Emil Horváth

Ti, kteří ztvárnili postavy v seriálu, vše o nich
Hajný Bosák
strážmistr
Příspěvky: 32
Registrován: pát 27. čer 2008 15:34:34

Re: Emil Horváth

Příspěvek od Hajný Bosák »

V pořadu "Takoví jsme byli" na STV mě velice překvapilo, jak čas setřel věkový rozdíl mezi panem Brabcem a E.Horvátem : zatímco Honza Zeman je stále vitální štramák schopný výkonu náročné služby příslušníka policejního sboru, Gajdoš působil mírně schátralým dojmem úředníka, který se právě dočkal vytouženého důchodu ...
To jste nemusel, pane Mutl ...
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Emil Horváth

Příspěvek od Willy Kleiber »

Hajný Bosák píše:V pořadu...
Je ten pořad někde k vidění?
Já jsem zahlíd Emila horvátha v TV nedávno, a kromě bílých vlasů se moc nezměnil, pořád zůstává ten klukovský úsměv...tak by mě to zajímalo :shock:
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Hajný Bosák
strážmistr
Příspěvky: 32
Registrován: pát 27. čer 2008 15:34:34

Re: Emil Horváth

Příspěvek od Hajný Bosák »

Pořad jsem viděl přes satelit a pokud bych zachytil reprízu, nahrál bych ho na DVD.
Ten dojem z Brabce a Horváta nebyl ani tak z vizáže - zatímco Brabec o všem hovořil s lehkým nadhledem a byl zjevně připraven k nadsázce, Horvát se snažil stylizovat do serióznosti. Škoda - mohlo zde docela příjemně zajiskřit směrem k antizemanovským dogmatikům - ale to by muselo vyjít od moderátora (M.Kňažko).
Jen ještě připomínám, že věkový rozdíl mezi Brabcem a Horvátem je pouhých 11 let ...
To jste nemusel, pane Mutl ...
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Emil Horváth

Příspěvek od Willy Kleiber »

Hajný Bosák píše:... mezi Brabcem a Horvátem je pouhých 11 let ...
Hergot vidíš,to mě nenapadlo! :D
Ale je fakt,že v seriálu vypadají jako otec a syn, dokonce možná jako děda a vnuk :mrgreen:
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Emil Horváth

Příspěvek od malej Míra »

To "Všechnopárty", kde se Horvát objevil jsem náhodou viděl. V podstatě vypadá stále stejně, až na ty bílé vlasy. Řekl bych Martin Gajdoš s kšticí Arnolda Hackla. :mrgreen:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Emil Horváth

Příspěvek od nalim159 »

Jo, taky mi to tak přijde. Pořád stejný, až na ty vlasy. Mimochodem, teď bude hrát v nějakém kuse v rámci Shakespearovských slavností.
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Emil Horváth

Příspěvek od malej Míra »

nalim159 píše:...Mimochodem, teď bude hrát v nějakém kuse v rámci Shakespearovských slavností.
Taky jsem něco četl, ale myslím, že se na tom má podílet spíš jako režisér. :)
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Emil Horváth

Příspěvek od nalim159 »

JJ, režíruje "Jak se vám líbí". Asi ho režie víc oslovila. Tak má jistě velký vzor v režisérovi v podání pana Langmilera z TP ;)
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Čarda
poručík
Příspěvky: 117
Registrován: úte 10. čer 2008 8:15:04

Re: Emil Horváth

Příspěvek od Čarda »

Tak včera na CSFilmu dávali film z roku 1987 režiséra Jiřího Svobody Svět nic neví, Emil tam hrál hlavní postavu a můžu říct, že to bylo ucházející. Co se týče jeho herectví, našinec je zmasírovanej tím jeho Gajdošem a jinak ho nikdo nezná.
... já su nějáké Wénigr, z Trbóšan...
Le6n
strážmistr
Příspěvky: 28
Registrován: stř 01. říj 2008 10:36:52

Re: Emil Horváth

Příspěvek od Le6n »

Čarda píše:Tak včera na CSFilmu dávali film z roku 1987 režiséra Jiřího Svobody Svět nic neví, Emil tam hrál hlavní postavu a můžu říct, že to bylo ucházející. Co se týče jeho herectví, našinec je zmasírovanej tím jeho Gajdošem a jinak ho nikdo nezná.
Emil Horváth je výborný herec, ktorý si zahral v množstve filmov, inscenácií a seriálov (viď. http://www.csfd.cz/herec/1751-horvath-ml-emil/) - skoda, že ho 'jinak nikdo nezná'. Je to výborný komediálny herec, ale vynikol napr. aj v dramatickej úlohe Clyda Griffithsa v Dreiserovej Americkej tragédii. Na jeho postavy je vždy radosť sa pozerať aj ako človek je veľmi príjemný a zábavný (legendárna je jeho absolútna technická neschopnosť - keď viezol kolegyňu v úplne novom aute, povedal jej, že tam má super rádio, aj by jej ho pustil, ale netuší ako.. :))). Pritom povedzme si rovno - jeho Gajdoš v Zemanovi nie je až taký zlý - je proste mladý, iniciatívny a je Slovák, proste tam zrejme Sequens chcel mať aj niečo odlišné. To Gajdošove 'Boha jeho...' je klasika...
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Emil Horváth

Příspěvek od Willy Kleiber »

Vůbec většina herců "ze Zemana" jsou v reálu lidé velmi příjemní a přátelští - p. Brabec, Jelínek, Kubíček, p. Lackovič - co jsem měl tu čest poznat. Doufám že se ještě s dalšími podaří uspořádat setkání...
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Emil Horváth

Příspěvek od nalim159 »

Emil Horváth je hlavně výborný režisér, viz např. http://www.mdb.cz/inscenace/154-vratila ... ou-v-noci/.
Ale, čože...? Na návštěve?!
Le6n
strážmistr
Příspěvky: 28
Registrován: stř 01. říj 2008 10:36:52

Re: Emil Horváth

Příspěvek od Le6n »

Willy Kleiber píše:Vůbec většina herců "ze Zemana" jsou v reálu lidé velmi příjemní a přátelští - p. Brabec, Jelínek, Kubíček, p. Lackovič - co jsem měl tu čest poznat. Doufám že se ještě s dalšími podaří uspořádat setkání...
Jj, je len smutné, že mnoho súčasníkov sa na nich pozerá s dešpektom, ako keby sa niečím previnili. Pritom si neuvedomujú, že tak ako my vnímame Zemana a mnoho ďalších soc-seriálov ako tendenčné, propagandistické a skresľujúce fakty, takisto sa budú na dnešné diela dívať naši potomkovia. Veď tie klišé a schémy sa nedajú dívať - americký policajt-dobrý policajt, superhrdina, ktorý ani nespí, nepije a nemiluje len sedí zavretý v labáku CSI, čí splieta zložité dedukcie, aby v zápätí mohol so zbraňou v ruke sekundovať špeciálnemu prepadovému komandu... A samozrejme všade číhajú zlí teroristi - arabi a blízkovýchodníci, ešteže je tu americká vláda, ktorá nás všetkých zachráni a my im odpustíme aj praktiky policajného štátu, pretože sme vďační... No humus najhrubšieho zrna a vymývanie mozgov, za aké by sa nemuseli hanbiť ani komunisti.
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Emil Horváth

Příspěvek od Willy Kleiber »

Já to slovo propaganda nemám rád, nerozumím mu...Nechápu jak někdo může napsat třeba "Seriál major Zeman ukazuje církev jako pašeráky zbraní."
Přece to, že to tak bylo v Rubínových křížích, neznamená, že taková byla církev jako celek. Jsem prostě proti tomu, dělat z jednotlivostí celek...
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Le6n
strážmistr
Příspěvky: 28
Registrován: stř 01. říj 2008 10:36:52

Re: Emil Horváth

Příspěvek od Le6n »

Willy Kleiber píše:Já to slovo propaganda nemám rád, nerozumím mu...Nechápu jak někdo může napsat třeba "Seriál major Zeman ukazuje církev jako pašeráky zbraní."
Přece to, že to tak bylo v Rubínových křížích, neznamená, že taková byla církev jako celek. Jsem prostě proti tomu, dělat z jednotlivostí celek...
Kto chce psa bit, palicu si najde. Podla mna je vrchol ubohosti odsudzovat herca, ze v niecom hral alebo nehral. To ked niekto zahra presvedcivo vraha, maju ho za to zavriet? Pre mna je Vladimir Brabec bravurny herec a jeho Zeman je presvedcivy a ludsky ako maloktora ina serialova postava.

My cechoslovaci (snad sa nik neurazi) mame jednu sprostu vlastnost - podliehat modnym trendom a okato odsudzovat 'to stare'. 80% ludi sa tvari, ze socializmus nebol, neexistoval a ked uz, tak to boli krvave jatka. Pritom socializmus (rovnako ako akekolvek ine spolocenske zriadenie) robili ludia - a vacsina tomu verila, po skonceni vojny mali pocit, ze to je ta spravna cesta a tak sa nou vybrali. Tak ako my verime tomu, ze tento radoby-kapitalizmus nam vytrhne trn z paty, budeme sa mat jak prasce v zite a budeme zit stastne kym nepomrieme. Ten 68-my rok bol dost nestastny, ale nijak vynimocny v ramci historie. Vid napr. rozne invazie USA. Ale preto, ze su u koryta sa cely svet tvari, ze je to vpohode. Keby sa nahodou od toho koryta dostali prec, tak ich okamzite vsetci odsudia, postavia mimo zakon a zakazu. A my by sme pri tom boli ako prvi :)
Odpovědět