Dabing

Ti, kteří ztvárnili postavy v seriálu, vše o nich
Odpovědět
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Dabing

Příspěvek od Willy Kleiber »

huba.buba píše:... J.N. a k mému úžasu prý nikdy německy neuměl...
Tak tomu taky nevěřím, proč by pak vybírali na tyto role herce, který německy "vůbec neumí"??? :shock:
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Wunder Pepi
strážmistr
Příspěvky: 77
Registrován: čtv 25. pro 2008 18:49:57

Re: Dabing

Příspěvek od Wunder Pepi »

Mám takový pocit,sledoval jsem Modrá světla a jsem si jist,když Honzulka Bohm diktuje na poště na Helbornu telegram Hacklovi,že Křiváčka dabuje Otto Ševčík.Pokud se mýlím,opravte mě.Pokud se nemýlím,je to to 0,1% německy mluvících dabérů(podle W.K.).
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Dabing

Příspěvek od malej Míra »

Wunder Pepi píše:...když Honzulka Bohm diktuje na poště na Helbornu telegram Hacklovi,že Křiváčka dabuje Otto Ševčík. ...je to to 0,1% německy mluvících dabérů(podle W.K.).
Zajímavý postřeh, možná bych s tím i souhlasil, ikdyž v těch dvou větách, navíc něměcky pronesených se to těžko určuje. Navíc Křiváček, pokud mluví "úlisně", tak má hlas podobný Ševčíkovi. ;) :D
Was heißt "0,1% německy mluvících dabérů"?! :o :D
Mám ti ukázat jak plave?
Wunder Pepi
strážmistr
Příspěvky: 77
Registrován: čtv 25. pro 2008 18:49:57

Re: Dabing

Příspěvek od Wunder Pepi »

Asi jsem se špatně vyjádřil,narážel jsem na Willyho K.,který říká že snad 99,9% něm.mluvících nadaboval Narenta.Proto to 0,1% něm.mluvících,které ON nenadaboval.Pokud je to tedy tak s tím Ševčíkem.
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Dabing

Příspěvek od Honza Zeman »

Na ty poste taky slysim z ust Honzulky Sevcika, uz me to napadlo driv.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Čarda
poručík
Příspěvky: 117
Registrován: úte 10. čer 2008 8:15:04

Re: Dabing

Příspěvek od Čarda »

Mě se zase zdá, že při tom když Honza Böhm vyvolává v baru White Lines, že dámy si vyzvednou svoje svršky u jednotlivých stolů (jistě víte co myslím), tak je to hlas jednoho pána, který uváděl ještě před revolucí kurzy němčiny v tehdejší Československé televizi. Zjistil jsem, že se jmenoval Gerhard Sgalitzer (zahlídl jsem ho ve filmu Zbraně pro Prahu, kde hrál německého oficíra). Jestli se najde někdo z pamětníků, který by to případně potvrdil... Mluvím o předabování Ladislava Křiváčka v Bílých linkách nikoli v Modrých světlech.
... já su nějáké Wénigr, z Trbóšan...
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Dabing

Příspěvek od malej Míra »

Čarda píše:...hlas jednoho pána, který uváděl ještě před revolucí kurzy němčiny v tehdejší Československé televizi. Zjistil jsem, že se jmenoval Gerhard Sgalitzer (zahlídl jsem ho ve filmu Zbraně pro Prahu, kde hrál německého oficíra)...
...není to náhodou ten člověk, který v seriálu Inženýrská odysea seděl na té "arbitráži" s tím východoněmeckým podnikem ohledně nekvalitní výroby? ;) :D Toho si totiž z jazykových kurzů pamatuju.
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Čarda
poručík
Příspěvky: 117
Registrován: úte 10. čer 2008 8:15:04

Re: Dabing

Příspěvek od Čarda »

Tak to zas nepotvrdím já :( nepamatuju se totiž :cry:
... já su nějáké Wénigr, z Trbóšan...
Uživatelský avatar
kapitán Hejduk
strážmistr
Příspěvky: 55
Registrován: pon 02. čer 2008 9:55:23
Bydliště: Hradec K.

Re: Dabing

Příspěvek od kapitán Hejduk »

Čarda píše:...kurzy němčiny...
Ten kurs se jmenoval prostě "Sprechen Sie deutsch?", pamatuji se na něj dobře, učili jsme se podle něj s fotrem a ještě bych k němu našel i učebnici. Nemohu ale potvrdit jméno toho pána ani jestli nadaboval Honzulku. Z Inž. odysseje si ho pamatuji. Když jsme u jazykových kurzů, tak vzpomeňme na Kačírkovou, která účinkovala v televizním kursu francouzštiny, ve kterém byla stejnou ozdobou, jako v 30PMZ 8-)
Kompjůtry nikdy nelžou, s tím se smiřte, soudruhu !
Wunder Pepi
strážmistr
Příspěvky: 77
Registrován: čtv 25. pro 2008 18:49:57

Re: Dabing

Příspěvek od Wunder Pepi »

Sledoval jsem včera STRACH,ve scéně,kdy kousek od mostu dole u řeky stojí opuštěná sanitka(z mostu je sleduje Vinklář),stojí Stejskal,Zeman a dva od kriminálky.Ten,co je zády ke kameře,mluví hlasem pana Niederleho(který hraje Láďu),ale Láďa to není.
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Dabing

Příspěvek od Honza Zeman »

Ale samozrejme ze je to Lada, v uvodu sceny je mu videt do obliceje, jak se miji se Zemanem ;)
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Dabing

Příspěvek od malej Míra »

kapitán Hejduk píše:...Když jsme u jazykových kurzů, tak vzpomeňme na Kačírkovou, která účinkovala v televizním kursu francouzštiny, ve kterém byla stejnou ozdobou, jako v 30PMZ 8-)
...ano, ano, to si pamatuju taky. Krom Ireny Kačírkové tam působila ještě herečka Marie Drahokoupilová, jinak známá z filmu Flirt se slečnou Stříbrnou a jakýsi rodilý mluvčí Francouz, takový starší prošedivělý pán. Tvořili dohromady vskutku elegantní a šarmantní trio... ;) :D :oops:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: Dabing

Příspěvek od Koštýř »

Když jsme u toho dabingu-info na doplnění - Josef Langmiller daboval Honzova tátu (alias Bosáka ;) ) v SuJ, těch pár slov, než ho picne pan Somr :cry: Můžete někdo doplnit (viz seznam herců)
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Dabing

Příspěvek od malej Míra »

Koštýř píše:Když jsme u toho dabingu-info na doplnění - Josef Langmiller daboval Honzova tátu (alias Bosáka ;) ) v SuJ, těch pár slov, než ho picne pan Somr :cry: Můžete někdo doplnit (viz seznam herců)
No, nerad bych se mýlil, ale myslím, že to Langmiller není... ;)
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: Dabing

Příspěvek od Koštýř »

malej Míra píše:
Koštýř píše:Když jsme u toho dabingu-info na doplnění - Josef Langmiller daboval Honzova tátu (alias Bosáka ;) ) v SuJ, těch pár slov, než ho picne pan Somr :cry: Můžete někdo doplnit (viz seznam herců)
No, nerad bych se mýlil, ale myslím, že to Langmiller není... ;)
Pane kolego, myslím že určitě je-přehrával jsem to několikrát... mýlit se můžu, ale asi to tak bude ;)
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
Odpovědět