-masopust.jpg (14.5 KiB) Zobrazeno 7147 x
Více zde http://www.blesk.cz/clanek/showbiz-doma ... holem.html P.S. Kolegové už s touto smutnou zprávou přišli-nicméně myslím, že si pan Masopust zaslouží vlastní téma. Pokud jste jiného názoru, téma smažte..
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: Miroslav Masopust

Příspěvek od prof. Braun »

Myslím, že Lojzík si samostatné téma určitě zaslouží. Mně například leží v hlavě, proč se v seriálu naposledy objevil v Modrých světlech a v poslední desítce po něm neštěknul ani pes... A přitom to byl Zemanův kamarád! Scenárista Jiří Procházka si na něj vzpomněl až v 31. díle, který - jak známo - vyšel pouze v literární podobě (Zločin na zámku).
Naposledy upravil(a) prof. Braun dne ned 12. črc 2009 23:35:48, celkem upraveno 1 x.
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
strejda.ohon
strážmistr
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 26. čer 2008 15:55:50
Bydliště: za vodou

Re: Miroslav Masopust

Příspěvek od strejda.ohon »

Většina diváků si to možná nikdy neuvědomila, ale pan Masopust byl celá 90. léta pořád tak trochu s nimi. Jeho hlas byl totiž jedním z průvodců programovou nabídkou TV Nova. A co si tak vybavuju, ani vedle klasickejch voiceoverů typu pánů Moravce nebo Klema, rozhodně nezapadl.
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Miroslav Masopust

Příspěvek od malej Míra »

prof. Braun píše:Myslím, že Lojzík si samostatné téma určitě zaslouží. Mně například leží v hlavě, proč se v seriálu naposledy objevil v Modrých světlech a v poslední desítce po něm neštěknul ani pes...
Přiznám se, pane kolego, že jsem znejistěl. Stardustovi volali se Žitným "meziměsto" v díle "Bílé linky", nebo se mýlím? :? :?:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: Miroslav Masopust

Příspěvek od prof. Braun »

Sypu si popel na již tak dost popelavou hlavu a děkuju malýmu Mírovi! Samozřejmě jde o Bílé linky a nikoli Modrá světla...
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: Miroslav Masopust

Příspěvek od prof. Braun »

Tak jsem se včera díval na "Příběhy slavných" na ČT, které byly tentokrát věnované právě Miroslavu Masopustovi. O Lojzíkovi samozřejmě ani zmínka, natož ukázka či fotka! Docela mě to mrzelo. Zvlášť když si prý - podle vyprávění pamětníků - často stěžoval, že nepatří mezi obsazované filmové, ani televizní herce... Všichni svorně tvrdili, že jeho nejznámější rolí byl vodnický frajírek z filmu Jak utopit doktora Mráčka. Na Lojzíka si nevzpomněli dokonce ani pánové Klem a Fr. Němec, kteří v tom dokumentu také vystupovali.
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Miroslav Masopust

Příspěvek od Honza Zeman »

Rovnez jsme s Blankou sledovali, tezko rict proc byla jeho role v serialu pominuta, ale jinak to byl solidni dokument o herci, ktereho nebylo tolik videt, resp. nebyl tak znamy.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Miroslav Masopust

Příspěvek od nalim159 »

Taky jsem to viděl...

K seriálu - přece jen, ta role byla hodně malá. Chápu, že Major je NÁŠ seriál a pro nás není malých rolí... :D . Já to nemůžu poslouchat, křoupeš jako králík :mrgreen: !
Já bych se naopak divil, kdyby roli neopominuli...
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Elden
kapitán
Příspěvky: 353
Registrován: pát 27. čer 2008 21:32:45

Re: Miroslav Masopust

Příspěvek od Elden »

Byl to hodně smutný dokument. Kdyby nepoznal tu druhou manželku, měl by jiný život, možná by se dočkal i dítěte a asi by neměl ty problémy se závislostí...
Přestože se říkalo, jak hrál málo a byl spíš v rozhlase, přesto v dokumentu bylo několik ukázek z filmů, které jsem neviděl.
Jeho jméno v povědomí veřejnosti není, ale Rolfa zná každý. Ale Lojzíka připomenout mohli :(
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Miroslav Masopust

Příspěvek od nalim159 »

Podíval jsem se na díly, kde pan Masopust hrál. A beru zpět - zase tak malá role to nebyla... Prostě náčelník radioslužby ;)
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
haryk
strážmistr
Příspěvky: 25
Registrován: pát 01. srp 2008 9:24:04

Re: Miroslav Masopust

Příspěvek od haryk »

Připomeňme si jeho roli pojišťováka Hanouska v Bloudění orientačního běžce - kolik komiky do role vnesl... A natáčelo se u nás v Kladně, dobře si ho pamatuji, i když už je to více než 20 let.
Protože ty a já...
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Miroslav Masopust

Příspěvek od Salaba »

Nostalgická vzpomínka na Lojzu Bártíka...https://www.krajskelisty.cz/praha/22208 ... -internetu
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
porláďa
strážmistr
Příspěvky: 78
Registrován: úte 28. kvě 2019 21:12:54
Bydliště: Kladno

Re: Miroslav Masopust

Příspěvek od porláďa »

Tak to je hodně smutné čtení a hodně smutný osud zvlášť když si pomyslím že kdejaký grázl se dožije v pohodičce i 90ti let a nic mu nechybí...
"Tohle já neprodávám, pane..." "Já to taky nekupuju, matko, já to zabavuju, z moci úřední"
Uživatelský avatar
heinrich
kapitán
Příspěvky: 323
Registrován: pát 26. srp 2016 19:32:08
Bydliště: Praha 411

Re: Miroslav Masopust

Příspěvek od heinrich »

Dnes v 15:10, Příběhy slavných...s M.M.
Ttttatata tabák dáš?
Odpovědět