Petr Oliva

Ti, kteří ztvárnili postavy v seriálu, vše o nich
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2069
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Petr Oliva

Příspěvek od Lipinski »

Přidám sem Jiřího Olivu, kromě role Karla Mutla proslulýho tím, že daboval Lewise Collinse jako Bodieho v opravdu kultovních Profesionálech. Mimochodem opravdu všechny díly jsme mohli vidět až po Listopadu, jelikož epizody s postavama agentů z Východu se před revolucí celkem logicky nedávaly.
Naposledy upravil(a) Lipinski dne pát 01. črc 2016 20:39:09, celkem upraveno 1 x.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2069
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Petr Oliva a LSD

Příspěvek od Lipinski »

Dával jsem to na jiný místo, ale pro přehlednost vkládám odkaz na dokument LSD made in ČSSR, ve kterým Petr Oliva vzpomíná na vědecký experimenty s LSD, který se zaznamenávaly na film. Jsou tam i ukázky z toho projektu, je to dost unikátní, myslim.

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... e-in-cssr/
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
FANYNKA AGENTA BLÁHY
strážmistr
Příspěvky: 43
Registrován: úte 29. lis 2016 1:20:00
Bydliště: Jihlava

Re: Petr Oliva

Příspěvek od FANYNKA AGENTA BLÁHY »

Ano vždyť poslední dobou bavil diváky jako lampasák Kalina v "Růžovce". Malé vnučce dával jídlo z vojenského ešusu a chtěl ji stavět opravdickej bunkr a uspával jí vojenskymi pochody.
Jinak byl přece manželem R. Rázlové a mají spolu dceru.
Já jsem z Jihlavy, jestli to víte.... A byly jsme krajani se Standou...
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: Petr Oliva

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Pobavilo mě, když pan Oliva vyprávěl, jak ho fyzicky inzultovali, protože v seriálu Okres na severu podrazil soudruha Pláteníka... Jak si lidé personifikovali herce se seriálovou postavou... A jaký byl československý seriál fenomén...
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2069
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Petr Oliva

Příspěvek od Lipinski »

Jo, tak to je asi jako M. Kopecký, když ho lidi na ulici zastavovali kvůli ortopedickejm problémům a říkali mu "pane doktore." Ale von to těžko snášel, ta blbost a neschopnost oddělit postavu od herce se ho hodně dotýkala.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
FANYNKA AGENTA BLÁHY
strážmistr
Příspěvky: 43
Registrován: úte 29. lis 2016 1:20:00
Bydliště: Jihlava

Lampasák Kalina aneb Ordinace v Růžové Zahradě

Příspěvek od FANYNKA AGENTA BLÁHY »

Minulý týden v jednom díle Ordinace v. R. Z. se zmiňoval coby voják Kalina ve výslužbě,že 30P. M. Z. je to nejlepší co kdy v seriálove tvorbě vzniklo! A zněla přitom známá zemanovská znelka 3:)
Já jsem z Jihlavy, jestli to víte.... A byly jsme krajani se Standou...
Uživatelský avatar
heinrich
kapitán
Příspěvky: 323
Registrován: pát 26. srp 2016 19:32:08
Bydliště: Praha 411

Re: Petr Oliva

Příspěvek od heinrich »

Lipinski píše:Jo, tak to je asi jako M. Kopecký, když ho lidi na ulici zastavovali kvůli ortopedickejm problémům a říkali mu "pane doktore." Ale von to těžko snášel, ta blbost a neschopnost oddělit postavu od herce se ho hodně dotýkala.
Zajímavé, že jeho žena říká pravý opak? Na Kubě, když Kopeckého poznal celý zájezd eNDeráků, že je Dr. Štrosmajer, tak se podepisoval o 106 a dělalo mu to velmi dobře, viz 1.-3.díl soukromého života M. Kopeckého, šel tento týden na CS filmu. ;-) Jediný světlý bod celého zájezdu, na který se mu moc nechtělo a to tam jel se svou milenkou. B-)
Ttttatata tabák dáš?
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2069
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Petr Oliva

Příspěvek od Lipinski »

heinrich píše:
Lipinski píše:Jo, tak to je asi jako M. Kopecký, když ho lidi na ulici zastavovali kvůli ortopedickejm problémům a říkali mu "pane doktore." Ale von to těžko snášel, ta blbost a neschopnost oddělit postavu od herce se ho hodně dotýkala.
Zajímavé, že jeho žena říká pravý opak? Na Kubě, když Kopeckého poznal celý zájezd eNDeráků, že je Dr. Štrosmajer, tak se podepisoval o 106 a dělalo mu to velmi dobře, viz 1.-3.díl soukromého života M. Kopeckého, šel tento týden na CS filmu. ;-) Jediný světlý bod celého zájezdu, na který se mu moc nechtělo a to tam jel se svou milenkou. B-)
Já to kdysi zaslech někde v televizi, když na něj někdo vzpomínal. Těžko říct, no, rozdávat autogramy mu třeba tolik nevadilo jako to, když ho lidi měli za skutečnýho ortopeda a sypali ze sebe svý ortopedický problémy a diagnózy.

Zřejmě taky záleželo na rozpoložení M. Kopeckýho, protože trpěl bipolární poruchou, takže nemusel mít - opakovaně a často - úplně skvělou náladu.

Ale nic nerozporuju, možný je asi klidně obojí.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
heinrich
kapitán
Příspěvky: 323
Registrován: pát 26. srp 2016 19:32:08
Bydliště: Praha 411

Re: Petr Oliva

Příspěvek od heinrich »

Přesně, spíš záleželo, jestli byl, nebo nebyl v depresi.
V mládí jsem ho potkával každý týden na Starém Městě a vždy byl v dobré náladě, to se asi těšil na A.W. B-)
Ttttatata tabák dáš?
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2069
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Petr Oliva a LSD

Příspěvek od Lipinski »

Původní dokument "Hledá se toxin X" z roku 1962 o experimentu s LSD (získanýho z námelu), jak ho prožívá Petr Oliva pod dozorem doktora Grofa:

https://www.youtube.com/watch?v=BwlxYHT ... dex=2&t=0s


Víc o experimentu říká P. Oliva právě v dokumentu LSD made in ČSSR. Musela to bejt zajímavá zkušenost.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Odpovědět