Herci - nejsou mezi nami

Ti, kteří ztvárnili postavy v seriálu, vše o nich
Odpovědět
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Herci - nejsou mezi nami

Příspěvek od malej Míra »

Ano, je to moc smutná zpráva, více tady i tady. Škoda, že už nevyšla ta akce na lodi. Měl jsem už špatný pocit, když jsem na něj marně zvonil, napadlo mě, že se mu třeba něco stalo. Snad nás jen může těšit, že jsme se s ním mohli ještě setkat a máme záznam z besedy s ním... :(
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
fotograf Pospíšil
strážmistr
Příspěvky: 25
Registrován: úte 21. dub 2015 16:57:11
Bydliště: Bartolomějská, Praha 1

Re: Herci - nejsou mezi nami

Příspěvek od fotograf Pospíšil »

Jsem moc smutný... :''-(
"Když se chceš pomstít živým, podřežeš jim stromy... Ale když podřežeš lidi, podřezávat stromy je už zbytečný...."
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Herci - nejsou mezi nami

Příspěvek od Hanele »

V Jihočeském divadle, kde učím a kde pan Hlušička působil v prvním angažmá jako herec i jako režisér, jsem získala poměrně exkluzivní informace o jeho pohřbu. Kdo byste měl zájem, poslední rozloučení se koná v neděli 27.11. v 15:30 v kostele sv. Martina ve zdi, Martinská 8, Praha 1.
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
jasny.sokol
kapitán
Příspěvky: 429
Registrován: ned 12. dub 2009 21:41:46
Bydliště: Příbor

Re: Herci - nejsou mezi nami

Příspěvek od jasny.sokol »

A co tam učíš?
Jinak z Liberce přišla smutná zpráva... Ve věku 94 let zemřel František Peterka, představitel Krakonoše a taky z filmů od Petra Schulhoffa....
Uživatelský avatar
Elden
kapitán
Příspěvky: 353
Registrován: pát 27. čer 2008 21:32:45

Re: Herci - nejsou mezi nami

Příspěvek od Elden »

Finiste, předběhl jsi mě. Škoda pana Tumpacha, Krakonoše a Fantomase v jedné osobě: Zemřel Krakonoš Peterka
Uživatelský avatar
heinrich
kapitán
Příspěvky: 323
Registrován: pát 26. srp 2016 19:32:08
Bydliště: Praha 411

Re: Herci - nejsou mezi nami

Příspěvek od heinrich »

jasny.sokol píše:A co tam učíš?
Jinak z Liberce přišla smutná zpráva... Ve věku 94 let zemřel František Peterka, představitel Krakonoše a taky z filmů od Petra Schulhoffa....
Nevím proč, ale myslel jsem si, že je Krakonoš nesmrtelnej! Neskutečnej životní příběh tohoto člověka, herce a chlapa jako hora s dobrým srdíčkem, nebude zapomenut!!!
Tulpach: „Čoveče, von drží jako přibitej... Kdes byl dřív, chlapče?”
Koudelka: „Jáá?”
Tulpach: „No?”
Koudelka: „STS Chvojkovice-Brod.”
Tulpach: „No, zřejmě slušnej oddíl, no...”
Ttttatata tabák dáš?
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Herci - nejsou mezi nami

Příspěvek od malej Míra »

Na pana Peterku rád vzpomínám, když jsem studoval začátkem 90. let strojní fakultu v Liberci, potkával jsem ho kousek od školy, kde bydlel. Žádná nafrněná hvězda, ale milý pán, který vždy ochotně a hlasitě odpovídal na pozdrav... :(
Mám ti ukázat jak plave?
Spikings
major
Příspěvky: 576
Registrován: čtv 11. úno 2016 15:13:33

Re: Herci - nejsou mezi nami

Příspěvek od Spikings »

Zítra vstanu a opařím se čajem

- dispečer "časoprostorové" cestovní kanceláře Universum, Robert Nol
Marie Drahokoupilová: Robert říkal, že tě tentokrát určitě zmlátí. A víš, jak to řekl? Že ti nechá v ciferníku díru tak akorát pro teploměr!
František Peterka: Těbůh Karlíčku, dovol, abych ti potřásl ploutví! A připrav si chrup!
Petr Kostka: Co prosím?
František Peterka: Zuby! Náhradní zuby! Tak jak to bylo s Markétou?
Petr Kostka: S jakou Markétou?
František Peterka: To je strašný, ještě si ze mě dělat takhle srandu, co!?
Tenhle pohřební vůz projede všude. Nikdo se ho neodváží zastavit. Ani policajti ne. Ale kam v něm jedem teď, dva roky po válce?
Spikings
major
Příspěvky: 576
Registrován: čtv 11. úno 2016 15:13:33

Re: Herci - nejsou mezi nami

Příspěvek od Spikings »

Příště budeme chytřejší, staroušku

- Gustav Vašátko, dobrý tandem s Karlem Augustou, pořád se ládují gulášem - - Takový papáníčko vám v lochu nevařili, co?
- Haló, haló, starý pane! To je docela sympatický večer, žejo!
- Haló, haló, starý pane! Nějakej poberta vám ukrad aktovku! Ale já ho chytil!
- K tomu uhlí se nikdo nehlásil, tak sem holt musel všechno to černý zlato zavorat do země
- Od vrátnice k hale...třicet metrů, vrátný dioptrií...deset
- Pane Babánek, zítra přesně ve 14 hodin dostanete žlučníkovej záchvat, ale strašlivej!
- Mňoukat, pane Babánek, mňoukat, úpět! - - Představte si, doktor mi ten žlučník zbaštil, i se šutrama!
- Hele, Twiggy, řeč byla o prachách a ne vo žvanci! Tak to seš teda vedle - - Vedle seš ty, bobečku! A klidně si můžeš jít stěžovat na es-en-bé!
- Von toho Chryslera ani nezamk! Nojo, láska je holt mocná čarodějka.
- Já bych si tak něco dal - - Sako! - - Ale né sako, pivo! - - Sako je pryč a prachy taky!
- Jó tak to sako je tvoje!? Áž na to, že v něm je moje občanka a řidičák! A je to hotový!
- Těch deset tisíc jste si taky jen půjčili? - - Vy nám to nebudete věřit, pane vyšetřovateli, my jsme ten obnos našli!
Tenhle pohřební vůz projede všude. Nikdo se ho neodváží zastavit. Ani policajti ne. Ale kam v něm jedem teď, dva roky po válce?
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2051
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Herci - nejsou mezi nami

Příspěvek od Lipinski »

malej Míra píše:Na pana Peterku rád vzpomínám, když jsem studoval začátkem 90. let strojní fakultu v Liberci, potkával jsem ho kousek od školy, kde bydlel. Žádná nafrněná hvězda, ale milý pán, který vždy ochotně a hlasitě odpovídal na pozdrav...
Tak to sme se možná potkali, já studoval pedagogickou fakultu od r. 1993. Jsem z Turnova a Krakonoše jsme často vídali z auta na jeho procházce u bejvalý Textilany, když sme jeli nahoru do Rudolfova k babičce. Připomenul bych míň znánej film V. Jasného PŘEŽIL JSEM SVOU SMRT, kde F. Peterka hraje hlavní roli boxera, kterej se dostane do koncentráku. Už si to míň pamatuju, ale myslim, že Sovák ho přesvědčí, že je potřeba v odporu proti esesákům myslet a spolupracovat, ne jen dělat frajera. Je to trochu idelogicky podbarvený, ale i tak je to silnej snímek.

Musim se přiznat, že ty Schulhoffovy komedie sem neviděl, znám je, protože na mě působily uřvaně, nedá se jim vyhnout, ale ten dialog, co napsal Spikings je jak vod Hrabala. Tak to doženu.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Herci - nejsou mezi nami

Příspěvek od Honza Zeman »

Kdysi tady myslím baba kořenářka slibovala možnost setkání s panem Peterkou, škoda, že na to nedošlo. Na druhou stranu už se pan Peterka konečně dočkal. Kolikrát již v reportážích říkal, že už nechce žít a vypadal dost smutně. Čest jeho památce....
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Herci - nejsou mezi nami

Příspěvek od Hanele »

Opět mám informaci z Jihočeského divadla, která myslím médii ještě neproběhla...
V sobotu 9. prosince zemřel v požehnaném věku 95 let herec a režisér Josef Mixa, známý zejména jako filmový Strakonický dudák (1955), dlouholetý člen ND ( 1948-1991), mj. otec herečky Zuzany Mixové a dědeček herce a skladatele Ondřeje Brouska.
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2051
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Herci - nejsou mezi nami

Příspěvek od Lipinski »

Páni, já vim, kdo to byl, ani jsem netušil, že byl ještě naživu, řadil jsem ho intuitivně do generace Karla Högera nebo Ladislava Boháče, tak to jsem se splet. Hrál taky v Kladivu na čarodějnice. To bych si skoro troufnul říct, že to byl možná poslední žijící herec (nebo jeden z posledních žijících), co hrál ve Vávrově husitský trilogii.

Edit: Tak např. Jaroslav Someš (r. nar. 1941) ještě žije, dokonce ještě pře třema lety účinkoval v seriálu. V hus. tril. hrál práčete.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Fredy
kapitán
Příspěvky: 366
Registrován: stř 06. črc 2011 19:39:33
Bydliště: Kiliánka (před požárem)

Re: Herci - nejsou mezi nami

Příspěvek od Fredy »

http://divadlokladno.cz/zuzana-mixova Zuzana Mixová,dcera pana Mixy, je ve stálém angažmá v divadle na Kladně....Prý tam hraje i v současnosti.Nedávno bylo kladenské divadlo otevřeno,po dlouhé a strastiplné rekonstrukci....
"Každou chvíli se na mýtině objeví světlo,vyjdete ven a půjdete rovnou za světlem,až uvidíte strejčka....."
Uživatelský avatar
Elden
kapitán
Příspěvky: 353
Registrován: pát 27. čer 2008 21:32:45

Re: Herci - nejsou mezi nami

Příspěvek od Elden »

Hanele: Díky, na srazu jsem si na něj vzpomněl, aniž bych tušil, že má před sebou jen týden života. Požehnaný věk.
Odpovědět