Josef Větrovec

Ti, kteří ztvárnili postavy v seriálu, vše o nich
Odpovědět
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Josef Větrovec

Příspěvek od Salaba »

Možná velmi zajímavé čtení o plk.Pavláskovi...

https://celebrity.instory.cz/8150-zivot ... -internetu

Docela jsem zvědavý, asi napíšu Ježíškovi... :)
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2529
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Josef Větrovec

Příspěvek od Honza Zeman »

Koukal jsem na knihu v krámě a vypadala zajímavě. Autoři jsou pánové Graclík a Nekvapil, kteří mají za sebou např. knihu o seriálu Chalupáři nebo Žena za pultem. No a taky zatím poslední knihu o našem seriálu.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2105
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Josef Větrovec

Příspěvek od Lipinski »

K tomu něco mam - zvlášť pro doktora - Mejla Hlavsa skutečně v knize Bez ohňů je underground vzpomíná na Josefa Větrovce jako na férovýho člověka.

A při svym zaměstnání v divadle EFB zažil Hlavsa i tohle:

"V divadle jsem zažil tolik neuvěřitelnejch zážitků, že by vydaly na celej román.
První důležitej úkol jsem měl ve hře Pabla Nerudy. Na uvedení hry jsem se moc těšil, protože jsem od Pavla věděl, že je v ní scéna, kdy chudí Chilané prchnou do USA, ocitnou se v baru pokleslý pověsti a barová tanečnice předvádí striptýz. Pavel mi tvrdil, že krásná herečka Consuela Morávková skutečně na zkouškách stripýz dělala. Moc jsem mu nevěřil. K mýmu překvapení k tomu skutečně na generálce došlo. Bylo to nádherný. Jenže právě na generálku byli sezvaný velký bolševici - strážci kultury a dobrýho vkusu - a pobouřeni tuto pěknou scénu zatrhli."
(Mejla Hlavsa - Jan Pelc: Bez ohňů je underground)
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Odpovědět