Ivo Niederle

Ti, kteří ztvárnili postavy v seriálu, vše o nich
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Ivo Niederle

Příspěvek od Salaba »

Zajímavé, tak ten "herecký dům" je pro mě opravdu novinkou ;)
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Ivo Niederle

Příspěvek od Hanele »

Já už jsem o tomhle domě párkrát slyšela mluvit třeba právě pana Niederleho ...

Přidávám ještě nějaké informace:

"Nápad vystavět herecký dům vzešel na počátku šedesátých let zcela spontánně od samotných herců, kteří si byli blízcí po profesní i lidské stránce. Patrový dům se stal útočištěm nejen herců, ale i ostatních zaměstnanců Městských divadel pražských.
Svoji garsoniéru zde měli i manželé Hemalovi. Jejich syn, známý moderátor Alexandr Hemala, vzpomíná na tento dům jako na domov princezen, neboť se na jeho chodbách setkával s paní Marií Kyselkovou, představitelkou Princezny se zlatou hvězdou na čele, nebo paní Milenou Dvorskou, Maruškou z pohádky Byl jednou jeden král.
Divadelní osobnosti vytvořily v domě nezapomenutelnou atmosféru, kde vládlo kamarádství a veselá pospolitost. Sousedy Hemalových byla i Květa Fialová s režisérem Pavlem Hášou, dále Stela Zázvorková, která proslula pořádáním bujarých večírků, nebo Jaroslava Adamová, za níž chodíval na návštěvu malíř Jan Zrzavý."
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Ivo Niederle

Příspěvek od malej Míra »

Hanele píše:...herecký dům...manželé Hemalovi. Jejich syn, známý moderátor Alexandr Hemala, vzpomíná...
Doporučuji shlédnout na iVysilani 13. komnatu: Alexandr Hemala, o svém dětství v hereckém domě tam obšírně vyprávěl... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Ivo Niederle

Příspěvek od Dobesch »

Podobdny je onen legendarni dum v Maislove ulici - tam bydleli nejen heri, ale i zamestnanci divadla. Naprostou perlou bylo, ze dum byl soukromy asi do roku 1975 a pak majitelka prosila OPBH aby si dum vzal, protoze nemela na udrzbu.
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Odpovědět