Dabing

Ti, kteří ztvárnili postavy v seriálu, vše o nich
Odpovědět
Uživatelský avatar
Rudi Mauer
strážmistr
Příspěvky: 12
Registrován: pát 06. čer 2008 9:39:46

Dabing

Příspěvek od Rudi Mauer »

Tak jak to vlastně bylo s dabingem, využíval se často? Mně se například jeví jako totožný hlas mladého Brůny a výpravčího z Bestie, ale ruku do ohně bych za to nedal.. :)
neboj se Willi, tebe nedostanou.., krást už nebudeš.., žvanit teprv ne...
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Dabing

Příspěvek od Willy Kleiber »

Tak to se ti samozřejmě jeví správně: oba nadaboval Jiří Zahajský (jinak též jeden ze saniťáků z dílu Strach, kde daboval sám sebe :lol: )
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Rudi Mauer
strážmistr
Příspěvky: 12
Registrován: pát 06. čer 2008 9:39:46

Re: Dabing

Příspěvek od Rudi Mauer »

Já jsem si se Zahajdou celkem byl jistej u Studny, u toho výpravčího moc ne.
neboj se Willi, tebe nedostanou.., krást už nebudeš.., žvanit teprv ne...
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Dabing

Příspěvek od Willy Kleiber »

Dabing v mjr. Zemanovi je opravdu vděčné téma - neříkal p. Sequens, proč nechával často herce předabovat??? Namátkou:
Smrt u jezera - Vl. Salač = hlas Otakara Brouska
Romance - Ant. Hardt = hlas Josefa Vinkláře

Bylo to z důvodu víceré účasti herců v různých dílech (to se mi nezdá) anebo že hlas prostě nevyhovoval???
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Dabing

Příspěvek od Willy Kleiber »

A co se týče německy mluvících postav, tam snad 99,9 % nadaboval Jindřich Narenta alias správce zámku Winter, máte taky ten pocit? :lol:
Ten hlas je nezaměnitelný. Zajímalo by mě víc informací o životě tohoto herce, na netu se nedá nic najít. Určitě musel mít německé kořeny, a to dost hluboké :P
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Dabing

Příspěvek od Honza Zeman »

Ohledne premlouvani postsynchronu u hercu mluvil myslim i pan Kubicek na setkani, a rikal snad, ze kdyz ten herec neni proste k dispozici, tak to namluvi nekdo jinej. Ale pamet uz mi neslouzi, tak je to mozna jinak :D . V Zemanovi je tech zmen hlasu celkem dost, treba Standa Fiser - hlas barmana v Modrych svetlech a hlas fotografa v Bestii, Narenta je pak umirajici hlas Lipinskeho a Hans Joger v Honu na lisku a dalsi co popsal Willy.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Dabing

Příspěvek od Willy Kleiber »

Hombre píše:Ohledne premlouvani ...
Je obrovská škoda, že ta doba od natáčení je hrozně dlouhá, a nezachovaly se třeba nějaké nesestříhané materiály z natáčení s "pomocným" zvukem. Myslím, že všichni bychom za to dali nevímco... :cry: vidět "jak se to natáčelo".
Taková jediná ochutnávka je Tatranské pastorale, kde vpodstatě tvůrci dali jakoby nahlédnout pod pokličku do zákulisí natáčení. Díky aspoň za to!
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Nerajohn
strážmistr
Příspěvky: 25
Registrován: sob 31. kvě 2008 18:35:00
Bydliště: Hellborn
Kontaktovat uživatele:

Re: Dabing

Příspěvek od Nerajohn »

Když už jsme u toho dabování hlasem Jiřího Zahajského. Psal jsem to již na staré fórum, tak to napíšu i sem, ať je to komplet. Výpravčího v Bestii hrál Vladimír Stach, který ale ještě před premiérou dílu zemřel. Takže jsem usoudil, že byl předabován i třeba díky tomu, že na postsynchrony už de facto nebyl k mání. Mimochodem je to celkem zajímavý herec, v roce 1973 hrál v jiném filmu J. Sequense, Kronika žhavého léta, postavu Janoucha, který byl takovým záškodníkem a lumpem. Tam mluví Stach svým hlasem, který je výpravčímu logicky nahony vzdálen. V tomto filmu vypadá tento herec velmi podobně jako třeba Josef Bláha.
Za tohle chcípneš, rozumíš ?
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Dabing

Příspěvek od malej Míra »

Seriál, prože vlastně nevznikal jako seriál, ale jako cyklus 30-ti filmů, které metráží rostly z původní necelé hodiny u první 10-ti dílné série až vlastně na formát celovečerního filmu, vznikal i technicky na barevný filmový materiál (Kodak, jak nám říkal pan režisér, protože to prý bylo drahé). Nejprve obraz a k tomu se pak přidávala zvuková stopa postsynchronem, takže bylo vlastně fuk kdo koho namluví, jestli sám sebe, nebo někoho jiného. Ale určitě to není na škodu, protože tím, jak se v seriálu někteří herci recyklovali (jako např. výše zmíněný Salač), tak jiný hlas napomáhal i maskérům ke zmatení diváka. :)
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Dabing

Příspěvek od Willy Kleiber »

malej Míra píše:Seriál, prože vlastně ...
Takže jako celý seriál jsou postsynchrony? :shock: :shock: Nikde neslyšíme kontaktní zvuk?
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Dabing

Příspěvek od Willy Kleiber »

ad Jindřich Narenta: Na netu jsem zjistil, že p. Narenta zřejmě dosud žije (je ročník 1921) - nepozveme ho na sraz??? :lol:
To by byla bomba.
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Dabing

Příspěvek od malej Míra »

Willy Kleiber píše:Nikde neslyšíme kontaktní zvuk?
Myslím že ne, možná mě tu nějaký znalec filmové techniky opraví, ale asi ne.
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Dabing

Příspěvek od Willy Kleiber »

Hmmm :shock:
Ale to by aspoň vysvětlovalo pár věcí...
Třeba - je dialog, a v jeho průběhu se mění záběry na různé herce, ovšem zvuk pochopitelně plyne nezávisle na obraze, nerušeně - to se dělá taky postsynchrony??? Nebo se vezme zvuk z některé klapky a podle toho se upraví obraz?
To jsou věci, které mě hodně zajímají :shock:
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Dabing

Příspěvek od malej Míra »

Willy Kleiber píše:Hmmm :shock:
Ale to by aspoň vysvětlovalo pár věcí...
Třeba - je dialog, a v jeho průběhu se mění záběry na různé herce, ovšem zvuk pochopitelně plyne nezávisle na obraze, nerušeně - to se dělá taky postsynchrony??? Nebo se vezme zvuk z některé klapky a podle toho se upraví obraz?
To jsou věci, které mě hodně zajímají :shock:
Ne, obraz se k zvuku určitě netočí. Ale vem si třeba takový příklad. V "Lodi do Hamburku" když se Bláha koupe ve vaně v koupelně u MUDr. Hejtmánka, tak se střídají záběry: Bláha ve vaně a Bláha v odrazu zrcadla před kterým se Hejtmánek zkoumá, jakej je fešák :D (komentuje to slovy "...vypadám hrozně"). V minulém fóru v sekci nedostatky někdo odhalil, že Bláha má v těchto střídajících se záběrech pokaždé jinak loket opřený o kraj vany, přitom dialog plyne vesele dál. To vzniká tak, že se to poslepuje z jednotlivých záběrů a dialog se k tomu přimíchá jako postsynchron. :D Pan režisér vyprávěl, jak do "Hříšňáků" a nejen tam točili dialogy herců, kteří se na place vůbec nepotkali, pokud to nevyžadoval společný záběr a točil se každý zvlášť a text protihráče nahrávala snímanému herci paní Mikeťuková. :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Dabing

Příspěvek od Willy Kleiber »

Dobrý... :o
Takže vpodstatě se natočí jen obraz, ale proč pak tam vůbec šermuje mikrofonista tím mikrofonem na tyči? Kvůli tomu, aby při postsynchronech byla slyšet přibližná intonace?
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Odpovědět