Jaroslav Tomsa

Ti, kteří ztvárnili postavy v seriálu, vše o nich
Uživatelský avatar
Elden
kapitán
Příspěvky: 353
Registrován: pát 27. čer 2008 21:32:45

Jaroslav Tomsa

Příspěvek od Elden »

Zakladatel české kaskadérské školy Jaroslav Tomsa účinkoval při natáčení svého biografického dokumentu "Povolání kaskadér" (režie: Antonín Kopřiva). Česká televize ho odvysílá 11. ledna na ČT2. V posledních letech se Tomsa stal výtvarníkem a 19. února 2012 oslaví 82 let.
V Kopřivově dokumentu se dostala ke slovu řada jeho kolegů, režisér v něm využil řady archivních záběrů a nastínil pohled na budoucnost českého kaskadérství.
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Jaroslav Tomsa

Příspěvek od Honza Zeman »

Dobry tip, diky za nej ;)
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Jaroslav Tomsa

Příspěvek od malej Míra »

Díky za upozornění. Pan Tomsa mi o tom v létě vyprávěl, že něco točí pro televizi, ale nevěděl dopředu jaký to bude mít formát a jak se to bude jmenovat... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Jaroslav Tomsa

Příspěvek od malej Míra »

Připomínám, že 11.01. v 20:00 na ČT2 bude hodinový dokument Povolání kaskadér, takže nažhavte včas své rekordéry... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Jaroslav Tomsa

Příspěvek od Honza Zeman »

Tak jsem shlednul zminovany dokument a musim rict, ze to byl velmi pekne zdokumentovany zivotopis pana Tomsy, ale i obecne prace nasich kaskaderu. Pan Tomsa je proste sympatak a vitalitou jenom zari. Jsem rad, ze jsme se o tom mohli take osobne presvedcit pri nasich setkanich. At mu dal zdravi slouzi a urcite mu nezapomeneme gratulovat k jeho blizicim se 82. narozeninam.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Jaroslav Tomsa

Příspěvek od Arnold Hackl »

Taky jsem včera koukal na dokument a nevěřil svým očím, kdo všechno byl panu Tomsovi gratulovat. :mrgreen:
A rekordér jsem samozřejmě na doporučení jednoho z gratulantů nažhavil. :mrgreen:
Jako důkaz přikládám snímek.
Přílohy
tomsa.JPG
tomsa.JPG (16.63 KiB) Zobrazeno 8871 x
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Jaroslav Tomsa

Příspěvek od malej Míra »

Já fakt nevím, kam se hnu, všude nějakej paparazzi, kterej mě hned sejme. :o
Pan Pohan by řekl, že jsem se zase "prodychtil" do záběru...
Aneb jak praví klasik:
No to snad není možný, von je tam zas!
To byla ta akce, kdo má oblek jde za rakví... :mrgreen:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Jaroslav Tomsa

Příspěvek od malej Míra »

Poslední dobou mne opravdu baví odhalovat kde všude se pan Tomsa objeví. Teď například jsem ho "přistihl" ve filmu Velká sázka o malé pivo, kde na konci filmu v uniformě pohraničníka zastavuje onoho Američana, který "koupil" Karlštejn a sděluje mu, že se stal obětí podvodu. Hlas je samozřejmě postsynchron někoho jiného. Tahle "nemoc" postsynchronů ve filmech mě mrzí, protože snad nikde není pan Tomsa slyšet... :(
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Jaroslav Tomsa

Příspěvek od Honza Zeman »

Pan Tomsa dnes slavi 82 let :!: , telefonicky jsem mu za nas popral hodne zdravi, velmi dekoval a vsechny vas pozdravuje. Oslavuji to v kruhu rodinnem, ktery je velmi pocetny (cca 30 lidi) a podle halasu v telefonu tomu opravdu tak je :)
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Jaroslav Tomsa

Příspěvek od Honza Zeman »

Jestli jste nekdo vcera odpoledne sledoval na CT1 celkem zajimavy film Nocni jezdci, tak si tam na konci strihnul pan Tomsa roli jakehosi nacelnika policajtu nebo vojaku. Byl premluveny cizim slovenskym hlasem, ale usta otviral tak, jakoby slovensky mluvil. Ani ten film nema uvedeny ve sve herecke databazi...
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Jaroslav Tomsa

Příspěvek od Honza Zeman »

Konecne jsem doplnil jeden rest, ktery jsem mel, totiz zverejnit fotografie z nasi podzimni, trochu partyzansky domluvene :) , navstevy u pana Tomsy doma. Nyni tedy nekolik fotografii a kratke info i pro ostatni.

Navsteva u pana Tomsy 24.11.2013.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Jaroslav Tomsa

Příspěvek od Hanele »

Na výroční schůzi jsme zmiňovali, že by bylo dobré se opět stavit u pana Tomsy doma, když už nemohl dorazit... Docela ráda bych ho navštívila, ještě nikdy jsem tam nebyla. Nešlo by tu návštěvu třeba spojit s nějakým jiným (běžným) srazem? Možná i teď před Vánocemi by se to docela hodilo... Co vy na to? :)
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Jaroslav Tomsa

Příspěvek od Honza Zeman »

Včera jsem chytnul na CS Filmu ne moc často reprízovaný film s panem Tomsou - Stupně poražených. Je to docela pěkně natočená sonda do života tehdejších sportovců-moderních pětibojařů a pan Tomsa zde má snad svou největší roli i s množstvím textu. Hraje nejprve trenéra reprezentace a pak asistenta. Určitě tu roli musel někde s námi zmiňovat, protože je dost velká. Nepamatuje si někdo něco, nebo nemáme to někde nahrané třeba? Film jinak celkem pěkný a je to taková Dlouhá míle jako film.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Fredy
kapitán
Příspěvky: 366
Registrován: stř 06. črc 2011 19:39:33
Bydliště: Kiliánka (před požárem)

Re: Jaroslav Tomsa

Příspěvek od Fredy »

Nic mi to Hombré neříká,ten film.Ani si nepamatuji,jestli o něm pan Tomsa na srazu něco říkal.Já mám akorát v paměti,jak v Libčicích hrál na foukací harmoniku a já ho doprovázel na kytaru,ale to jsem odbočil.... :)
"Každou chvíli se na mýtině objeví světlo,vyjdete ven a půjdete rovnou za světlem,až uvidíte strejčka....."
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Jaroslav Tomsa

Příspěvek od malej Míra »

Vůbec si nevzpomínám, že by tom Jarda Tomsa vůbec mluvil, on spíš vždy vzpomínal mimo jiné na slovenský film Víťaz, už i proto, že jeho natáčení téměř kolidovalo s cestou na Kubu. Mrzí mě, že jsem ten film nezaznamenal, nejde to nikde najít... :(
Mám ti ukázat jak plave?
Odpovědět